• viac ako 20.000 tovarov online
 • bezpečný nákup
 • móda pre každý typ postavy
BLACK WEEK FINÁLE: -22% EXTRA zľava na všetko!BLACK WEEK FINÁLE: -22% EXTRA zľava na všetko!
01dni
:
20hod
:
33min
:
28sek
Pánska obuv, Jomos(47)
Filtrovať podľa:
Zoradiť podľa:
Filtrované podľa:

Kategórie

Filtrovať & zoradiť

 • Zoradiť podľa:
  Najpredávanejšie
 • Veľkosť
 • Príbuzné farby
 • Typ produktu
 • Cena
 • Značka
  Jomos
 • Výška podpätku
 • Zapínanie
 • Vrchný materiál
 • Dizajn
 • Štýl

Zoradiť podľa:

Pánska obuv, Jomos(47)
1

Pánske topánky Jomos

Topánky sú jednoducho kúskom, bez ktorého sa nezaobídeme. Klobúkom sa vynúť môžeme, náramkovým hodinkám tiež, ale topánky sú nutnosťou. Topánky sú časťou odevu, ktorá nesie najväčšiu záťaž. Nosíme ich denne a opakovane niekoľko desiatok až sto krát, kým doslúžia. Pánske topánky Jomos sa stanú vašimi vernými a spoľahlivými sprievodcami po mnoho rokov, nezávisle od toho či vaše pracovné prostredie je formálne alebo ležérne, či trávite svoj voľný čas v meste alebo v prírode. Pánske topánky Jomos prichádzajú v rôznych variáciách a splnia všetky požiadavky na komfort a štýl.

Pánske topánky Jomos

Firma Jomos vznikla v roku 1928 a v súčasnosti je renomovaným výrobcom obuvi. Na začiatku kariéry Jomos náročne zhotovoval každý pár obuvi ručne. Jomos dnes ponúka topánky kvality, ktorá vyzerá rovnako dobre k obleku ako k vašim obľúbeným džínsom. Niekoľko desiatok rokov starý podnik si zachoval nielen svoje tradície, ale aj vysokú kvalitu vyrábaných topánok. V priebehu 70 rokov značka Jomos previedla celú svoju produkciu výhradne na strojársku výrobu. Technologická prepracovanosť sa buduje a vyvíja aj v súčasnosti, s cieľom vytvoriť ešte väčšie množstvo dobrých topánok.

Čo charakterizuje pánske topánky Jomos?

Je to tradícia, ktorá k vám prehovorí z každého páru obuvi. Všetky sú vyrobené z najjemnejšej kože a zložito konštruované. Filozofiou značky je, že zákazník by mal za svoje peniaze dostať najvyšší komfort, v ktorom sa bude cítiť absolútne v pohode. Jomos ponúka pánom veľký výber modelov od pánskych papúč až po členkové čižmy. U Jomos nezostanú žiadne želania nesplnené. Vytvorením produkcie na najvyššej úrovni môže Jomos súťažiť s takými nemeckými výrobcami obuvi ako sú Salamander alebo Peter Kaiser. Je to jednoduché, byť elegantným a štýlovým ak nosíte kúsok z kolekcie pánskych topánok Jomos, ktoré sú poznačené históriou rodinného podniku.

Typy pánskych topánok Jomos

Poltopánky Jomos typu Oxford sú šnurovacie pánske topánky nosené pod mužským členkom. Sú skvelé k oblekom a formálnemu oblečeniu. Každý gentleman by mal vlastniť jeden klasický pár Oxfords poltopánok k svojmu obleku. Poltopánky nielenže kričia sofistikovanosťou a úrovňou, ale sa stanú aj vaším najlepším priateľom, ak začínate prácu v kancelárii alebo sa zúčastňujete formálnych akcií. Pamätajte si, keď ladíte váš oblek s topánkami, že najväčšou chybou, ktorú môžete urobiť je čierny oblek s hnedými topánkami. Pár hnedých Jomos poltopánok skvele funguje s oblekom v námorníckej farbe alebo svetlejšími alebo tmavšími odtieňmi šedej. Tajomstvom týchto topánok je ich rozumný výber pokiaľ ide o komfort, pretože nechcete byť tým chlapíkom, ktorý sa usmieva cez bolesť.

Slipper obuv Jomos nepoužíva šnúrky, dizajn je menej formálny, hoci ak sú konzervatívne štylizované, môžu byť nosené k obleku. Aj keď všeobecne sa nosia s ležérnymi nohavicami a športovou bundou. Mokasíny Monk, a strapcové mokasíny sú niektoré z viacerých populárnych dostupných možností. Slipper obuv má nesporne svoje výhody pri cestovaní, robí ho oveľa jednoduchším, keď napríklad musíte prejsť 6 detektory kovov za 24 hodín.

Mokasíny a slipper obuv Jomos sú najvhodnejšie do neformálneho prostredia. Sú perfektné na štylizovanie s vyhrnutými nohavicami alebo džínsami, v závislosti na farbe, tmavé alebo svetlé, kombinované s košeľou, alebo obyčajným tričkom. Mokasíny navodia nádych luxusu, kombinované s Chino nohavicami, otvorenou košeľou a slnečnými okuliarmi.

Ako nespraviť chybu pri výbere pánskych topánok?

Všímajte si kvalitu kože. Pri kožených šnurovacích topánkach je jasné, že základným kvalitatívnym parametrom bude práve kvalita kože. Spravidla sa na kvalitné topánky používa teľacina zo zvierat nie starších ako 1 rok. Európske manufaktúry ju chodia nakupovať často od chovateľov v Alpách, kde majú teľatá voľný výbeh, kvalitnú stravu a vzduch a kde je minimum plotov a ostnatých drôtov, na ktorých by sa mohli zraniť a znehodnotiť kožu.

Ako ale rozpoznať kvalitu? Prvotriedny materiál použitý na topánky nemá takmer žiadne viditeľné vady, čiže koža je celistvá, čistá, hladká a má rovnomerné zafarbenie. Takáto koža časom iba zreje do krásy a získava neopakovateľnú patinu. Na kvalitné topánky sa používajú kusy z oblasti pliec a chrbta. Smerom dolu sa kvalita zhoršuje a najhoršia je oblasť brucha, tá je vyťahaná a od častého ležania pokrčená. Hrubšia koža znamená síce zo začiatku nosenia menej komfortu, ale odvďačí sa dlhou trvanlivosťou. Tenká koža sa veľmi rýchlo vyťahá a zvráskavie.

Nové pánske topánky Jomos môžu byť na prvý pocit tvrdšie a potrebujú čas, aby sa prispôsobili nohe. U kvalitných topánok je to spôsobené práve pevnejšou, kvalitnejšou kožou, či odolnou koženou podrážkou. Netreba sa toho báť, len s tým treba počítať a neobúvať si nové topánky hneď na dlhú prechádzku. 3 -4 krát si ich obujete a bude to v poriadku. Toto ale samozrejme neplatí, ak vám strih danej obuvi jednoducho nesedí a už pri jej skúšaní cítite veľký diskomfort. Topánky si vyskúšajte v kľude, nechajte si ich na nohe pár minút a až potom sa rozhodnite, či sa v nich cítite dobre.

Dobré topánky vás budú nosiť niekoľko rokov. Zabudnite preto na príliš extravagantné vzory, tvary a farby, ktoré sa vám o pár mesiacov znepáčia. Predstavte si, s akým oblečením ich skombinujete, na aké príležitosti si ich obujete a poraďte sa prípadne s odborníkmi. Ak zistíte, že pre takéto topánky vlastne ani nemáte využitie, vyberte si radšej iné.

Ako správne udržiavať pánske topánky Jomos?

1. Vyberajte správnu veľkosť

Aj keď koža trochu povolí a prispôsobí sa tvarovo nohe, aj tak potrebujete mať v prvom rade topánky správne veľké. Preto je najlepšie ísť nakupovať popoludní alebo podvečer, kedy už sú nohy unavenejší a trochu opuchnuté. Ráno je noha o kúsok menší. Topánky vybrané ráno by mohli neskôr tlačiť. Nezabudnite skúšať obe topánky, pretože jedna noha býva väčší. Dôležité je to hlavne pri čižmách, aby dobre sedeli na lýtku.

2. Impregnujte

Nepodceňte impregnáciu. Na impregnáciu mnoho pánov zabúda. Ak patríte k tým, ktorí si kúpia topánky a hneď si ich obujú, tak spomaľte. Kúpte si impregnačný sprej, ktorý je vhodnou prevenciou proti vlhku, dažďu a každé nepriazni počasia. Na trhu nájdete niekoľko druhov sprejov. Jedny sú na klasickú kožu, iné na semiš. Preto si kúpte sprej, ktorý najlepšie zodpovedá vašej obuvi. Impregnácia je dôležitá nielen ako náhrada chýbajúcej membrány v topánke. Pri športových topánkach ide samozrejme o zvýšenie komfortu, aby ste nemali v topánke mokro. Pri topánkach na bežné nosenie impregnáciou chránite aj samotnú obuv. Novo zakúpené topánky ešte pred tým, než v nich prvýkrát vyrazíte do víru veľkomesta, poriadne naimpregnujte. Kým je topánka nová, naneste na ňu 3 vrstvy impregnácie, potom stačí priebežne už aj 1 vrstva. Vhodná je univerzálna impregnácia, alebo moderné hybridné, ktoré chránia pred vodou i špinou. Vždy počkajte, až nástrek uschne a potom opäť naimpregnujte. Ak už prípravok do topánky nevsakuje, ale steká, je obuv správne naimpregnovaná. Pokiaľ máte šnurovacie topánky Jomos, nezabudnite šnúrky pred impregnáciou vybrať. Nikdy nenanášajte prípravky na špinavé topánky.

3. Kúpte si napinák

Spomínate si, ako dedko svoje topánky dával zakaždým starostlivo na napinák? Vtedy bol drevený a my sme sa tomu smiali. Ak si chcete udržať svoje topánky v dobrej kondícii na viac rokov, robte to tiež. Kúpiť si napinák nie je nič zložité. Majú ho skoro v každej predajni obuvi a dá sa vybrať väčšiu na pánske a menšie na dámske topánky. Topánky Jomos, aj keď sú vysoko kvalitné, budú vďaka napináku držať pôvodný tvar. Je dobré ho mať v topánke aspoň 24 hodín. Deformácii zabránite tiež používaním klasických nazúvacích lyžíc. Tie ochraňujú podpätok proti zošliapaniu a tým chránia aj základnú klenbu topánky.


waiting...
všetky ceny sú vrátane DPH Poštovné a balné vo výške 4,95 € platíte pri jednej objednávke iba raz