• viac ako 20.000 tovarov online
 • bezpečný nákup
 • móda pre každý typ postavy
Veľkosti obuvi
EUUK
 • 39
 • 39½6
 • 40
 • 40½7
 • 41
 • 428
 • 42½
 • 439
 • 44
 • 44½10
 • 4510½
 • 4611
 • 46½11½
 • 4712
 • 47½12½
 • 4813
 • 4913½
 • 5014½
 • 5115
Šírka obuvi
 • F
 • G
 • H
 • K
 • M
od
do

Pánske šnurovacie topánky

Pánske šnurovacie topánky sa ešte ďalej delia podľa spôsobu šnurovania. Topánky s uzavretým a formálnejšie pôsobiacim šnurovaním sa označujú ako oxford a s otvoreným šnurovaním derby. Ak chcete dať maximálny dôraz na eleganciu, zvoľte oxfordky. Okrem hladkej teľacej kože si pre neformálne prechádzky môžete zvoliť brúsenú kožu. Vyzerajú fantasticky s džínsami. Vôbec sa pri tom nemusíte báť údržby. Po impregnácii vhodným sprejom nečistoty jednoducho odstránite kefou, najlepšie s konským vlasom.

Šnurovacia obuv(83)
Zoradiť podľa:

Pánske šnurovacie topánky

Skvelý pár šnurovacích topánok je nevyhnutnou položkou každého pánskeho šatníka. Dokonca aj tí „najležérnejší“ páni si ich v určitom bode života musia obliecť. Predtým, ako zatratíte všetky pánske šnurovacie , nájdime pre vás ten správny pár s našim sprievodcom. Ak tomu obetujete trocha času a nájdete klasický pár, ktorý je hodný investície, so správnou starostlivosťou vám skutočne vydrží celý život.

Topánky sú jednoducho kúskom, bez ktorého sa nezaobídeme. Klobúkom sa vynúť môžeme, náramkovým hodinkám tiež, ale topánky sú nutnosťou. Hoci napriek tomu, mnoho pánov svojou voľbou okázalo predvádza pohŕdanie módnymi konvenciami a to nielen prostredníctvom ponožiek v sandáloch. Existuje pre to množstvo historických a spoločenských dôvodov. Niektorí páni sa jednoducho nestarajú o módu a na tom nie je absolútne nič zlé.

Typy pánskych šnurovacích topánok

Oxfordky sú najzákladnejším a nadčasovým typom pánskych šnurovacích topánok a skvelým východiskovým bodom, ak hľadáte klasický štýl. Sú veľmi univerzálnou voľbou, ktorá môže byť nosená s formálnym oblečením ale aj na uvoľnenejšej scéne. Svoje meno získali vďaka svojej histórii na univerzite v Oxforde. Oxfordky boli novšou verziou Oxonians, ktoré boli populárne na univerzite v rokoch 1800.

Topánka sa vyznačuje zvrškom našitým pod priehlavok a uzavretým šnurovaním. Umiestnenie zvršku poskytuje štíhlu siluetu, ktorá objíma kontúry chodila. Oxfordky sú najpopulárnejším štýlom pánskych šnurovacích topánok vďaka svojmu minimalistickému zjavu a schopnosti spolupracovať takmer so všetkým. Pre bežné každodenné nosenie sa držte tmavohnedého alebo čierneho koženého páru, zatiaľ čo, ak ich budete kombinovať so smokingom zvoľte lakovanú kožu.

„One Piece Oxford“ – Oxfordky z jedného kusu kože. Sú variáciou klasických Oxfordiek a sú vytvorené z jedného kusu kože, nie sú zošité z viacerých kusov ako Oxfordky. Tento štýl pánskych šnurovacích topánok má len jeden šev spájajúci kožu na zadnej časti pri zachovaní pôvodného tvaru a charakteristiky Oxfordiek „uzavretéh šnurovania“. Riedke prešívanie im poskytuje elegantný a sofistikovaný vzhľad, ktorý prispieva k jedinečnému minimalistickému štýlu topánky. Aj keď je tento štýl nenáročný, je to nezvyčajná variácia Oxfordiek a vidieť ju pomerne zriedka. Môžete ich nosiť formálne alebo ležérne v závislosti od typu kože a materiálu podošvy. Napríklad lakovaná koža s koženou podrážku bude skvelá ku smokingu, zatiaľ čo koženú verziu s gumenou podrážkou využijete k Chino alebo džínsom. Tento typ pánskych šnurovacích topánok je určený pre muža, ktorý sa snaží o minimalistické vyhlásenie.

Derby topánky, tiež známe ako Gibson alebo Blücher, vznikli pôvodne ako športové a lovecké topánky v roku 1850. Na prelome 20. storočia sa Derby stali topánkami vhodnými aj na nosenie do mesta. Derby sa často chybne zaraďujú k Oxfordkám, pretože ich tvar je veľmi podobný a rozdiel je veľmi malý. Hoci to nie je zrejmé na prvý pohľad, rozdiel spočíva v umiestnení zvršku. Konštrukcia Derby topánky sa nazýva „otvorené šnurovanie“, čo umožňuje širší strih ako Oxfordky a tým je to aj pohodlnejší variant. Tento jednoduchý detail robí z Derby menej formálnu verziu pánskych šnurovacích topánok. Topánky sú časťou odevu, ktorá nesie najväčšiu záťaž. Nosíme ich denne a opakovane niekoľko desiatok až sto krát, kým doslúžia. Na čo si teda dávať pozor, ak si chcete kúpiť kvalitné šnurovacie topánky? Skutočne kvalitné šnurovacie topánky vydržia aj celý život a dokážu zachrániť aj nie celkom vydarený outfit. Zároveň ale nekvalitná obuv môže zničiť dojem aj z toho najúžasnejšieho obleku. Hovorí sa, že hodnota topánok by mala byť asi 1/3 až 1/2 z celkovej ceny toho, čo máte na sebe. Tak kreditku do ruky a poďme nakupovať...

Všímajte si kvalitu kože. Pri kožených šnurovacích topánkach je jasné, že základným kvalitatívnym parametrom bude práve kvalita kože. Spravidla sa na kvalitné topánky používa teľacina zo zvierat nie starších ako 1 rok. Európske manufaktúry ju chodia nakupovať často od chovateľov v Alpách, kde majú teľatá voľný výbeh, kvalitnú stravu a vzduch a kde je minimum plotov a ostnatých drôtov, na ktorých by sa mohli zraniť a znehodnotiť kožu. Ako ale rozpoznať kvalitu? Prvotriedny materiál použitý na topánky nemá takmer žiadne viditeľné vady, čiže koža je celistvá, čistá, hladká a má rovnomerné zafarbenie. Takáto koža časom iba zreje do krásy a získava neopakovateľnú patinu. Na kvalitné topánky sa používajú kusy z oblasti pliec a chrbta. Smerom dolu sa kvalita zhoršuje a najhoršia je oblasť brucha, tá je vyťahaná a od častého ležania pokrčená. Hrubšia koža znamená síce zo začiatku nosenia menej komfortu, ale odvďačí sa dlhou trvanlivosťou. Tenká koža sa veľmi rýchlo vyťahá a zvráskavie.

Nové pánske šnurovacie topánky môžu byť na prvý pocit tvrdšie a potrebujú čas, aby sa prispôsobili nohe. U kvalitných topánok je to spôsobené práve pevnejšou, kvalitnejšou kožou, či odolnou koženou podrážkou. Netreba sa toho báť, len s tým treba počítať a neobúvať si nové topánky hneď na dlhú prechádzku. 3 -4 krát si ich obujete a bude to v poriadku. Toto ale samozrejme neplatí, ak vám strih danej obuvi jednoducho nesedí a už pri jej skúšaní cítite veľký diskomfort. Topánky si vyskúšajte v kľude, nechajte si ich na nohe pár minút a až potom sa rozhodnite, či sa v nich cítite dobre.

Dobré topánky vás budú nosiť niekoľko rokov. Zabudnite preto na príliš extravagantné vzory, tvary a farby, ktoré sa vám o pár mesiacov znepáčia. Predstavte si, s akým oblečením ich skombinujete, na aké príležitosti si ich obujete a poraďte sa prípadne s odborníkmi. Ak zistíte, že pre takéto topánky vlastne ani nemáte využitie, vyberte si radšej iné. Jedným z najjednoduchších spôsobov, ako zmeniť vzhľad a dojem z vašich topánok je jednoducho zmeniť svoje šnúrky. Výhoda je zrejmá: je to rýchle, jednoduché, lacné a reverzibilné. Jediné, čo potrebujete vedieť je, že každý typ pánskych šnurovacích topánok vyžaduje určitý druh šnúrok.

Pre pánske šnurovacie topánky sú dôležité kvalitné šnúrky vyrobené z voskovanej bavlny, pretože lacné, hrubé šnúrky zničia vzhľad vašich šnurovacích topánok. 80 cm je ideálna dĺžka, pretože spolupracuje s 2,3,4,5 a 6 radmi očiek a v podstate pokrýva celé spektrum pánskych šnurovacích topánok. Najformálnejšie šnúrky pre šnurovacie topánky sú guľaté, vyrobené z voskovanej bavlny. Čím tenšie šnúrky sú, tým je vyššia kvalita.


waiting...
všetky ceny sú vrátane DPH Poštovné a balné vo výške 4,95 € platíte pri jednej objednávke iba raz