Bikiny(0)
Ospravedlňujeme sa! Vybraná kategória neobsahuje žiadne produkty.

Kategórie

Filtrovať & zoradiť

  • Zoradiť podľa:
    Najpredávanejšie

Zoradiť podľa:

Bikiny(0)

Bikiny

Bikiny - nenápadný kúsok v našej zbierke oblečenia, no predsa mu venujeme mimoriadnu pozornosť. Bikiny podliehajú módnym trendom rovnakou rýchlosťou ako aj ostatné kúsky odevov. Mení sa ich strih, farebné prevedenie, ale aj drobné detaily, vďaka ktorým si každé leto spestríme naše dovolenky novým kúskom. Dobrá správa pre dámy, ktoré majú problém s trošku silnejším bruškom. V móde sú bikiny našich babičiek, ktoré majú vyšší pás. Ten nielen skvele zamaskuje váš problém, ale zároveň krásne vyformuje postavu.

Bikiny

V lete roku 1946 vybuchli bomby hneď dve. Tá prvá, bola atómová na ostrove Bikini v Tichom oceáne, ktorá otriasla Pacifikom a navždy aj mysľou ľudí. Druhú odštartoval francúzsky návrhár Louis Reárd, keď v kúpeľoch Molitor v Paríži predviedol plavky, ktoré vyrobil z látky veľkosti listu papiera. Predviedla ich striptérka Micheline Bernardini, pretože žiadna seriózna modelka neprijala jeho ponuku. Písal sa 5. júl 1946. Americký jadrový pokus prebehol 4 dni pred jeho prehliadkou.

Cestu na módne výslnie, ani k obľube u žien, ale bikiny nemali ľahkú. Model to bol na vtedajšiu dobu natoľko škandalózny, že Bernardini vyvolala značné pobúrenie puritánskych dám, ale na druhej strane eufóriu u pánskeho osadenstva.

Zo začiatku sa bikiny nepredávali tak, ako by si to ich tvorcovia želali. Najmä Amerika bola proti. Ešte v roku 1957 tamojší časopis Young girl napísal: "Nie je potrebné plytvať slovami pre tzv. bikiny, pretože je nemysliteľné, aby si dievča s taktom a vkusom mohlo obliecť takú vec."

Zo súťaže Miss World v roku 1951 v Británii boli bikiny vykázané, aby nezvýhodňovali menej hanblivé súťažiace. Španielsko, Taliansko a Portugalsko dvojdielne plavky zakazovalo. Nosenie bikín verejne odsúdila aj katolícka cirkev.

A Boh stvoril Bardot

Do konca 50. rokov bolo nosenie bikín na niektorých plážach zakázané. Zlom nastal v roku 1956, keď sa v nich zjavila Brigitte Bardot vo filme A Boh stvoril ženu.

A keď v bondovke Doktor No z roku 1962 z morských hlbín vyšla Ursula Andress oblečená iba v bielych bikinách s nožom za opaskom, bikiny zvíťazili. Takmer o 40 rokov neskôr, v roku 2001, sa bikiny Ursuly Andress predali v aukcii za 60.000 dolárov .

V roku 1970 nastupuje kult štíhlej, vyšportovanej postavy. Toto vedie ženy k položeniu otázky: „Pre koho sú vlastne bikiny určené?“ Emily Post sa vyjadrila, že „bikiny sú len pre dokonalé postavy a pre veľmi mladé slečny“. Množstvo návrhárov plaviek však povzbudilo dámy všetkých vekových kategórií, aj postáv prevziať módu bikín.

Behom niekoľkých rokov sa bikinám pomaly otváralo viac a viac ľudí a stávajú sa tak čím ďalej tým viac obľúbeným plážovým a kúpacím odevom. Aj napriek tomuto faktu však boli začiatky módy bikín značne konzervatívne.

Vývoj bikín sa nezastavil. Ba naopak. Vznikali nové druhy bikín, ako sú monokiny, ktoré v roku 1964 predstavil Rudi Gerneich, ďalej string bikiny, alebo mikrokiny, čo sú bikiny s čo najmenším množstvom použitého materiálu.

V sedemdesiatych rokoch sa ako materiál na plavky začala používať Lycra, ktorá umožňovala vyrábať ešte odvážnejšie strihy. Stále modernejšie boli monokiny bez horného dielu plaviek alebo tangá, ktoré privítali mestá od Saint Tropez po Rio de Janeiro.

Bikiny dnes

História aj samotné nároky, ktoré dámy na plavky kladú a ktoré rôzne módne spoločnosti vnímajú, majú za to, že dnes môžeme vyberať zo širokej škály bikín.

Bikiny môžu mať aj športový vzhľad, čo ovplyvnil koniec 80. a začiatok 90. rokov, kedy sa do trendov plaviek dostal vplyv populárneho aerobiku.

Dnes, v 21. storočí, vládnu bikiny všetkým štýlom plaviek a dominujú na každej pláži, u všetkých bazénov. Vďaka súčasnej pestrej móde môžeme aj medzi bikinami nájsť rôzne kúsky farebných, filtrovaných, prúžkovaných a rôzne vzorovaných modelov a líšiť sa môžu aj použitým materiálom. Vyrábajú napríklad z neoprénu, nylonu, polyesteru, lycry, elastanu alebo aj z pohodlnej bavlny.

Dnešná doba uvítala bikiny s veľkou radosťou, mohla do nich vniesť moderný glamour a určitú sofistikovanosť. Nájdeme na nich veľké množstvo flitrov, zlata a striebra. Inšpiráciu v strihu plaviek hľadali návrhári snáď vo všetkých etapách ich histórie.

Bez bikín si dnešný plážový život už ani nevieme predstaviť. Lačné zraky mužov pútajú už 70 rokov.

Bikiny a Klingel

Klingel vám prináša bikiny obľúbených značiek Maritim, Sunflair, Rosa Faia a Simone. Očaria Vás exotickou farebnosťou, rovnako ako eleganciou monochrómu. Ich lichotivý strih z vás spraví hviezdu pláže, moderné rýchlo schnúce materiály vás obdaria najvyšším komfortom nosenia.


waiting...