• viac ako 20.000 tovarov online
 • bezpečný nákup
 • móda pre každý typ postavy
15% zľava k 2. ADVENTU 🕯️🕯️15% zľava k 2. ADVENTU 🕯️🕯️
02
dni
:
14
hod
:
20
min
:
19
sek
Záhradní pomocníci(7)
Filtrovať podľa:
Zoradiť podľa:

Kategórie

Filtrovať & zoradiť

 • Zoradiť podľa:
  Najpredávanejšie
 • Príbuzné farby
 • Typ produktu
 • Značka
 • Cena
 • Materiál
 • Dĺžka (cm)
 • Priemer

Zoradiť podľa:

Záhradní pomocníci(7)

Záhradnícke potreby

Vytvorenie krásnej záhrady začína nákupom tých správnych záhradníckych potrieb. Zahrňte do vášho pobytu vonku spojenie sa s prírodou vďaka starostlivosti o vašu záhradu. Každý vonkajší priestor je iný, preto záhradkárske potreby, ktoré budete potrebovať, sa budú líšiť v závislosti od veľkosti a zložitosti vašej záhrady. Pri nákupe záhradníckych potrieb zvážte tri veci: trvanlivosť, funkciu a komfort. Premýšľajte nad ich váhou a dĺžkami rúčok - budú vyhovovať vašej sile a postave? Zvážte ako často budete používať svoje záhradkárske potreby - to determinuje, koľko je treba investovať do svojich záhradníckych potrieb, aby ich kvalita garantovala čo najdlhšiu životnosť.

Záhradnícke potreby

Máte málo voľného času a ste mimoriadne zaneprázdnení? Áno, vám sa môže zdať práca v záhradke nudná a zdĺhavá. Zo zahradničenia sa však môže stať naozajstný koníček, ktorý vám navyše bude prinášať svoje plody.

Záhradnícke potreby pre prvé jarné práce

Príroda sa pomaly prebúdza, stromy pučia. Je čas začať záhradkársku sezónu. Práca v záhrade nám bude odpočinkom. Kvalitné záhradnícke potreby pomôžu, aby nám práca šla od ruky. Postupne krok za krokom sa prepracujeme k peknej záhrade aj bez veľkej námahy.

Na začiatku, pred výsadbou upravíme záhradu a plochu určenú na výsadbu. Na malé plochy použijeme kvalitný záhradný rýľ, pri záhrade väčšieho typu použijeme záhradné rotavátor. Rotavátory sa ale dajú použiť aj na viac druhov záhradných prác. Pomocou prídavných zariadení rotavátor napríklad aj orie, vyznačuje riadky alebo aj seje. Vytrhať už narastenú burinu nám pomôže vytrhávač buriny. Pri úprave pôdy a výseve semien nám pomôže záhradný valec.

Jarné práce zahŕňajú aj starostlivosť o stromy. Prihnojovaním ovocných stromov, dodáme potrebnú dávku živín, ošetríme ich podľa potreby. Ak pominú posledné mrazy, stromčeky a kríky chemicky ošetríme voči škodcom. Stromy zbavujeme všetkých odumretých a chorých konárov, odrežeme tiež vetvy, ak sa vzájomne odierajú a spôsobujú si poranenia kôry. Dôležité je túto činnosť vykonávať ešte pred rozkvitnutím stromov. Záhradnícke potreby, ktoré budeme potrebovať sú kvalitné nožnice na tenšie konáre, alebo ručná pílka. Konáre vo výške zostrihneme praktickými teleskopickými nožnicami na konáre.

Našu pozornosť si na jar zaslúžia i trávnik, aby bol po zime pekne zelený a hustý. Prevzdušníme ho vertikutátorom, očistíme od nečistôt. Pokiaľ si chceme založiť na jar v záhrade nový trávnik, ako prvý krok by sme mali použiť správny typ zeminy.

Ak nie sme si presne istý, ktorý typ je vhodný neváhajte požiadať o radu odborníkov, alebo predajcov. Na kosenie trávnika môžeme použiť elektrické alebo benzínové kosačky. Ak je náš trávnik menší, postačí nám klasický menší typ elektrickej kosačky.

Ak máte na záhrade malé jazierko, na jar by sme si mali skontrolovať čerpadlo, osvetlenie. Jazierko prípadne očistíme, opravíme.

Záhradnícke potreby nám prácu uľahčia a zefektívnia. Investícia do kvalitného náradia sa vypláca. Nielenže práca s ním pôjde pekne od ruky, ale máte istotu, že ho môžete použiť aj v ďalšej sezóne.

Záhradnícke potreby na leto

Leto je tu a s ním slniečko a teplo vhodné pre rastliny, takže záhrada môže priniesť úrodu. Na správny rast je však potrebné dodať okrasnej zeleni a úžitkovým rastlinám potrebné množstvo vody. Pri zavlažovaní sa môžeme rozhodnúť pre jednoduché záhradnícke zavlažovacie potreby alebo pre zavlažovací systém, ktorý môže pracovať v režime automatickej prevádzky.

Polievacie hadice - po ručnej kanve je to ďalší nástroj, ktorý umožňuje zalievanie. Sada koncoviek - jednoduchá dýza, ručný pištoľový postrekovač, sprchová hlavica, zalievacia tyč, premiestniteľné kruhové alebo obdĺžnikové postrekovače - umožňujú flexibilitu výberu spôsobov polievania. Často používaný vnútorný priemer je 19 mm a 13 mm. K hadicu je vhodné dokúpiť rýchlospojky, ktorými ju možno pripojiť k vodnému ventilu alebo spojiť dve hadice. Výmena sa vykonáva jednoduchým zastrčením alebo vytiahnutím objímky. Na prenášanie slúžia hadicové vozíky a navijaky, ktoré sa predávajú samostatne alebo ako súpravy s hadicami.

Každý záhradkár si potrpí na upravenú a dobre vyzerajúcu záhradu. Starostlivý záhradkár by mal byť s ohľadom na typ a veľkosť svojej záhrady patrične vybavený množstvom rozmanitých záhradkárskych potrieb. Medzi základné vybavenie každého záhradkára patria rôzne motyky a motyčky, niekoľko typov hrablí, rýľ, kultivátor či fúrik. Záhradkár rozsiahlej záhrady potrebuje pri zahradničení okrem väčšieho množstva záhradníckych potrieb i vybavenie spĺňajúce náročnejšie funkcie.

Jednotlivé kúsky vybavenia správneho záhradkára majú niekoľko modelov a typov, napríklad hrable poznáme vejárové, posuvné, hrable na trávu, na lístie, s násadou, rezacie hrable, malé i veľké, kovové či umelé hrable. Ďalšími pomocníkmi sú aj rôzne drobné náradia, ktoré využijete najmä pri vysádzaní kvietkov, ide o kolík na sadenie kvetinových cibuliek, kvetinovú lopatku, ručný kyprič záhonov, malý kosáčik atď.

Kov alebo plast? Do akých záhradníckych potrieb investovať?

Kov prichádza v podobe stále obľúbenejšieho materiálu, ktorý vás ani po dlhšom čase nezradí. Je silný, pevný, stabilný, znesie záťaž, dá sa opakovane pozvárať, odoláva tlaku, preto sa môžete s kovovými záhradníckymi potrebami naozaj vyblázniť. Za jediný nedostatok kovu je považovaná hrdza, ktorá ho sprevádza vo vlhkom prostredí. Kovový kvetináč alebo polievaciu kanvu si ale môžete vybrať bez toho, aby ste sa báli korózie. Pri ich výrobe je použitá technika zinkovania - šikovný spôsob protikoróznej ochrany železa a ocele.

Netreba sa ani strachovať, že drobnejšie záhradníčky by ťažkú kanvu nezdvihli zo zeme. Pekné kovové doplnky do záhrady sú ľahké, skladné a hlavne, budú vám dlho robiť radosť. Poteší sa aj ekologicky zmýšľajúca záhradníčka, pretože kov ako materiál je ekologický. Je to vďaka tomu, že sa dá opakovane recyklovať a využíva sa pri tom o 90% menej energie ako pri novej výrobe.

Plastové záhradkárske potreby majú nevýhodu, že môžu praskať, strácať farbu, ľahko podliehajú vplyvom počasia, po dlhšom pobyte na slnku majú tendenciu stratiť tvar. Môže za to zlé uskladnenie, manipulácia alebo podmienky, ktoré ponúka počasie. Takto znehodnotený kus však už ani neviete efektívne zužitkovať. Preto zaznamenávajú svoj hviezdny návrat kovovej záhradkárske potreby.

Kovové náradie už nie je fádne ako kedysi. Moderné technológie práškového farbenia kovových produktov zabezpečia, že si môžete zaobstarať krásnu kovovú kanva do záhrady vo farbe, akú si len vymyslíte. Esteticky cítiaci záhradkári môžu svoje slnečnice zalievať žiarivo žltou kanvou. Ste vášnivá záhradníčka? Majte ruže v červených kovových kvetináčoch. Alebo jednoducho zlaďte užitočnú polievaciu kanvu s čerstvo posekaným zeleným trávnikom! Záhrada je miestom, kde sa môžete naozaj realizovať. A investície do kovových záhradníckych potrieb sa vám určite vrátia v podobe spokojnosti z kvalitných výrobkov.


waiting...

10€ uvítacia zľava

Bezplatné prihlásenie

 • Aktuálne módne trendy
 • Exkluzívne zľavy
 • Atraktívne akcie a súťaže
 • Profesionálne poradenstvo

Bezplatné prihlásenie

Polia označené * sú povinné. Poskytnutie ostatných údajov je dobrovoľné a možno ich kedykoľvek zmeniť.
KONTAKTY
035 321 32 00* *Sme tu pre Vás Po – Pi 8.00-18.00, So 8.00-13.00
BEZPEČNÁ PLATBA
 • Dobierka
 • PayPal
 • Visa
 • Mastercard
SLEDUJTE NÁS
všetky ceny sú vrátane DPH Poštovné a balné vo výške 4,95 € platíte pri jednej objednávke iba raz