Starostlivosť o ruky(0)

Ospravedlňujeme sa! Vybraná kategória neobsahuje žiadne produkty.

Kategórie

Filtrovať & zoradiť

  • Zoradiť podľa:
    Najpredávanejšie

Zoradiť podľa:

Starostlivosť o ruky(0)

Starostlivosť o ruky

Ak hovoríme o starostlivosti o náš zovňajšok, tak jednoznačne najviac skloňujeme tipy na omladenie pokožky tváre. Na tej si totiž môže okolie najskôr všimnúť prvé vrásky a je zároveň pre každého najviditeľnejšia. Často nám však popri tom uniká, že prvé známky starnutia zaznamenáme na inej časti tela. A tou sú naše ruky. Sú totiž najviac namáhané, prichádzajú do kontaktu či s prašným prostredím, alebo inými chemickými prostriedkami, ktoré ju viac ničia. Ak máte ešte k tomu manuálne zamestnanie, vrásky, drsná pokožka, ale i fľaky alebo ekzémy sa na nej objavia ešte skôr. Potom môžeme márne investovať čas a peniaze do našej tváre, keď nás ruky odhalia v priebehu pár minút. Nielen domáce práce, ale aj stres, zlá životospráva a najmä chladné počasie sa podpisujú na stave pokožky našich rúk. Ruky vždy, na rozdiel od pleti, prezradia skutočný vek. A nemôžeme na ne použiť žiadne skrášľovacie líčidlá či lesky. Jediné, čím ich zachránime, je správna starostlivosť.

Správna starostlivosť o ruky

Umývaním rúk, aj keď len v čistej vode, zbavujeme pokožku tenkej tukovej vrstvičky, ktorá má za úlohu chrániť pokožku pred stratou vody a vysušovaním. Preto treba ruky pravidelne krémovať. Tak isto ako pleť potrebuje denný aj nočný krém, aj ruky si zaslúžia rozličnú starostlivosť. Cez deň používajte ľahké krémy, ktoré sa rýchlo vstrebajú a nezanechávajú mastný film. Keďže v noci sa zvyšuje prietok krvi a regenerácia je silnejšia, zvoľte mastnejší krém, ktorý ruky zásobí potrebnými látkami. Nočný krém by mal obsahovať vitamín F, ktorý sa viaže na kožné lipidy a prispieva k udržaniu zdravej ochrannej vrstvy pokožky.

Pri starostlivosti o ruky môžete siahnuť do kozmetickej výbavičky svojho dieťatka. Detské mydlo je pre citlivú pokožku určite lepšie než klasické „dospelácke“ mydlá. Aj detský olej či krém do nepriaznivého počasia vašim rukám prekvapivo prospejú.

Peeling na ruky? Presne tak! Ako tvár či telo, aj ruky potrebujú z času na čas trochu „oškriabať“. Môžete použiť peeling, ktorý používate na tvár či telo, no na ruky by sa hodil hrubozrnnejší. Ten si môžete vyrobiť zmiešaním hrubej krupice, medu a mlieka. Po peelingu vždy prichádza hydratačno-regenerujúca časť.

Raz za čas, pre citlivejšie ruky aj niekoľkokrát do týždňa, je potrebné spraviť si zábal. Na tento účel je dobré mať doma bavlnené rukavice a mikroténové vrecúška. Na noc si ruky dôkladne očistite a nakrémujte extra hrubou vrstvou mastného krému. Potom si opatrne navlečte bavlnené rukavice a šup do postele! Ďalší recept je olivový olej s pár kvapkami citrónovej šťavy. Na ruky si navlečte mikroténové vrecúška a zabaľte do uterákov. Môžete použiť aj väčšie palčiaky, do ktorých sa vám ruky zmestia. Skvelý je aj nechtíkový zábal. Za hrsť sušeného nechtíka lekárskeho (dostanete v lekárni aj vo forme čaju) povarte 10 minút v 100 ml olivového oleja. Nechajte vychladnúť a aplikujte na ruky.

Rovnako ako zábaly, aj kúpeľ je pre ruky blahodarnou starostlivosťou. V malom hrnčeku ohrejte olej (detský alebo olivový) na príjemnú teplotu a niekoľko minút si v ňom močte ruky. Takýto kúpeľ je dobrý nielen na ruky, ale posilňuje aj slabé a štiepavé nechty.

Najlepšie tesne pred spaním doprajte svojim rukám niekoľkominútovú masáž. Vďaka nej sa nielen krásne uvoľnia, ale masáž pomáha lepšiemu vstrebaniu krémov a olejov. Naneste na ruky rovnomernú vrstvu hydratačného krému alebo detského oleja, a pomaly masírujte krúživými pohybmi každú ruku aspoň 10 minút. Nevynechajte ani jednotlivé prsty a sústreďte sa na kožu okolo nechtov.

Maska na ruky? Áno, pri správnej starostlivosti, najmä v zime, by ste ju mali pokožke rúk dopriať. Masiek v tube nájdete dnes hneď niekoľko rozdelených podľa účinnosti- na suchú pokožku, pre hydratáciu, regeneračné, a pod. Vždy postupujte podľa návodu na obale a „maskujte“ aspoň raz do týždňa.

Zákerné zmeny teploty

Určite by ste si mali dávať najväčší pozor na náhle zmeny teploty. A to nie len v zime, ale i v letnom počasí. Stačí, že vojdete vyhriate do obchodu z priameho slnka a budete sa dlhší čas prehrabávať v mrazničke, trebárs pokiaľ nájdete obľúbenú zmrzlinu.

Pokožka rúk je vtedy veľmi namáhaná a škodí jej to ešte viac ako práca s chemikáliami. Rovnako si dávajte pozor na umývanie s horúcou vodou. Najmä pri umývaní riadu, keď sme s ňou v kontakte dlhší čas, znamená to pre ňu veľký šok. A v lete si nezabudnite pri každom odchode z domu natrieť ruky opaľovacím krémom, aby ste sa tak ochránili pred intenzívnym žiarením.

V starostlivosti o ruky využite i kozmetické procedúry

Ich účinok oceníte najmä vtedy, ak už na rukách objavíte prvé známky starnutia. Ľahko sa tak dá zbaviť i počiatočných stareckých škvŕn a výraznejších vrások, kvôli ktorým pôsobia ruky staršie. Ideálna je v tomto prípade fotorejuvenizácia. Aplikuje sa pomocou špeciálneho prístroja, postačí vám i päť sedení a s výsledkom budete nadmieru spokojné.

K starostlivosti o ruky samozrejme patrí aj dokonalá manikúra. Preto vám základné vybavenie na ošetrenie nechtov vám nesmie doma chýbať.

1.Pomocou nechtového tampóna dôkladne odstráňte lak z nechtov. Ideálne je použiť ošetrujúci odlakovať bez acetónu, ktorý zároveň nechty aj ošetrí.

2. Do malej misky dajte trochu vody a pár kvapiek šampónu. Na 2-3 minúty vložte nechty do misky. Takto sa perfektne odstráni zvyšný lak, koža okolo nechtov zmäkne a bude sa lepšie upravovať.

3. Ak používate pilníky, dbajte na to, aby mal dve brúsne plochy rôznej hrúbky. Hrubšou si upravíte tvar nechtu a tenšou začistíte jemné nedostatky.

4. Upravené nechty preleštite leštičkou, ktorá im dodá pekný lesk a pestovaný vzhľad.

5. Nakoniec ošetrite kožu okolo nechtov. Ak nie je príliš vysušená a popraskaná, určite vám postačí aj obyčajná vazelína či bežný krém na ruky.

Majte na pamäti:

Krém na ruky majte vždy po ruke! Či v práci, pri umývadle, v kuchyni pri dreze tak, aby ste si po umývaní rúk či riadu nezabudli ruky nakrémovať.

V zime noste vždy kvalitné rukavice.

Aspoň raz za týždeň si urobte zábal.

Ak máte studené ruky, urobte 20 drepov alebo sa prebehnite po schodoch.

Pri práci s chemickými prípravkami v domácnosti, či pri umývaní riadu používajte gumené rukavice.

Starostlivosť o ruky by sa mala stať súčasťou každodenného skrášľujúceho rituálu . Využívate ich pri nespočetnom množstve činností. Prostredníctvom rúk komunikujete s okolím, vyjadrujete emócie i nálady. Preto by ste starostlivosť o ne, rozhodne nemali brať na ľahkú váhu. Sú celkovou vizitkou každej dámy.


waiting...