• viac ako 20.000 tovarov online
 • bezpečný nákup
 • móda pre každý typ postavy
10€ ZĽAVA ZA PRIHLÁSENIE SA NA ODBER NEWSLBEZPLATNÁ REGISTRÁ
10€ ZĽAVA ZA PRIHLÁSENIE SA NA ODBER NEWSLETTROV | BEZPLATNÁ REGISTRÁCIA

Tričkové kabátiky(61)

Filtrovať podľa:
Zoradiť podľa:

Kategórie

Filtrovať & zoradiť

 • Zoradiť podľa:
  Najpredávanejšie
 • Veľkosť
 • Príbuzné farby
 • Značka
 • Cena
 • Materiál
 • Dĺžka rukávov
 • Dĺžka
 • Zapínanie
 • Dizajn
 • Štýl

Zoradiť podľa:

Tričkové kabátiky(61)

Dámske blejzre

Už dávno neplatí, že dámske blejzre sú iba o konzervatívnej elegancii. Tak ako sa hodia ku kostýmovým nohaviciam, takisto si ich môžete obliecť aj k džínsom. Blejzre sú dnes už veľmi praktickým módnym kúskom, v ktorom môžete byť veľmi šik. Stačí nájsť model svedčiaci práve vašej postave. Dnes si môžete vybrať z mnohých strihov, dĺžok, vzorov a materiálov, a získať tak blejzer, ktorý práve vám pristane najviac.

Dámske blejzre na KLINGEL

Dámsky blejzer je univerzálnym kúskom oblečenia, ktoré možno nosiť ako ležérne ľahké sako, alebo ako súčasť viac konzervatívneho biznis outfitu. Široká škála štýlov, v ktorých sú dámske blejzre k dispozícii, umožní každej dáme nájsť sako, ktoré je lichotivé jej postave a zároveň vhodné na akékoľvek podujatie, ktorého sa zúčastní. Hoci pánske štýly blejzrov majú prísne pravidlá, ktoré určujú ktorý typ saka je vhodný na tú, ktorú príležitosť, tieto spoločenské pravidlá sú pre dámy menej rigidné. To znamená, že dáma, ktorá si vyberá blejzer musí venovať väčšiu pozornosť celkovému vzhľadu a štýlu ako týmto pravidlám.

Štýly dámskych blejzrov

Dámske blejzre sú všeobecne rozdelené do štýlov podľa dvoch hlavných kritérií: podľa zapínania a podľa počtu gombíkov, ktoré blejzer má.

Dámsky blejzer s jednoradovým zapínaním je štýl, keď sa dve strany saka stretávajú v strede, kde sa zapínajú gombíkom. Tento štýl je bežnejší a je všeobecne lichotivý pre dámy. Strany dámskeho blejzra s dvojradovým zapínaním sa v prednej časti prekrývajú a zapína sa dvomi radmi gombíkov, z ktorých každý je v rovnakej vzdialenosti od stredu. Tento štýl vyzerá skvelo na vysokých, štíhlych dámach a mnohým dámam sa možno nepáči, ako tento štýl blejzra upozorňuje na plecia. Dámsky blejzer s dvojradovým zapínaním je štýlom viac konzervatívny a je obľúbeným profesionálnym outfitom, zatiaľ čo blejzer s jednoradovým zapínaním je vhodný aj do profesionálneho prostredia, a jeho niektoré varianty môžu byť viac neformálne.

Dámske blejzre so zapínaním na jeden gombík

Tieto blejzre sú viac neformálnym typom blejzra a ich nosenie je najzložitejšie. Vzhľadom k tomu, že krivky každej dámy sú rôzne a gombík musí byť umiestnený v najužšej časti pása, aby sa zabránilo zhlukovaniu, roztváraniu a ťahaniu sa. Sako s jedným gombíkom, ktoré dobre sedí bude zvýrazňovať ženské krivky, ale zle padnúce sako s jedným gombíkom môže vyzerať trápne a bude veľmi nepohodlné. Tieto blejzre síce sú akceptované v pracovnom prostredí, predsa niektoré konzervatívnejšie spoločnosti ich považujú za príliš ležérne.

Dámske blejzre so zapínaním na dva gombíky

Dámske blejzre so zapínaním na dva gombíky sú vo všeobecnosti viac vhodné do pracovného prostredia. Opäť platí, že umiestnenie gombíkov sa bude líšiť u každej dámy, ale pri tomto štýle saka gombíky nie sú navrhnuté tak, aby sedeli presne na páse a sako padá hladko.

Dámske blejzre so zapínaním na tri gombíky

Tieto blejzre sú veľmi podobné blejzrom so zapínaním na dva gombíky. Sú vhodné do biznis a viac formálneho prostredia. Vzhľadom na umiestnenie gombíkov však tieto blejzre nie sú univerzálne lichotivé. Dámy, ktoré hľadajú sako s tromi gombíkmi by si mali uvedomiť, že gombíky na tomto saku sedia vyššie a preto je tento štýl vhodnejší pre vysoké dámy.

Dámske blejzre so zapínaním na štyri a viac gombíkov

Dámske blejzre môžu mať dokonca štyri alebo viac gombíkov, ktoré sa tiahnu od krku až k spodnému lemu saka. Tieto rôzne štýly budú vyzerať odlišne na rôznych typoch dámskych postáv, ale dobrým všeobecným pravidlom je, že čím viac gombíkov, tým univerzálnejší je strih saka.

Dĺžka dámskych blejzrov

Dámske blejzre sa môžu značne líšiť v dĺžke. Je dôležité, aby dámy pochopili ako dĺžka saka ovplyvní celkový zjav.

Skrátené dámske blejzre

Skrátené blejzre končia obvykle nad pásom. Je to nesmierne ležérny štýl. Pre nižšie dámy je menej lichotivý, pretože opticky rozdeľuje trup. Vysoké, štíhle dámy s dlhým trupom si však tento typ budú užívať ako štýlové sako na večer.

Dámske blejzre v dĺžke po pás

Blejzre, ktoré končia na ženskom páse sú veľmi populárne. Niektorí ich považujú za viac neformálne ako o niečo dlhšie saká, pretože majú menej tradičnú dĺžku. Dámske blejzre v dĺžke po pás sú veľmi lichotivé pre všetky typy postáv, pretože zvýraznia pás.

Dámske blejzre v dĺžke po boky

Táto dĺžka je najviac tradičná dĺžka. Je to často dĺžka kostýmových a oblekových blejzrov. Táto dĺžka je veľmi lichotivá pre mnoho dám, hoci dámy s veľmi širokými bokmi by sa tomuto strihu mali vyhnúť. Saká v tejto dĺžke zvyčajne siahajú len čiastočne na boky. Dámy, ktoré hľadajú plné prekrytie budú musieť nájsť zriedkavejšie dlhšie blejzre.

Dlhé dámske blejzre

Dlhé blejzre úplne zakryjú ženské boky, alebo môžu dokonca siahať cez celý zadoček. Tieto blejzre sú veľmi módne a hoci sú často formálnejšie ako kratšie saká, nie sú príliš konzervatívne a preto nie sú často videné na pracovisku.

Materiál dámskych blejzrov

Látka, ktorá tvorí sako výrazne ovplyvňuje kvalitu a cenu saka. Každá látka má svoje vlastné charakteristiky, a preto je dôležité, aby ste sa zoznámili s každým typom materiálu.

Vlnené dámske blejzre

Vlna je obľúbenou tkaninou pre obleky, takže vlnené saká sú často zhotovené z podobného typu oblekovej tkaniny. Tieto blejzre vyzerajú veľmi profesionálne a môžu byť veľmi formálne. Vlna je prírodné vlákno, takže dobre dýcha. Dámy, ktoré sa rozhodnú pre vlnené sako budú so svojim výberom určite spokojné.

Bavlnené dámske blejzre

Bavlna, ďalšie prírodné vlákno, ktoré je tiež veľmi priedušné. Je ľahšia ako vlna, preto je najlepšie pre letné saká a saká do teplého počasia. Bavlna je k dispozícii v širokej škále štýlov, od oblekovej látky ž po pestrofarebný kanvas.

Ľanové dámske blejzre

Ľan je tradične spájaný s letnými sakami. Je ľahký a veľmi priedušný. Najčastejšie sa používa vo svojej neutrálnej, béžovej farbe, hoci niektoré štýly používajú farbený ľan. Ľan poskytuje jemný a osviežujúci pocit, ale veľmi ľahko sa krčí, a niekomu sa jeho údržba môže zdať zložitá.

Hodvábne dámske blejzre

Hodvábne blejzre sú jednou z najdrahších možností, ale cena za to stojí. Hodváb je neuveriteľne jemný, dýcha veľmi dobre, a to je dobré pri takmer akejkoľvek teplote. Kým hodváb je k dispozícii v rôznych štýloch tkaniny a povrchovej úpravy, je populárnou oblekovou tkaninou.

Dámske blejzre zo syntetických tkanín

Syntetické tkaniny obsahujú nylon a polyester. Blejzre zo syntetických tkanín sú zvyčajne oveľa lacnejšie ako saká z prírodných vlákien. Ak hľadáte sako na jednu udalosť, alebo chcete kúpiť viac blejzrov v širokej farebnej škále, blejzre zo syntetických tkanín sú cenovo dostupným riešením.

Dámske blejzre zo zmesových tkanín

Zmesové tkaniny sú kombináciou prírodných vlákien a syntetických vlákien. Sú veľmi časté pre saká, spájajú to najlepšie z oboch svetov. Tkaninu saka robia bohatšou, lepšie dýcha a syntetické vlákna sú priateľské k vašej peňaženke.

Dámske blejzre z čipky

Čipkované blejzre sú veľmi ženské. Zvyčajne nie sú prijateľné pre pracovné prostredie, ale môžu byť formálne aj neformálne. Čipkované blejzre sú často lemované inou tkaninou, takže sa môžu líšiť hrejivosťou a hrúbkou. Čipkované blejzre sú skvelou voľbou na svadby alebo iné zvláštne udalosti.

Či chcete kúpiť jediné, formálne sako do práce alebo zopár neformálnych blejzrov na spoločenské akcie, zoznámte sa najprv s rôznymi možnosťami dostupných štýlov. Ak hľadáte v on – line predajni KLINGEL pre svoje ideálne sako nájdete nespočet možností.


waiting...

10€ uvítacia zľava⁴

Bezplatné prihlásenie⁴

 • Aktuálne módne trendy
 • Exkluzívne zľavy
 • Atraktívne akcie a súťaže
 • Profesionálne poradenstvo

Bezplatné prihlásenie⁴

Polia označené * sú povinné. Poskytnutie ostatných údajov je dobrovoľné a možno ich kedykoľvek zmeniť.
KONTAKTY
035 321 32 00* *Sme tu pre Vás Po – Pi 8.00-18.00, So 8.00-13.00
BEZPEČNÁ PLATBA
 • Dobierka
 • PayPal
 • Visa
 • Mastercard
SLEDUJTE NÁS
všetky ceny sú vrátane DPH Poštovné a balné vo výške 4,95 € platíte pri jednej objednávke iba raz