Súpravy šperkov(0)
Ospravedlňujeme sa! Vybraná kategória neobsahuje žiadne produkty.

Kategórie

Filtrovať & zoradiť

  • Zoradiť podľa:
    Najpredávanejšie

Zoradiť podľa:

Súpravy šperkov(0)

Súpravy šperkov

Už dávno neplatí, že dáma, ktorá má vkus, nosí iba súpravy šperkov zo vzácnych kovov a kameňov – aj s bižutériou môžeme byť trendy a krásne. Navyše, pekná a moderná bižutéria tiež nebýva práve najlacnejšia… Napriek tomu, na rozdiel od drahých šperkov, môžeme si jej dopriať viac a častejšie. K dokonalému outfitu patria teda aj tie správne doplnky a súpravy šperkov. Ich výber je síce len na vás a hrúbke vašej peňaženky, napriek tomu treba vyberať podľa určitých pravidiel, aby ste sa neminuli účinkom. Chcete predsa vyzerať zvodne, a nie „lacno“.

Súpravy šperkov

Sme dámy a priznajme si na rovinu, zdobíme sa rady, a rady dobre vyzeráme. Každej z nás sluší čosi iné, a preto je veľmi dôležité vytvoriť si svoj unikátny štýl, ktorý vyzdvihne prednosti a zakryje drobné nedostatky. To možno veľmi dobre dosiahnuť aj rôznymi súpravami šperkov.

Aj súpravy šperkov podliehajú módnym vlnám. Najaktuálnejším trendom týchto dní sú mohutné a masívne šperky. Pri zlaďovaní nezabudnite aj na hodinky a spony na opasku. Okrem mohutnosti je hitom aj štras, nadčasové sú zlaté a strieborné súpravy šperkov. Už po niekoľko sezón sa nosia hlavne naturálne motívy, rôzne štylizované tvary a tiež mystické motívy.

Jednou z tradičných dilem je nosenie šperkov na mohutnom zimnom oblečení. Rolák zakrývajúci dámsky krk nedáva dostatok priestoru na jemné a nenápadné ozdoby. Noste preto súpravy šperkov, ktoré budú ladiť s týmto vrchným oblečením a pokojne si dajte veľký náhrdelník cez rolák, či sveter. Ak je však šperk nápadný, malo by oblečenie tvoriť len jeho kulisu, a platí to aj naopak. Pri výrazných aplikáciách na oblečení nie je potrebné pútať pozornosť aj extravagantnými šperkmi. Vyzerali by ste ako vianočný stromček.

Mnohé veci, ktoré ešte donedávna boli tabu, sú dnes už dávno prekonané – napríklad nosenie zlatých a strieborných šperkov súčasne. Mimochodom, práve kombinácie zlata a striebra v súpravách šperkov sú v súčasnosti mimoriadne aktuálne – a to sa týka aj zlatých a strieborných odtieňov na bižutérii. Vôbec sa teda nemusíme báť náhrdelníka, ktorý je vlastne kombináciou „zlata“ a „striebra“. Mimoriadne pôvabne dokonca môže vyzerať trojkombinácia s „červeným zlatom“.

Súpravy šperkov z bižutérie v poslednom období zažívajú opäť veľkú popularitu. Pritom to tak vždy nebolo. Po prvý raz sa bižutéria objavila na krkoch a zápästiach dám asi pred tristo rokmi. Už v osemnástom storočí sa začali vyrábať šperky zo skla a z lacnejších surovín, ale až o storočie neskôr sa bižutéria dostala na bežný trh a do obchodov. Asi najväčšiu popularitu zažila v polovici minulého storočia, keď sa dámy z rozširujúcej sa strednej triedy chceli tiež zdobiť krásnymi súpravami šperkov, podobne ako aristokratky. Práve vďaka svojej nízkej cene sa stala obľúbenou medzi chudobnejšími vrstvami obyvateľstva, ktoré si nemohli dovoliť investovať do drahých klenotov zo zlata, striebra, z platiny a drahých kameňov.

Hviezdne súpravy šperkov

Veľký vplyv na popularizáciu súprav šperkov z bižutérie mali hollywoodske filmy a herecké hviezdy 40. a 50. rokov. Nielen v súkromí, ale aj na plátne sa objavovali s exkluzívnymi kúskami od vybraných návrhárov. Elizabeth Taylor, Vivien Leigh alebo Jane Russell vystupovali v reklamách na rôzne kolekcie, ktoré si mohli bežné ženy kúpiť napríklad aj v sieti obchodov so zmiešaným tovarom. Coco Chanel používala ako doplnky k navrhnutým kostýmom súpravy šperkov z falošných perál. Exkluzívne súpravy šperkov rada nosila a prezentovala aj Jackie Onassis a Audrey Hepburn.

Ako nosiť súpravy šperkov

Slnečné lúče a odhalená pokožka, v ideálnom prípade ľahko opálená, priamo nabádajú k noseniu výrazných šperkov. Moderné je aj ich vrstvenie. Lenže všetkého veľa škodí.

Máte doma plno krásnych súprav šperkov aj kúskov bižutérie, ale nie ste si istá, ako ich správne farebne zladiť? Je lepšie zvoliť zlato, alebo striebro - či snáď oboje? A kedy je ozdôb už príliš? Poradíme vám, ako kombinovať šperky, aby ste sa cítila dobre a nevyzerala gýčovo.

Šperk musí byť praktický. Ako vybrať súpravu šperkov, ktorá je vhodná pre každodenné nosenie, sa môže zdať ako jednoduchá úloha. Ale opak je pravdou. Šperk, ktorý si môžete vziať bez obáv do zamestnania, do školy aj na nákupy, by mal spĺňať určité kritériá praktickosti.

Slnko šperkom pristane. Pokožka ľahko opálená letným slnkom priamo nabáda k noseniu výrazných súprav šperkov. Bez obáv nechajte šperku prevziať kontrolu nad vaším outfitom a nebojte sa vrstvenia. Jednoduchý top môžete ozdobiť náhrdelníkmi rôznych štruktúr i dĺžok. Vyberať je možné z ohromného množstva štýlov. Rovnako dobre vyzerá aj vrstvenie náramkov. Držte sa jedného štýlu a nemôžete siahnuť vedľa.

Nebojte sa farieb. Leto znesie explóziu farieb v kombinácii s tradičnými tvarmi, siahajúcimi ďaleko do minulosti. Záplava tyrkysovej, koralovej, citrónovej, ružových a zelených odtieňov letu vždy pristane.Ak objavíte nejaký tú parádnu súpravu šperkov plnú farieb, zostaňte vždy radšej u jednej farebnosti. Výrazne farebné šperky neznesú konkurenciu, snáď len so zladeným lakom na nechty.

Zlato, alebo striebro? S blížiacim sa teplým počasím sa hodí skôr zlato. Striebro schovajte na chladné zimné mesiace. Letu a slnku sluší zlato, ktoré navyše na opálenej pleti vyzerá veľmi sexy. Súpravy zlatých šperkov v jasnom, slnečnom počasí nádherne rozžiaria tvár. Nepristanú vám teplé farby, a teda ani klasické žlté zlato? Siahnite po zlate červenom, ktoré vyhovuje letným a zimným typom.

Ako sa starať o súpravy šperkov?

Dobrou starostlivosťou o súpravy vašich šperkov dokážete predĺžiť životnosť vašich obľúbených kúskov. Šperk je doplnok, ktorý vám vydrží, ak sa oň budete dobre starať. Nie je vhodné nosiť ich na športovanie, kúpanie sa, pri umývaní riadu a podobne. Mali by byť určené len na dotvorenie vášho zjavu, po príchode domov ich radšej odložte. Súpravy šperkov skladujte v uzavretej šperkovnici s mäkkou výstelkou, aby nedošlo k poškriabaniu lesklých povrchov a tak isto medzi jednotlivými kúskami navzájom. Šperky chráňte pred dlhodobým vystavením slnečným lúčom a prachu.

Súpravy šperkov sa vyrábajú zo zliatin rôznych kovov, z plastových či textilných komponentov. Práve vďaka tomu si môžete dopriať rozmanité módne doplnky za mimoriadne dostupné ceny. Na druhej strane, tieto materiály nie sú určené na dlhodobé nosenie, na intenzívny kontakt s pokožkou či dlhšie vystavovanie vlhku, slnku, potu alebo iným vonkajším vplyvom, voči ktorým nie sú odolné. Niektoré komponenty šperkov môžu byť citlivé na kontakt aj s kozmetickými výrobkami. Môže dôjsť k zmenám farby, alebo sčernaniu.

Súpravy šperkov teda odkladajte pred kúpaním sa a plávaním, v slanej či sladkej vode. Zabráňte tiež nadmernému kontaktu s kozmetickými výrobkami, ako parfum, telové mlieko či lak na vlasy. Šperky odporúčame obliekať až úplne na záver, ako posledné kúsky, aby sa nestalo, že ich ešte nakrémujete, napudrujete alebo nalakujete. Postriebrená či pozlátená bižutéria je spravidla odolnejšia, napriek tomu sa však tiež neodporúča vystavovať ju zvýšenej mechanickej záťaži, kontaktu s vodou a podobne. Lesklé časti bižutérie sú náchylné na poškriabanie, vyhýbajte sa preto ich kontaktu s tvrdými predmetmi. Kožené doplnky vyrobené z pravej kože treba chrániť pred nadmernou mechanickou záťažou, ktorá ich môže roztiahnuť či poškodiť. Kontakt s vodou môže tiež zapríčiniť rôzne zmeny.

Šperky odev dolaďujú a vytvárajú spolu úplne novú hodnotu. Možnosti zdobenia šperkom využíva ešte stále dosť málo dám. Ide o hru starú ako ľudstvo samo, ktorá má bezpochyby zmysel aj dnes. Ale tiež svoje zákony, z ktorých ten najdôležitejší hovorí, že „menej je viac“.


waiting...