Látkové nohavice(0)
Ospravedlňujeme sa! Vybraná kategória neobsahuje žiadne produkty.

Kategórie

Filtrovať & zoradiť

  • Zoradiť podľa:
    Najpredávanejšie

Zoradiť podľa:

Látkové nohavice(0)

Dámske plátenné nohavice

Dámske plátenné nohavice poskytujú pohodlie po celý deň a zostávajú mimoriadne chladivé počas horúcich letných mesiacov vďaka vynikajúcej nasiakavosti a priedušnosti tkaniny. Plátenné nohavice sú ľahké a často priehľadné, preto je dôležité nosiť pod nimi hladké, bezšvíkovú bielizeň telovej farby, aby jeho línie neboli viditeľné. Ľan je odolný voči slnečnému teplu a ľahko pohltí pot, zanechávajúc na pokožke pocit chladu a sucha. Vzhľadom na to, že ľan je vysoko absorpčná textília, plátenné nohavice sa ľahko farbia a dámam sú k dispozícii v širokom sortimente farieb, hoci biela má tendenciu byť najpopulárnejšie voľbou. Príručka Klingel vám poskytne vodidlo, ktoré plátenné nohavice sa budú najlepšie hodiť do vášho šatníka, pohľad do histórie ľanu, preskúmame spolu najbežnejšie štýly plátenných nohavíc a povieme si ako sa o ne správne starať.

História ľanu

Ľan je prírodné vlákno, ktoré je vyrobené z ľanu, a je jednou z najstarších tkanín na svete. Koža stonky ľanu produkuje mäkké a pružné vlákno, ktoré je spracované do tkaniny. Táto rastlina rástla divoko od východnej časti Stredozemného mora až po Indiu.

Prvé zaznamenané použitie plátna siaha až do Egypta. Egyptský ľan bol používaný k ošateniu ako živých, tak i mŕtvych, pretože ho používali na mumifikáciu ako pohrebný zábal, pretože bol cenený pre svoju čistotu. Egypťania nosili len biele plátenné oblečenie kvôli extrémnemu teplu v tejto oblasti.

Biblia tiež odkazuje na ľan, uvádza, že tento materiál bol nosený kňazmi vstupujúcimi do tabernákula. V ďalších biblických odkazoch symbolizuje cudnosť. Časté zmienky o ľane sa vyskytujú v celom Starom zákone, pretože sú vtkané do biblických príbehov.

Feničania, ktorí ovládli obchod v prvom tisícročí pred naším letopočtom, uviedli ľan do Írska a Puritáni neskôr rastlinu priniesli do Severnej Ameriky. Ľan bol vysoko cenený v mnohých kultúrach vďaka svojej pevnosti, nasiakavosti a svojmu prirodzenému lesku. V súčasnosti je ľan stále obľúbený, napriek prácnemu úsiliu pri jeho spracovaní.

Štýly dámskych plátenných nohavíc

Dámske plátenné nohavice môžu mať pás na sťahovanie so šnúrkou, klasický, ale aj pružný pás. Plátené nohavice so šnúrkami v páse sa upevňujú všitou šnúrkou pre uhladený, neformálne pocit, zatiaľ čo nohavice s pevným pásom sú vzhľadom podobné tradičným nohaviciam, ale sú ľahšie. Pružné pásy sú rovnako pohodlné ako nohavice samotné, zatiaľ čo poskytujú módny vzhľad. Niektoré populárne štýly dámskych plátenných nohavíc zahŕňajú maliarsky štýl, semi-formálny štýl a svadobný štýl.

Maliarsky štýl dámskych plátenných nohavíc

Plátené nohavice v tomto štýle sú modelované podľa obľúbeného módneho trendu 80. rokov. Pôvodne navrhnuté pre pracujúceho maliara, tieto lacné nohavice majú niekoľko vreciek rôznych veľkostí a charakteristické pútko na kladivo. Tento štýl nohavíc bol originálne z bieleho bavlneného plátna. Plátenné nohavice v maliarskom štýle debutovali v ľanovom priemysle ako nohavice, ktoré ponúkajú pohodlie a všestrannosť pre dámy. Tento štýl je najvhodnejší na pláž alebo viac casual príležitosti. Pre neformálny vzhľad môžete tieto plátenné nohavice kombinovať s plochými sandálmi a splývajúcim topom, aby ste získali uvoľnený vzhľad.

Semi-formálne štýl dámskych plátenných nohavíc

Semi-formálne plátenné nohavice môžete nosiť na príležitosti ako sú koktejlové party alebo tanečné večierky. Dámy by mali kombinovať tento štýl nohavíc s vysokými podpätkami s otvorenou špičkou, aby dosiahli uhladený štýl. Vyhýbajte sa čiernym topánkam v kombinácii s plátennými nohavicami, pretože táto farba preruší mäkký tok nohavíc. Ľan funguje najlepšie pokiaľ sa nosia s inými prírodnými vláknami, ako je hodváb, vlna, alebo bavlna. Spárovanie plátenných nohavíc s blúzkou z prírodných vlákien poskytne dámam sofistikovaný vzhľad. Pólo tričká alebo ľahké svetre v jasných, komplementárnych farbách tiež pekne spolupracujú.

Svadobné štýl dámskych plátenných nohavíc

Tento štýl plátenných nohavíc je často šitý na mieru podľa presných rozmerov. Tieto nohavice sú vhodné na svadby, ktoré sa konajú pod holým nebom počas dňa, keď je horúčava pridanou veličinou. Tento ľahký materiál udržuje dámu v pohodlí, takže sa cíti aj vyzerá skvele. Tmavšie plátenné nohavice všeobecne vyzerajú profesionálnejšie, zatiaľ čo svetlé sú viac neformálne, ale obe zaistia rozumné svadobné oblečenie.

Výhody dámskych plátenných nohavíc

Plátenné nohavice majú rad výhod. Ich údržba je nenáročná v porovnaní s takými materiálmi, ako sú hodváb a satén, môžu sa prať v práčke, čistiarni alebo dokonca v pare, v závislosti od ich typu. Ľan odpudzuje špinu a nečistoty, čo je výhodné pre dámy, ktoré trpia alergiami. Materiál je vysoko odolný voči baktériám a hmyzu. Je to chladivý a priedušný materiál, takže je ideálny pre nosenie v najteplejších letných mesiacoch. Ľan je kategorizovaný ako hypoalergénny, a zachováva si farbu bez väčšieho vyblednutia, a to aj na priamom slnečnom svetle. Ako antistatická textília sa vyznačuje jemnou štruktúrou a je univerzálna pre mnoho rôznych príležitostí.

Nevýhody dámskych plátenných nohavíc

Jednou z hlavných nevýhod plátenných nohavíc je tendencia ľanu sa krčiť. Vzhľadom k tomu, že je to hrubšia tkanina, vykazuje zvýšenú krčivosť. Ľan sa zvykne aj zmršťovať, preto je dôležité správne sa oň starať. Ľanové vlákna nie sú veľmi pružné, preto je ťažké ich tkať bez poškodenia vlákien. Z dôvodu zložitého procesu je zhotovenie ľanového plátna nákladnejšie ako napr. bavlny. Okrem toho, ľan sa nedostane do svojho pôvodného tvaru ľahko kvôli jeho nepružným vlastnostiam.

Pranie dámskych plátenných nohavíc

Dámy by mali vždy dodržiavať pokyny výrobcu na etikete pri praní svojich plátenných nohavíc. Všeobecne platí, že ľan by mal byť praný ručne alebo v práčke, skôr než chemicky čistený. Čím častejšie je praný, tým sa stáva mäkším a viac absorpčným. Pri prvom praní perte nohavice oddelene, aby nedošlo ku sfarbenie ostatnej bielizne. Používajte jemný prací prostriedok a vlažnú vodu, aby si vaše nohavice zachovali farbu.

Sušenie dámskych plátenných nohavíc

Ľan sa môže sušiť v sušičke na nízkom nastavení, alebo môže schnúť naplocho rozprestretý mimo dosahu priameho slnečného svetla, aby nedošlo k vyblednutiu farieb. Dámy by sa mali vyvarovať použitia vysokého nastavenia tepla, ktoré oslabí vlákna a spôsobí zmenšenie oblečenie. Aby ste sa zbavili nežiaduceho krčenia, prežehlite nohavice, kým sú vlhké.

Výber správneho páru plátenných nohavíc je pre dámy dôležitým rozhodnutím. Dámy by mali nájsť ten správny štýl, ktorý zodpovedá ich šatníku a príležitostiam, kde budú nosené. Porovnajte rôzne štýly nohavíc, kvalitu a úroveň komfortu, ktorú poskytujú, aby ste vedeli určiť tie najvhodnejšie pre vaše potreby. Klingel so širokou ponukou rôznych typov dámskych plátenných nohavíc vám pri tomto rozhodovaní vychádza maximálne v ústrety.


waiting...