• viac ako 20.000 tovarov online
 • bezpečný nákup
 • móda pre každý typ postavy

Dámske kabelky do ruky

Listové kabelky, clutch kabelky alebo jednoducho kabelky do ruky sa spájajú s výnimočnými príležitosťami. Už dávno ale neplatí, že musíte voliť gýčové „plesové kabelky“. Tieto skvosty sú väčšinou extravagantné a na pohľad neskombinovateľné. To, že kabelka musí ladiť s topánkami alebo inými kúskami hádam nemusíme vysvetľovať, že tiež už v módnom svete neplatí. Priestor teda dostávajú kabelky so zvieracou potlačou, perím, posiate kamienkami či plastovými aplikáciami. Čím originálnejšie, tým lepšie. V kurze sú stále retiazkové ramienka, ktoré pôsobia elegantne a šik.

Kabelky do ruky(35)
Zoradiť podľa:
Filtrovať podľa:

Kategórie

Filtrovať & zoradiť

 • Zoradiť podľa:
  Najpredávanejšie
 • Príbuzné farby
 • Značka
 • Materiál
 • Pohlavie
 • Cena
 • Dizajn
 • Štýl
 • Zapínanie
 • Ošetrovanie
 • Sezóna

Zoradiť podľa

Kabelky do ruky(35)

Dámske kabelky do ruky

Dámska kabelka je ako vaša klebetná priateľka. Vie o vás veľa a ešte viac o vás prezradí. Sú dámy, ktoré kabelky milujú. Spali by s nimi a majú ich doma aj desiatky. Sú dámy, ktoré si vystačia hoci s tromi kabelkami. A neznamená to, že ich nemilujú. V jednej, aj v druhej skupine sa nájdu tie, ktoré to s kabelkami vedia a tie ktoré vôbec nie.

Tak, ako váš celý zjav, aj dámska kabelka o vás hovorí aj samostatne. Prezrádza o vás, či máte rada pravidlá a poriadok alebo ste skôr slobodomyseľný človek. Tašky, či menšie kapsičky nosili ľudia od nepamäti. Prenášali v nich najmä mince, ale aj písomnosti, neskôr voňavky atď. Ako v súčasnosti kabelky, tak aj v minulosti boli tašky či kapsičky symbolom spoločenského statusu nositeľa. Samozrejme, čiastočne plnili aj estetickú funkciu, ale asi až od 16. storočia sa táto funkcia stala popri praktickosti významnou. Týmto tašky postúpili do pozície kabelky.

Muži aj ženy najprv nosili osobné drobnosti pripevnené okolo pása alebo visiace z pása pomocou šnúrky či retiazky. U mužov potreba nosiť malé taštičky skončila okolo začiatku 17. storočia, keď sa na ich odevoch začali objavovať vrecká. Odvtedy sú kabelky doménou žien. S postupnou premenou odevu sa menili aj kabelky a ich formy nosenia. Zavedenie železníc prinieslo potrebu nosiť svoje najdôležitejšie veci v ruke v dostatočne pevnej taške. Odtiaľ pochádza anglické slovo „handbag“ – kabelka do ruky. Tieto kabelky už boli kožené a väčšie.

Dámske kabelky do ruky ako prejav vašej osobnosti

Dámska kabelka hovorí o vašom vzťahu ku kráse, móde a úprave zovňajšku všeobecne. Prezrádza, či ste pevná a zásadová. Hovorí o tom, či máte hravý prístup k životu. Ukazujete ňou svoju dynamickú alebo skôr statickú povahu. V dámskej kabelke sa zrkadlí váš vzťah ku kvalite. Vyjadrujete ňou, či myslíte na dlho dopredu alebo pozeráte len za najbližší roh. Vaša tvorivosť sa vie prejaviť aj výberom vašej kabelky.

Dámska kabelka do ruky prezradí, či poznáte svoju postavu a viete s ňou pracovať alebo nie. Manifestujete ňou váš spoločenský status, solventnosť, aj inteligenciu. Tieto i mnohé iné veci prezrádzate výberom vašej kabelky ale aj spôsobom, ako ju nosíte.

Z estetického hľadiska už dávno neplatia všeobecne platné pravidlá o tom, aká musí byť kabelka vzhľadom k vybratému oblečeniu. Jediné pravidlo je, že celkový dojem musí byť príjemný. Samozrejme, ľahšie sa kombinuje kabelka s oblečením, ak sa držíte rovnakého štýlu, podobného materiálu, príbuzného farebného odtieňa a pod. Úloha kabelky v outfite je významná. Môže mu dodať punc, jedinečnosť a skompletizovať ho alebo môže výborný outfit pokaziť.

Kabelka môže byť odlišnej farby ako zvyšok outfitu alebo môže byť rovnaká. Môže byť zladená s topánkami alebo aj nemusí .Pamätajte však, ide o celkový dojem. A ten je zásadný pri výbere kabelky a spôsobe nosenia s ohľadom na typ vašej postavy. Nie je jedno, akú kabelku, kde a ako nosíte. Má vplyv na výsledný efekt vášho vzhľadu. Môže vašu postavu opticky skrátiť aj predĺžiť. Môže podčiarknuť črty vašej postavy ale aj ich stlmiť. Kabelka do ruky je veľmi elegantná a hodí sa teda aj pre zvláštne pr��ležitosti, do spoločnosti alebo do práce, na poradu. Kabelku do ruky si však neberte v prípade, že idete napríklad na dlhú prechádzku, pretože po desiatich minútach vám kabelka začne zaručene prekážať.

Kabelka je jednoducho povinná výbava každej dámy a bez nej by sme boli stratené. Je veľa typov kabeliek, rôznych tvarov, vzorov. Stačí si len vybrať tú správnu pre vás. Len ktorá je tá správna, však? Prvá vec, na základe ktorej treba vyberať kabelku do ruky je, koľko vecí so sebou bežne nosíte. Pokiaľ toho nie je veľa, postačí kabelka z tých menšieho rozmeru, ale pokiaľ nosíte so sebou polovicu domácnosti, tak tento problém vyrieši jedine veľká kabelka. Toto kritérium je určite základ a ďalšie sú závislé na vašom vkuse a či máte odvahu aj na niečo výstrednejšie, alebo ostanete pri klasike.

Typy dámskych kabeliek do ruky

Typickým modelom dámskej kabelky do ruky je listová kabelka. Ak si myslíte, že tento typ kabeliek je len na slávnostné príležitosti, asi nesledujete módne trendy. Po listovej kabelke siaha dáma, ktorá vie, čo je štýl. Keby žila v New Yorku, jej najlepšou kamarátkou by bola Carrie Bradshaw, alebo Jenifer Aniston. Preferuje kozmopolitný štýl života a miluje pôžitky rôzneho druhu. Majiteľku takejto kabelky stretnete najčastejšie na drinku v podniku, ktorý je momentálne najviac in. Možno sa bude ukrývať za značkovými okuliarmi, ale to patrí k jej imidžu.

A sme pri dámskych „aktovkách“ tiež z radu kabeliek do ruky. Majiteľka takejto kabelky je často synonymom elegancie. Často má dôležitú prácu a musí byť reprezentatívna. Aj preto do svojich doplnkov dokáže investovať veľa. Kabelku považuje za súčasť svojho stylingu a musí byť nielen pekná, ale aj účelová, aby ukryla dôležité dokumenty alebo tablet. Kabelky do ruky, či aktovky sú nestarnúce a milovali ich aj klasické krásky ako Audrey Hepburn a Jane Birkin, pre ktorú kabelku navrhol sám módny mág Hermés, po tom ako s ňou raz cestoval v lietadle. Taška “Birkinka” sa stihla stať synonymom módy a každá správna fashionholička túži jednu takú mať doma. Keby len nebola taká drahá...

Športové kabelky do ruky nosia dámy, ktoré milujú pohyb a všetko s ním súvisiace. Šport je jedným zo základných pilierov ich života. Sú neustále v pohybe a uprednostňujú zdravú stravu. Ich kabelka je sídlom nielen praktickosti, ale keď treba, vie sa zmeniť aj na rýchlu výpomoc – jej bohaté priestory totiž dokonale ukryjú všetky tie drobnôstky, ktoré zo žien robia divy – teda šminky či zvodný parfum. Dokonalým príkladom milovníčky športových kabeliek je Dominika Cibulková, ktorá cez deň žne úspechy na kurte a večer svojím dokonalým zjavom dokáže opantať spoločnosť. V zahraničí si športové kabelky obľúbila modelka i herečka Miranda Kerr.

Najnovšie trendy dámskych kabeliek do ruky

V záplave trendov dámskych kabeliek do ruky, ktoré so sebou priniesli posledné sezóny, sa niekedy orientuje ťažko. Ak však nazrieme do sveta kabeliek, jedno je isté. Najväčším hitom budú kabelky štruktúrované, teda pevné, s presnými líniami a krátkymi ušami. Aspoň tak to načrtli svetoznáme značky. Tzv. structured bags, ako je vo svete tento trend nazývaný, spoznáte veľmi ľahko. Ide o kabelky s plochým širším spodkom, spevnenými stranami a krátkymi ušami. Niektoré majú dovnútra skryté predĺžené pútko, no samozrejmosťou to nie je. Tieto tašky sa podľa odporúčaní trendsetterov majú nosiť v ruke riadne uchopené za uši, prípadne zavesené na predlaktí.

Jeden trend, mnoho podôb

Požadované dno, presný tvar a pevné uši sa vedia krásne uplatniť na kabelke väčšej, menšej, elegantnej i hravej, o farbách ani nehovoriac. Hoci neutrálne odtiene sú klasikou, ktorá nesklame, opäť sa tlačia do popredia jasnejšie farby. Sú buď pastelové, alebo metalické. Z detailov vyniká inšpirácia rokmi 50-tymi.

Zahĺbte sa do našej ponuky a rozhodnite, či tomuto trendu dáte šancu.


waiting...
všetky ceny sú vrátane DPH Poštovné a balné vo výške 4,95 € platíte pri jednej objednávke iba raz