• viac ako 20.000 tovarov online
 • bezpečný nákup
 • móda pre každý typ postavy
Normálne veľkosti (dámska móda)
 • 36
 • 38
 • 40
 • 42
 • 44
 • 46
 • 48
 • 50
 • 52
 • 54
 • 56
 • 58
 • 60
 • 62
od
do

Dámske overaly

Dámske overaly - zvláštny kúsok oblečenia rozmáhajúci sa v niekoľkých posledných rokoch. Väčšina z vás z neho má strach, nevie, ako ho nosiť, alebo vám pripadajú ako montérky či dupačky. Nenechajte sa mýliť! Overaly sú zábavným kúskom oblečenia, ktorý si určite zamilujete. Overal je spojením nohavíc či šortiek s topom. Je akousi kombinézou, ktorá vás zbavuje ťaživej otázky, čo k nohaviciam. Overal jednoducho navlečiete, nasleduje rýchle rozmýšľanie ohľadne doplnkov - dozdobíte, a idete! A práve v tom je ich najväčšie kúzlo.

Overaly(13)
Zoradiť podľa:

Dámske overaly

Niektoré módne trendy prichádzajú a odchádzajú, len málo z nich má ozajstnú výdrž. Overal sa však adaptoval a v priebehu rokov vyvíjal, a teraz je kultovým oblečením, ktorý nikdy nevyjde z módy.

Overal; ako ho poznáme dnes je hravým kúskom módneho odevu, ktorý svojim jedinečným štýlom môže len vyhrávať. Avšak, má dlhú históriu a veľmi praktický začiatok. Poďme sa pozrieť na pôvod tohto dizajnu a ako sa vyvíjal až do teraz ...

V roku 1919 boli overaly vynájdené pre profesionálov v oblasti letectva, športovcov, jazdcov , atď. kým prvé ""all-in-one"" pre dámy uviedla Coco Chanel v roku 1920. Tento trend začal ako ""pyžamo na leňošenie"" a potom sa pretransformoval na oblečenie, ktoré dámy nosili pri jachtingu, potom sa prirodzene vyvinulo do dovolenkového „plážového pyžama"". Dámy nosili tieto ""overaly"" cez plavky na prechádzky na promenáde!

V priebehu štyridsiatych rokov sa začali nosiť praktické overaly, pretože ženy vykonávali prácu mužov, ktorí počas vojny bojovali. Spočiatku nosili mužské pracovné oblečenie, ale čoskoro bolo zrejmé, že je nepraktické, takže overaly boli upravené pre ženy a navrhnuté tak, aby sa prispôsobili ženským krivkám. Boli známe ako „Rosies“ a boli zhotovené z denimu alebo bavlneného kepru. Tieto overaly ponúkali viac ochrany, boli s dlhými alebo krátkymi rukávmi, na páse s veľkými vreckami na náradie. Boli pohodlné a jednoducho sa obliekali.

V priebehu 50. a 60. rokov sa vrátil štýl „plážových pyžám“ , ktorý bol oživený širokými palazzo nohavicami. Overaly začali nosiť celebrity a postupne ich vzali na milosť šatníky dám zo všetkých oblastí života, keďže to bol tak univerzálny kúsok oblečenia, že sa dal nosiť kedykoľvek a kdekoľvek.

Overaly prišli naozaj do módy počas 60. rokov a pomaly si razili cestu do pop kultúry. Návrhári ako Elsa Schiaparelli začali začleňovať overaly do svojich avantgardných kolekcií. Zostali populárnymi počas celých 70.rokov, kedy vrcholila éra disco. Overaly obľubovali muži aj ženy, ale trend pre ženy pokračoval až do 80.rokov. Ich popularita klesla v 90. rokoch, ale teraz sú overaly späť a aj tu zostanú!

A to aj napriek skutočnosti, že nosiť overal dokonale je umenie, niekedy je to takmer nemožné: overal musí sedieť perfektne a definovať pás. Musíte byť opatrná pri výbere vašej obuvi, pretože ináč riskujete, že budete vyzerať ako mechanik. Pokiaľ overal nie je nosený správne môže vyzerať nedbalo, alebo v ňom budete vyzerať nižšia, alebo širšia než v skutočnosti ste. To je možno aj dôvod prečo vidíme najčastejšie čierne, alebo biele overaly. Nosia sa najjednoduchšie.

Ale akonáhle nájdete ten správny – kľúčové je aby perfektne sadol – oblečiete si ho a zabudnete, že ho na sebe máte. Dnes sa ženy chcú cítiť pohodlne a sebaisto, bez obmedzovania predsudkami o tom, ako má ženský pôvab vyzerať.

5 tipov ako nosiť overal a vyzerať perfektne

Overal musí perfektne sadnúť

Nájsť overal, ktorý sa perfektne hodí na vašu postavu je kľúčové pre žiarivý a uhladený vzhľad. Nenoste nič príliš voľné, alebo príliš tesné. Ak si vyberiete príliš tesný overal, môžete vyvolať dojem Catwoman a budete sa cítiť nepríjemne. Ak budete mať overal príliš voľný, úplne stratíte postavu, overal ju premôže. V overale ukážte svoju postavu .

Definujte svoj pás

Ešte raz zdôrazňujeme – nestrácajte svoju postavu. Množstvo overalov má vlastný opasok, alebo si jednoducho vyberte vhodný opasok z vašej kolekcie a zvýraznite svoj pás. Stiahnuť overal opaskom je úžasný spôsob ako zdôrazniť vašu ženskosť a vaše krivky. K jednofarebnému overalu môžete zvoliť zlatý, alebo strieborný opasok a pridať tak vášmu zjavu ďalší rozmer.

Kombinujte overal so sakom

A máme tu ďalší rozmer. Ak skombinujete svoj overal so sakom získate veľmi jednoducho viac osobitosti. A obzvlášť ak overaly nenosíte často, pridaním saka sa budete cítiť komfortnejšie a sebaistejšie. Sako rozbíja outfit, pridáva ďalšiu vrstvu a robí overal jemnejším.

Pri výbere saka sa rozhodnite pre také, ktoré obohatí celkový zjav a samozrejme je prispôsobené príležitosti, pri ktorej ho nosíte.

Vyberte si farebné tóny, ktoré sú podobné vášmu overalu alebo kontrastné . Ak máte na sebe pekný kvetinový overal, zvoľte k nemu napr. svetlo ružové sako.

K overalu so širokými nohavicami noste vysoké opätky

Ak máte na sebe overal so širokými nohavicami musíte mať opätky! Nosiť podpätky je štýlové pravidlo, ktorým sa treba riadiť, pretože nechcete vyzerať nižšia než ste. Chcete vytvoriť ilúziu, že máte postavu modelky. Ak by ste tento typ overalu nosili s nízkymi balerínami alebo sandálmi, spodná polovica vašej siluety bude vyzerať pekne nedbalo. Vyzeralo by to, akoby ste mali na sebe overal, ktorý nesedí a vyzerali by ste nižšia.

Široký overal sa zmocní útlejšej postavy, preto ho bezpodmienečne skombinujte s úzkymi, vysokými podpätkami.

Noste jednofarebný overal

Ak ste „overalová panna“ rozhodnite sa najprv pre jednoduchý čierny alebo biely overal. Ak ste odvážna, zvoľte námornícku, telovú, burgundy alebo olivovú farbu.

Ale čierna je vždy zoštíhľujúca voľba!

Jednofarebný overal predlžuje postavu, pretože je to súvislá vertikálna línia a oči sa ľahko pohybujú hore a dole bez prerušenia. Akonáhle sa budete cítiť komfortne v čiernom alebo bielom overale experimentujte pridaním vzorov alebo farebných doplnkov.

Dámske overaly a Klingel

V aktuálnej ponuke Klingel nájdete overaly, ktoré Vás za okamih oblečú na akúkoľvek príležitosť. V našej kolekcii ich nájdete v množstve farieb a štýlov a vzorov. Sú z príjemných materiálov, sú pohodlné a neuveriteľne trendy. Môžete sa rozhodnúť pre „Office ready“ čierny dizajn, alebo pre odvážne aztécke, cik-cak, zvieracie alebo kvetinové vzory. Krátke overaly sú hitom sezóny, skombinujte ich s hrubými pančuchami, Chelsea čižmami a skvelým sakom alebo s párom zabijáckych podpätkov a robustným náhrdelníkom.


waiting...
všetky ceny sú vrátane DPH Poštovné a balné vo výške 4,95 € platíte pri jednej objednávke iba raz