Umelé kvety(0)
Ospravedlňujeme sa! Vybraná kategória neobsahuje žiadne produkty.

Kategórie

Filtrovať & zoradiť

  • Zoradiť podľa:
    Najpredávanejšie

Zoradiť podľa:

Umelé kvety(0)

Umelé kvety

Kým ešte pred pár rokmi umelé kvety skoro nikto nechcel, pretože vyzerali až moc "umelo", dnes už si ich do interiérov zaobstarávajú aj profesionálni floristi. Od živých rastlín ich totiž často vôbec nerozoznáte - a v niektorých prípadoch sú dokonca vhodnejšie, než živé organizmy. Jasne, že živej rastline sa nič nevyrovná. Na druhú stranu sa o ňu musíte stále starať - a napriek tomu vám často úplne znenazdajky zvädne alebo zomrie. Trebárs pretože má málo svetla, čerstvého vzduchu alebo vlahy. Umelé kvety oproti tomu žiadnu starostlivosť nepotrebujú.

Umelé kvety

Umelé kvety sú práve to, ako to znie, že sú: imitácia skutočných kvetov vyrobená z rôznych materiálov. Aj keď je možné kúpiť umelé kvety veľmi lacno, väčšina ľudí sa odvoláva na "hodvábne kvety" namiesto používania termínu "umelé kvety". Slovo "umelý" evokuje niečo ako "nižší" alebo "menej ako", hoci v mnohých prípadoch, najmä v súčasnosti, sú umelé kvety rovnako krásne - a určite odolnejšie - ako skutočné kvety.

V starovekom Grécku a Ríme boli umelé kvety vyrábané z veľmi netradičných prvkov, ako rohovina a kovy, ale nie je prekvapujúce, že hodvábne kvety vznikli v krajine známej výrobou hodvábu - v Číne.

Číňania začali chovať priadku morušovú už pred tromi tisíckami rokov v snahe produkovať jemný hodváb a bola to monumentálne úloha, pretože húsenice priadky morušovej samé bez ľudskej pomoci neprežijú.

Po dobu asi 1500 rokov bol hodváb používaný v lekárstve a na produkciu úžasných látok, ktoré sú tak svetoznáme. A potom prišli umelé kvety. Zo začiatku boli tieto kvety používané a nosené len bohatými dámami z kráľovského paláca, ale obchod expandoval, záujem o umelé kvety rástol a vznikol prosperujúci biznis s umelými kvetmi.

V dvanástom storočí, Taliani boli prví Európania, ktorí začali vyrábať umelé kvety a hneď po nich nasledovali Francúzi. V priebehu nasledujúcich tristo rokov sa Francúzi vyvíjali viac a stali sa priekopníkmi v tejto oblasti. Francúzske umelé kvety si razili cestu aj do Anglicka a potom do Ameriky.

Počas viktoriánskej éry, ľudia používali kvety viac ako kedykoľvek predtým, a mnoho z nich bolo umelých. V skutočnosti často nahradili hodvábne a živé kvety širokou škálou látok, a väčšina z nich bola čokoľvek, len nie hodváb. Dnes sú umelé kvety cenovo dostupnú a praktickou alternatívou ku krehkým a drahým (ale samozrejme voňavejším) skutočným kvetom. Dokonca aj plastové a polyesterové kvety dnes vyzerajú úplne realisticky.

Moderné umelé kvety, namiesto toho, aby boli umeleckým stvárnením niečoho skutočného, sú takmer zrkadlom živých kvetov a je veľmi ťažko rozoznať rozdiel medzi skutočným a umelým bez naozaj pozorného skúmania.

Ako sa stali umelé kvety znova trendy

Nikto sa nebude hádať, že čerstvé, živé kvety nie sú nádherné, ale keď máte niekoľko alergií, alebo ste príliš zaneprázdnení, aby ste si ich aj užili, okrem toho sú mimo sezónu neskutočne drahé, alebo potrebujete kvety doma na zvláštnu príležitosť, ale nemáte čas ich deň predtým vyzdvihnúť, choďte do umelých!

Klingel vám poradí ako budú vaše umelé kvety vyzerať ako živé a aj ich najväčší odporcovia budú dokonale zmätení.

Urobte výskum čerstvých kvetov. Predtým, než si vyberiete dokonalé umelé kvety, potrebujete vedieť, ako vyzerajú skutočné. Navštívte kvetinárstvo, alebo si pozrite obrázky skutočných kvetov. Buďte si istí aj v listoch. Každá kvetina má svoj vlastný tvar listu. Výrobcovia umelých kvetov väčšinou vybuchnú v tomto bode. Mimochodom, mnoho druhov kvetov nerastie len na jednej stonke.

Vyberte si kvety v realistických farbách. Hľadajte umelé kvety v prírodných farbách. V prírode neexistujú žiadne čierne ľalie alebo ruže. Ani žiadne neónovo modré kvety. Ak vytvárate kvetinovú výzdobu na spoločenskú akciu, potom choďte do toho a hrajte sa s farbou. Ale, ak chcete aby tieto nereálne farby ladili s vašou pohovkou, môže to síce vyzerať pekne, ale neprirodzene. Je to v poriadku, ak to je práve to, čo chcete dosiahnuť.

Investujte do umelých kvetov dobrej kvality. Realistické umelé kvety nie sú lacné. Ale budú vyzerať tisíckrát lepšie, než tie lacnejšie aj v nasledujúcich rokoch. Ak si nemôžete dovoliť tie drahé, kúpte také, čo tak vyzerajú. Navštívte online-shop, ktorý predáva drahé umelé kvety a študujte ich. Čo robí ich vzhľad reálnym? Všimnite si, že nikdy nie sú lesklé. Vyhnite sa podivným detailom. Niektoré umelé ruže majú na sebe plastové kvapôčky vody. Môžete ich oškrabať. Iné zasa majú malé výhonky. Odstráňte aj tie. Výrobcovia umelých kvetín si myslí, že tieto detaily robia ich kvety krajšími. Mýlia sa. Pozor na mimoriadne silné stonky. Kytice umelých kvetov sú viazané individuálne a potom uzavreté do jednej hrubej stonky. Získate síce veľa kvetín za cenu jednej, ale pre istotu také stonky skryte vo váze, ktorá je nepriehľadná.

Deľte a množte. Len preto, že vaše umelé kvety sú v kytici, to neznamená, že to tak musí zostať. Rozdeľte kytice do rôznych váz. Použite nožnice na drôt na skrátenie stonky. Ak použijete vaše staré dobré nožnice, v budúcnosti budú už len staré.

Choďte do monochrómu. Nájdite jeden umelý kvet, ktorý sa vám páči. Kúpte z neho veľa v rovnakej farbe. Umiestnite ich do čírej sklenenej vázy s usporiadanými stonkami. Toto je jedno z najštýlovejších použití umelých kvetov. Obmedzte paletu farieb. Zvoľte si farebnú schému. Aby ste dosiahli elegantný vzhľad, nepoužívajte viac ako 2 alebo 3 farby. Tieto farby by sa mali k sebe skvele hodiť. Ak je jedna kvetina väčšinou ružová, ale má nádych zelenej a bielej, využite tieto farby na doplnenie. Použitím tisíc rôznych farieb bude vaša kvetinová dekorácia vyzerať všelijako. Zamerajte sa len na niekoľko farieb, aby ste dosiahli tie najlepšie výsledky.

Oprašujte je. Ak sa na vašich umelých kvetoch bude držať prach, budú vyzerať naozaj ako strašné umelé kvety. Skutočné kvety nie sú zaprášené! Ak len nie ste z tých, ktorí prinesú domov svoje čerstvé kvety, dajú do vázy a nechajú ich tam zomrieť bez jediného kúska starostlivosti.

Pridajte umelé kvety do kvetinovej výzdoby zo skutočných kvetov. Ak sú živé kvety, ktoré sú príliš drahé, alebo nemajú sezónu a vy ich potrebujete na špeciálnu príležitosť, nahraďte ich vysoko kvalitnými umelými kvetmi. Ak sa budete držať vyššie uvedených tipov, málokto si to všimne.

Stačí pridať vodu. Jednoducho pridajte vodu do dekorácie z umelých kvetov v čírej váze a vyvoláte ilúziu, že sú skutočné. Vytvorte niekoľko rôznych dekorácií, ktoré počas roka budete používať, striedajte ich a budete si ich užívať viac. Tie, ktoré práve nepoužívate uložte do plastových vriec, aby sa na ne neprášilo. Ak budete postupovať podľa týchto jednoduchých pravidiel, ktoré vám Klingel odporúča dodržať, vaše dekorácie z našich umelých kvetín budú vyzerať ako skutočné a nádheru kvetov môžete vnímať počas celého roka, budú vyzerať vždy skvele a oklamete aj najväčšieho experta z radov milovníkov kvetín.


waiting...