• viac ako 20.000 tovarov online
 • bezpečný nákup
 • móda pre každý typ postavy
15% mikulášska zľava 🎅15% mikulášska zľava 🎅
Bielizeň, Naturana(20)
Filtrovať podľa:
Zoradiť podľa:
Filtrované podľa:

Kategórie

Filtrovať & zoradiť

 • Zoradiť podľa:
  Najpredávanejšie
 • Veľkosť
 • Príbuzné farby
 • Typ produktu
 • Cena
 • Značka
  Naturana
 • Materiál
 • Dĺžka
 • Zapínanie
 • Dizajn
 • Štýl

Zoradiť podľa:

Bielizeň, Naturana(20)
1

Dámske prádlo Naturana

Naturana jednu, dve veci o spodnej bielizni naozaj vie. Bola založená pred takmer 100 rokmi a je hrdá na históriu a dedičstvo spoločnosti. Časy sa zmenili, ale jedna vec zostáva rovnaká. Naturana vždy poskytuje dámam presne to, čo chcú – pohodlné, dobre sediace a cenovo dostupné, každodenné dámske spodné prádlo pre rôzne tvary a veľkosti – a to je jej priorita číslo jeden.

Naturana bola vždy v popredí neuveriteľných zmien v dámskom spodnom prádle. Od oslobodenia žien od obmedzujúceho tuhého korzetu, cez kultové kužeľové podprsenky 50. rokov, spopularizované slávnymi filmovými hviezdami svojej doby, po najnovšie pokroky s využitím technológie mikrovlákna, dámske prádlo Naturana je teraz ľahšie a pohodlnejšie ako kedykoľvek predtým.

Dnes je Naturana medzinárodnou spoločnosťou, dodávajúcou dámske spodné prádlo do viac ako 50 krajín. Naturana je známa navrhovaním spodnej bielizne pre každú fázu života ženy, od pekných súprav podprseniek s nohavičkami, cez dojčiace podprsenky, minimiser podprsenky, podprsenky po mastektómii až po tvarujúcu spodnú bielizeň. Kompletná kolekcia dámskeho spodného prádla sa pohybuje vo veľkostiach košíčkov od A po F, a spustením nového radu podprseniek s väčšími košíčkami, ponúka teraz Naturana vybrané štýly vo veľkostiach až 54 H.

Naturana sa špecializuje aj na plavky, kde ponúka pozoruhodný výber tvarujúcich štýlov pre lichotivý tvar tela.

Naturana vytvára a rozvíja stále nové dizajny dámskeho prádla s využitím najmodernejších ľahkých tkanín a technológií, a preto vie ponúknuť vždy tie správne štýly za správnu cenu.

História dámskeho prádla Naturana

V roku 1917 Carl Dőlker založil Carl Dőlker Corzet Factory. V roku 1920 sa z nej vyvinuli spoločostť Natura and Naturalis. Od tej doby hrá spoločnosť významnú úlohu v množstve zmien, ktoré sa odohrávajú v bielizňovom priemysle.

V roku 1930 vzniká značka Naturana a dvaja synovia zakladateľa vstupujú do spoločnosti.

Možno jeden z najdôležitejších pokrokov vo vývoji dámskeho prádla v priebehu minulého storočia bolo vytvorenie podprsenky, ktorá začala oslobodzovanie žien od obmedzení rigidného korzetu. Naturana bola v čele tejto revolúcie s praktickým každodenným spodným prádlom, ktoré poskytovala dámam za prijateľnú cenu. Tento étos sa eviduje oveľa viac dnes, ako vtedy a tvorí základ produktových radov Naturany.

Roky päťdesiate – Naturana expanduje a vyrába už v 48 dcérskych spoločnostiach v Nemecku. Počas 50. rokov sa stala ich bestsellerom tuhá bavlnená podprsenka s kruhovými stehmi. Naturana ju vyrábala z lesklého saténu s prešívanými košíkmi a zodpovedajúcim pásom, ktorý vytvoril vzhľad presýpacích hodín, ktorý bol tak obľúbený u mnohých očarujúcich filmových hviezd tej doby, ako Ava Gardner, Marilyn Monroe a Jane Russell.

V roku 1960 Naturana spúšťa výrobu vo Veľkej Británii. Je vyrobená prvá podprsenka s lykrou. Podnikanie má v rukách vnuk zakladateľa Gerhard Dőlker. 60. roky zažili uvedenie elastanu, ktorý zmenil bielizňový priemysel ako celok. 60. roky boli aj obdobím internacionalizácie spoločnosti, keďže spoločnosť začala pôsobiť vo Veľkej Británii.

Rok 1963 – domovom spoločnosti Naturana sa stáva Lichfield.

Naturana svoj marketing, účtovníctvo aj distribučný sklad vybudovala v Lichfield, Staffordshire, kde pôsobí do dnešného dňa.

1970 – Podprsenka Star

Zatiaľ či niektoré ženy ešte stále pálili svoje podprsenky, Naturana vyvíjala nový produkt – podprsenku Star.

Tento nový štýl znamenal polyesterovú podprsenku s prekríženým predným dielom. Tento štýl je aj naďalej jedným z najpredávanejších modelov spoločnosti, s viac ako 30 miliónov vyrobených a predaných kusov od svojho vzniku.

Rok 1980 ohlasuje novú éru spoločnosti Naturana.

Novú éru pre spoločnosť začali dve novo spustené značky Irma la Douce a Eva, ktoré oslavujú ženskosť a zmyselnosť ženských tvarov.

Rok 1990 – znovu - vynájdenie priemyslu bielizne a korzetov. Tento priemysel sa sám znova vynašiel v priebeh 90. rokov vďaka rozvoju mikrovlákna. Naturana bola jednou z prvých spoločností, ktorá zaviedla mikrovlákno do svojich kolekcií. Mikrovlákno tvorí majoritný podiel v rozvoji dizajnov pre dámske prádlo, poskytuje hebký dotyk, hladký vzhľad a materiál, ktorý je priedušný.

Rok 2000 – Naturana je zárukou najvyššej úrovne komfortu. Minimiser podprsenka Naturana vyvoláva nadšené reakcie žien na celom svete. Nové techniky umožňujú vyrábať podprsenky bez švov.

Rok 2015 – moderná tvarujúca bielizeň dobýja svet.

Dámy objavili neuveriteľne lichotivé účinky tvarujúcej bielizne Naturana. Naturana spúšťa „Perfect body“ – ucelenú kolekciu spodnej bielizne pre rôzne typy postáv.

Dnes je Naturana medzinárodná spoločnosť s 3 hlavnými značkami a dodáva výrobky do viac ako 50 krajín sveta.

A tu je niekoľko tipov od odborníkov na dámske prádlo zo spoločnosti Naturana Ltd:

1. Podprsenka by mala byť v jednej úrovni vpredu aj vzadu. Príliš veľa dám nosí podprsenku, ktorá je na chrbte vyššie, čo znamená, že obvod podprsenky je príliš veľký. Ďalším znakom, že obvod je príliš veľký, je, keď sú vaše prsia vypadnuté zo spodnej časti podprsenky.

2. Košíčky. Naše košíčky by mali byť dostatočne veľké, aby sa zabránilo vydutiu pŕs z výstrihu, alebo bočnej časti podprsenky. Ak vaše poprsie preteká, vaša veľkosť košíčka je príliš malá. Ak má vaša podprsenka pokrčený vzhľad na košíčkoch, sú príliš veľké. Po oblečení podprsenky si skúste zdvihnúť ruky. Je akákoľvek časť prsníka viditeľná na spodnej časti vášho košíčka? Ak áno, váš košíček môže byť príliš malý, alebo obvod môže byť príliš veľký. Ak máte správnu podprsenku vôbec žiadny pohyb by nemal nastať.

3. Podprsenky s kosticami. Podprsenka by mala spočívať pohodlne plocho na vašom hrudnom koši. V prípade, že sú kostice príliš malé, bude zasahovať do pŕs, čo znamená, že budete potrebovať väčšiu veľkosť. V prípade, že sú kostice príliš veľké, budú vás tlačiť v podpazuší, čo znamená, že potrebujete menšiu veľkosť.

4. Ramienka – Zarezávajú sa vám ramienka do pliec a spôsobujú diskomfort po celý deň? V prípade kladnej odpovede podprsenka nesedí správne – ramienka by nemali robiť väčšinu práce!

5. Háčiky a očká – keď si prvýkrát oblečiete svoju podprsenku, je ideálne mať ju zapnutú na prvom stupni. Ako budete pokračovať v nosení podprsenky, bočné panely sa natiahnu a zapínanie budete musieť presunúť do stredu a nakoniec na posledný stupeň. Snažte sa vyhnúť nákupu podprsenky, ktorá najlepšie sedí na najtesnejšom nastavení, ak chcete aby vám vydržala čo najdlhší čas.

6. Pranie. A konečne inštrukcie k praniu. Ručné pranie, ak je možné, je najlepšie. Existujú dve zlaté pravidlá – podprsenka s kosticami sa nikdy nesmie prať v práčke a nedávajte podprsenku do sušičky, pretože jej tvar sa úplne uvoľní.

Dámske prádlo Naturana je mnohými rokmi osvedčenou a obľúbenou položkou on – line predajne Klingel. Nechajte sa aj vy zlákať tradíciou a kvalitou a buďte zvodná v dámskom prádle zn. Naturana.


waiting...

10€ uvítacia zľava

Bezplatné prihlásenie

 • Aktuálne módne trendy
 • Exkluzívne zľavy
 • Atraktívne akcie a súťaže
 • Profesionálne poradenstvo

Bezplatné prihlásenie

Polia označené * sú povinné. Poskytnutie ostatných údajov je dobrovoľné a možno ich kedykoľvek zmeniť.
KONTAKTY
035 321 32 00* *Sme tu pre Vás Po – Pi 8.00-18.00, So 8.00-13.00
BEZPEČNÁ PLATBA
 • Dobierka
 • PayPal
 • Visa
 • Mastercard
SLEDUJTE NÁS
všetky ceny sú vrátane DPH Poštovné a balné vo výške 4,95 € platíte pri jednej objednávke iba raz