Košele(0)

Ospravedlňujeme sa! Vybraná kategória neobsahuje žiadne produkty.

Filtrovať & zoradiť

  • Zoradiť podľa:
    Najpredávanejšie

Zoradiť podľa:

Košele(0)

Pánske košele XXL

Niet pochýb o tom, že najdôležitejším prvkom pánskych košieľ XXL je strih. Väčšina pánskych módnych značiek ponúka len málo rozmanitosti pokiaľ ide o dimenzovanie. Svoje merania zakladajú na štandardnej figuríne a potom jednoducho pridajú alebo odoberú nejaké centimetre na diferencovanie veľkostí. Ale nie všetci páni sa zmestia do týchto binárnych opcií. Ak spadáte do kategórie XXL existuje niekoľko kľúčových pravidiel, ktoré treba dodržiavať, aby ste odviedli negatívnu pozornosť od určitých častí vašej postavy.

Pánske košele XXL

Jediná rada, na ktorej naozaj záleží pokiaľ ide o pánske košele XXL je jednoduchá, ale napriek tomu ju nenasleduje mnoho pánov: Obliekajte si svoju veľkosť. Starostlivo zvážte dĺžku rukávov, obvod hrudníka a šírku ramien a neuspokojte sa so zle padnúcou košeľou akéhokoľvek druhu. A teraz prejdeme na kľúčové materiály, strihy a detaily, ktoré potrebujete poznať keď kupujete pánsku košeľu XXL. Prečítajte si rýchlu inštruktáž a pár užitočných rád, ako sa dopracovať ku košeli XXL, v ktorej budete vyzerať dobre.

Začnime teda tým, ako sa číslujú veľkosti košieľ. Štandardne je to podľa obvodu krku. Väčšina značiek vyrába pánske košele v rozmedzí 37 až 46, teda pre obvod krku 37cm až 46cm. Odstupňovanie je po 1cm. Môžete sa stretnúť aj s anglickým číslovaním, ktoré je v palcoch a tiež hovorí o obvode krku, resp. goliera. Znamená to, že napríklad košeľa veľkosti 42 sa môže označovať aj ako 16 ½. Teda – 42cm = 16 ½ palca. Niekto by mohol namietať, že videl košele aj s označením veľkostí ako sme zvyknutí pri tričkách, čiže S, M, L, XL... Toto nájdete spravidla na voľnočasových košeliach a prevodník je nasledovný: 37-38 = S, 39-40 = M, 41-42 = L, 43-44 = XL, 45-46 = XXL. Pri voľnočasovej košeli sa nepredpokladá, že sa bude zapínať golier, preto sa neoznačuje presným obvodom krku.

Takže ak sa chystáte niekedy zapnúť golier na svojej XXL košeli , orientujte sa v prvom rade podľa klasických veľkostí, čiže podľa obvodu krku. To znamená, keď zapnete golier, mali by sa vám za golier vmestiť ešte 1-2 prsty, vtedy je vôľa na krku optimálna. Správne padnúca košeľa po zasunutí do nohavíc nerobí nikde „balóny“, sedí na ramenách na deltových svaloch, látka medzi gombíkmi sa neroztvára. Dobre padnúca košeľa nevylieza pri sedení z nohavíc, rukávy košele siahajú k ohybu, kde končí kĺb palca a začína zápästia, a nemali by ste byť schopný si košeľu zobliecť, kým si nerozopnete gombíky na manžete. Keď už viete svoju „číselnú“ veľkosť, môžete sa posunúť k výberu správneho strihu. Každý výrobca má vo svojom portfóliu 3-4 rôzne strihy, aby pokryl väčšinu typov postáv. V krátkosti si ich rozoberme (ich názvy sa môžu od výrobcu k výrobcovi líšiť).

Strihy pánskych XXL košieľ

Comfort Fit – najširší strih. Klasický strih košele, vhodný skutočne pre postavy XXL, prípadne pánov, ktorí obľubujú veľmi voľné košele. Je strihaná rovno, čiže obvod hrudníka a pása sú rovnaké, prieramky hlboké a rukávy široké.

Modern Fit – o niečo užší strih, je tvarovaný, čiže obvod pása je užší ako obvod hrudníka. Oproti Comfort Fit-u býva obvod pása užší asi o 10cm. Má o niečo užšie prieramky a rukávy.

Slim Fit – už z názvu je jasné, že ide o úzky strih. Od Modern Fit-u je obvod pása užší asi o 8 až 14cm. Užšie sú aj plecnice, prieramky, rukávy a hrudník.

Super Slim Fit – extrémne úzky strih a rozdiel medzi obvodom hrudníka a pása je tu najväčší. Znamená to, že je výrazne tvarovaná do V a sedí štíhlym športovým postavám. Od Slim-ky je na páse užšia ešte o 5cm.

Samozrejme všetky typy košieľ sú k dispozícii aj v XXL veľkostiach, pretože mať veľkosť XXL neznamená nutne mať nadváhu.

Ktorý strih si ale vybrať? . Ak sa, ako sme si vyššie povedali, budeme primárne orientovať na veľkosť krku, musíme následne zistiť aj telesné rozmery hrudníka a pása. Totiž košeľa v strihu Modern Fit môže na niekom, kto má objemnejšie rozmery hrude a pása vyzerať rovnako vypasovane ako Slim-ka na niekom, kto má útlejšiu stavbu tela. Takže sa nedajte hneď pomýliť označením strihu. Najlepšie je rýchlo zmerať obvod krku, hrude a pása a potom podľa príslušnej tabuľky rozmerov daného výrobcu vybrať tú vhodnú.

Ak golier svojej XXL košele nebudete nikdy zapínať, môžete odhliadnuť od čísla košele a vyberajte podľa obvodu hrudníka a pása.

Ešte niečo k dĺžke rukávov - väčšina výrobcov robí na košeliach rovnakú dĺžku rukáva na všetkých veľkostiach. Mení sa len dĺžka plecnice. V obmedzenej miere sa v sortimente nachádzajú aj modely so skrátenými a predĺženými rukávmi. Pri extra dlhých rukávoch zvykne byť aj dĺžka košele o niekoľko centimetrov predĺžená.

Farba pánskych XXL košieľ

Klasické biele košele sú nadčasové. Farba pánskej košele je to prvé, čo si všimneme. Biela „farba“ je tou najčastejšou a z dobrého dôvodu. Historicky ovládla scénu a spočiatku to bola jediná voľba pre pánske košele. Z dôvodu rýchleho ušpinenia, boli biele pánske košele nosené len príležitostne. Neskôr Angličania zaviedli farby a vzory na pánske košele, najmä pre pracujúcich pánov na vidieku a neskôr sa stali aj módnymi. Dodnes však biele pánske košele majú svoje miesto najmä pri formálnejších udalostiach.

Po bielych košeliach sú druhé dominantné modré. Nasledujú potom ďalšie farby ako ružová a fialová avšak tieto farby je potrebné vhodne zvoliť – aby pozitívne vynikli, môžu ich nosiť páni, ktorým sa tieto farby hodia k tónu pleti, očiam a vlasom.

Vzory pánskych XXL košieľ

Najjednoduchší vzor je žiadny. „Čisté“ košele akejkoľvek farby umožňujú zvýrazniť inú časť oblečenia – či už kravatu, vestu, nohavice či pánsku obuv. Niekedy sú pánske košele ozvláštnené vzorom len na golieri.

Pásiky sú menej formálne ako jednofarebné, “čisté“ pánske košele. Páni nemôžu nič pokaziť modrou košeľou s bielymi pásikmi, no môžu experimentovať aj s rôznymi inými farbami. Mnohí páni nevedia správne zladiť pásikavé košele so vzorovanou prúžkovanou kravatou. Pravidlom, ktorého by ste sa mali držať je, že vzdialenosť medzi prúžkami a hrúbka prúžkov by mala byť iná na košeli ako na kravate. V opačnom prípade vznikne optickú ilúziu pohybu.

Kockový vzor je najležérnejší. Hoci sa niektoré kockované pánske košele môžu nosiť aj so sakom a kravatou, dôležité je pamätať si – nemiešať rovnaké vzory (teda rovnaké kocky na košeli a na kravate či saku) a v žiadnom prípade si neobliekať kockovanú košeľu na formálne príležitosti.

Golier pánskych košieľ XXL

Určujúcim prvkom košele nie je len vzor, ale aj tvar goliera. Klasický golier môžete nosiť s kravatou, no tiež len ako rozhalenku. Široko roztvorený golier, tzv. Windsor, alebo tiež „cutaway“, si žiada kravatu so širokým uzlom. Pokiaľ ale zháňate košeľu do biznis obleku, vyhnite sa obľúbeným košeliam s gombíkmi na golieri. „Button-down“ golier je totiž vymedzený na neformálne príležitosti. Tvar goliera by mal tiež zodpovedať tvaru vašej tváre. Všeobecne platí, že čím užšiu tvár máte, tým širší golier si môžete dovoliť a naopak. Dlhý krk potom znesie aj golier s dvoma gombíkmi. Ak sa nebojíte módnych trendov, vyskúšajte guľatý golier - „club collar“.

Materiál pánskych XXL košieľ – čistá bavlna vs.zmesi

Táto „bitka“ už trvá nejaký čas. Na jednej strane máte tých, ktorí hovoria, že bavlna je kráľovná a nikdy by ste nemali robiť kompromisy. Iní argumentujú, že pri správnej zmesi tkanín je to správny kompromis a existujú mnohé výhody ako nekrčivosť alebo lepšie odparovanie vlhkosti a potu. Záleží na vašich vlastných potrebách a danej situácii. Pri nakupovaní sa riaďte aj svojimi pocitmi. Pánske košele patria do šatníka každého muža, aj toho s veľkosťou XXL. Aj keď si to jeho práca nevyžaduje, určite sa ocitne v situáciách, ktoré si košeľu (či už formálnu alebo ležérnu) vyžadujú.


waiting...