Dreváky(0)

Ospravedlňujeme sa! Vybraná kategória neobsahuje žiadne produkty.

Filtrovať & zoradiť

  • Zoradiť podľa:
    Najpredávanejšie

Zoradiť podľa:

Dreváky(0)

Pánske dreváky

Byť na nohách celý deň znamená záťaž pre celé vaše telo. Riešením môžu byť pohodlné dreváky. Pánske dreváky chránia nohy učiteľov, lekárov aj kuchárov pred nepriaznivými účinkami státia počas dlhých hodín. Pánske dreváky sa už dávno nevyrábajú výlučne z dreva. Samozrejme ešte stále existujú aj drevené, ale v súčasnosti sú obľúben�� dreváky z gumy, plastu a iných syntetických materiálov. Zvolený materiál je vždy otázkou vašich osobných preferencií.

Pánske dreváky

Pánske dreváky sú pohodlná obuv, ktorá môže byť nosená v oboch – neformálnych aj formálnych situáciách v závislosti na štýle, farbe a materiáli. Pánske dreváky majú bohatú históriu ako obuv pre mužov aj ženy. Historické dreváky vyrezali z jedného kusu dreva, s pevným, robustným opätkom. Neskoršie verzie drevákov zahŕňali aj kúsky s koženým zvrškom. Vzhľadom k tvaru a štýlu, mnoho nositeľov považuje dreváky za veľmi pohodlnú obuv. Existuje množstvo miest, ktoré predávajú pánske dreváky, ale kvôli skvelému výberu a prijateľným cenám by ste mali zvážiť nákup pánskych drevákov na stránkach Klingel.

Čo sú dreváky?

Dreváky sú šľapky s nízkym opätkom. Tradične vyrezávané z dreva, novšie verzie vyrobené z usne a s drevenou alebo korkovou podrážkou, dreváky sú teraz k dispozícii v rôznych materiáloch, a to ako prírodných aj syntetických. Spodok topánky je zakrivený smerom nahor od stredu nohy smerom k oblasti prstov, čo umožní hojdavú chôdzu. Dreváky sú obľúbené u ľudí, ktorí majú stráviť dlhé hodiny chôdzou alebo státím. Je to preto, že vnútorná strana topánky je vyrezaná tak, aby poskytovala vynikajúcu podporu pre chodidlá, vrátane klenby.

História drevákov

Dreváky boli nosené v Holandsku prinajmenšom od 16. storočia. Prvý cech tvorcov drevákov bol založený v roku 1570. Prvé dreváky boli vyrobené s drevenou podrážkou a koženým remienkom pripevneným k nohe. Aby zabezpečili lepšiu ochranu, holandský drevák sa vyvinul do topánky, ktorá uzavrela celú nohu. Boli zhotovené výhradne z dreva. Bolo to drevo odolné, ale ľahko spracovateľné, ako napr. breza, buk vŕba alebo topoľ. Dreváky poskytovali skvelú ochranu proti ostrým kameňom, klincom a rybárskym háčikom, ktoré by cez podrážku koženej topánky prenikli. Špecifické dreváky boli vytvorené pre „drevákový tanec“. Boli vyrobené z dreva nižšej váhy, aby sa tanečník mohol ľahšie pohybovať. Dreváky neboli typické výhradne len pre Holandsko. Tešili sa popularite vo Francúzsku a v Škandinávii, rovnako ako v niekoľkých ďalších európskych krajinách. S vývojom lacnejšieho spôsobu masovej výroby obuvi, dreváky nakoniec stratili priazeň nositeľov v 20.storočí. Svoju popularitu znova získali v 70. rokoch, kedy ich členovia skupiny ABBA nosili na javisku počas koncertov.

Gumené alebo záhradné dreváky

Gumené „dreváky“ vtrhli na trh na začiatku 21. storočia. Mali výhodu relatívne nízkej ceny, extrémnej odolnosti a ľahkej údržby. Pre výrobcu sa však ich extrémna odolnosť stala nevýhodou, spoločnosť takmer skrachovala, kým neprišla na to, ako vytvoriť nový predaj pre ľudí, ktorí majú plné skrine prakticky nezničiteľných topánok.

Profesionálne dreváky

Tieto dreváky môžu byť vyrobené z materiálov, navrhnutých tak aby sa ľahko čistili od znečistení v profesionálnej kuchyni. Môžu mať protišmykový spodok, určený na ochranu proti nehodám zo šmyku alebo pádu v priemyselnom prostredí. Môžu byť dokonca vyrábané vo farbách určitého reťazca špeciálne pre jeho zamestnancov. Záleží na špecifikácii, ale sú nejakým spôsobom navrhnuté tak, aby boli splnené požiadavky daného pracovného prostredia.

Ako vybrať tie správne pánske dreváky

Dreváky môžu byť veľmi jednoduché, alebo veľmi dekoratívne. Predtým, ako sa rozhodnete, oboznámte sa s typmi pánskych drevákov, ktoré sú k dispozícii. Keďže existuje množstvo rôznych štýlov, je si z čoho vyberať. Dreváky akéhokoľvek dizajnu majú európsky pôvod. Spojené štáty uvideli prvé dreváky na európskych turistoch, ktorí ich nosili s ponožkami a následne v roku 1960 ich začali aj dovážať. Ich korkové vložky sa prispôsobili nohám nositeľa, vytvorili dokonalú oporu. V súčasnej dobe mnohí výrobcovia ponúkajú svoje vlastné verzie tejto komfortnej letnej obuvi.

Štýly drevákov

Existujú dva hlavné štýly drevákov, ktoré sú dostupné na trhu. Existujú dreváky, ktoré majú otvorenú pätu a dreváky, ktoré majú pätu uzavretú. Dimenzovanie pre tieto dva typy drevákov sa bude mierne líšiť. Bez ohľadu na to, či sú zakúpené dreváky otvorené alebo uzavreté, mali by umožniť pohodlný kolísavý pohyb. Oba štýly sú k dispozícii ako sandále. Existujú variácie, ktoré majú otvorenú špičku, aj keď typický štýl drevákov plne uzatvára prsty. Dreváky, ktoré správne sedia, nie sú to isté ako topánky, ktoré správne sedia, dokonca ani keď majú uzavretú pätu. Dreváky sú navrhnuté tak aby na chodidle sedeli voľnejšie.

Pánske dreváky s otvorenou pätou

Tento typ drevákov je najčastejší. Dreváky s otvorenou pätou, ktoré sedia správne, by mali päte umožniť nepatrne visieť cez zadný okraj. To umožňuje bezpečné uchopenie a dobrú kontrolu nad pohybom topánky. Uistite sa, že dreváky sedia pevne okolo prstov a klenby, tak aby sa pri chôdzi nemohli skĺznuť.

Pánske dreváky so zatvorenou pätou

Uzatvorené dreváky sa môžu vzadu mierne zvyšovať, alebo úplne obklopiť pätu. Ak má tento štýl sedieť správne, uistite sa, že ponecháva dostatok priestoru v zadnej časti päty, aby vaša noha nenarážala do zadnej časti topánky pri chôdzi. Ak si vyberáme dreváky, treba si uvedomiť, že aj keď sú navrhnuté tak, aby sa obmedzila šanca, že topánka skĺzne, predsa len nie sú navrhnuté tak, aby priliehali tesne ako topánky. Majú sedieť natoľko voľne, že sa môžu pohybovať hore a dole ľahko, ako nositeľ chodí. V súlade s tým, správna veľkosť je asi 0,5 cm za pätou aby sa dreváky vedeli voľne pohybovať bez toho, aby sa tvorili pľuzgiere. Tento štýl drevákov sa pri chôdzi nebude vyzúvať, ako sa to niekedy stáva drevákom s otvorenou pätou.

Bežné materiály používané na výrobu drevákov

Pôvodné dreváky boli vyrábané z dreva s koženým zvrškom. Neskôr boli tvorené výhradne z dreva. Ako sa dreváky vyvíjali, začali sa objavovať modely s drevenou alebo korkovou podrážkou s koženým zvrškom. V súčasnosti sú dreváky vyrábané z rôznych materiálov. Stále existujú drevené a korkové s koženým zvrškom, ale sú tu aj dreváky vyrobené z tkaniny, gumy, plastov a ďalších syntetických materiálov. Pri kúpe drevákov sa rozhodujte na základe toho, čo je pre vás najpohodlnejšie a aké dreváky sadnú vášmu životnému štýlu.

Veľkosti pánskych drevákov

Drevené dreváky museli byť o jednu veľkosť väčšie, než je potrebné. Bolo to kvôli priestoru na vyplnenie slamou, alebo pre nositeľov, ktoré si do nich navliekali teplé, hrubé ponožky. V súčasnej dobe moderné dreváky prichádzajú v normálnom veľkostnom značení obuvi. Uistite sa, že sedia pohodlne a že sa vaša noha nebude trieť o zadnú časť obuvi pri chôdzi. Topánky sú dimenzované odlišne v závislosti na krajine pôvodu a preto je dôležité vedieť, aká veľkosť topánky vám sedí najlepšie.

Dreváky sú jedny z topánok, ktoré je najjednoduchšie nosiť. Či už otvorené, alebo zatvorené, ľahko do nich vkĺznete a rovnako ľahko z nich vykĺznete. Ich ergonomicky vyvážené platformy poskytujú vynikajúcu podporu pre chodidlá, nohy a chrbát, poskytujúc presne to, čo človek, ktorý trávi dlhé dni na nohách potrebuje.


waiting...