• viac ako 20.000 tovarov online
 • bezpečný nákup
 • móda pre každý typ postavy
10€ ZĽAVA ZA PRIHLÁSENIE SA NA ODBER NEWSLBEZPLATNÁ REGISTRÁ
10€ ZĽAVA ZA PRIHLÁSENIE SA NA ODBER NEWSLETTROV | BEZPLATNÁ REGISTRÁCIA

Plážová móda(536)

Filtrovať podľa:
Zoradiť podľa:

Kategórie

Filtrovať & zoradiť

 • Zoradiť podľa:
  Najpredávanejšie
 • Veľkosť
 • Príbuzné farby
 • Typ produktu
 • Cena
 • Značka
 • Materiál
 • Dĺžka rukávov
 • Dĺžka
 • Zapínanie
 • Dizajn

Zoradiť podľa:

Plážová móda(536)

Plážová móda

Buďte hviezdou letných pláží – v trendy plážovej móde od Klingel. Leto bude v znamení pastelových farieb! Zabudnite na tmavé farby, pretože tohtoročné leto frčia rozžiarené kvetiny. Plážová móda je pestrá a žiarivá – a žiadne mužské vás na pláži neprehliadne. Najmodernejšie sú v tejto sezóne plavky a pareá v štýle rozbehnutého brazílskeho karnevalu. Veselé vzory, dúhové farby a všetko v mladistvom duchu. Najmódnejšie budú toto leto plavky, ktoré majú veľké kvetinové vzory, ako sú ľalie, orchidey a najnovší hit – tulipány. Zároveň je inšpiráciou Brazília, kde sa ženy neboja byť ženami a kašlú na problémy s postavou.

Plážová móda

Čas na plážovú módu! Už máte tuniku, kaftan či kimono? Čas dovoleniek sa blíži, a tak je najvyšší čas zaobstarať si trendy kúsky, bez ktorých sa na pláži nezaobídete. Niektoré objavy plážovej módy, bez ktorých sa pri vode nedá prežiť, majú babičkovský vek.

História plážovej módy

Ešte v 18. storočí mali plavecké úbory viac vrstiev a siahali až po členky. V 19. storočí sa dĺžka kúpacej sukne síce trochu skrátila, no ešte vždy bolo nemysliteľné odhaliť na verejnosti kúsok členka. Nosili sa dokonca špeciálne čižmy z dierkovanej kože do vody. Napokon plavky z elastického materiálu, ktoré už odhaľovali ruky i nohy, uzreli svetlo sveta v 30. rokoch minulého storočia. Vyzerali však skôr ako šortky. Boli to hollywoodske hviezdy, ktoré začali v 40. rokoch propagovať plavky aj svoje vnady. Pričom ešte v roku 1951 bol tento odev vykázaný zo súťaže Miss World, aby nezvýhodňoval hanblivejšie súťažiace.

1929 - Slnečné okuliare

Prvé okuliare s farebnými sklami navrhol v polovici 18. storočia James Ayscough. Vtedy málokto veril, že tmavé sklá chránia zrak a slnečné okuliare sa označovali za škaredú zdravotnícku pomôcku. Rámy sa vyrábali z kože, kostí a kovu, namiesto postraníc boli použité stuhy z hodvábu, ktoré sa uchytili okolo uší. Až v roku 1929 sa začali stávať aj módnou záležitosťou a ich predaj odštartoval davové šialenstvo. V roku 1930 dokonca armádny letecký zbor USA požiadal o vyvinutie slnečných okuliarov pre pilotov. Výsledkom sú dnes už kultové slnečné okuliare rady Aviator RB a slnečné okuliare sú štýlovým prvkom plážovej módy.

1780 - Klobúk

Najstarší typ klobúka z plste a slamy, ktorý chránil pred slnkom a dažďom, nosili Gréci a Rimania. Za storočia svojej novodobej existencie prešiel mnohými zmenami. Aristokratické slamené klobúky boli vyrobené z luxusnej talianskej slamy, často dotvárané drahými textíliami, kvetmi, perlami a perím. Dnes módy znalé dámy vedia, že plážová móda bez trendy klobúka je ako „i“ bez bodky.

1946 - Bikiny

Klasické nevystužené trojuholníčky na šnúrke po prvýkrát predstavil Louis Reárd v parížskych kúpeľoch Molitor. Model plaviek, ktorý vyrobil z látky veľkosti listu papiera, predviedla striptérka, pretože žiadna seriózna modelka jeho ponuku neprijala. Meno dostali podľa atolu Bikini v Tichom oceáne, štyri dni pred prehliadkou plážovej módy na ňom prebehol americký jadrový pokus. Objavy archeológov dokazujú, že dvojdielne ženské odevy používané na atletické účely pochádzajú až z antického Grécka roku 1400 pred. n. l. Na Sicílii sa objavili na mozaikách v 4. stor. n. l.

1950 - Žabky

Hoci flip-flopy vychádzajú pôvodne z japonských sandálov, história pripisuje ich moderný pôvod Novému Zélandu, kde ich začali vyrábať v päťdesiatych rokoch. V Amerike a Anglicku ich poznajú ako flip-flops, v Austrálii zasa ako thongs, na juhu Afriky ich volajú slip-slops. U nás ich nazývame žabky alebo vietnamky, hanojky vďaka dovozu z VDR v 60. rokoch. Tato minimalistická obuv prišla do Európy z Egypta, kde bola známa už pred päťtisíc rokmi. Dnes sú najrozšírenejšou obuvou na svete a plážová móda sa bez nich nezaobíde.

1887 - Pareo

Akýkoľvek kus tkaniny omotaný okolo tela, ktorý môžeme nazvať hoci aj zavinovacou sukňou, sa dnes nazýva pareo. Pôvodné bedrové rúško alebo malajzijský sarong však nosili muži ako národný odev na ostrovoch Havaj, Markézy a Fidži. Oba termíny už v 19. storočí opísal holandský geografický časopis De Aard en Haar Volken z 1887. V súčasnej móde sa pareo od rôznych dekoračných významov vrátilo k pôvodnému praktickému účelu. Stalo sa neodmysliteľnou súčasťou plážového bontónu a plážovej módy.

1910 - Tunika

Tunika bola pôvodne odevom starých Rimanov, dvoma kusmi obdĺžnikovej tkaniny, z ktorých jedna bola na zadnej o niečo dlhšia ako na strane prednej, pôvodne bez rukávov. Až do 14. storočia bola v Európe populárna ako prepásaný vrchný odev na rozdiel od Rímskej ríše, kde na prvom mieste plnila úlohu spodnej košieľky. Kým roľníci a poľnohospodári z 12. storočia nosili tuniky sivé, tuniky šľachticov a duchovenstva boli veľmi pestré. Na rozdiel od minulosti, nosia tuniky dnes už iba dámy. Súčasná plážová móda sa najviac inšpiruje etno podobou tuník.

1920 - Bižutéria

Koráliky a šperky vyrobené z lastúr, kostí, kamienkov sa vyskytovali vo všetkých kultúrach ako symbol moci a bohatstva, magickej sily a ochrany. História bižutérie siaha až ku Keltom. Vznik sklenenej perly sa datuje 5-tisíc rokov pred n. l. V 15. storočí sa koráliky stali vývozným artiklom do Španielska, kde sa z nich navliekali ružence. V polovici 18. storočia postavil gróf Josef Kinský prvú manufaktúru vo Svojkove. V novodobej histórii má najväčšiu zásluhu na popularizácii bižutérie Coco Chanel, ktorá už svoju prvú kolekciu doplnila umelými perlami. Áno, k plážovej móde neodmysliteľne patrí aj bižutéria.

Aktuálne trendy plážovej módy

Prehliadky potvrdili všeobecný trend návratu k farbe. Pri odevoch sa farba vracia len pozvoľne, pri plavkách však dominuje. Uplatnili sa všetky jasné a akcentné farby sezóny. Z modrých odtieňov, ktoré k plážovej móde odjakživa patria, je to predovšetkým pastelová modrá zvaná otvorené nebo a výrazná stredná modrá s názvom infrablue. Veľmi zaujímavo pôsobí kombinácia týchto dvoch farieb v spojení s módnou fialovou wistérie a akcentnou ružovofialovou orchidey. Svoje miesto má aj tyrkysová, jasná červená a malinová. Biela ani červená sa však nevzdávajú, držia si svoje rokmi vybudované postavenie, či už samostatne, alebo v kombinácii.

Jednofarebné plavky zaberajú rovnaké miesto ako geometrické vzory, najväčším hitom sú však kvetinové vzory a maxi vzory, vzory predmetov, ako sú pásiky, spony, Paisley, camouflage, reptilné a vzory kožušín dravcov, všetko vzájomne kombinované, takže na plavkách vidíme vždy len časť obrázku. Nejde tu však o náhodné kombinácie, ale o presne umiestnené vzory do tvaru plaviek.

Žiaden tvar plaviek alebo bikín nie je určujúci. Naporúdzi sú všetky typy nohavičiek a podprseniek, pevné aj riasené, symetrické aj asymetrické. V plážovej móde sa ustupuje od minimini riešení.

Tradičnou súčasťou plážovej módy naďalej zostáva pareo, veľký šál 90-120x180 cm, ktorý bol pôvodným oblečením Tahiťaniek. Aj ten však podlieha módnym trendom. Šály s rovnakými alebo kompozitnými vzormi, aké majú plavky či bikiny, sú samozrejmosťou, k jednofarebným plavkám sa ponúkajú veľké fantazijné vzory. Z používaných materiálov sa dostal na výslnie hodváb a jeho zmesi. Vďaka retrotrendom módni návrhári objavili opäť kaftany a košeľové šaty.

Kaftan - pôvodne perzský pánsky hodvábny voľný habit dlhý po členky, sa ani po stáročiach nezmenil. V dámskej plážovej móde bude skutočne hitom. Jednoduchý, strihovo široký odev bez rukávov alebo s rovno nasadenými voľnými rukávmi poskytuje viaceré variácie. Návrhári sa pohrávajú s dĺžkou od polovice stehien až po zem, rukávy skracujú po lakte, alebo naopak predlžujú až po ukazováčik. Na kaftanoch žiaria veľké fantazijné vzory. Ďalšou novinkou plážovej módy sú veľmi ľahké košele a košeľové šaty s uvoľnenou šírkou. Môžu byť prepínacie alebo zavinovacie. Najčastejšie sú z polopriesvitných materiálov, ale aj tu má prím hodváb a jeho zmesi. Až po ňom je aktuálny aj jemný ľan a viskóza. Z pohľadu trendov je ďalším neodmysliteľným prvkom plážovej módy široký a mäkký klobúk, ktorý je farebne zladený s celkovým oblečením. To platí aj pre opasok, ktorý je nevyhnutný na stiahnutie šírky kaftanu a košeľových šiat. Neoddeliteľnou súčasťou plážovej módy je aj zaujímavá bižutéria, predovšetkým veľké náhrdelníky siahajúce až po pás v niekoľkých radoch. Ruky zdobia masívne náramky.

Tak, a teraz už chýba iba plážová taška farebne zladená s klobúkom a môžete sa vydať na novú mestskú pláž, ktorá je ďalším hitom letnej sezóny.


waiting...

10€ uvítacia zľava

Bezplatné prihlásenie

 • Aktuálne módne trendy
 • Exkluzívne zľavy
 • Atraktívne akcie a súťaže
 • Profesionálne poradenstvo

Bezplatné prihlásenie

Polia označené * sú povinné. Poskytnutie ostatných údajov je dobrovoľné a možno ich kedykoľvek zmeniť.
KONTAKTY
035 321 32 00* *Sme tu pre Vás Po – Pi 8.00-18.00, So 8.00-13.00
BEZPEČNÁ PLATBA
 • Dobierka
 • PayPal
 • Visa
 • Mastercard
SLEDUJTE NÁS
všetky ceny sú vrátane DPH Poštovné a balné vo výške 4,95 € platíte pri jednej objednávke iba raz