• viac ako 20.000 tovarov online
 • bezpečný nákup
 • móda pre každý typ postavy
  Ďalšie veľkosti
  • 38-40
  • 42-46
  • jednotná veľkosť
  • 200x50
  od
  do

  Dámske šály

  Dámske šály. Malý kúsok látky s veľkým významom. Presne to sa zvykne hovoriť o obľúbených šáloch. Nezáleží pri tom na ich tvare, farbe či veľkosti. Oživiť a doviesť do dokonalosti dokážu aj ten najfádnejší outfit. Stačí len vedieť, ako na to. Dámske šály dokonale vystihuje jedno slovo - všestrannosť. Nosiť ich môžete k tričku, košeli, svetru, saku i k bunde. Využitie a spôsoby viazania dámskych šálov sú tým, čo ich robí najobľúbenejším kúskom (nielen) dámskeho šatníka.

  Šály(49)
  Zoradiť podľa:

  Dámske šály

  Dámske šály nie sú len spôsob ako sa udržať v teple, ale sú aj skvelým spôsobom ako „vyšperkovať“ náš outfit. Jednoduché šaty alebo top vieme sviežo aktualizovať šálom, omotaným okolo krku. Samozrejme, že sa to netýka len dám. Páni môžu nosiť šály rovnako úspešne a štýlovo. Avšak, pretože existuje toľko možností, môže byť relatívne jednoduché nazhromaždiť zásuvku plnú šálov, bez toho aby sme niektorý z nich aj nosili. Nájsť šál bude ľahké, ale vybrať si len jeden môže byť takmer nemožné. Dámam, ktoré majú záujem o kúpu šálu ponúka Klingel svojho sprievodcu základnými typmi šálov a príručku ako vybrať ten najlepší šál pre vás.

  Prehľad šálov

  Šál je dlhý kus látky, ktorý je zviazaný alebo omotaný okolo krku, hlavy, ramien či pásu. Môžete ho nosiť pre jeho hrejivosť, napr. pashminu, môžete ho nosiť ako módny doplnok, napr. obľúbený nekonečný šál, alebo dokonca aj z náboženských, či kultúrnych dôvodov, napr. hidžáb. Typické šály sú používané pre svoju hrejivosť počas zimných mesiacov.

  História dámskych šálov

  Dlho predtým, ako Hermès začal vyrábať svoje luxusné hodvábne šály a šatky, starí Rimania používajú šály v boji proti teplu a prachu. Takzvané sudarium pomáhalo rímskym senátorom utrieť pot z čela, keď bojovali so zákonmi rímskej republiky. Čínski bojovníci a úradníci používajú šály ako spôsob na identifikovanie ich pozície, zatiaľ čo členovia chorvátskej armády v 17. storočí menili tkaninu svojho šálu, ktorá zobrazovala ich hodnosť. Dôstojníci nosili hodvábne šály, zatiaľ čo nižšie hodnosti bavlnené. Šály sa postupne vyvinuli do rôznych foriem, vrátane kravaty a šatiek do svojej súčasnej podoby. Univerzálnosť tohto módneho doplnku určite naďalej zaistí jeho popularitu aj pre nadchádzajúce roky.

  Druhy dámskych šálov

  Vzhľadom k tomu, že šály môžu slúžiť širokej škále účelov, sú populárne naprieč kultúrami, pohlaviami aj generáciami. Táto široká popularita znamená, že výrobcovia šálov aj naďalej spĺňajú požiadavky spotrebiteľov, tým, že tvoria šály v rôznych materiáloch, vzoroch aj cenových reláciách. Bez ohľadu na dôvod kúpy šálu, každá dáma nájde kúsok, ktorý vyhovie jej potrebám a vkusu.

  Saténové a hodvábne šály

  Vzhľadom k tomu, že satén a hodváb sú lesklé, vysoko kvalitné tkaniny, šály z týchto materiálov pomôžu vytvoriť formálny vzhľad, najmä ak ide o vzorovaný Hermès alebo Burberry šál. Hodvábne šály môžu nosiť dámy okolo krku, ramien, alebo dokonca ako pokrývku hlavy. Rozmer a dĺžka šálov sa môže meniť, niekedy šál poslúži ako provizórny opasok, sukňa, alebo sarong. Hodváb a satén sú savé textílie a pomáhajú udržať nositeľku v teple v chladnejšom počasí.

  Vlnené a kašmírové šály

  Prvé čo väčšinu z nás napadne keď sa spomenie vlnený alebo kašmírový šál, je predstava brodenia sa snehom, alebo dokonca odhadzovanie snehu z príjazdovej cesty. Pretože vlna a kašmír , rovnako ako zmesi vlny a kašmíru, poskytujú vynikajúcu izoláciu, sú často používané na zhotovenie zimných šálov. Šály Pashmina, ktoré sú vyrobené s kašmíru a sú väčšie ako typický šál, sú perfektným doplnkom k šatám bez ramienok na odvrátenie večerného chladu. Okrem toho Pashminu môžete zložiť na polovicu a nosiť ako tradičný šál.

  Šály z kožušiny a imitácie kožušiny

  Ako reminescencia hollywoodskych filmov z rokov 1940, šály z kožušiny alebo imitácie kožušiny prepožičiavajú svojim nositeľkám eleganciu ér minulých. Vzhľadom na existujúce práva zvierat a verejnú nechuť k používaniu malých chlpatých stvorení na uspokojenie vrtochov módneho sveta, väčšina kožušinových šálov je z imitácie kožušiny. Či už sú pravé alebo falošné, kožušinové šály sú najlepšou voľbou k večerným róbam a formálnemu oblečeniu.

  Flísové šály

  Flísové dámske šály, zhotovené z revolučného syntetického materiálu, ktorým je fleece, udržia svoju nositeľku v teple, bez toho aby pridávali objemnú vrstvu. Na rozdiel od niektorých prírodných tkanín, fleece odvádza vlhkosť a rýchlo schne a tým vás udrží v teple a suchu. Vzhľadom k týmto vlastnostiam a Casual vzhľadu, flísový šál je ideálnou vrstvou počas zúčastňovania sa zimných športových aktivít alebo pri prechádzke chladným zimným parkom.

  Dámske šály z bavlny a z bavlnených zmesí

  Preto, že ich materiál je tak univerzálny a môže sa prispôsobiť rôznym štýlom a vzorom, šály z bavlny a bavlnených zmesí sú doplnkom ako chameleón. Niektoré môžu vyzerať elegantne ako hodváb a majú vyšperkovaný tkaný vzor, zatiaľ čo iné sú dosť neformálne na to, aby ste ich nosili k tričku a džínsom. Výrobcovia šálov z bavlny a bavlnených zmesí zarábajú na všestrannosti tejto textílie, a to od tých najmenších až po Chanel.

  Šály z akrylu, polyesteru a iných syntetických materiálov

  Šály vyrobené z niektorých syntetických materiálov, ako je napríklad akryl, polyester, alebo umelý hodváb môžu mať vzhľad a budiť dojem hodvábneho šálu, ale pravdepodobne budú cenovo dostupnejšie. Zázrak zvaný syntetický materiál umožnil ešte väčšiemu počtu výrobcov vytvoriť rôzne šály pre ešte širšie publikum. Polyesterové a akrylové šály sú podobné bavlneným z hľadiska svojej univerzálnosti. Môžu sa vyznačovať zložitým, farebným vzorom, alebo môžu pripomínať ručne pletený vlnený šál.

  Šifónové dámske šály

  Šifónové šály, ktoré môžu byť vyrobené z hodvábu, bavlny alebo syntetického materiálu, zvyčajne majú priesvitnú kvalitu a môžu byť tenšie než niektoré z iných materiálov, z ktorých sú vyrobené šály. Často nosia ako prekrytie, celebrity ich nosia aj uprostred leta. Šifónové šály môžu byť elegantné, zábavné, pestré a dekoratívne a to všetko súčasne a sú obľúbenou voľbou pre ich flexibilitu.

  Čipkované dámske šály

  Podobne ako šifón, čipkované šály sú jemné, priesvitné doplnky, ktoré vášmu zjavu dodajú nádych elegancie. Čipkované šály môžu slúžiť ako pokrývky hlavy a ponúkajú určitú úroveň sofistikovanosti. Šály vyrobené z tejto tkaniny majú svoje starosvetské kúzlo.

  Ako sa starať o dámske šály

  Pretože šály sú tak univerzálnym doplnkom, sú často používané k ochrane nositeľky pred dažďom, snehom, chladom, prachom aj horúčavou. Vzhľadom k tomu, že šál tomuto všetkému musí odolať, malo by byť o neho poriadne postarané. Vždy skontrolujte štítok, zistite najlepšiu metódu čistenia, pretože tam môže byť uvedených niekoľko rôznych spôsobov, ako môže byť určitá tkanina čistená. Takto zaistíte dlhú životnosť vášho šálu a jeho spoľahlivosť ako viac než len módneho doplnku.


  waiting...
  všetky ceny sú vrátane DPH Poštovné a balné vo výške 4,95 € platíte pri jednej objednávke iba raz