Dekoračné vankúše(0)

Ospravedlňujeme sa! Vybraná kategória neobsahuje žiadne produkty.

Kategórie

Filtrovať & zoradiť

  • Zoradiť podľa:
    Najpredávanejšie

Zoradiť podľa:

Dekoračné vankúše(0)

Dekoračné vankúše

Vášmu domovu môžete vdýchnuť nový vzhľad aj bez búrania a veľkých investícií. Čarujte s textilom! Čarujte s dekoračnými vankúšmi! Dekoračné vankúše pôsobia elegantne, ak vytvárajú sériu. To znamená, že majú rovnaký odtieň, pričom môžu mať rôzne vzory. Alebo naopak majú rovnaký vzor, pričom sú v inej farbe alebo odtieni. Dokonalosť predstavujú takzvané koordináty, to znamená celá súprava bytového textilu, najmä závesov, koberca, prikrývky a dekoračných vankúšov je v rovnakej farbe aj vzore.

Dekoračné vankúše

Každý z nás túži z času na čas po zmene, ale nafarbenia stien na inú farbu, alebo prečalúnenie nábytku, nie je vždy riešením, ktoré môžeme alebo chceme realizovať. Najjednoduchšie a cenovo dostupný spôsob dať vašim priestorom okamžitý upgrade, je rozhodiť pár dekoratívnych vankúšov. Je to typ low-key modifikácie, ktorá môže priniesť úžasný výsledok, a čo je najdôležitejšie, ľahko to môžete zvrátiť, ak sa vám nepáči efekt, alebo vás už nudí.

Skvelý vankúš môže skutočne urobiť priepastný rozdiel a dať vášmu domovu uhladený vzhľad, priestoru úplne iný pocit, ale ako si vybrať ten správny? K dispozícii je ohromujúci výber, čo robí tento proces mätúcim. Ak farba, vzor alebo veľkosť nie je vhodná, stratíte vyváženosť. Ak máte príliš málo alebo príliš veľa dekoratívnych vankúšov pre veľkosť vašej pohovky, bude efekt vizuálne príliš skromný alebo naopak príliš ohromujúci. Klingel vám to zjednoduší. Držte sa tohto sprievodcu a výber tých správnych dekoratívnych vankúšov bude pre vás detskou hračkou.

Keď príde na zdobenie vankúšmi - rovnako ako so všetkým ostatným - nikdy to nestojí za to konať impulzívne. Dokonca aj najkrajší vzor môže vyzerať lacno, pokiaľ nespolupracuje so zvyškom vášho interiéru, alebo keď ich výplň je nekvalitná. Klingel vám prezradí všetko, čo potrebujete vedieť, aby ste vybrali tie správne dekoračné vankúše pre váš domov.

Veľkosť, tvar, farby, vzory, počet vankúšov a celkový štýl, o ktorý usilujete sú základné úvahy, ktoré budete musieť premyslieť predtým, než sa vydáte na lov. Tak tu je to, čo by ste mali vedieť:

Veľkosť vankúšov

Veľkosť vankúša by mala byť primárne určená veľkosťou vašej pohovky alebo kresla. Priemerná veľkosť, ktorá sa pohybuje v rozmedzí 40-45 cm x 40-45 cm, bude fungovať s väčšou pohovkou - malé dekoračné vankúše budú na veľkej pohovke vyzerať nevhodne. Nadmerné vankúše (60 cm) vytvoria pohodlný, relaxačné pocit, ale mali by byť vyhradené pre naozaj veľký nábytok a priestrannú obývaciu izbu. Ak je vaša pohovka moderná a kompaktná, alebo potrebujete vankúš pre kreslo, vyberte menšie vankúše. V opačnom prípade ich budete musieť presunúť alebo zložiť zakaždým, keď budete chcieť sedieť pohodlne.

Výplň vankúšov

Typické výplne pre dekoračné vankúše sú perie pena alebo syntetické zmesi, ktoré celkom dobre udržujú tvar vankúša a sú lacnejšie ako husie perie, čo je síce oveľa mäkšie a má lepšiu kvalitu, ale má tendenciu byť dosť drahé. Porozmýšľajte, ako budete vankúše používať. Budete sa o ne opierať, alebo používať len ako posteľnú dekoráciu? Ak je to prvá alternatíva, nesnažte sa ušetriť - v dlhodobom horizonte sa to neoplatí.

Mohli by ste si myslieť, že to nebude veľký problém, ak si kúpite vankúše s lacnou náplňou z voľnej peny, alebo najlacnejšieho polyesteru, ale je pravdepodobné, že výplň sa pri častom používaní po niekoľkých týždňoch znehodnotí. Nie je nič horšie ako beztvarý, sploštený vankúš.

Počet vankúšov

Väčšina ľudí vám povie, že pravidlo je vždy ísť do nepárneho počtu vankúšov, ale to nie je nevyhnutne pravda. Nie je nič zlé na symetrickom vzhľade, takže ak chcete mať štyri vankúše, nevzdávajte sa tej myšlienky. Stačí si len vybrať 2 rovnaké páry, jeden jednofarebný a jeden vzorovaný na každej strane.

Dôležitejším aspektom je to, koľko vankúšov bude vhodných pre veľkosť vašej pohovky. Ak musíte vankúše presúvať, aby ste mohli pohodlne sedieť, pravdepodobne ich máte príliš veľa. Na veľmi veľkej pohovke bude fungovať dobre aj päť dekoračných vankúšov, ale väčšina pohoviek vyzerá dobre aj s iba tromi vankúšmi. Pre malé kreslo zvoľte jeden vankúš, do veľkého ušiaka môžu ísť aj dva. Samozrejme, toto je len náš návrh. Ak túžite po komforte a množstvom mäkkých vankúšov lemujúcich gauč, nedajte si to vyhovoriť.

Tvar vankúšov

K dispozícii sú 4 základné typy tvarov dekoračných vankúšov - podhlavníky, štvorce, obdĺžniky a guľaté. Ako sa najlepšie posúdi, aký tvar bude fungovať kde? Jednu vec berte do úvahy pri rozhodovaní o tvare vankúša a to, ako sa bude vankúš používať. Pokiaľ ho potrebujete ako oporu pre váš chrbát, keď leňošíte, štvorcové vankúše poskytnú vašej chrbtici full - komfort. Ide o najbežnejší a univerzálny tvar dekoračného vankúša, ktorý je ideálny na operadlo tvrdej stoličky alebo na zútulnenie pohovky. Obdĺžniky budú oporou pre spodnú časť chrbta alebo krk, ale ak máte koženú pohovku, možno by ste mali zvážiť podhlavníky, pretože neskĺznu nadol a poskytujú lepšiu oporu.

Zvážte estetiku vášho nábytku. Niektoré pohovky s ostrými líniami možno trochu zmäkčiť guľatými vankúšmi a naopak veľké štvorcové vankúše poskytnú vyvážený vzhľad inému tvaru gauča. Ak sa naozaj nemôžete rozhodnúť, akú veľkosť zvoliť, prečo nejsť do mixu dvoch alebo troch tvarov. Kombinácia štvorcov, obdĺžnikov a kruhových vankúšov môže byť skvelým riešením pre skromne zdobený priestor, ktorý postráda rozmanitosť.

Vzory a farby

To je ten moment, ktorého sa väčšina kupujúcich najviac bojí. Ako vedieť, ktoré vzory a farby spolu fungujú? Mali by sme zvážiť farbu pohovky alebo vzoru? Budú sa bodky hodiť do modernej izby? Nebol by oranžový vankúš príliš pop? Otázky prúdia ako rieka a ohromujúci výber dekoračných vankúšov vám veci neuľahčí. Tu sú návrhy Klingel, ktoré vám môžu pomôcť:

Ak máte dva vankúše vedľa seba, dajte ich rôzne, ideálny je jeden jednofarebný a druhý vzorovaný.

Pre veľkú pohovku vyberte dva jednofarebné vankúše na konce, vo farbe kontrastujúcou s pohovkou a spárujte každý z nich sa vzorovaným, ktorý má v sebe farbu pohovky (alebo použite len jeden vzorovaný vankúš uprostred).

Zvoľte vzory, ktoré obsahujú neutrálne farby, najmä ak sa vám páčia odvážne vzory. Biela, krémová alebo béžová urobia vankúš menej "únavným" pre oči.

Nebojte sa miešať vzory. Len sa uistite, že väčšina z nich má aspoň jednu farbu spoločnú (okrem neutrálnych). Keď miešate rôzne vankúše, variujte vzory tak, aby vynikol niečím každý z nich. Ak má jeden vankúš malý, zložitý kvetinový vzor, uistite sa, že druhý má veľký vzor, alebo vôbec žiadny. Pokiaľ kupujete dekoračné vankúše pre pohovku i kreslá, považujte ich za skupinu. Vankúš na kreslo nemusí zodpovedať vankúšom na pohovke, ale ak vám záleží na harmónii a elegantnom vzhľade skúste postrážiť prvky (farebná paleta, vzory, štýl), ktoré sa dajú prepojiť navzájom.

Štýl vankúšov

Téma výzdoby vašich priestorov je ďalším dôležitým aspektom, ktorý vstupuje do hry a určuje také voľby ako sú látky, farby a textúry vankúšov.

Zamat, hodváb, prepracované zdobenie a ozdobné lišty dobre fungujú v klasickom prostredí. Pri tradičnom zdobení sa nemusíte báť vrstviť dve rôzne textúry alebo vzory a poskladať vankúše v skupinách.

Moderné schémy dizajnu, na druhej strane, rady obmedzujú paletu. Voľte veľké geometrické vzory alebo žiadne a hladké tkaniny ako je bavlna a ľan. Vankúše v modernom prostredí majú tendenciu byť väčšie a oddelené, skôr než v skupine.

Ak dávate prednosť eklektickému vzhľadu, môžete mať každý vankúš z inej tkaniny, ale aby sa zabránilo náhodnému, nesúrodému vzhľadu, je múdre dať spoločného menovateľa farieb.


waiting...