Páperové bundy(0)

Ospravedlňujeme sa! Vybraná kategória neobsahuje žiadne produkty.

Filtrovať & zoradiť

  • Zoradiť podľa:
    Najpredávanejšie

Zoradiť podľa:

Páperové bundy(0)

Dámske páperové bundy

Páperové bundy boli vždy obľúbenou položkou dámskeho aj pánskeho oblečenia. Páperové bundy obľúbené hlavne pre aktívnych ľudí, ktorí radi trávia voľný čas v prírode aj počas tuhej zimy s nízkymi teplotami, alebo sa venujú outdoorovým aktivitám, ako je napríklad lyžovanie.

V týchto prípadoch je nevyhnutné mať správne oblečenie. Mať teplú páperovú bundu môže znamenať rozdiel medzi „idem na vrchol a užijem si neuveriteľný výhľad“ a „vrátim sa radšej k teplu kozuba“. Páperie je najúčinnejší izolátor s najvyšším pomerom tepla k hmotnosti. Páperie je tiež veľmi pružné a odolné voči kompresii, takže si môžete napchať vašu páperovú bundu do kufra znova a znova a nebude vykazovať žiadne prejavy obnosenia.

Dámske páperové bundy získali dobrú reputáciu vďaka svojim izolačným schopnostiam, nízkej hmotnosti a odolnosti. Avšak kvalita bundy musí byť dobrá, aby ste z jej výhod vedeli vyťažiť maximum. Na trhu existuje ohromné množstvo vyhlásených vysoko kvalitných značiek páperových búnd a môže byť zložité si vybrať. Dôležité vlastnosti, ktoré treba zvážiť pri výbere dámskej páperovej bundy, zahŕňajú hrejivosť, odolnosť proti vode, stlačiteľnosť, štýl , trvácnosť, dodatočné funkcie a váhu. Prijmite zopár tipov a rád od Klingel, aby ste sa ubezpečili, že kupujete tú správnu páperovú bundu pre vaše potreby a životný štýl.

Čo je páperová bunda?

Páperová bunda je hrejivá bunda naplnená mäkkým perím kačíc alebo husí a vonkajšia vrstva je obvykle vyrobená z materiálov ako je nylon, alebo polyester. Páperie, je hebké perie a zvyčajne pochádza z pŕs a krídel kačice, alebo husi. Páperie je materiál, ktorý poskytuje izoláciu, vďaka ktorej je bunda tak hrejivá, pretože udrží teplo vo vnútri bundy. Čím našuchorenejšie páperie je vnútri bundy, tým viac vzduchu uviazne vnútri bundy, a tým vyššia je jej schopnosť udržať chlad mimo. V súčasnosti ale väčšina páperových búnd nie je zhotovená len z čistého páperia, ale často zo zmesi s inými materiálmi, ako je napríklad perie.

Syntetická vs. páperová dámska bunda

Či kúpiť syntetickú alebo páperovú dámsku bundu, je prvé rozhodnutie, pokiaľ ide o nákup tohto typu vrchného oblečenia. Páperie je oveľa hrejivejšie, ľahšie, lepšie dýcha a komprimuje lepšie. Ale keď zmokne, stráca svoju schopnosť udržať vás v teple. Syntetické bundy sú odolnejšie, pokiaľ ide o náhodné roztrhnutie a diery. Diera vo vašej páperovej bunde spúšťa únik páperia a peria, zatiaľ čo syntetická bunda týmto spôsobom nič nestráca. Na druhej strane, životnosť páperovej bundy je oveľa dlhšia, cca 20 rokov, kým syntetická bunda vám vydrží len asi 5 až 10 rokov.

Hydrofilná vs. bežná páperová bunda

Hydrofilná páperová bunda je najnovšia technológia, ktorá zlepšuje odolnosť materiálu proti vode. Táto nová technológia je stále v testovaní a existujú jej zástancovia aj pochybovači. Jedným z hlavných problémov je, že páperie je cenené pre svoju trvácnosť, a ešte nie je na 100 percent jasné, či tento proces ho nespraví menej trvácnym.

Tipy pre nákup dámskej páperovej bundy

Nie je jedno akú páperovú bundu kúpite. Musíte si vybrať bundu, ktorá zodpovedá vášmu životnému štýlu. Pi hľadaní perfektnej páperovej bundy vstupujú do hry rôzne faktory. Ak chcete získať čo najvyššiu izoláciu a výhody páperovej bundy, musíte poznať všetky vaše potreby a ako nájsť na trhu produkt, ktorý všetky vaše potreby splní. Nižšie uvedené tipy vám predstavia niekoľko aspektov, ktoré by mali byť posúdené pred zakúpením vašej páperovej bundy.

Je dôležité mať na mysli, na čo budete používať bundu. Ak sa budete rýchlo pohybovať v malých výškach pri miernych teplotách, ideálnou voľbou je pre vás ľahká páperová bunda s minimálnou váhou, dobre stlačiteľná, ideálna na výlety. Avšak, ak máte v úmysle ísť do nižších teplôt a väčších výšok, rozhodnite sa pre ťažšiu páperovú bundu.

Venujte pozornosť výkonu výplne

Výkon výplne páperovej bundy je číslo, ktoré predstavuje nadýchanosť bundy k izolačnej hodnote páperia. Väčšie číslo obvykle znamená lepšiu izoláciu. Výkon závisí od niekoľkých vecí, vrátane typu použitého páperia, rovnako ako peria a či je z kačíc alebo husí. Dobrou kúpou je dámska páperová bunda s výkonom výplne 550 a vyššie a čokoľvek nad 750 poskytuje excelentnú izoláciu.

Okrem výkonu výplne, ďalšie číslo, ktoré zvykne byť uvedené v informáciách o páperovej bunde je percento páperia v porovnaní s perím. Číslo môže vyzerať nejako takto: 80/20, 90/10 a tak ďalej. Prvé číslo hovorí je percento páperia v bunde, zatiaľ čo druhé číslo je percento peria. Čím vyššie je prvé číslo, tým lepšia je kvalita bundy.

Zvyčajne páperové bundy s hodnotením nad 700 môžu byť veľmi drahé. Väčšina komerčne dostupných dámskych páperových búnd má hodnotenie výplne cca 550, pretože pochádza z mladých husí a kačíc, zatiaľ čo kvalitnejšie páperie pochádza z dospelých vtákov.

Skontrolujte hmotnosť páperovej bundy

Páperovú bundu by ste si mali kupovať na základe vašich potrieb. V prípade, že ju budete používať pri výletoch s plecniakom alebo iných outdoorových aktivitách, kúpte si ľahšiu bundu. Pre všeobecné použitie, môže byť potrebná objemnejšia bunda. Páperová bunda s výkonom výplne 500 musí byť objemnejšia a ťažšia ako páperová bunda s hodnotou 800, aby ponúkali rovnaký druh tepla. Takže, pre najľahšiu váhu je výhodné kúpiť bundu s vyšším výkonom výplne.

Pozor na materiál

Okrem materiálov použitých ako výplň bundy, materiál vonkajšieho plášťa je tiež kľúčovou vlastnosťou. Strih a štýl sú tiež faktory, ktoré by ste mali zaradiť do vášho rozhodovania. Vonkajší plášť a podšívka bundy majú obrovský vplyv na trvanlivosť, hmotnosť, hrejivosť a vode odolnosť bundy.

Mali by ste vedieť, či bol materiál ošetrený na odolnosť voči vode. Gore-Tex je skvelý vonkajší plášť pre páperové bundy. Je nepremokavý a paropriepustná membrána odpudzuje kvapaliny, ale umožní pare dostať sa von. Vetru a vode odolnosť sú kľúčovými vlastnosťami, ak používate bundu pri outdoorových aktivitách, ale ak v nej plánujete večerné prechádzky so psom, potom nie sú až také dôležité.

Dva najbe��nejšie materiály, ktoré tvoria vonkajšiu vrstvu páperovej bundy sú nylon a polyester, pretože sú trvácne a lepšie odolávajú tvrdým poveternostným podmienkam.

Ďalšie funkcie dámskej páperovej bundy

Mnoho páperových búnd prichádza s dodatočnými funkciami, ako kapucňa, vrecká na zips, odnímateľné lemovania a tak ďalej. Mali by ste starostlivo zvážiť, či sa vám oplatí priplatiť za takéto detaily. Napríklad, kapucňa môže byť nevýhodná v situáciách, keď musíte nosiť prilbu alebo iné druhy ochrany hlavy, ale súčasne môže byť užitočná udržať vaše uši a hlavu v teple a suchu v prípade dažďa a silného vetra. Pokiaľ ide o zipsy, predné zipsy by v ideálnom prípade mali mať prekrývajúci panel, aby v oblasti zipsu neunikalo teplo. Obojsmerný zips môže byť tiež užitočný pre lepšiu izoláciu.

On – line predajňa Klingel je skvelým miestom na nákup perfektnej dámskej páperovej bundy za rozumnú cenu. Vo svetle našich informácií bude pre vás výber tej správnej bundy zábavou.


waiting...