Blúzky

Kategórie

Blúzka- základný prvok šatníka

Biela blúzka sa nájde v skrini každej ženy. Podľa všeobecných pravidiel je jedným zo základných kúskov šatníka spolu s klasickým sakom či dobre kombinovateľnými nohavicami a univerzálnou kabelkou. Ideálna na rýchlu voľbu pri nedostatku času, na skrotenie výstrednejších kúskov či naopak oživenie príliš fádneho outfitu.

Blúzky od výmyslu sveta!

Predchodcovia blúzok a košieľ majú pôvod už v staroveku- v Egypte aj Mezopotámii prevládal košeľový typ odevu. Ten sa preniesol až do stredoveku, kedy muži nosili predĺžené košele so suknicami a ženy ich kombinovali s dlhými sukňami. Košele a blúzky následne absolvovali s človekom aj ostatné historické epochy s typickým prezdobením v baroku, frivolnosťou v rokoku či striedmosťou nastolenou po Francúzskej revolúcii. Táto sa u pánov už iba zdokonaľovala, v dámskej móde blúzky –najčastejšie v kombinácii so sukňou- zavládli až v 20.storočí, kedy konečne vystriedali nepohodlné krinolíny a zraňujúce korzety a šnurovačky.

Biela blúzka jednoduchého strihu je dobre kombinovateľná, univerzálna, vhodná takmer na každú príležitosť. Na formálne stretnutie so slušivým kostýmom, k priateľom na oslavu stačia džínsy a veselé doplnky. Je to proste poklad!

Nekonečné množstvo prevedení a variant poteší naozaj každú

Nie je na škodu rozšíriť si zásobu blúzok. Podľa preferencií si stačí vybrať farbu, vhodné sú výrazné tóny košeľových strihov pre odvážne nositeľky, či pastelové odtiene v romantickom prevedení, ktoré ocenia ženy s nežnou náladou. Avšak dobre padnúca blúzka znesie aj nečakané kontrasty, a často jej to veľmi pristane! Napríklad kombinácia nadýchaných kvetinových volánov s džínsovou vestou. Stačí sa len nechať inšpirovať a popustiť uzdu fantázii. A výberom z nášho online katalógu sa zaručene nemôžete pomýliť.

S blúzkami úzko súvisia košele, či už klasického pánskeho strihu alebo s jemne prepracovanými ženskými detailami. V širokom spektre materiálov od ľahších, vhodných na oficiálne príležitosti, po mäkké a teplé trebárs na výlet či voľný čas. Stali sa vyhľadávaným spoločníkom nielen pre ženy mestského biznis štýlu, ale sú obľúbené v obrovskej forme variácií v každej dámskej trendovej kategórii.

Nežné evergreeny šatníkov: dámske blúzky

Do rodiny blúzok spadajú aj tuniky, populárny vzdušný odev, ktorý do našich šatníkov pozvoľna vnáša nádych exotiky a dovolenkového pocitu. Najčastejšie sa nosí v teplých mesiacoch, strihy sú voľné, materiály vzdušné a vzory exotické, kvetinové či dokonca ľahko transparentné. A využitie mnohostranné. Inšpirujte sa v našom online katalógu, výber vás isto nesklame.


waiting...