• viac ako 20.000 tovarov online
 • bezpečný nákup
 • móda pre každý typ postavy
Hodinky riadené rádiosignálom(24)
Zoradiť podľa:
Filtrovať podľa:

Kategórie

Filtrovať & zoradiť

 • Zoradiť podľa:
  Najpredávanejšie
 • Príbuzné farby
 • Pohlavie
 • Zapínanie
 • Cena
 • Druh kameňa
 • Materiál puzdra
 • Funkcie
 • Zvláštnosti

Zoradiť podľa

Hodinky riadené rádiosignálom(24)

Dámske rádiom riadené hodinky

Možno ste iba nenapraviteľnou puntičkárkou, prípadne si vaše pracovné nasadenie vyžaduje absolútnu presnosť – v každom prípade sa môžete spoľahnúť na hodinky, ktoré sú riadené rádiom, teda takmer stopercentne presne. Tento typ hodiniek si stabilne drží svoju používateľskú základňu, pretože veľa dám sa potrebuje napevno spoľahnúť na to, že je presne toľko hodín, koľko ukazujú hodinky. Existuje množstvo značiek, ktoré túto technológiu vo svojich hodinkách využíva.

Dámske rádiom riadené hodinky

Dokonalo presné hodinky v ktorúkoľvek dennú, či nočnú hodinu nájdete v kolekcii dámskych rádiom riadených hodiniek. Nech sa na vaše hodinky pozriete v akýkoľvek moment, vždy máte istotu, že čas, ktorý uvidíte, bude vždy absolútne presný. Je to vďaka tomu, že sú riadené rádiovým signálom z vysielača vo Frankfurte nad Mohanom v Nemecku. Výrobca pritom zaručuje, že v prípade stáleho rádiového riadenia je ich odchýlka iba zanedbateľná 1 sekunda za milión rokov. Tak tomu my naozaj vravíme absolútna presnosť. Vzniká tak výborná téma, ktorou sa môžete pred vašimi priateľkami pochváliť – veď povedzte samy, koľko z nich by podľa svojich hodiniek mohlo riadiť hoci aj štart raketoplánu? Toto je základná myšlienka rádiom riadených hodiniek, niekedy mylne nazývaných aj atómovými, ktoré si nastavujú čas podľa super presných atómových hodín.

Čo sú to atómové hodiny? Určite sa vám najskôr vybaví atómová bomba a rozmýšľate, ako je možné využiť ničivú štiepnu reakciu na meranie času. Odpoveďou je, že to nie je možné. Aspoň pokiaľ nám je známe.

V atómových hodinách sa využíva úplne iný princíp, starý vyše 400 rokov – princíp kyvadla. Kde sa čo v atóme kýva, pýtate sa? Povedzme, že náhodou vybudíte atóm amoniaku nejakým silným zdrojom energie, dajme tomu laserom, a prídete na to, že vám tam niečo začne kmitať medzi dvomi energetickými stavmi dosť vysokou frekvenciou. Má to len dva háčiky: za prvé – nefunguje to v každom atóme.

A za druhé: ak chcete dosiahnuť vyššiu presnosť, musíte tomu umelo vytvoriť vhodné podmienky. Inak sa vám môže stať toto: voláte sa Willard Libby a v roku 1946 takéto hodiny skutočne zostrojíte, no oni sú menej presné ako (v tej dobe) dostupné hodiny s kryštálom – nie nepodobné tým, čo boli tak populárne v 80. rokoch a mali značku Casio, len o „trošku“ väčšie. Avšak až na to faux pas s presnosťou sa vám podarí potvrdiť 70 rokov starú teóriu, že je možné použiť atóm na meranie času.

Ultrapresné meranie času zrejme stojí na prahu revolúcie. Nové atómové hodiny totiž stanovili nový rekord v presnosti, a tak sa budú dať využiť aj v oblastiach, kde zatiaľ nenašli uplatnenie. Americký Národný ústav štandardov a technológie (NIST) informoval, že vytvoril stronciové atómové hodiny, ktoré za obdobie 15 miliárd rokov nestratia ani neubehnú ani len o jednu sekundu. Pätnásť miliárd rokov je zhruba vek vesmíru. Ešte pred dvoma rokmi mali najpresnejšie hodiny odchýlku jednu sekundu za 100 miliónov rokov.

Čo sú to rádiom riadené hodinky?

Radio controlled (rádiom riadené) je systém plošného nastavovania elektronických prístrojov k tomuto určených na presný čas s odchýlkou 1 sekunda za milión rokov. Prístroje, ktoré sú riadené rádiovým signálom, chodia úplne presne. Nosia vlastne atómový čas, ktorý disponuje s diferenciou + - 1 sekunda za milión rokov. Práve atómové hodiny sú počiatkom celého cyklu - z týchto hodín je vysielaný signál do vysielačov, z ktorých chytajú signál pre presný čas všetky hodinky (prístroje) k tomu výrobne prispôsobené.

Hodinky riadené rádiom dostávajú najčastejšie signál raz za noc a to okolo štvrtej hodiny rannej. Česko aj Slovensko prijíma signál z najbližšieho vysielača, ktorý je v nemeckom Frankfurte. Týchto vysielačov je na svete niekoľko a vždy pracujú pre prístroje schopné prijímať tento signál v okruhu cca. 1.500 - 1.600 km. Výhodou týchto prístrojov nie je len presný čas, ale aj presný kalendár.

Dámske rádiom riadené hodinky majú väčšinou 3 voltovú lítiovú batériu, pretože príjem signálu vyžaduje viac energie zo zdroja elektronického strojčeka. Preto tiež, keď je slabšia batéria, hodinky prestávajú "chytať" signál. Niektoré značky, ako je napr. Junghans, odporúčajú v návodoch, keď sa hodinky nachádzajú v zóne, kde nie je rádiový signál, vypnúť tento príjem signálu, pretože hodinky majú snahu hľadať signál, čo viac vybíja batériu. Ako náhle majú hodinky stabilný príjem signálu, ktorý je väčšinou 2x denne, spotreba batérie je opäť stabilná.

Ako pracujú dámske rádiom riadené hodinky?

Nepatrná anténa v hodinkách vyhľadáva v určitom čase signál z atómových hodín. Niektoré hodinky hľadajú raz každých 24 hodín o 1 hodine v noci, ďalšie vyhľadávajú signál niekoľkokrát počas noci, aby sa zvýšila pravdepodobnosť zachytenia signálu. Prestavovanie prebieha vždy v noci, pretože magnetický vplyv slnka môže rušiť príjem. Aj elektronické znečistenie z mobilných telefónov, faxov, satelitných antén a podobne, ktoré je väčšie v pracovnej dobe môže rušiť. Vzhľadom na to, že hodinky využívajú elektrinu pri vyhľadávaní, výrobcovia hodiniek chcú, aby bol proces čo najefektívnejší. Rádiové signály pochádzajú z unikátnych rozhlasových "staníc", ktoré nevysielajú žiadne správy alebo hudbu. Neexistuje žiadny DJ a žiadne iritujúce reklamy na poistenie vozidla. Všetky stanice vysielajú čas znovu a znovu v podobe špeciálneho kódu, ktorý môžu pochopiť len rádiom riadené hodinky. Časový kód obsahuje základnú čas a dátum, či už je to priestupný rok, či je to letný čas atď. Vysielanie v plnom rozsahu trvá asi minútu. Keď hodinky zachytia signál, použijú mikročip na prestavenie ručičiek alebo digitálneho displeja. Hodinky sa tiež automaticky dvakrát ročne prestavia na letný a štandardný čas. Signál vysielania informuje hodinky keď majú skočiť dopredu alebo ustúpiť dozadu.

Môžu rádiom riadené hodinky zachytiť signál kdekoľvek?

Nie. Signál vysielania pochádza z vysielača v nemeckom Frankfurte v sústredných kruhoch s priemerom cca 1500 - 1600 km. Hodinky nemusia byť vždy schopné zachytiť signál na hranici tohto rozpätia - terén a atmosférické podmienky tiež ovplyvňujú vnímavosť. Spravidla hodinky nezachytí signál ani pod zemou alebo v budove s oceľovou strechou (veľa nákupných centier má oceľové strechy, takže rádiom riadené hodinky predávané v obchodných domoch sa často nevedia nastaviť, kým nie sú predané). Okrem toho, hodinky nevedia zachytiť signál vnútri trezoru.

Je vôbec niekedy potrebné nastaviť rádiom riadené hodinky?

Zriedka je potrebné tak urobiť. Jedna z príležitostí je, keď ich majiteľka cestuje z jedného časového pásma do druhého. Mal by manuálne resetovať hodinky na nové časové pásmo, potom počas noci hodinky zachytia signál a nastavia sa samy ako obvykle.

Ďalšia príležitosť je výmena batérie. Hoci niektoré rádiom riadené hodinky sa automaticky prispôsobia po výmene batérie, pomocou zariadenia, ktoré si "pamätá" koľko bolo hodín, keď baterka vypovedala. Ostatné musia byť resetované ako štandardné Quartz hodinky.

Milé dámy, je dôležité, aby každý váš detail dokonale ladil s vašou osobnosťou. Zvlášť hodinky, ktoré sú symbolom elegancie a dokresľujú kúzlo vašej osobnosti. Dámske hodinky, rovnako ako váš parfum alebo kabelka môžu vašej osobnosti dodať nádych tajomnosti, zmyselnosti či zvodnosti. Vyberte si dámske hodinky podľa vlastných pocitov, jedine tak sa budete cítiť dobre a svoje čaro budete vyžarovať aj do vášho okolia. Klingel vám prináša dámske rádiom riadené hodinky osvedčenej značky Meister Anker, ktorá je na trhu už takmer 50 rokov a obrovské množstvo spokojných majiteľov týchto hodiniek len potvrdzuje kvalitu tejto značky.


waiting...
všetky ceny sú vrátane DPH Poštovné a balné vo výške 4,95 € platíte pri jednej objednávke iba raz