Slipy(0)
Ospravedlňujeme sa! Vybraná kategória neobsahuje žiadne produkty.

Kategórie

Filtrovať & zoradiť

  • Zoradiť podľa:
    Najpredávanejšie

Zoradiť podľa:

Slipy(0)

Slipy

Boxerky, alebo slipy? Na odvekú otázku neexistuje jednoznačná odpoveď - zvlášť v čase, keď obchody bežne ponúkajú pánsku bielizeň všetkých mysliteľných strihov, materiálov i farieb. Hoci dámy protestujú, slipy sú ideálnym variantom pod úzke nohavice. Málo obľúbený strih berie v poslednej dobe čím ďalej viac mužov na milosť; možno to má čo do činenia aj s hviezdami, ako sú Cristiano Ronaldo alebo David Beckham, ktoré ich predvádzajú v módnych kampaniach. Slipy si však môže dovoliť len málokto. Nie finančne, ale strihovo. Bez problémov si ich môžu dovoliť len majitelia úzkych bokov a rovných (i svalnatejší) nôh. Ostatní, zabudnite!

Slipy

Pravekí lovci spodnú bielizeň odignorovali, faraóni si balili najcennejšie partie do ľanových diek, rytieri milovali spodky a módni šviháci v dvadsiatom storočí podľahli kúzlu treniek s gumou aj slipom s vetracími otvormi ...

V šere dávnych vekov ...

Hej, homo erectus, čo to nosíš pod tou kožušinou? Pravekí lovci chodili samozrejme iba naostro. Prvé ľanové pratrenírky začali nosiť starí Egypťania a po nich aj starí Rimania. Caesar, Augustus, ale napríklad aj Nero si zamotávali najintímnejšie partie svojich tiel do takzvaných subligaculum - spodnej bielizne pripomínajúcej klasickú detskú plienku. Zaviazať látku okolo pása, pretiahnuť zadný cíp zozadu spodom dopredu a nad pásom zasunúť dovnútra ... Subligaculum nosili aj starorímski bojovníci: oblečený do prvých trenírok prepichoval svojich nepriateľov trojzubcom aj staroveký Spartakus. V 13. storočí si začali európski šľachtici a neskôr aj prostý ľud obliekať prvé spodky, krátke nohavice siahajúce približne od pása po lýtka.

Americký vynález: celotelová bielizeň s nohavicami aj rukávmi

Prudérni Američania boli, sú a zrejme aj budú, čo sa týka intímnych partií, trochu iní. Už pred vojnou Severu proti Juhu sa začali haliť do mimoriadne obľúbených union suites: teplého spodnej bielizne zahaľujúcej nielen chúlostivú časť od pása dole, ale prakticky celé telo. Vidieť nesmel byť ani chlp.

Nemecký lekár, Gustav Jäger, odporúčal jednodielnu spodnú bielizeň z vlny alebo trikotínu a ako iniciátor reforiem vytvoril kompletnú kolekciu spodnej bielizne (vlnenú košeľu, vlnené ponožky a samozrejme spodné nohavice). Slovo "jégrovky" označujúce teplú dlhú spodnú bileizeň, žije dodnes. K propagátorom vlnenej úpletovej bielizne patrili aj známi spisovatelia, ako G.B. Shaw alebo Oscar Wilde. Muži si až do prvej svetovej vojny obliekali spodky s dĺžkou ku členkom, zapínateľné vpredu na gombík a vzadu s rozparkom. Pod kolenami boli okolo nohavíc obtočené ešte podväzky, slúžiace k upevneniu ponožiek.

Guma víťazí!

Nepohodlná šnúrka alebo gombík? Zabudnite. Na začiatku dvadsiateho storočia začali svetu vládnuť klasické trenírky a výrobcovia pánskej spodnej bielizne začali prvýkrát využívať pre obopnutie pásu modernú a praktickú gumu.

Slipy s otvormi šikmo aj kolmo

Prvé slipy uzreli svetlo sveta v tridsiatych rokoch dvadsiateho storočia. V roku 1934 vymysleli módni návrhári v slipoch aj prvé vetracie otvory. Najprv šikmý, potom kolmý. V roku 1936 prišli výrobcovia aj s rázporkom s priečnym otvorom.

Slipy – nuda bez nápadu?

Väčšina mužov vlastní pár pánskych slipov, a to z veľmi dobrého dôvodu. Pánske slipy sú totiž zárukou pohodlia a aj napriek tomu, že boli slipy v posledných rokoch odsunuté boxerkami alebo napríklad pánskymi tangami, svoju pozíciu si opäť získavajú späť. Prečo tomu tak je?

Slipy sa stali populárnymi vďaka svojej jednoduchosti a komfortu pri nosení a tak sa dostali do šatníka snáď každého muža. Potom ale prišla doba útlmu a slipy sa stali symbolom nudy a staroby.

Pánske slipy sú v poslednej dobe opäť žiadanou položkou v sortimente spodnej bielizne pre mužov. Slipy totiž prestali byť šedou nudou bez nápadu, naopak, slipový strih sa začal vyvíjať a dnes si tak môžete zaobstarať slipy vysokého či nižšieho strihu, s vačkom klasickým, anatomicky tvarovaným alebo doplneným o push-up efekt. Slipy sa vyrábajú z poddajných materiálov, ktoré priľnú na Vašu postavu a dodajú Vám tak sexy vzhľad. Áno, čítate správne aj v slipoch môžete byť sexy. Horúcou novinkou sú slipy šité z kvalitných sieťovín, o ktoré je naozaj veľký záujem. Výrobcovia trenírok i slipov prichádzajú stále s novými originálnymi vynálezmi. Nemecký textilný expert, Nick Piepenburg z Düsseldorfu, začal napríklad v roku 2015 dodávať na trh pánske spodné prádlo s 20% prímesou striebra. Vzácny kov údajne dokonale chráni pred škodlivým elektromagnetickým žiarením z mobilov.

Slipy a Klingel

V aktuálnej ponuke Klingel sa opäť stretnete s obľúbenými značkami Babista, Pfeilring, Gregory alebo Roger Kent. Klingel vám ponúka pánske slipy v populárnej čiernej a bielej, ale aj milovníci vzorov, prúžkov a farieb si prídu na svoje. Pánske slipy Klingel sú zhotovené zaručene z príjemných, nezávadných materiálov. Kvalita materiálu je podstatná nielen pre váš dobrý pocit, ale aj pre vaše zdravie, pretože spodná bielizeň sa dotýka priamo vašej pokožky.

Kúpte si kvalitné pánske slipy ešte dnes!


waiting...