Lifestyle(0)
Ospravedlňujeme sa! Vybraná kategória neobsahuje žiadne produkty.

Filtrovať & zoradiť

  • Zoradiť podľa:
    Najpredávanejšie

Zoradiť podľa:

Lifestyle(0)

Zdravie a životný štýl

Ste zdravý? Stravujete sa zdravo. Cvičíte pravidelne? Máte dostatok spánku každý deň. Žijete zdravým životným štýlom?

Každý z nás chce byť fit, zdravý a žiť dlhý aktívny život. Ale čo pre to robíme?

Dobre, všetci vieme, že zdravý človek nefajčí, má zdravú váhu, cvičí a zdravo sa stravuje. Znie to jednoducho, ale tí z nás, ktorí sa už snažili meniť svoje návyky vedia, aké ťažké to môže byť. Niektorí z nás sa rozhodnú vykonať drastické zmeny, ale keď čelíme ťažkostiam, jednoducho chýba motivácia a vzdáme to.

Tajomstvom zdravého životného štýlu je robiť drobné zmeny: pohár vody ráno, viac fyzickej aktivity, optimistický pohľad na vec – to je len niekoľko jednoduchých spôsobov, ako zlepšiť svoje zdravie a životný štýl. Malé zmeny vedú k veľkým výsledkom!

Dobré zdravie nie je len o zdravom stravovaní a cvičení – je to aj o pozitívnom mentálnom zdraví, zdravom sebavedomí a zdravom životnom štýle. Klingel vám prináša zopár tipov čo spraviť pre svoje zdravie a zdravý životný štýl.

1. Vypite ráno pohár vody

Ráno po prebudení vypite pohár vody izbovej teploty. Môžete si do nej dať plátok citróna alebo limetky, ak nemáte radi prirodzenú chuť vody. Voda pomáha vyčistiť náš systém, nabudí metabolizmus a vyplaví toxíny. Dostatočná hydratácia nášho organizmu má dokázateľne pozitívny vplyv na naše zdravie. Niektorí dokonca tvrdia, že pomáha znižovať váhu. Štúdia Health.com medzi obéznymi ľuďmi ukázala, že tí ktorí pili dostatok vody strácali na váhe viac. Výskumníci sa domnievajú, že voda pomáha naplniť žalúdok a robí vás menej hladnými a je menej pravdepodobné, že sa budete prejedať.

2. Spite dostatočne dlho

Nedostatok spánku spôsobí, že sa budete cítiť unavení a naštvaní, neviete sa sústrediť. Nedostatok spánku môže poškodiť vaše fyzické zdravie, najmä srdce. Niektoré štúdie ukázali, že 8 hodín spánku za 24 hodín je priemerná požiadavka pre dospelých. Ale ľudia sú rôzni a potreba spánku môže byť v rozmedzí od 6 do 10 hodín. Ak máte pocit ospalosti medzi štvrtou a šiestou poobede, pravdepodobne nemáte dostatok odpočinku. Keď nemáte dostatok odpočinku, budete to kompenzovať tým, že budete viac jesť. A samozrejme zvyčajne nezdravé potraviny. Doprajte si dostatok spánku a nemusíte maškrtiť, aby ste zostali bdelí. Nedostatok spánku spôsobuje aj predčasné starnutie a to by sme nechceli.

3. Natiahnite sa !

Namiesto driemania v dopoludňajších hodinách, môžete využiť svoj čas múdrejšie. Natiahnite si chrbát, nohy aj krk. Toto prebudí vaše telo z režimu spánku. Zvyšuje sa prietok krvi do svalov, zvýši sa prísun kyslíka a pripraví ich to na nový deň.

4. Maškrťte zdravo

Zemiakové lupienky, solené oriešky, cukrovinky, sušienky a ďalšie chutné veci sú rozhodne nezdravé pre vaše telo. Obsahujú veľké množstvo tuku, soli, cukru. Vyberte si surové orechy, alebo čerstvé ovocie namiesto nich, sú bohaté na vitamíny a minerály.

5. Raňajkujte

Raňajky sú najdôležitejšie jedlo dňa, a to najmä pre tých z nás, čo sa zúfalo snažia schudnúť. Pokiaľ ich vynecháte, dostanete hlad pred obedom a začnete maškrtiť kúsky, ktoré majú síce vysoký obsah tuku a cukru, ale nízky obsah vitamínov. Výskumníci American Heart Association v roku 2003 prezentovali, že u tých ktorí raňajkujú je podstatne menšia pravdepodobnosť, že budú obézni a budú trpieť diabetes v porovnaní s tými, čo neraňajkujú. Stačí vstať ráno o 15 minút skôr a pripraviť si zdravý pokrm, ako je omeleta so zeleninou alebo ovocný šalát s jogurtom.

6. Prechádzajte sa každý deň

Všetci vieme o výhodách fyzickej aktivity, ale väčšina z nás nemá ani čas, ani chuť cvičiť. Použite schody tak často, ako je to možné miesto výťahu, vyberte sa na prechádzku s priateľmi, so psom sa prechádzajte dlhšie ako zvyčajne – využite akúkoľvek možnosť byť fyzicky viac aktívny. Zaktivizujte váš životný štýl. Výskumy tvrdia, že ľudia potrebujú chodiť až 19 km týždenne alebo asi 125 až 200 minút denne k zlepšeniu zdravia srdca. Pohyb je život. Výskum ukázal, že každodenná fyzická aktivita prináša obrovské výhody pre naše zdravie, vrátane zvýšenia dĺžky života, zníženie rizika ochorení, vyššiu hustotu kostí a chudnutie.

7. Vytvárajte sociálne kontakty

Hovorí sa, že u osamelých ľudí je väčšia pravdepodobnosť, že ochorejú a umierajú v mladšom veku. ľudia, ktorí nemajú priateľov sú viac stresovaní, depresívni a často menej fyzicky aktívni. Navyše odborníci tvrdia, že byť spoločensky aktívnou osobou má tendenciu byť jedným z najdôležitejších spôsobov predikcie zdravia a nezávislosti v neskoršom veku. Pozitívne duševné zdravie je dôležitou súčasťou zdravého života. Nepotrebujete „toxických“ ľudí vo svojom živote. Ak cítite, že priateľ je príliš kritický alebo negatívny, nechajte ho ísť. A nepotrebujete negativitu ani v sebe. Počúvajte svoje myšlienky a zbavte svoju myseľ všetkých negatívnych vecí, ktoré počujete. Prejedanie sa často vzniká preto, že sa človek cíti byť nešťastný. Preto ak zostanete pozitívne naladení môžete zo svojho života vyškrtnúť nezdravú závislosť na jedle pre pocit šťastia.

8. Preštudujte si zoznam ingrediencií vo vašich obľúbených výrobkoch

Zoznam ingrediencií v potravinách je veľmi dôležitý, pretože vám napovie, či potravina, ktorú sa chystáte kúpiť obsahuje neprirodzené a nezdravé prísady. Existujú stovky, možno aj tisíce nezdravých zložiek na trhu, a je takmer nemožné si pamätať všetky. Našťastie môžete o nich nájsť veľa informácií na internete, takže si naštudujte všetky vaše obľúbené a najčastejšie kupované potraviny, kozmetiku a ďalšie produkty. Škodlivé zložky môžu spôsobiť rôzne ochorenia, alergické reakcie, a dokonca aj rakovinu.

9. Nájdite si nové aktivity

Nájdite si nové aktivity zahŕňajúce celú rodinu a priateľov, ako je pešia turistika, skupinové športy, lyžovanie alebo jazda na bicykli. Nájdenie koníčka vám spôsobí radosť a znižuje stres. Budete sa stretávať s ľuďmi, ktorí majú rovnaké záujmy ako vy a môžete získať nových priateľov. Užívajte si svoje nové hobby a pamätajte – Šťastní ľudia žijú dlhšie!

10. Doprajte si dostatok slnečných lúčov

Slnečné svetlo a vitamín D poskytujú široké spektrum benefitov pre vaše zdravie, vrátane zníženia rizika rôznych foriem rakoviny, srdcových chorôb, roztrúsenej sklerózy a osteoporózy, a aj zvyšujú imunitné funkcie. Pravidlo je, že vitamín D získavame, keď je náš tieň kratší ako dĺžka nášho tela, teda keď je slnko vysoko na oblohe. Samozrejme spáleniu sa treba vyhnúť, ale vystavte sa slnečným lúčom najviac ako je to možné pre optimálne zdravie.

11. Milujte život

Žite život, ktorý má cieľ. Pozitívny vplyv na zdravie začína zvnútra! Začnite žiť v súlade so svojim cieľom a nikdy ste neboli šťastnejší. Doprajte si tento pocit. Uvoľnite sa! Nebuďte nervózni a naštvaní kvôli triviálnym veciam. Neberte sa príliš vážne. Usmievajte sa, majte radi druhých a budete vždy na tej jasnej strane života!


waiting...