• viac ako 20.000 tovarov online
 • bezpečný nákup
 • móda pre každý typ postavy
Veľkosti obuvi
EUUK
 • 35
 • 36
 • 374
 • 385
 • 39
 • 40
 • 41
 • 428
 • 439
 • 44
 • 4510½
 • 4611
 • 4712
 • 4813
 • 4913½
 • 5014½
US veľkosti
 • S
 • M
 • L
 • XL
Normálne veľkosti (dámska móda)
 • 40
 • 42
Ďalšie veľkosti
 • 38-42
od
do
od
do

Ponožky(46)

Zoradiť podľa:

Dámske ponožky

Ponožky sú dôležité, pretože chránia nohy pred trením, ktoré je spôsobené chôdzou v topánkach. Existuje mnoho rôznych druhov dámskych ponožiek. V snahe nájsť tie správne ponožky by dámy mali zvážiť tkaniny, výšku ponožiek, rovnako ako ich hrúbku. Existuje tak veľa vzorov a dizajnov, že je naozaj z čoho vyberať.

Sprievodca Klingel vám predstaví rôzne druhy pánskych ponožiek a pomôže vám nájsť tie, ktoré vyhovujú vašim potrebám.

Druhy dámskych ponožiek

Nie všetky ponožky sú zhotovené rovnako, a keď dámy nakupujú ponožky, ich voľba je často založená na aktivite, ktorú budú robiť v ponožkách. Voľba nesprávnych ponožiek pre danú činnosť môže viesť k nepohodliu a následne k zraneniu nohy. Dámy by mali poznať charakteristiku každého typu ponožiek, predtým ako idú nakupovať.

Športové dámske ponožky

Športové alebo atletické dámske ponožky pokrývajú širokú škálu štýlov, strihov a hrúbok. Sú navrhnuté tak, aby poskytovali maximálny komfort a podporu pre rôzne fyzické aktivity. Športové ponožky sú tiež známe tým, že absorbujú vlhkosť, pot a zabraňujú tvorbe pľuzgierov. Športové ponožky sú dostatočne univerzálne, aby nemuseli byť navrhnuté pre konkrétnu činnosť a je možné ich využiť na množstvo rôznych aktivít.

Casual dámske ponožky

Casual dámske ponožky sú určené pre každodenné nosenie. Tieto ponožky sú zvyčajne ľahké a vyskytujú sa v rôznych farbách a vzoroch. Casual ponožky môžu byť vyrobené z rôznych textílií, ale obvykle nie sú dostatočne silné, aby zabránili tvoreniu pľuzgierov v dôsledku nadmerného potenia alebo trenia.

Vyhrievané dámske ponožky

Vyhrievané dámske ponožky sú určené pre použitie v extrémne chladnom počasí. Tieto ponožky využívajú batériu na výrobu tepla, ktoré udrží nohy teplé. Tieto ponožky nefungujú dobre pre aktívne outdoorové športy, pretože neabsorbujú dobre pot. Avšak skvele fungujú pre sedavé aktivity, ako je rybolov, alebo keď stojíte v hľadisku na zimnom futbalovom zápase.

Turistické dámske ponožky

Turistické ponožky poskytnú ďalšiu podporu a pohodlie pre dámy, ktoré trávia dlhé hodiny chôdzou. Na rozdiel od iných typov ponožiek, turistické ponožky majú navyše polstrovanie na päte a brušku chodidla.

Horolezecké dámske ponožky

Horolezecké ponožky sú najhrubšou voľbou pre outdoorové ponožky. Majú navyše objem a polstrovanie pozdĺž päty a bruška nôh. Horolezecké ponožky sú tiež zvyčajne veľmi vysoké, na nosenie s vysokými horolezeckými topánkami. Tieto ponožky sú určené na nosenie pri chôdzi v členitom teréne a v extrémnych klimatických podmienkach.

Bežecké dámske ponožky

Bežecké dámske ponožky sú zvyčajne v dĺžke po členky alebo nižšie. . Prichádzajú v rôznych hrúbkach. Niektorí bežci preferujú veľmi tenké ponožky, aby lepšie sadli do topánky. Menej skúsení bežci by mohli chcieť viac odpruženie, ktoré chráni nohy, kým si zvyknú na beh na tvrdých povrchoch.

Lyžiarske dámske ponožky

Lyžiarske dámske ponožky sú špeciálne navrhnuté tak, aby chránili chodidlá od otlakov vnútri lyžiarskych topánok. Tieto ponožky majú navyše odpruženie pozdĺž holennej oblasti, rovnako ako na chodidlách. Hoci sú ponožky hrubé a majú navyše odpruženie, zvyčajne neposkytujú dodatočné teplo.

Papučové dámske ponožky

Papučové dámske ponožky sú špeciálny typ ponožiek, ktoré sú určené na nosenie samy o sebe bez topánok. Sú zvyčajne hrubšie ako bežné ponožky. Môžu mať zábavné a dekoratívne vzory, niektoré dokonca gumový spodok, aby zabránili pošmyknutiu na hladkom povrchu.

Prstové dámske ponožky

Prstové dámske ponožky sedia na každom prste individuálne ako prsty na rukavici. Tieto ponožky majú zvyčajne zábavné vzory.

Walking dámske ponožky

Dámsky ponožky určené na walking sú iné ako bežecké ponožky. Pre dámy, ktoré rady trávia viac času na nohách, približne rovnakú ako bežci, ponúkajú tieto ponožky ďalšie odpruženie a majú vynikajúce vlhkosť odvádzajúce vlastnosti. Prispieva to k zníženiu vlhkosti na pokožke a tým zabraňujú tvoreniu pľuzgierov z predĺženého nosenia.

Materiál dámskych ponožiek

Okrem rôznych typov dámskych ponožiek, ktoré sú k dispozícii, dámske ponožky nájdete aj v rôznych materiáloch. Niektoré látky sú silnejšie ako ostatné, zatiaľ čo niektoré sú priedušné, alebo lepšie odvádzajú vlhkosť. Voľba textílie, z ktorých sú ponožky vyrobené je často otázkou osobných preferencií, ale výber materiálu najlepšie pomôže determinovať aktivita, ktorú v nich budete robiť. Nižšie vám prezradíme výhody a nevýhody jednotlivých typov tkanín.

Bavlna je možno najmenej žiaduci výber tkaniny pre dámske ponožky. Hoci sú bavlnené dámske ponožky najlacnejším druhom ponožiek, trvá dlho, kým sa usušia a môžu spôsobiť pľuzgiere. To platí najmä pri pohybových aktivitách, kedy sa chodidlá trú oproti vnútrajšku topánky. Syntetické tkaniny sú tou najlepšou voľbou pre všeobecné účely. Pomáhajú udržať nohy v suchu a existujú v rôznych hrúbkach. Dámy, ktoré majú rady nádych luxusu sa môžu rozhodnúť pre mäkké ponožky z Merino vlny alebo hodvábne dámske ponožky.

Vlastnosti dámskych ponožiek, ktoré treba zvážiť

Akonáhle ste si vybrali typ a materiál ponožiek, potrebujete zvoliť strih a štýl vašich ponožiek. Pri výbere štýlu dámskych ponožiek by ste mali brať do úvahy výšku ponožiek, ich hrúbku a vzory. Ide o vec osobných preferencií, ale niektoré z týchto charakteristík môžu slúžiť špecifickým účelom.

Výška dámskych ponožiek

Výšku ponožky určuje to, koľko siaha nad členok. Typ obuvi, s ktorým sa nosí a rovnako aj outfit, ktorý má dáma na sebe najlepšie pomôže určiť výšku ponožiek. Ponožky môžu siahať kdekoľvek od členkov až smerom hore ku kolenám.

Nižšie strihané ponožky sú vhodnejšie pre väčšinu účelov. Fungujú pri akejkoľvek príležitosti a môžu byť veľmi pohodlné. Keď však potrebujete teplo, alebo ochranu nôh, vyššie ponožky sú lepšou voľbou.

Hrúbka dámskych ponožiek

Hrúbka ponožiek závisí na osobnej preferencii, ako aj na druhu obuvi, ktorá sa s nimi bude nosiť. Topánky, ktoré majú priliehavý strih sú často oveľa pohodlnejšie s tenkými ponožkami. Stredne hrubé a hrubé ponožky poskytujú ďalšie odpruženie, teplo a izoláciu. Dámske ponožky s mapovanou hrúbkou nemajú rovnakú hrúbku po celom chodidle. Namiesto toho, pridané odpruženie je umiestnené na určitej časti chodidla, zvyčajne na päte a brušku chodidla.

Dizajn dámskych ponožiek

Dámske ponožky sú k dispozícii vo všetkých farbách a vzoroch. Dámy, ktoré používajú ponožky na šport by si mali zvoliť ponožky bez farbenia. Sú zvyčajne menej dráždivé pre pokožku, Pre bežné, každodenné ponožky si môžete vybrať z množstva farieb, vzorov a dizajnov. Môžete nájsť dámske ponožky s bodkami, prúžkami, obrázkami, volánikmi, čipkou a tak ďalej. Pre formálnejšie príležitosti by dámy mali hľadať jednofarebné ponožky, čierne, námornícke, alebo biele, aby sa lepšie prispôsobili oblečeniu, ktoré majú na sebe.

Klingel je skvelou on – line predajňou, ktorá ponúka množstvo typov dámskych ponožiek v celom rade značiek a cien, z ktorých si zaručene vyberiete.


waiting...
všetky ceny sú vrátane DPH Poštovné a balné vo výške 4,95 € platíte pri jednej objednávke iba raz