Minimizer podprsenky(0)
Ospravedlňujeme sa! Vybraná kategória neobsahuje žiadne produkty.

Filtrovať & zoradiť

  • Zoradiť podľa:
    Najpredávanejšie

Zoradiť podľa:

Minimizer podprsenky(0)

Zmenšujúce podprsenky

Zmenšujúca podprsenka je nosená dámami, ktoré majú veľké prsia a pôsobí tak, že prsia sa zdajú byť menšie. Zmenšujúce podprsenky ponúkajú pohodlie a mimoriadnu podporu a súčasne dodávajú sebaistotu dámam, ktoré ju nosia. Tieto podprsenky môžu zlepšiť aj držanie tela. Zmenšujúce podprsenky je možné zakúpiť v celom rade štýlov, napríklad s kosticami, predným zapínaním, alebo bez ramienok. Pretože je k dispozícii tak široká škála zmenšujúcich podprseniek, nie je problém nájsť tu správnu podprsenku na akúkoľvek príležitosť. Sprievodca Klingel skúma históriu podprseniek a spôsob, akým sa podprsenka zmenila v priebehu dejín. Hľadá aj výhody spojené s kúpou zmenšujúcej podprsenky a vysvetľuje, ako sa uistiť, že podprsenka správne sedí. A konečne, naša príručka vám pomôže v kúpe vysoko kvalitnej zmenšujúcej podprsenky za prijateľnú cenu.

História a pôvod zmenšujúcej podprsenky

Bolo to v 16. storočí, keď sa spodná bielizeň prvýkrát použila na zakrytie a uväznenie pŕs. Existujú záznamy o prostriedkoch, ktoré boli používané aj predtým, ale v 16.storočí bol vyvinutý korzet, ktorý bol používaný na vytlačenie pŕs nahor. V 19. storočí dámy začali rozdeľovať korzet do dvoch častí. Spodná časť bola použitá na držanie brucha a horná časť podporovala prsia pomocou ramienok na pleciach. Tento nápad bol patentovaný Herminiou Cadolle z Francúzska. Bol známy ako „Pohoda“ a vystavený na Expo 1889.

Existujú konfliktné názory o tom, kto vynašiel podprsenku. V roku 1859 Henry Lesher v New Yorku vynašiel prostriedok „ako podprsenka“, ktorý symetricky zaoblil prsia nositeľky.

Prvá podprsenka, rozpoznateľná podľa dnešných meradiel, bola patentovaná Mary Phelps Jakob v New Yorku. Bola to 19 ročná prominentka, ktorá pod svoje večerné šaty chcela nosiť niečo iné ako korzet. Ona a jej slúžka použili dve vreckovky a nejakú ružovú stužku a vytvorili "Backless Brassiere." Bola to ľahká, pohodlná podprsenka a stala sa veľmi populárnou. Avšak Jacob predala patent skôr, ako sa dostavil úspech.

Počas prvej svetovej vojny boli ženy požiadané, aby prestali nosiť korzety, aby kov mohol byť použitý vo vojne, Takto ušetrený kov vystačil na vybudovanie dvoch vojnových lodí. Preto namiesto korzetov, dámy začali nosiť podprsenky, ktoré ako zistili, boli oveľa pohodlnejšie. Toto pohodlie a voľnosť boli zvlášť dôležité, pretože ženy na seba prevzali tradične mužské úlohy aby podporili vojnové snaženie.

Počas rokov 20-tych sa zmenšujúca podprsenka dostala do širšieho povedomia. Štíhle boky a plochý hrudník sa stali elegantnými a dámy používajú zmenšujúcu podprsenku a korzety na dosiahnutie tejto postavy. Bolo to v roku 1922, keď si Ida Rosenthal, ruská emigrantka, uvedomila, že nie všetky prsia majú rovnakú veľkosť. Ona a jej manžel William vlastnili krajčírstvo, cez ktoré vyvinula a uviedla na trh rad podprseniek zvýrazňujúcich a podporujúcich prsia všetkých veľkostí. Bolo to v kontraste s inými spoločnosťami, ako napríklad Boyishform, ktoré predávali zmenšujúce podprsenky, ktoré splošťovali prsia.

V 30.rokoch sa začínajú používať písmená na označenie veľkosti košíčka. Prvýkrát boli použité v roku 1933. Ramienka sa stali nastaviteľnými a dámy s menšími prsiami si mohli kúpiť polstrované podprsenky. Skúšobné kabínky, kde sa dámy mohli dať odborne zmerať, sa stali súčasťou obchodných domov.

Popularita podprseniek naďalej rástla, až do roku 1960, kedy niektoré ženy začali veriť, že je znamením obmedzovania žien spoločnosťou. Konali sa protesty spojené s pálením podprseniek, čo symbolizovalo boj za slobodu a rovnosť žien.

Dnes sú podprsenky vyrábané po celom svete. Stali sa oveľa pohodlnejšími a štýlovejšími a rozsah dostupných veľkostí je obrovský.

Zmenšujúce podprsenky

Mať veľké prsia môže často spôsobiť dámam módnu dilemu. Veľké prsia môžu napínať blúzku, môžu sa rozliať cez okraj podprsenky a vyzerajú hrudkovité, miesto hladkých. Veľké prsia môžu dokonca spôsobiť bolesti chrbta a problémy s držaním tela, ak nie sú riadne podporované. Mnoho dám s veľkými prsiami uvažuje o operácii, ako možnosti redukovania týchto problémov. Hoci, zmenšujúca podprsenka môže byť alternatívou k chirurgickému zákroku, pretože znižuje veľkosť prsníkov a plne ich podporuje a pomôže tým predísť výskytu niektorých zdravotných problémov. Dobre sediaca zmenšujúca podprsenka môže zmenšiť veľkosť prsníkov o plnú veľkosť košíčka. Zmenšujúca podprsenka komprimuje prsia, čoho výsledkom by mal byť hladký a lichotivý vzhľad. Nemala by ale obmedzovať pohyby nositeľky. Dámy, ktoré cvičia, často nosia zmenšujúcu podprsenku, aby ochránili prsia od nadmerného skákania pri cvičení.

Vlastnosti kvalitnej zmenšujúcej podprsenky

Zmenšujúca podprsenka by mala byť vyrobená z mäkkého a pružného materiálu, ktorý ale musí byť odolný. Vhodné materiály sú bavlna, mikrovlákno a nylon. Bezšvové zmenšujúce podprsenky sú výhodné, pretože sú pohodlnejšie a tiež preto, že švy nie je vidieť cez oblečenie. Kvalitná zmenšujúca podprsenka má široké ramienka, ktoré sú ľahko nastaviteľné. Ramienka, ktoré sú príliš úzke majú tendenciu dráždiť plecia a zanechávať otlaky. Niektorí výrobcovia vyrábajú zmenšujúcu podprsenku s polstrovanými ramienkami. Zabráni to zarezávaniu do pliec. Zmenšujúce podprsenky sú k dispozícii v celom rade štýlov a farieb, aby vyhoveli všetkým požiadavkám.

Druhy zmenšujúcej podprsenky

Existuje niekoľko typov zmenšujúcich podprseniek. Zmenšujúce podprsenky s kosticami poskytnú nositeľke dodatočnú podporu a tvarujú poprsie. Podprsenka s predným zapínaním má (ako názov napovedá) jednoduchú sponu na prednej strane, medzi košíčkami. Je výhodná pre dámy, ktoré majú ťažkosti pri zapínaní a vypínaní spony vzadu. Značky ako Naturana, Triumph a Viania ponúkajú v našej on – line predajni úžasný sortiment zmenšujúcich podprseniek, ktoré ponúkajú maximálnu podporu a pohodlie.

Ako vybrať správnu zmenšujúcu podprsenku

Venujte tomu čas a uistite sa, že vaša zmenšujúca podprsenka sedí správne a pomáha vám zostať v pohodlí po celý deň. Musí zabezpečiť, že prsia sú efektívne komprimované, aby sa dosiahol zmenšujúci vzhľad.

Keď robíte merania pred kúpou novej podprsenky, vždy stojte vzpriamene. Odmerajte sa pod prsiami. Pridajte 10 cm, ak je vaše meranie párne, alebo 11 cm v prípade, že je nepárne. Je to preto, že veľkosti podprsenky sa predávajú vždy v párnych číslach. Toto je odporúčaná veľkosť obvodu. Ďalším krokom je zmerať obvod okolo najplnšej časti poprsia. Krajčírsky meter by nemal byť natesno. Odpočítajte z tohto čísla veľkosť obvodu. Rozdiel medzi týmito veľkosťami je konvertovaný na veľkosť košíčka.


waiting...