Nočné košele(0)
Ospravedlňujeme sa! Vybraná kategória neobsahuje žiadne produkty.

Kategórie

Filtrovať & zoradiť

  • Zoradiť podľa:
    Najpredávanejšie

Zoradiť podľa:

Nočné košele(0)

Pánske nočné košele

Správny typ nočného oblečenia môže znamenať rozdiel medzi dobrým a nepokojným spánkom. Zatiaľ či niektorí páni preferujú počas spánku minimálne oblečenie pre maximálny komfort, iní sa rozhodnú pre nočnú bielizeň, ktoré je výraznejšia v dizajne. Nočná bielizeň zahŕňa pyžamá aj pánske nočné košele. Súpravy pánskych pyžám obsahujú hornú a dolnú časť, pod pánskou nočnou košeľou si v súčasnosti treba predstaviť predĺženú vrchnú časť, čiže dlhé tričko. Zatiaľ čo niektoré pyžamá majú zhodnú hornú a dolnú časť, iné môžu pozostávať z jednoduchého farebného trička skombinovaného s výraznými, vzorovanými nohavicami. Populárna je nočná bielizeň, pyžamá aj nočné košele v kockovaných a károvaných vzoroch.

História nočnej košele

Už v dávnej minulosti sa nočné košele, župany a nočné čiapky používali na udržanie tela a hlavy v teple v prostrediach s obmedzeným vnútorným vykurovaním. Pohľad na vtedajšiu morálku a existujúce zvyky mali rovnako vplyv na dôležitosť nočnej bielizne.

Spoločenský diktát morálky a prudérie diktoval, čo by malo byť správne na zakrytie tela počas spánku.

V stredoveku bol strih pánskej nočnej košele podobný tej dámskej. Podobala sa tunike a bola nosená po celé stáročia oboma pohlaviami už v Egypte a Ríme. Skoré nočné košele boli beztvaré. Boli to obdĺžnikové kúsky látky pre telo aj rukávy a spojené v podpazuší. Boli zvyčajne vyrobené z bieleho ľanu, pretože ľan absorbuje mastnotu aj pot z tela, môže byť vyváraný a bielený, keď je znečistený. Od roku 1800 sa nočné košele stávajú lepšie tvarovanými aj krajšími.

Pánske nočné košele

V neskorom stredoveku vyzerali pánske nočné košele veľmi podobne ako ich denné košele. V rokoch 1626 – 1866 mali pánske nočné košele spravidla obrátený Down golier alebo skladaný golier a otvor na krk bol mierne hlbší ako otvor dennej košele. Na zapínanie boli používané gombíky. Ľanová nočná košeľa patriaca Thomasovi Coouttsovi (1735 – 1882), bohatému anglickému bankárovi, je vystavená vo Victoria and Albert Museum. Táto pánska nočná košeľa je popísaná ako, 90 cm široká s vysokým skladaným golierom a jedným gombíkom. Efektné, zdobené nočné košele patriace zámožným pánom boli často lemované čipkou na krku a dole po stranách veľmi bohatých rukávov s volánikmi na zápästí. V neskorých rokoch 1800 boli dostupné pánske nočné košele v prevedeniach z ľanu, bavlny, longcloth (jemná biela bavlna s hustým tkaním a jemným povrchom), flanel a biely alebo farbený hodváb.

Ku koncu rokov 1800, pánske nočné oblečenie v dĺžke po členky bolo známe ako nočná košeľa a v dĺžke po podlahu ako nočná róba. Dlhšia verzia pánskych nočných košieľ stratila na popularite v rokoch 1900. V súčasnosti sú v móde pánske nočné košele, ktoré končia niekoľko centimetrov pod kolenami – ako môžete vidieť aj v ponuke našej on-line predajne.

Pánske nočné košele v súčasnosti prichádzajú v rôznych štýloch, ako aj tkaninách, aby vyhoveli akýmkoľvek preferenciám a vkusu. Príručka Klingel vám ozrejmí aké sú výhody pánskych nočných košieľ a ponúkne tipy ako vybrať vhodnú pánsku nočnú košeľu na základe jej tkaniny.

Čo je pánska nočná košeľa?

Pánska nočná košeľa je jediný kus odevu, ktorý sa nosí počas spánku. Je zvyčajne voľného strihu a siaha po nositeľove stehná alebo kolená a necháva len kúsok nôh odokrytý. Aj keď pánska nočná košeľa môže pripomínať vrchný diel pyžama, je to reálne len jeden odev bez akýchkoľvek šortiek alebo nohavíc.

Od pánskych nočných košieľ 19. storočia v strednej Európe sa základ súčasnej nočnej košele v podstate nelíši. Niektoré zmeny, ktoré zahŕňajú rôzne vzory golierov a dĺžok rukávov v súčasnosti viac zodpovedajú preferenciám a vkusu. Tento kúsok oblečenia je vyrábaný z rôznych materiálov, vrátane syntetických, bavlny, flanelu a hodvábu.

Klady a zápory pánskej nočnej košele

Pánske nočné košele sú lepšie ako akákoľvek iná nočná bielizeň z viacerých dôvodov. Majú však aj svoje nevýhody. Tu je zoznam kladov a záporov pánskej nočnej košele:

Klady pánskej nočnej košele

Nočná košeľa je veľmi pohodlná na nosenie. Je zvyčajne vo voľnom strihu a teda sa ľahko oblieka a vyzlieka.

Strih pánskej nočnej košele poskytuje voľnosť pohybu a komfort ako pyžamo, ale je útulnejšia.

Na rozdiel od oblečenia, ktoré má gumičku, ako pyžamo, šortky alebo boxerky, nočná košeľa netlačí na páse a nezanecháva stopu v dopoludňajších hodinách, ktorá môže aj bolieť.

V porovnaní s nosením len šortiek počas spánku, nočná košeľa vás udrží v teple a cítite sa rovnako neobmedzovane ako len v šortkách. Prispieva to ku kvalitnému spánku a odpočinku.

Nočné košele pre pánov nie sú pohodlné len na spanie, ale fungujú kedykoľvek počas dňa, či už chystáte raňajky pre rodinu, leňošíte na pohovke, alebo pracujete pri počítači.

Zápory pánskej nočnej košele

Pánska nočná košeľa môže niekomu pripadať zženštene a staromódne a to znamená, že nemusí byť vhodná na nosenie medzi priateľmi.

Pánske nočné košele môžu stáť o niečo viac ako súpravy pyžám.

Typy pánskych nočných košieľ

V súčasnosti existuje množstvo typov nočných košieľ z rôznych materiálov, vrátane flanelu, bavlny, hodvábu a tiež syntetických polymérov. Flanel je tkaná textília, pôvodne vyrábaná z vlny , ale teraz je často vyrábaná aj z bavlny a syntetických polymérov. Flanel je zvyčajne hrubší a vynikajúco udrží telo v teple počas chladných nocí. Bavlnené nočné košele môžu obsahovať malé percento syntetických vlákien. Bavlna je jedným z najviac používaných prírodných vlákien a nočné košele vyrobené z bavlny sú veľmi pohodlné a ľahké. Poskytujú aj cirkuláciu vzduchu. Hodváb je tiež prírodné vlákno, získavané z priadky morušovej. Nočné košele z hodvábu sú veľmi jemné a pohodlné a vyzerajú luxusne. Z toho dôvodu sú zvyčajne drahšie ako flanelové a bavlnené nočné košele.

Okrem rôznych materiálov, používaných na výrobu nočných košieľ, existuje aj množstvo dizajnov, ktoré sú k dispozícii. Existujú pánske nočné košele klasického vzhľadu, ktoré majú golier, gombíky a vrecká, a existujú aj nočné košele s okrúhlym alebo V- výstrihom bez gombíkov, ktoré vyzerajú ako moderné tričká. Okrem nočných košieľ s dlhými rukávmi, existujú nočné košele, ktoré majú krátke rukávy a sú vhodnejšie počas teplých letných nocí. Môžete si vyberať z nočných košieľ s rôznou potlačou a vzormi. Výber je naozaj široký.

Je treba zvážiť rad faktorov predtým ako sa rozhodnete kúpiť pánsku nočnú košeľu. Tieto faktory zahŕňajú ročné obdobie, kedy bude nočná košeľa nosená, dizajn a štýl, preferencie pre textúru tkaniny a samozrejme cenu. Ak hľadáte perfektnú pánsku nočnú košeľu na stránkach Klingel by ste nemali mať žiadny problém ju aj nájsť.


waiting...