Polo tričká(0)

Ospravedlňujeme sa! Vybraná kategória neobsahuje žiadne produkty.

Kategórie

Filtrovať & zoradiť

  • Zoradiť podľa:
    Najpredávanejšie

Zoradiť podľa:

Polo tričká(0)

Pánske pólo tričká

Voľba pánskeho pólo trička, ktoré vám bude perfektne vyhovovať nie je tak jednoduchá, ako sa zdá. K dispozícii je celý rad rôznych typov golierov, strihov a materiálov. Je potrebné dbať na špecifické detaily a skombinovať ich so správnymi nohavicami alebo šortkami. Ako náhle však nájdete to správne pólo tričko, váš outfit sa stane štýlovým, čo je jednoduchý spôsob ako dosiahnuť elegantný a predsa uvoľnený vzhľad.

Pánske polotričko

Polokošele, niekedy naopak polotričko, je dnes základným kusom pánskeho (často aj dámskeho) šatníka. Hoci názov evokuje, že ide o skrátenú variantu košele alebo trička, že je snáď polovične veľké, nie je tomu tak. Polo v názve značí hru pólo, kolektívny jazdecký šport.

Pólo má pôvod v starovekej Perzii, odkiaľ sa rozšírilo do Ázie a Indie. Tu sa stalo športom pre najvyššiu kastu spoločnosti. Tu sa ho tiež naučili v polovici 19. storočia britskí kolonizátori, ktorých husári si pólo rýchlo obľúbili a založili tiež prvý pólo klub na svete. Odtiaľ už bol len krôčik k importu hry do Británie, Spojených štátov a s novými kolonizátormi i do Argentíny. Pólo je jazdecký šport, v ktorom proti sebe nastupujú na vonkajšom ihrisku dva štvorčlenné tímy jazdcov na koňoch a pomocou pálky sa snaží dostať loptičku do bránky súpera, Práve pre tento šport sú práve polotričko špecifické. Polotričko ale pôvodne vôbec neboli určené na hranie póla.

S nápadom na polotričko prišiel René Lacoste (prezývaný krokodíl), jeden z najlepších tenistov svojej doby. V tom čase tenisti nosili veľké košele s dlhým rukávom. Renému boli značne nepohodlné a tak prišiel s polotričkom. René Lacoste navrhol tenisové tričko, vyrobené z bavlnenej piké pleteniny, s krátkymi rukávmi, mäkkým golierom, ktorý ale bol dostatočne tuhý aby sa dal v zátylku zdvihnúť (a tým chránil pred slnkom), výstrihom so zapínaním na 3 gombíky a zadným dielom dlhším ako predným (aby tričko nevyliezalo z nohavíc), ktoré si na seba prvýkrát vzal na US Open v roku 1926. tričko bolo samozrejme bielej farby a v roku 1927 pridal na ľavú stranu aj emblém krokodíla, ktorý vychádzal z Lacostovej prezývky medzi tenistami Le crocodile a ktorú si vyslúžil za svoju agresívnu hru. V roku 1933, po skončení svojej pretekárskej kariéry, založil René Lacoste spoločnosť Chemise Lacoste, ktorá sa zaoberala predovšetkým výrobou a predajom týchto polotričiek. Problémy s nekomfortným oblečením mali aj hráči póla, nápad sa im natoľko zapáčil, že si ho požičali. Pólo bolo oveľa populárnejšie ako tenis, bol to "šport kráľov", a tak sa týmto tričkám začalo hovoriť polotričko (polokošeľa). polotričko sa potom rozšírilo aj do ďalších športov, symbolické je napríklad aj pre golf.

Obľuba polotrička viedla pomerne rýchlo aj iné značky k zaradeniu podobného výrobku do svojej ponuky - už v roku 1932 pridáva polotričko do svojho výrobného programu britský John Smedley, v 40. rokoch 20. storočia uvádza svoju značku na trh ďalší významný tenista Fred Perry a polotričko nemôže chýbať. V roku 1972 uviedol americký Ralph Lauren na trh svoje polo košele s logom hráča póla na koni a tým ešte viac podporil meno výrobku. Polo tričko značky Ralph Lauren sa stalo naozaj ikonickým v 90. rokoch 20. storočia, kedy jeho obľuba predčila aj originál značky Lacoste.

Základom polo tričká je bavlnená piké pletenina, ktorá je charakteristická jemným, takmer mikroskopickým rebrovaním. Pletenina je neobyčajne priedušná, výborne odvádza pot a udržuje telo v dobrej pohode. Výstrih s tromi gombíkmi sa pri niektorých modeloch strieda s kratším len s dvoma gombíkmi a predĺžená zadná časť trička sa vyskytuje len ojedinele, tak ako sa polotričko začalo nosiť aj vytiahnuté z nohavíc. Pôvodná biela farba sa rýchlo rozšírila nielen na snáď všetky mysliteľné odtiene farebného spektra, ale pridali sa aj prúžky, kocky, bodky. Pôvodný krátky rukáv dnes bežne alternuje s dlhým, ktorý je vhodnejší v chladnejších mesiacoch. Pôvodné bavlnené piké bolo doplnené o luxusnú Sea Island bavlnu. Typ tkaniny použitý na polotričko ovplyvňuje cenu rovnako ako vzhľad. Hodváb je najdrahší typ tkaniny, ale nie je tak bežný ako ostatné tkaniny. Pri výbere tkaniny by ste si mali vyskúšať niekoľko typov, aby ste vedeli zvoliť ten najpohodlnejší pre vás.

Ako nosiť pánska Polotričko

Polotričká sa dajú pomerne dobre kombinovať aj so sakami a tvoria tak najmenej formálne varianty poloformálneho a bussiness casual dress codu. Náš názor však je, že keď už si berieme sako, prečo si rovno nevziať aj košeľu. Na neformálne akcie alebo napríklad na obyčajnú prechádzku sú ale skvelým spoločníkom. Kvalitné a vzdušné polotričko sa hodí ako do teplejších letných dní, tak aj do tých studenších zimných. V zime ho môžete skvelo kombinovať aj so svetrom.

Čo sa týka zvyšku oblečenia, najlepšie sa kombinujú s béžovými nohavicami a hnedými doplnkami. Ak ich chcete kombinovať s džínsami, zvoľte tmavé, nekrčené, bez výrazného vzoru. Čo sa týka opasku, mal by byť vždy úzky a s nevýraznou sponou. Ideálnymi topánkami sú poltopánky.

Či už ide o košele alebo polotričko, mužská spoločnosť sa delí na dva tábory. Jedny nedajú dopustiť na zvršok zastrčený do nohavíc, tí druhí tento spôsob nemôžu vystáť. My sme skôr pre zastrčenie, ale všetko má svoje medze aj pravidlá. Zastrčením zvršku do nohavíc urobíte akýkoľvek outfit jednoznačne formálnejším. Čo ale robiť, keď nám o formalitu nejde?

V zásade existujú tri situácie, kedy by sme polotričko nechali, ako je:

Nemáte fit postavu – máte napríklad viditeľné pivné bruško - polotričko nezastrkávajte. Polotričká sú určené pre pánov so športovou postavou, kopček medzi hruďou a opaskom nohavíc naozaj nevyzerá dobre, zvlášť keď ho zastrčené polotričko vyrysuje.

Polotričko je veľmi voľné - verte tomu, že nech si do nohavíc zastrčíte čokoľvek voľného, bude to vyzerať hrozne.

Máte výrazný pás.

Pri výbere polotrička by ste tiež nemali zabudnúť na to, že väčšina z nich je šitá tak, aby sa zastrkával. Zadná časť je dlhšia, aby vám zostala zastrčená, aj keď sa ohnete. Preto tomu výber polotrička prispôsobte.

Pár pravidiel pre nosenie pánskych polotričiek

  • nenoste ich pod košeľu
  • nikdy si nezdvíhajte golierik
  • nerozopínajte si všetky gombíky, to si môžete dovoliť len ak je naozaj neznesiteľné teplo alebo ste Talian
  • rukávy by mali tesne obopínať bicepsy, nie však s nimi zápasiť
  • vyhnite sa veľkým potlačiam
  • vyhnite sa výrazným vreckám

Polotričko je dnes veľmi univerzálnym prvkom nielen pánskeho šatníka. Hodí sa k džínsom, ku kraťasom ale rovnako dobre vyzerá aj v obleku miesto košele. Tým, ako všeobecný trend v mužskom obliekaní smeruje k uvoľnenejšie pohode, sa aj polo tričko stalo akceptovanou súčasťou i pánskej business garderóby. Polotričko dovolí pánom obliecť sa pohodlne na akúkoľvek príležitosť. Keď hľadáte pánske polotričko, proces hľadania si zjednodušíte tým, že viete čo hľadáte. V on-line obchode Klingel nájdete množstvo farieb a štýlov pánskych polotričiek vo všetkých rozmeroch a veľmi priateľských cenách.


waiting...