Sandále(0)
Ospravedlňujeme sa! Vybraná kategória neobsahuje žiadne produkty.

Kategórie

Filtrovať & zoradiť

  • Zoradiť podľa:
    Najpredávanejšie

Zoradiť podľa:

Sandále(0)

Pánske sandále

Sandále sú akákoľvek forma obuvi s otvorenými oblasťami, ktoré odhaľujú chodidlá. Udržujú nohy v chlade a komforte v horúcom počasí. Uzavreté topánky v lete sú pascou a vaše nohy sa v nich potia. Ak sa uzavreté topánky nosia počas horúceho leta príliš často, je tu riziko infekcie. Vo väčšine prípadov sa sandále ľahko obúvajú, pretože noha jednoducho vkĺzne dovnútra. Táto skutočnosť z nich robí ideálnu obuv keď potrebujete napr. narýchlo skočiť do obchodu. Sú aj lacnejšie ako uzavreté topánky, pretože vyžadujú menej materiálu a jednoducho sa zhotovujú. Sandále prichádzajú vo všetkých tvaroch a môžu byť aj elegantné a to aj napriek skutočnosti, že sú viac neformálne ako uzavreté topánky. Príručka Klingel pomôže pánom pri výbere sandálov, poskytne informácie o tom, čo treba zvážiť pred nákupom a aké typy sandálov sú k dispozícii.

Pánske sandále sú diskutabilnou témou. Existuje zopár puristov štýlu, ktorí tvrdia, že sandále na mužských nohách patria len na pláž. Ich argumentácia je, že nikto nechce vidieť chlpaté pánske prsty vykukujúce spod jedálenského stola. Aj keď je pravda, že pohľad na niekoho neupravené nechty môže byť najrýchlejší spôsob ako stratiť chuť k jedlu, faktom je, že muži nosili sandále po tis��ce rokov, a je len málo tak príjemných vecí, ako cítiť oslobodené nohy v letnom období.

História pánskych sandálov

Slovo „sandále“ pochádza z gréckeho slova „sandalon“ a sandále boli prvými topánkami, ktoré boli kedy nosené, pretože sa ľahko zhotovovali. Najstarší pár sandálov bol nájdený v jaskyni v Oregone. Bol utkaný z kôry paliny, ktorá bola testovaná za účelom zistenia jej veku a zistilo sa, že sandále boli staré 10 000 rokov. Počas histórie boli sandále vyrábané rôznymi spôsobmi v rôznych kultúrach. Egypťania zhotovovali svoje sandále z palmových listov, Gréci používali vŕbové listy, vetvičky a vlákna, zatiaľ čo iní používali povraz, kožu, tatami alebo gumu.

5 vecí, ktoré treba zvážiť pri kúpe pánskych sandálov

Bez ohľadu na to, aké sandále hľadáte, sú určité univerzálne pravidlá, ktoré by ste mali zvážiť pred a počas nakupovania. Keď budete myslieť na tieto veci, pomôže vám to vybrať sandále, s ktorými budete spokojní a budete ich môcť nosiť po dlhú dobu.

Vzhľadom k tomu, že sandále sú v priamom kontakte s pokožkou nôh a to hneď v niekoľkých oblastiach, majú tendenciu trieť kožu a spôsobiť pľuzgiere. Čím viac sú sandále otvorené, tým je väčšia pravdepodobnosť, že budú pohodlné. Vyberte si sandále, ktoré majú širšie ramienka, pretože väčšia plocha lepšie drží topánky a príliš sa potom neposúvajú a nerobia otlaky.

Flexibilita pánskych sandálov – sandále s tuhými podrážkami chránia nohy pred kameňmi a nerovnými povrchmi, ale tiež spôsobia, že remienka sa vytiahnu viac na chodidlo, čo spôsobuje trenie a pľuzgiere. Sandále by mali byť dostatočne flexibilné, aby chodidlu dovolili prirodzene sa ohýbať pri chôdzi, ale ešte stále chránili spodnú časť chodidiel od nerovností povrchu.

Odpruženie pánskych sandálov – jednoduché sandále, ako napríklad flip-flop majú stielku, ktorá je ako doska z tvrdej gumy. Ide o sandále lacné, široko dostupné a ľahko sa obúvajúce. Nie sú ale stavané na chôdzu na dlhé vzdialenosti. Bez správneho odpruženia sa nohy rýchlo stanú unavenými, takže chôdza je nepríjemná a bolestivá.

Aktivity, pri ktorých svoje sandále budete nosiť – existuje mnoho druhov pánskych sandálov a každý z nich je vhodný na určité činnosti. Pevné gumové sandále, ako flip – flop sú skvelé na pláž, alebo v blate, pretože ich viete ľahko umyť. Ostatné sandále sú viac uzavreté a zhotovené tak, aby poskytovali pohodlie a zároveň umožnili pohyb vzduchu. Atletické sandále sú určené pre dlhé prechádzky, alebo členitý terén. Hľadajte tie, ktoré zodpovedajú vášmu životnému štýlu.

Majú byť prsty vystavené? Páni majú na výber zo sandálov s otvorenou alebo zatvorenou špičkou. Sandále s otvorenou špičkou by mali byť nosené len v prípade, že máte upravené nohy.

Druhy pánskych sandálov

Po tom, ako ste sa rozhodli, pre aké aktivity budete sandále používať, môžete zvoliť typ sandálov, ktorý je najvhodnejší na túto príležitosť.

Oblekové sandále

Oblekové sandále sú zhotovené z kože a nie sú vhodné na biznis alebo formálne eventy. Môžete ich nosiť na noblesnej letnej akcii, napr. na garden party, golfovom turnaji alebo konských dostihoch. Nájsť oblečenie, ku ktorému sa tento typ sandálov hodí, môže byť ťažké, pretože ich nemôžete nosiť s ničím iným ako semi - formálnymi nohavicami.

Rybárske sandále

Rybárske sandále siahajú až do staroveku. Majú hrubú podrážku, polstrovanú stielku a sieť širokých kožených pásikov. Zvyčajne majú veľkú kovovú sponu. Tieto sandále dovolia nohám dýchať, keď zmoknú zostávajú pohodlnými a vyzerajú stále dobre. Majú uzavretú špičku a sú elegantnejšie ako bežné sandále.

Šľapky

Šľapky majú jeden veľký popruh, ktorý prechádza priehlavkom. Predná a zadná časť je otvorená. Sú pohodlnejšie ako flip-flop kvôli hrubému remienku a zvyčajne sú decentne polstrované. Sú veľmi neformálne, ale súčasne umožnia pánom pohodlnú chôdzu počas priemerného množstva času.

Športové sandále

Športové sandále majú profilovanú podrážku, sú polstrované a majú široké syntetické remienka, ktoré sa zvyčajne zapínajú suchým zipsom. Všetky majú popruhy okolo päty a môžu alebo nemusia mať otvorené špičky. Sú určené pre drsnejšie činnosti, pretože udržiavajú nohy v pohode a pritom poskytujú podporu a trakciu potrebnú pri túrach alebo veľkom množstve pohybu.

Flip – flop (žabky)

Flip – flop sandále pochádzajú z japonských Geta topánok. Vyznačujú sa dvomi remienkami, ktoré sa stretávajú medzi prvými dvoma prstami. Žabky sa líšia v dizajne aj komforte. Lacné flip-flop sandále, ktoré sú celé z gumy sú obľúbené, pretože nie sú drahé a ľahko sa čistia. Existujú však aj vyššie verzie kvality, ktoré sú polstrované a majú hrubšie remienka , aby sa minimalizovalo trenie.

Sandále do vody

Sandále do vody sú vyrobené z materiálov, ktoré rýchlo schnú. Prichádzajú v rôznych tvaroch, ale všetky majú remienky na úplné udržanie topánky v prípade plávania alebo ponorenia. Tieto sandále sú ľahké, ich váha, keď sú mokré neťahá dole. Často s nosia vo vodných parkoch, na pláži alebo pri aktivitách ako je napr. surfovanie.

Pánske sandále robia leto pre pánov príjemnejším a komfortnejším. Pomáhajú predchádzať poteniu, udržujú nohy v chlade a ľahko sa obúvajú. Vo väčšine prípadov ich môžete jednoducho opláchnuť, keď sú špinavé a rýchlo sa vysušia. Pomocou našej príručky si páni ľahko nájdu pár sandálov, ktorý vyhovuje ich potrebám, je pohodlný a vhodný pre ich životný štýl a štýl obliekania. Každý z vás, páni, by mal mať vo svojom šatníku niekoľko párov kvalitných sandálov.


waiting...