Záclony

Kategórie

Záclony

Väčšina domácností po celej krajine má nejaký typ "oblečenia" okien. Môžu to byť tradičné záclony, závesy, alebo jednoduché siete. Záclony ponúkajú ochranu proti zvedavým očiam a istotu, že vás nie je vidieť, keď relaxujete v akomkoľvek čase. Záclony boli pôvodne používané na udržanie tepla v miestnostiach. Miestnosti možno boli tmavé, ale ťažká záclona dokázala udržať prekvapivé množstvo tepla v miestnosti. Samozrejme, moderná spoločnosť má ústredné vykurovanie, preto táto funkcia záclon už dávno nie je relevantná.

Záclony

Záclony a závesy sú dômyselný spôsob, ako zvýrazniť oblasť okien a pridať miestnostiam osobitosť. Záclony sú pomerne univerzálne, pretože môžu byť zhotovené z akejkoľvek tkaniny a v akomkoľvek štýle, ktorý vyhovuje individuálnym preferenciám. Nehľadiac na dekoračné účely, záclony sú používané pre poskytnutie pocitu súkromia. U mnohých domácností sú záclony dôležitým doplnkom nákupného zoznamu k jarnému upratovaniu, alebo iniciátorom poznámok "čo-kúpiť". Záclony môžeme nájsť v obchodných domoch, špecializovaných obchodoch, obchodoch s nábytkom. Samozrejme okrem predajcov offline, sú tu pre vás internetové stránky Klingel, ktoré vám záclony ponúkajú v úžasnom sortimente. Keď kupujete záclony, úplne prvá vec, ktorú treba urobiť je, uistiť sa že poznáte správny rozmer. Aby ste úspešne zvolili najvhodnejšie záclony, musíte vedieť ako zmerať okná na záclony a aké štýly sú k dispozícii.

Meranie pre záclony

Prevedenie merania je prvým krokom k získaniu najideálnejších záclon v správnej veľkosti. Existuje mnoho štýlov okien a rôzne typy inštalácií záclon, takže presné meranie je dôležité, ak chcete mať záclony v správnej dĺžke alebo vo vzhľade, ktorý sa snažíte dosiahnuť.

Meranie šírky záclon

Nemali by ste merať okno samotné, ale namiesto toho koľajničku záclony, alebo jej tyč od jedného konca k druhému. Záclonové tyče alebo koľajnice presahujú okno, čo zaistí, že záclony budú blokovať svetlo správne, keď sú zatiahnuté a veľkoryso vpustia slnečné svetlo a čerstvý vzduch pri roztiahnutí.

Niektoré záclony sú namontované na koľajničkách s prekrývajúcim sa stredom. Pre tento typ koľajničiek je potrebné najprv zmerať celú ich dĺžku. Potom sa meria prekrytie a dve merania sa sčítajú.

Meranie dĺžky záclon

Dĺžka je dôležitým meraním pre rôzne typy okien, pretože existuje viacero okien a stien, ktoré vyzerajú lepšie s určitou dĺžkou záclon.

Dĺžka po parapet

Dĺžka záclony je jedným z niekoľkých meraní, z ktorých prvé je v rovine s okenným parapetom, alebo niekoľko centimetrov nad ním. Táto krátka dĺžka sa odporúča, keď má okno hlboký parapet alebo ak sú pod oknom prekážky, ako napríklad stôl alebo iné zariadenie. Krátke záclony majú bezstarostný vzhľad, ktorý je ideálny pre miestnosti, ktoré sú určené k odpočinku.

Dĺžka pod parapet

Druhé meranie dĺžky siaha od niekoľkých centimetrov pod parapet do výšky, ktorá je stále dosť vysoko od podlahy. Tieto záclony môžu byť použité pre okná nad radiátory, ak padajú centimeter alebo dva nad radiátorom.

Dĺžka po podlahu

Dĺžka po podlahu odkazuje na záclony, ktoré siahajú centimeter alebo dva nad podlahu, alebo ešte nižšie. Táto dĺžka je dobrou voľbou pre okná s vyhliadkou alebo arkiere, pretože záclony tvoria rám pre scenériu. Záclony v dĺžke po podlahu môžu byť dostatočne dlhé, aby sa dotýkali podlahy, alebo aj dlhšie, aby sa vytvoril efekt pudlovania pod oknom. Väčšia dĺžka je prijateľná pre miestnosti, ktoré nie sú často využívané a vôbec nie pre priestory, kde sa hrávajú deti alebo zvieratá.

Kaviarenské záclony

Kaviarenské záclony majú bežne dve tyče. Horná tyč drží volány a druhá tyč je umiestnená do polovice okna. Každá tyč má dva záclonové panely. Kaviarenské záclony sú dobrou voľbou pre kuchynské okná alebo okná, kde sa žiada trochu súkromia, bez straty dostatku slnečného svetla, alebo čerstvého vzduchu. Pre tento typ záclon by ste mali robiť merania od dolnej tyče po spodnú časť okna a potom zmerať šírku vyššie uvedeným spôsobom a vynásobiť dvomi. Je dôležité si uvedomiť, že tu sú dva panely zácloniek, nie jeden ako bežne.

Detaily záclon

Záclony sa dajú zavesiť najmenej na tucet rôznych spôsobov. Existuje mnoho štýlov, z ktorých mnohé vyžadujú špecifickú dĺžku záclony, aby rozvinuli vzhľad, ktorý zvýrazní aj miestnosť i okno.

Riasenie

Záclona bez riasenia je v podstate len kus látky natiahnutej cez okno. Nemá žiadny z plisovaných alebo nariasených efektov, ktoré je bežne vidieť v hornej časti väčšiny záclon. Na dosiahnutie tohto efektu musí byť šírka záclony širšia ako koľajničky, alebo tyč. Množstvo riasenia záleží na vašich preferenciách, ale ako všeobecné pravidlo platí, že šírka záclony by mala byť dvojnásobkom dĺžky záclonovej tyče.

Štýly záhlaví záclon

Hlavičky zácloniek sú ich súčasťou, ktoré sa pripájajú k tyčiam. Prichádzajú v niekoľkých populárnych štýloch. Niektoré z najbežnejších typov sú opísané v nasledujúcich oddieloch.

Tužkové záhyby

Záclony s tužkovými záhybmi sú jednoducho krásne a pôsobia honosne. Horný okraj záclony je skladaný pevne do riasenia, ktoré vyzerá ako rad ceruziek bok po boku. Sklady môžu byť použité na zakrytie koľajničky. Vzhľadom k riaseniu tkaniny sa odporúča väčšia šírka záclony. Záclona by mala byť minimálne dvojnásobkom dĺžky tyče.

Očká

Záclony s očkami sú elegantné, v súčasnom štýle, kde horný okraj záclony má otvory alebo očká pre navlečenie záclonovej tyče. Dôsledné sklady v harmonikovom štýle vytvorené týmto usporiadaním sú príťažlivé pre všetkých, ktorí majú radi viac usporiadané riasenie, keď sú záclony zatiahnuté.

Slučky

Záclony so slučkami majú množstvo rovnomerne rozložených slučiek z textílie, do ktorých sa natiahne záclonová tyč. Majú tendenciu vyzerať najlepšie s dekórom v modernom dizajne, hoci ich popularita klesá odkedy sa objavili záclony s očkami.

Záclony na zákazku vs. Ready-made záclony

Ready-made záclony je možné zakúpiť na mnohých miestach, vrátane on-line predajní. Zákazníci si môžu kúpiť hotové záclony, ktoré majú k dispozícii okamžite, alebo si môžu objednať záclony na zákazku pre viac individuálny vzhľad.

Nákup záclon nie je tak jednoduchý, že vkráčate do nákupného centra a kúpite prvý balík modrých záclon na poličke. Rozmery okna musia byť stanovené skôr ako začnete hľadať. Správne dimenzované záclony vyzerajú aj fungujú lepšie ako tie, ktoré sú príliš malé, príliš široké alebo príliš dlhé. Rozmer záclony nie je rozmer okna. V skutočnosti, pre väčšinu štýlov by mal byť dvakrát väčšia.

Záclony môžu byť vyrobené z celého sortimentu materiálov, od polyesteru až po nylonové vlákna. So širokým spektrom dostupných možností na on-line stránkach Klingel si môžete byť istí, že rýchlo a jednoducho získate jedinečné záclony, ktoré sa dokonale hodia na akýkoľvek typ okna.


waiting...