• viac ako 20.000 tovarov online
 • bezpečný nákup
 • móda pre každý typ postavy
10€ ZĽAVA ZA PRIHLÁSENIE SA NA ODBER NEWSLBEZPLATNÁ REGISTRÁ
10€ ZĽAVA ZA PRIHLÁSENIE SA NA ODBER NEWSLETTROV | BEZPLATNÁ REGISTRÁCIA
Nohavice, Paola(75)
Filtrovať podľa:
Zoradiť podľa:
Filtrované podľa:

Kategórie

Filtrovať & zoradiť

 • Zoradiť podľa:
  Najpredávanejšie
 • Veľkosť
 • Príbuzné farby
 • Typ produktu
 • Cena
 • Značka
  Paola
 • Materiál
 • Dĺžka
 • Zapínanie
 • Dizajn
 • Štýl

Zoradiť podľa:

Nohavice, Paola(75)
1

Dámske nohavice Paola

Pre každú ženskú postavu existuje ideálny strih nohavíc! A Paola to vie. Nohavice sú kúskom v našom šatníku, ktoré nám dávajú zabrať. Nevhodný strih nám zväčší zadoček, skráti nohy, zdeformuje postavu alebo z nášho outfitu urobí lacnú handru aj keď práve nejde o lacné nohavice. Naopak, keď si pre seba strih správne vyberieme, môžeme svojej postave pomôcť a nemusí byť ani dokonalá. Dámske nohavice Paola prichádzajú v strihoch, z ktorých si každá dáma vyberie pre seba ten pravý.

Dámske nohavice Paola

Pred 100 rokmi si žena v nohaviciach koledovala o škandál. Napriek tomu sa našlo pár statočných, ktoré vydláždili nohaviciam cestu do ženského šatníka. Rovnako ako si dámske nohavice Paola vydláždili cestu do šatníka každej módne uvedomelej dámy.

Parížska radnica nedávno zrušila 210 rokov starý zákon, ktorý sa už dávno nedodržiaval: zakazoval ženám obliekať sa do nohavíc. Väčšina Parížaniek tak konečne prestala každodenne porušovať dnes už smiešnu právnu normu.

Nariadenie zakazujúce ženám obliekať sa „ako muž" prijali vo Francúzsku v roku 1799. Na nosenie nohavíc si tie odvážnejšie z nich museli na polícii vybaviť oficiálne povolenie. Od roku 1892 smeli nosiť nohavice ženy jazdiace na koni, od roku 1909 aj cyklistky.

Prvé nohavice vznikli ako špeciálny odev chrániaci telo pred nepriaznivým počasím počas dlhých jázd na koni. Postupne sa z nich stal mužský odev. Nohavice boli nielen symbolickou deliacou čiarou medzi pohlaviami, ale zároveň akýmsi znakom mužskej sily a dominancie.

Prvá žena, ktorá si dokázateľne obliekla nohavice, bola švédska kráľovná Kristína. Jej otec, protestantský kráľ, viedol vojny proti katolíkom, Kristína však konvertovala práve na katolícku vieru, vzdala sa trónu a odišla do Ríma. Zo Švédska odchádzala na koni oblečená ako muž v nohaviciach a nakrátko ostrihaná. Údajne to bola jedna z najmúdrejších žien tých čias - dievčatá sa zvyčajne zaujímali len o dvornú etiketu. Kristína však hovorila viacerými jazykmi, venovala sa histórii, filozofii a matematike.

Nohavice, dovtedy výlučne mužská časť odevu, sa v dámskom šatníku Európaniek začali objavovať až v 19. storočí. Dovtedy boli bežné len v orientálnom svete, kde predstavovali časť národného odevu. Japonky, Číňanky či Vietnamky oddávna nosievali úzke nohavice, ktoré sa odlišovali len materiálom v závislosti od toho, či patrili bohatej alebo chudobnej nositeľke.

Práve Orientom sa inšpiroval Paul Poiret, ktorý priniesol do módy háremové nohavice. Tie sa stali prejavom luxusu a onedlho sa nimi pýšila každá majetnejšia dáma v Paríži. Nosili ich však len doma, na ulicu sa v nich neodvážila vyjsť ani jedna.

Nohavice ako bežnú súčasť odevu dám presadzovali predovšetkým bojovníčky za ženské práva. Spočiatku si ich ženy obliekali len pri stále populárnejšej jazde na bicykli. Do histórie ženskej módy sa v tomto smere zapísala George Sand, ktorá verejne nosila nielen nohavice, ale aj pánske obleky. Uvoľnenie ženskej módy priniesli 20. roky 20. storočia. Herečky ako Katherine Hepburn Marlene Dietrich alebo Greta Garbo vystupovali na plátne aj v pánskych oblekoch. Možno práve tieto cieľavedomé dámy prispeli k tomu, že ženy nakoniec prijali nohavice za bežnú súčasť svojho oblečenia. Spopularizovalo ich aj rozšírenie športu medzi dámami; dlhé sukne neboli vhodné na aktívny pohyb.

Naozajstný boom zaznamenali nohavice v ženskej móde v tridsiatych rokoch. Ako prvá módna návrhárka začala nohavice do svojich kolekcií zaraďovať Coco Chanel, neskôr im veľkú pozornosť venoval Yves Saint-Laurent. Všetky predsudky definitívne padli až v 60. rokoch 20. storočia s nástupom džínsovej módy. Praktickosť a pohodlnosť tak zvíťazila nad konzervatívnym myslením. Nedávne zrušenie zastaraného parížskeho zákona vyriešilo policajtkám vážny problém - hoci im zákon zakazoval obliekať sa do nohavíc, policajná uniforma im ich priamo nariaďovala...

Prečo dámske nohavice Paola?

Pretože k vám prichádzajú v tak širokej škále strihov, materiálov a farieb, že je nemožné aby ste medzi nimi nenašli tie, ktoré vám dokonale sadnú.

Strihy dámskych nohavíc Paola

Dámske nohavice Paola v strihu Boot cut

Nohavice v strihu Boot cut predlžujú nohy. Ak máte menšiu postavu alebo vám príroda nadelila kratšie nohy ako by ste si priala, vyskúšajte takzvaný Boot cut strih nohavíc. Strih týchto nohavíc je špecifický miernym rozšírením na spodnej časti, avšak pozor, žiadne zvony to nie sú! Pás je posadený v optimálnej výške, teda cez pupok alebo úplne mierne pod ním. Je to strih nohavíc, ktorého ďalšou výhodou je tiež to, že pristane každému typu postavy a navyše vie zoštíhľovať siluetu tým, že predlžuje nohy. Pozor na správnu dĺžku týchto nohavíc! Mala by byť dlhšia a ak nosíte podpätky, mala by siahať aspoň do ich polovice. Len tak bude efekt optického predĺženia nôh fungovať!

Dámske nohavice Paola v Sim fit strihu

Tiež Slim fit strih nohavíc vie zvýrazniť nohy – ale pozor! Na rozdiel od predchádzajúceho už si ho každá dáma dovoliť nemôže. Ak máte silnejšie boky a nohy, zabudnite na neho! Výška sedu u tohto strihu nohavíc je opäť zlatou strednou cestou – ani vysoká, ani príliš nízka. Strih kopíruje tvar nôh, je úzky a dobrú postavu nechá skutočne vyniknúť. Na rozdiel od mnohých iných strihov nohavíc, ktoré by ju zdeformovali a nenechali krásu vašich nôh vyniknúť. Na čo si dať pozor? Horná vnútorná časť stehien býva často aj u štíhlejších dám väčšia, ako by si želali. Slim fit nohavice, ktoré si vyberiete, musia vedieť túto vašu partiu ukryť, keď nie je úplne ideálna.

Dámske nohavice Paola v strihu Regular Fit

Sú univerzálnym strihom pre normálnu ženskú postavu. Normálna ženská postava – so ženskými bokmi, aj keď nie tými prehnane oblými. Postava, u ktorej si môžete dovoliť 3/4 nohavice aj 7/8 nohavice, pretože máte „normálne“ lýtka a kde si dĺžku nôh opticky predĺžite zakúpením dlhších nohavíc. Pre klasickú dámsku postavu je tu Regular fit strih. Tieto nohavice sú na rozdiel od Slim fit strihu celkovo širšie, aj keď nie nijak extrémne. Vkĺznu do nich aj širšie boky a oblečené na postave pôsobia rovným, až takzvaným cigaretovým dojmom. Neobopínajú členky ani lýtka, ale postavu nedeformujú ani svojim masívnejším objemom. Sú jednoducho pre dámy ani štíhle, ani plnoštíhle – sú proste pre ženy!

Dámske nohavice Paola majú rôzne varianty. Pri ich výbere záleží iba na tom, čo sa danej dáme najviac páči a hodí. Je možné nosiť ich vo všedný deň a takmer do každého zamestnania. A čo si k nim obliecť? Azda hocičo! Tričká, košele, blúzky. Jednofarebné, kvetinové, pásikavé, kockované. Saká, kabáty, bundy. Tenisky, botasky, lodičky, čižmy, sandále. Hranice kladie iba fantázia a dostupnosť. Dámske nohavice Paola môžu byť elegantné aj športové, preto sa hodia všetkým dámam. A nie sú stvorené iba pre štíhle. Pokojne ich môžu nosiť aj moletky. Poskytujú pohodlie a teplo aj v chladnom počasí. Vhodný strih s lodičkami na vysokých opätkoch a elegantnou blúzkou však dokáže robiť zázraky. Zoštíhli, predĺži postavu a pôsobí nesmierne elegantne a žensky. Neviete č zajtra na seba? Tak sa rýchlo zahĺbte do ponuky Klingel, aby ste mohli zažiariť vo svojich nových nohaviciach Paola!


waiting...

10€ uvítacia zľava

Bezplatné prihlásenie

 • Aktuálne módne trendy
 • Exkluzívne zľavy
 • Atraktívne akcie a súťaže
 • Profesionálne poradenstvo

Bezplatné prihlásenie

Polia označené * sú povinné. Poskytnutie ostatných údajov je dobrovoľné a možno ich kedykoľvek zmeniť.
KONTAKTY
035 321 32 00* *Sme tu pre Vás Po – Pi 8.00-18.00, So 8.00-13.00
BEZPEČNÁ PLATBA
 • Dobierka
 • PayPal
 • Visa
 • Mastercard
SLEDUJTE NÁS
všetky ceny sú vrátane DPH Poštovné a balné vo výške 4,95 € platíte pri jednej objednávke iba raz