• viac ako 20.000 tovarov online
 • bezpečný nákup
 • móda pre každý typ postavy
🌴 Aktivujte si 10% zľavu - KÓD AKCIE: KLB1Ceny majú dovolenku🌴 - aktivujte si 10% zľavu - KÓD AKCIE: KLB1
Listové kabelky(4)
Zoradiť podľa:
Filtrovať podľa:

Kategórie

Filtrovať & zoradiť

 • Zoradiť podľa:
  Najpredávanejšie
 • Príbuzné farby
 • Značka
 • Materiál
 • Cena
 • Štýl
 • Ošetrovanie

Zoradiť podľa

Listové kabelky(4)

Dámske listové kabelky

Každá z nás má určite doma aspoň jednu listovú kabelku. Aj tieto kabelky sú primárne určené do spoločnosti. Štíhly strih v tvare obálky ich predurčuje k noseniu niekoľkých základných vecí. Do listovej kabelky pohodlne vložíte telefón, peňaženku, kľúče a vreckovky, ak by ste aj v nej však chceli mať kozmetickú taštičku alebo knihu, neuspejete. Listové kabelky môžeme nájsť vo verzii bez ramienka alebo s dlhým, veľmi často kovovým ramienkom.

Dámske listové kabelky

Môže sa to zdať divné, ale dámske listové kabelky nie sú moderným výmyslom. Taštičky používali dámy dávno v minulosti. Tie prvé listové kabelky dosiahli vrchol uznania v priebehu 19. storočia v Európe aj v Amerike a potom, trochu nevysvetliteľne, zmizli na prelome storočia.

Na niekoľko generácií nevypočítateľná sila módy rozhodla, že listové kabelky sú absolútne nepoužiteľné a väčšina dám na ne zabudla. Bežnými sa stali tašky na plece a podobné väčšie tašky, možno čiastočne preto, že veľké množstvo kože bolo znakom okázalosti v náhlom množstve vyrábaného tovaru, čo prinieslo 20. storočie.

Avšak, keď svet potemnel kataklyzmatickým bitkami druhej svetovej vojny, dostavil sa neočakávaný jav vo svete módy. Konflikt spôsobil nedostatok všetkého - vrátane kože na výrobu tašiek. Výsledkom bolo, že malé taštičky sa znovu vrátili do módy, pretože boli jediné, ktoré sa mohli vyrábať a listová kabelka zažilo znovuzrodenie.

Po vojne sa listové kabelky stali večernou voľbou pre elegantné dámy na celom svete. Boli vyrábané z Lucite, bakelitu, hodvábu, saténu alebo brokátu. Listové kabelky sa prispôsobovali šatám a topánkam, aby dokonale dokončili vzhľad.

Až donedávna, väčšina dám nosila so sebou len rúž, kompaktné zrkadlo (ktoré niekedy prichádzalo prefíkane ako doplnok kabelky), hrebeň a možno jediný kľúč, alebo ak to bol večer s kamarátkami, nejaké peniaze. V súčasnej dobe však kam s mobilným telefónom, peňaženkou a ďalšími potrebnými drobnosťami? Je ťažké vtesnať ich do listovej kabelky.

Samozrejme, v žiadnom momente histórie nebola k dispozícii väčšia škála listových kabeliek ako dnes. Tisíce, ba desiatky tisíc individuálnych dizajnov je dostupných moderným, štýlovým ženám a môžete si vyberať v rozsiahlej palety farieb, tvarov, vzorov a dizajnov.

Štýly dámskych listových kabeliek

Či už máte záujem o úžasný tvar alebo určitý materiál, listová kabelka pre vás určite existuje. K dispozícii sú nové štýly, dizajnérske i ručne robené listové kabelky. Predstavíme vám niekoľko zaujímavých štýlov, od ktorých sa odvíja súčasná ponuka listových kabeliek na trhu.

Listové kabelky z recyklovaného papiera. Tieto kabelky sú vyrobené z tkaných recyklovaných novín. Sú zábavné, funky a štýlové a sú perfektné pre každú dámu šetrnú k životnému prostrediu. Slučka zapínania sa vyrába z recyklovanej gumy.

Ako podporovať prácu súčasných umelcov? Noste jedinečné kúsky vyrobené z kovu, kože alebo peria v najrôznejších tvaroch a odtieňoch.

Ak máte rady eleganciu s trochou rozmaru zvoľte si listovú kabelku v štýle Judith Leiber, ktorá sa špecializuje na ozdobné tašky v nádherných tvaroch. Môžu byť veľmi drahé, ale nájdete ich aj za rozumnú cenu.

Vintage listové kabelky

Dokonca aj keď nie ste milovníčkou vintage štýlu v obliekaní, vintage listová kabelka je niečo peciálne. Nič nehovorí viac o sofistikovanosti ako krásna taška z nanajvýš elegantná éry - taška, ktorá má možno aj šesťdesiat rokov, ale je zrejme v oveľa lepšom stave ako oblečenie z tej iste doby. Plus, bude vyzerať dobre aj naďalej pokiaľ sa o ňu budete riadne starať. Či už máte záujem o klasickú čiernu s ružovou hodvábnou podšívkou, alebo krásny kúsok z Lucite, mnoho kabeliek prežilo a viete ich nájsť v lepších vintage obchodoch.

Doplnky vedia urobiť alebo zabiť váš outfit. Od klobúkov po topánky je dôležité nájsť správnu rovnováhu v doplnkoch. Jeden z doplnkov je dôležitý aj z hľadiska módy aj z hľadiska funkčnosti: listová kabelka. Štandardná listová kabelka ochráni vaše potrebné drobnosti vrátane vodičského preukazu, kreditných kariet, hotovosti a možno aj mobilného telefónu. Dámy obvykle nosia listové kabelky v rukách, ale niekoľko štýlov prichádza aj s popruhom, ktoré nositeľka môže odopnúť, ak ho nepoužíva a umožňuje nosiť kabelku cez rameno alebo omotanú na zápästí. Je niekoľko faktorov, ktoré sú dôležité pri výbere správnej dámskej listovej kabelky vrátane veľkosti, farby, všestrannosti, materiálu, štruktúry a ceny.

Zvoľte správnu veľkosť listovej kabelky pre vašu postavu

Hoci listové kabelky sú charakteristicky menšie tašky, napriek tomu sa vyskytujú v rôznych tvaroch a veľkostiach a je dôležité, aby doplnky vyzerali proporcionálne k osobe, ktorá ich nosí. Drobné dámy by mali uvažovať o malých a stredných listových kabelkách. Vyššia dámy môžu zvoliť trochu väčšie.

Zvoľte správnu veľkosť listovej kabelky pre vaše veci

Okrem toho, aby vyzerala skvele s konkrétnym typom postavy, listová kabelka by mala vyzerať dobre, aj keď je nabalená všetkým, čo potrebujete. V prípade, že je kabelka vypuklá vo švíkoch, je čas prejsť na väčší model. Dámy by mali mať na mysli pri výbere správnej veľkosti listovej kabelky svoje osobné tendencie. Keď je príliš veľká, dámy majú nábeh nosiť aj to, čo nepotrebujú, na druhej strane, keď je listová kabelka príliš malá, nadmerný obsah bude pôsobiť rušivo a môže poškodiť kabelku.

Vyberte vhodnú farbu listovej kabelky

Farbu dámy často volia vo vzťahu k oblečeniu, ktoré majú v pláne nosiť s kabelkou a často len na jednu príležitosť. Niektoré dámy preferujú nosiť listovú kabelku namiesto bežnej tašky aj v priebehu dňa, čo znamená, že neutrálna farba môže byť vhodnejšia, aby zodpovedala širokej škále oblečenia. Jednoduchá čierna listová kabelka sa hodí takmer ku všetkému, hoci niektoré dámy sa radšej rozhodnú pre neutrálne hnedé alebo dokonca červené, aby pridali trochu pikantnosti ležérnemu outfitu. Listové kabelky v tmavo zelenej a modrej farbe sú tiež prekvapivo neutrálne, bez toho aby boli nudné.

Zvoľte univerzálnu listovú kabelku

S cieľom získať čo najväčšiu hodnotu za svoje peniaze, mali by ste zvoliť kabelku, ktorú môžete nosiť vo viacerých štýloch. Ďalšou možnosťou je kúpiť niekoľko rôznych farieb v prijateľnom štýle, aby ste zabezpečili, že sa hodí k čomukoľvek.

Vyberte kvalitný materiál pre vašu listovú kabelku

Dobre navrhnuté listové kabelky vydržia oveľa dlhšie, než chatrná a v dlhodobom horizonte ušetríte peniaze. V prípade, že je kabelka určená do práce aj na večer, potom kvalitná kožená listová kabelka je nielen univerzálna, ale aj odolná a vydrží každodenné používanie. Ďalšou možnosťou, ktorá je vhodná do práce a súčasne klasická je listová kabelka z krokodílej kože, resp. so vzorom krokodílej kože s robustnou konštrukciou.

K dispozícii je rad ďalších materiálov k rôznym typom oblečenia. Nie všetky sú robustné ale vydrží šetrné používanie a vyzerajú módne. Jednou z neobvyklých možnosťou je korková istová kabelka, vyrobená z rovnakého materiálu ako zátky. Návrhári a populárne módne mená ako Dana Buchman a Hobo International používajú tento materiál na výrobu neobvyklých a pútavých kabeliek. Existujú listové kabelky z módnych korálok. Tieto listové kabelky sú dekoratívne ale potrebujú zvláštnu starostlivosť, aby nedošlo k poškodeniu ručnej práce. Dámy by ich mali chrániť pred prachom a držať mimo vecí, do ktorých by sa korálky mohli zaseknúť. V prípade potreby nečistoty odstránite mäkkou handričkou alebo tlakovým vzduchom.


waiting...
všetky ceny sú vrátane DPH Poštovné a balné vo výške 4,95 € platíte pri jednej objednávke iba raz