• viac ako 20.000 tovarov online
  • bezpečný nákup
  • móda pre každý typ postavy

Športové podprsenky

Športová podprsenka zvyšuje komfort pri cvičení, ale jej hlavnou úlohou je poskytnúť prsiam pri pohybovej aktivite dostatočnú oporu. Pri športe sa viac hýbeme, skáčeme a naše prsia sú viac namáhané, preto ich musíme chrániť. Športové podprsenky sú vyvíjané tak, aby zamedzili nadmerným výkyvom poprsia, viac ho spevnili. Tým sa predchádza viacerým nežiaducim účinkom, ako sú nepríjemné pocity až bolesti pŕs a šije, uvoľňovanie prsného väziva s následnou zmenou tvaru poprsia. Za kúpu športovej podprsenky hovorí už len taký fakt, že bežná podprsenka obmedzí pohyb poprsia o 15%, kým správna športová podprsenka až o takmer 80%!

Športové podprsenky(8)
Zoradiť podľa:
Filtrovať podľa:

Životný štýl a dámske športové podprsenky

Životný štýl sa častokrát spája s bývaním, počúvaním hudby, oblečením, ale aj trávením voľného času. Životný štýl je tak špecifickým, že môže ľudí doslova spájať alebo rozdeľovať. V dnešnej uponáhľanej dobe plnej stresových situácií, preťaženia a civilizačných chorôb sa do popredia dostáva a je stále obľúbenejší zdravý životný štýl. Tu je dôležité okrem upravenia jedálnička so zameraním na obohatenie stravy a jej prispôsobenie skutočným potrebám organizmu, zameranie na športové aktivity. A nakoľko je človek tvor vynaliezavý a zároveň sa chce cítiť pohodlne, nemohlo to dopadnúť inak ani pri podprsenkách.

Trochu z histórie športovej podprsenky

Už atlétky v starovekom Ríme si pre väčší komfort obväzovali prsia kožou alebo plátnom. Prvá skutočná dámska športová podprsenka bola navrhnutá Hindou Millerovou v roku 1977 pre svetoznámu značku spodnej bielizne Victoria´s Secret. Inšpiráciou jej boli muži a snaha stiahnuť všetko čo najbližšie k telu. Preto sa prvá športová podprsenka skladala z dvoch mužských suspenzorov, ktoré boli zošité a volala sa Jogbra.

Aká je tá správna športová podprsenka?

Hlavnou úlohou podprsenky pri športových aktivitách je poskytnutie dostatočnej opory. Pri výbere podprsenky je veľmi dôležitý obvod, ktorý nesmie byť tesný, aby neobmedzoval, ale ani príliš voľný, aby ste mali pocit bezpečia a prsia aj pri zdvihnutí rúk, či skákaní zostali na svojom mieste. Ramienka športovej podprsenky hrajú tiež jeden z hlavných atribútov, pretože ich správna šírka, vystlanie či pružnosť zaisťujú optimálne rozloženie pŕs medzi chrbtom a ramenami, čím predídete bolestiam chrbta. Športová podprsenka je rovnako dôležitá pre veľké prsia ako pre malé. Cítiť sa pohodlne je úlohou nielen strihu a správnej veľkosti, tu prichádza jeden z dôležitých faktorov komfortu pri športových podprsenkách a to je materiálové zloženie. To má byť pevné, aby stabilizovalo, zároveň priedušné na odvádzanie vlhkosti a samozrejme rýchloschnúce.

Kategórie športových podprseniek podľa stupňa opory

Rôzne druhy športov si vyžadujú taktiež rôznu oporu a preto je dôležité vybrať si pre vykonávanú fitness aktivitu správnu športovú podprsenku. Každý zo športov vyvoláva odlišné pohyby prsníkov a dobre vybranou podprsenkou sa zabráni pohybu pŕs. Zvolením vzadu prekrížených ramienok zaistíte ešte lepšiu oporu. Pri väčších prsiach bude lepšie siahnuť po opore s vyšším stupňom, ako je odporúčané pre konkrétny šport a myslieť pritom na komfort zaručujúci široké ramienka a minimálne dvojradové zapínanie na háčiky. Kompresné podprsenky sú zas vhodné pre ženy s malými prsiami.

Športové podprsenky s nízkou oporou

sú ideálne pre veľmi nízku fyzickú záťaž s ktorou sa stretávame napr. pri chôdzi. Veľmi vyhľadávané sú tieto športové podprsenky na bicyklovanie, golf či jogu. Aj pri voľnom čase trávenom doma sa budete pohodlnejšie a uvoľnene cítiť v športovej podprsenke s nízkou oporou.

Podprsenky so strednou oporou

komfortne spevňujú prsia pri strednom stupni fyzickej záťaže. Ste fanúšikom a milovníkom „bieleho športu“, lyžovania či rýchlej chôdze? Práve tieto športové podprsenky so strednou oporou sú tým pravým komfortným spoločníkom.

Športové podprsenky s vysokou oporou

sú určené pre vysoký stupeň fyzickej záťaže. Ak ste aktívnou ženou vždy plnou energie a odhodlanou zdolávať všetky športové výzvy, potom ste práve našli model šitý na mieru práve Vám. Dosýta objavujte krásy jazdy na koni a podávajte maximálne výkony pri basketbale, squashi, aerobiku alebo volejbale.

Športové podprsenky v KLINGEL!

Ani v zásielkovom obchode nezaostávame za súčasnými trendmi. Športové podprsenky sú v KLiNGEL súčasťou širokej ponuky dámskej spodnej bielizne. Nájdete tu nielen základné jednoduché strihy a jednofarebné modely, ale aj špičkovo prepracované kúsky s neprehliadnuteľným dizajnom. Samozrejmosťou sú športové podprsenky na rôzne fitness aktivity a športy od tých s najnižšou až po najvyššiu aktivitu. Navštívte KLiNGEL - miesto, kde sa zdravý životný štýl, krása a komfort spájajú do jedného ... a naviac sú naše športové podprsenky za skvelé ceny.


waiting...
všetky ceny sú vrátane DPH Poštovné a balné vo výške 4,95 € platíte pri jednej objednávke iba raz