• viac ako 20.000 tovarov online
 • bezpečný nákup
 • móda pre každý typ postavy
FINÁLNY VÝPREDAJ IK výpredaju ¹
FINÁLNY VÝPREDAJ - Ušetríte až do 70 % IK výpredaju ¹

Tipy na ošetrovanie

Symboly

Symboly na etiketách určujú ako sa treba o jednotlivé modely starať. Ak sa nimi budete riadiť, tak budete mať zo svojich módnych modelov radosť dlhý čas. Čiarky pod symbolmi znamenajú nutnosť šetrného zaobchádzania s textíliou. Písmená v krúžku sú potrebné pre prípad chemického čistenia.

Pranie

Chemické 1

Chemické 2

Žehlenie

Sušenie

Bielenie

Textil

Starostlivosť o textil

Takto bude životnosť textilu vyššia

Blúzky a košele sa najlepšie skladujú v plastových vreciach, pretože tak sa vyhnete ich pokrčeniu. Gombíky nebudú tak skoro odpadávať ak na nite v strede gombíka kvapnete kvapku bezfarebného laku na nechty. Žmolky pohodlne odstránite pomocou odžmolkovača, Zipsom predĺžite životnosť ak po nich párkrát prejdete obyčajnou ceruzkou.

Ako odstrániť fľaky?

Čerstvé fľaky

Doporučujeme na fľak naliať minerálnu vodu a nechať pôsobiť. nakoniec prebytočnú vodu odstráňte pomocou jemnej handričky.

Staré fľaky

Nalejte na fľak tekutý prostriedok na pranie a nechajte chvíľu pôsobiť, Potom textil operte obvyklým spôsobom.

Vosk

Na fľak dajte pijavý papier a priložte zohriatu žehličku. Potom textil perte obvyklým spôsobom.

Tuky a mlieko

Naneste na fľak mydlo a nechajte ho 15 minút pôsobiť. Potom textil vyperte v horúcej vode.

Žuvačka

Priložte na žuvačku kocku ľadu a nechajte pôsobiť, potom žuvačku odstráňte.

Krv, hrdza, atrament

Zmiešajte citrónovú šťavu a soľ. Naneste na znečistené miesto a nechajte 10 minút pôsobiť. Potom vypláchajte dobre v studenej vode.

Pero a fixky

Postihnuté miesto vyčistite čistým liehom.

Prírodné vlákna

Tipy na ošetrovanie prírodných vlákien

Bavlna

je bezproblémová a vhodná na pranie v práčkach. Dodržiavajte príslušné pokyny na ošetrovanie na etikete.

Ľan a konope

nikdy neprať pri teplote nad 40° C, pretože pri vyšších teplotách sa môžu zbehnúť. Pre textílie z ľanu a konope treba pri praní v práčke bezpodmienečne zvoliť šetrný cyklus a neodstreďovať intenzívne.

Vlna a hodváb

prať vo vode pri teplote najviac 30° C a najlepšie vo vlažnej vode, pretože vlna splstnatie a hodváb môže stratiť svoju pevnosť. - Vlnu a hodváb treba prať iba ručne použitím pracieho prostriedku na vlnu resp. hodváb, vo veľkom množstve vody.

Extra tip

Ako zachovať žiarivé farby?

V prípade zošednutia svetlých textílií treba použiť bieliaci prostriedok. Upozorňujeme, že nefarbené textílie z bavlny, ľanu alebo konope bieliaci prostriedok zosvetlí. Bieliaci účinok má aj slnečné ultrafialové žiarenie.

Fľaky

Na odstraňovanie škvŕn z prírodných vlákien odporúčame použiť špeciálne mydlo na škvrny.

Koža

Všeobecné pokyny na ošetrovanie

Koža sa musí pravidelne ošetrovať a čistiť. Znečistenú useň napa bez pigmentácie možno čistiť bezalkalickým mydlom a destilovanou vodou. Okrem surovej alebo nubukovej usne, na ktoré možno použiť iba spreje, sa všetky druhy kože musia pravidelne ošetrovať čistiacim prostriedkom na kožu a krémom na kožu. Na predchádzanie vysychaniu a vyblednutiu treba všetky druhy kože chrániť aj pred priamym slnečným svetlom.

Odstraňovanie škvŕn

Škvrny treba čistiť podľa možnosti ihneď po ich vzniku. Čím rýchlejšie ošetríte znečistenie, tým väčšia je šanca, že ho odstránite.

Pivo, cola, alkohol, šťavy, víno

Ihneď vysať domácimi utierkami, nepretierať, navlhčiť destilovanou vodou a nechať vysušiť. Celý postup podľa potreby zopakovať a zintenzívniť bezalkalickým mydlom. Čistite nielen samotné miesto, ale vždy plochu od stehu po steh.

Mlieko, maslo, tuk, čokoláda

Hladká koža: Všetky zvyšky opatrne odstráňte z kože tupou stranou noža, vyčistite papierovou utierkou a preperte destilovanou vodou. Tuková zložka zostávajúca v koži sa nedá nikdy úplne odstrániť. Tuková škvrna sa však v priebehu nasledujúcich týždňov sama odstráni, vďaka tomu, že koža dýcha. - Surová koža: Všetky zvyšky opatrne odstráňte z kože tupou stranou noža, vyčistite papierovou utierkou a preperte destilovanou vodou. Vysušenú kožu potom vyčistite kefou na surovú kožu. Za priaznivých podmienok zvyšná tuková škvrna z kože zmizne.

Brúsená koža: všetky zvyšky z kože opatrne odstráňte tupou hranou noža, prečistite krepovým papierom a umyte destilovanou vodou. Suchú kožu potom ešte prečistite kefkou na česanú useň. V prípade správneho postupu čistenia mastný fľak zmizne.

Fixky, tuk z vlasov, škrabance, guľôčkové pero, lieky, lak na nechty, pot, atrament, strata farby

Tieto poškodenia dokáže odstrániť iba odborník. Na optické zmiernenie však tieto škvrny možno ošetriť ako škvrny od krvi a vína.

Zvratky, moč, krv

Ihneď vysať papierovými utierkami, nepretierať, navlhčiť destilovanou vodou a nechať vysušiť. Celý postup podľa potreby zopakovať a zintenzívniť bezalkalickým mydlom. Čistite nielen samotné miesto, ale vždy od stehu po steh.

Tuky a krémy

Všetky zvyšky opatrne odstráňte z kože tupou stranou noža, vyčistite papierovou utierkou a preperte destilovanou vodou. Tuková zložka zostávajúca v koži sa nedá nikdy úplne odstrániť. Tuková škvrna však v priebehu nasledujúcich týždňov sama zmizne, vďaka tomu, že koža dýcha.


waiting...

10€ uvítacia zľava⁴

Bezplatné prihlásenie⁴

 • Aktuálne módne trendy
 • Exkluzívne zľavy
 • Atraktívne akcie a súťaže
 • Profesionálne poradenstvo

Bezplatné prihlásenie⁴

Polia označené * sú povinné. Poskytnutie ostatných údajov je dobrovoľné a možno ich kedykoľvek zmeniť.
KONTAKTY
035 321 32 00* *Sme tu pre Vás Po – Pi 8.00-18.00, So 8.00-13.00
BEZPEČNÁ PLATBA
 • Dobierka
 • PayPal
 • Visa
 • Mastercard
SLEDUJTE NÁS
všetky ceny sú vrátane DPH Poštovné a balné vo výške 4,95 € platíte pri jednej objednávke iba raz