Dlhé tričká(0)
Ospravedlňujeme sa! Vybraná kategória neobsahuje žiadne produkty.

Kategórie

Filtrovať & zoradiť

  • Zoradiť podľa:
    Najpredávanejšie

Zoradiť podľa:

Dlhé tričká(0)

Pánske dlhé tričká

Pánske dlhé tričká sú pohodlné, univerzálne, ľahké a dodávajú sa v takom množstve variácií, že ich kombinovanie je detskou hračkou. V súčasnosti majú páni k dispozícii dlhé tričká prakticky v akomkoľvek vzore, farbe a strihu. Je dokonca možné objednať tričká upravené podľa vlastného návrhu, napríklad s fotografiami blízkych alebo s vtipnými citátmi. Kúsok, ktorý začínal ako spodná bielizeň, rozvinul sa do pracovného odevu sa stal definitívne nevyhnutným kúskom každodenného šatníka.

Pánske dlhé tričká

Verte tomu alebo nie, aj taký jednoduchý kúsok odevu ako sú pánske dlhé tričká má svoju históriu. Počas 1. svetovej vojny nosili americkí vojaci ťažké vlnené uniformy aj v lete. Všimli si ale, že európski vojaci nosili ľahšie spodné tričká, ktoré boli priedušné a ochladzovali vojakov. Technológia sa čoskoro dostala do Spojených štátov a pred začiatkom 2. svetovej vojny už aj americká armáda a námorníctvo bolo vybavené spodnými bavlnenými tričkami.

Hoci, pohodlné, dlhé tričká boli považované len za spodnú bielizeň. Tak to bolo až do roku 1955 kedy sa John Wayne, James Dean a Marlon Brando objavili v televízii v tričkách ako vrchnom ošatení a myšlienka trička ako súčasti oblečenia sa začala uchytávať. Títo traja herci boli považovaní za rebelov kvôli noseniu spodnej bielizne na verejnosti, ale to nezastavilo šírenie tohto výstrelku.

Pokrok v sieťotlači v roku 1960 vytvoril novú vlnu grafických tričiek, ktoré sa hrali so všetkým od názvov kapiel až po politické slogany. Tričká sa stali jedným z najväčších „demokratizérov“ odievania, zatiaľ čo strih, zhotovenie a materiál voľakedy naznačovali príslušnosť k jednej triede, štandardizované, lacné tričká sa stali novým prostriedkom osobného vyjadrenia.

Ako vybrať pánske dlhé tričká

Ako sme už spomenuli pri hľadaní toho správneho trička neexistuje nič také ako nedostatok možností. Existujú rôzne strihy, rôzne výstrihy a rôzne druhy materiálov. Prvým krokom bude určenie veľkosti a požadovaného strihu. To potom vedie k určeniu výstrihu a nakoniec výberu z materiálových možností.

Nájdenie správnej veľkosti pánskeho dlhého trička

Predtým ako sa rozhodnete pre dlhé tričko je dôležité vedieť, ako si vybrať správnu veľkosť. Existuje len tenká hranica medzi tričkom, v ktorom budete vyzerať ako stan alebo, ktoré bude vyzerať o dve veľkosti menšie. Švy na ramenách musia kryť okraj ramena. V prípade, že je vaše dlhé tričko príliš veľké, šev bude visieť dole z ramena. Ak na druhej strane, tričko je príliš malé, šev budete mať niekde na polceste medzi ramenom a krkom.

Ďalším spôsobom ako zistiť, či je tričko správnej veľkosti, je chytiť ramená trička a zdvihnúť ich. A sa aj tričko pohybuje smerom nahor, potom je príliš veľké. Rukávy a prieramky by mali priliehať na ramenách. Táto metóda samozrejme nebude fungovať s tvarovanými alebo elastickými tričkami.

Okrúhly alebo V - výstrih? Oba tieto klasické výstrihy stoja za zváženie. Odporúča zvoliť výstrih, ktorý ladí so zvyškom vášho oblečenia, keď vrstvíte. Napríklad ak máte na sebe mikinu s okrúhlym výstrihom aj vaše tričko by malo mať rovnaký tvar výstrihu.

V- výstrihy prirodzene predlžujú krk, čo ich robí perfektnými pre nižších pánov, ktorí chcú vytvoriť ilúziu, že sú vyšší alebo pre pánov s veľkosťami XXL, ktorí si želajú zoštíhľujúci efekt. V – výstrih poskytuje rovnováhu guľatejším alebo širším typom tváre.

Na druhej strane, ak máte útly hrudník alebo padnuté ramená, tričko s okrúhlym výstrihom bude pre vás to najvhodnejšie. Okrúhly výstrih ťahá pohľad do strán a vytvorí tak ilúziu hranatejších pliec a vy budete vyzerať širší a lepšie proporciovaný. Okrem toho tento typ výstrihu zaisťuje rovnováhu pánom s dlhším krkom alebo úzkou tvárou.

Materiál pánskych dlhých tričiek

Pánske dlhé tričká sú zvyčajne vyrobené zo 100 % bavlny, bavlnených zmesí a polyesteru. Každý z nich má svoje výhody aj nevýhody. Čistá bavlna je prírodná, mäkká a pohodlná na nosenie. Absorbuje vlhkosť, ale sa zmršťuje a ľahko krčí. Polyester je ľahký, priedušný, mäkký a pohodlný. Nekrčí sa, ani nezmršťuje, ale má lesklý vzhľad preto sa nosí viac pre športové účely. Bavlnené zmesi ako napr. bavlna a elastan udržia prírodzene dobré vlastnosti bavlny a zároveň elastan zabráni zmršťovaniu a krčeniu.

Farby pánskych dlhých tričiek

Nadčasová čierna, biela a sivá. A niekedy aj námornícka. Tieto nadčasové odtiene sú tie, čo dajú základ každému úspešnému šatníku a často ich klasifikujeme ako „základné“.

Biela: stelesnenie trička. Pre spodnú bielizeň neexistuje lepšia voľba a je to aj najlepšia farba na kombinovanie s klasickými indigo džínsami – James Dean a Paul Newman to potvrdia. Biela spolupracuje s každým tónom pleti a nemá žiadne „vedľajšie účinky“. Vysoko odporúčaná.

Sivá: úpletová alebo melírovaná sivá je zmesou rôznych odtieňov a konečný efekt textúry je veľmi lichotivý – najmä ak chcete aby vaše tričko vizuálne zvýraznilo tvary vášho tela. Jediné upozornenie: ak patríte k pánom, ktorí sa viac potia, na sivej to bude podstatne výraznejšie.

Čierna: hoci čierna zostáva populárnym odtieňom, nie je nevyhnutne najlepšou voľbou pre tričko. Farba rýchlo vybledne a rovnako ako akékoľvek iné čierne oblečenie, môže sa zdať v priebehu dňa až príliš ostré. Navyše, naozaj sa chcete obliecť do čierneho keď je vonku horúco? Ale zas, zostaňme v pozitívnom duchu – čierne dlhé tričko je skvelé na vrstvenie, ideálne pod mikiny alebo saká počas chladnejších mesiacov.

Námornícka modrá: zvyčajne nie je dostupná v štandardných multi – baleniach, ale je to rafinovaná voľba, ktorá robí rovnakú prácu ako čierna, ale stále zostáva priateľská dennému svetlu, vďaka odtieňu, ktorý ma väčšiu hĺbku. Je skvelá na vytváranie vzhľadu tón - v - tóne keď sa skombinuje s denimom a modrou bundou.

Ostatné farby: žiadna prísne pravidlá neexistujú. Pánske dlhé tričká sú jednoduchým, cenovo dostupným a efektívnym spôsobom ako experimentovať s farbami. Odtiene červenej, ružovej, zelenej – ak existuje farba, po ktorej túžite, skúste to na dlhom tričku.


waiting...