Móda pre špeciálne príležitosti

Kategórie

Dámska móda pre špeciálne príležitosti

Dostali ste pozvánku na spoločenskú udalosť, ale nevyznáte sa v dress code? Pozrite sa dole a my vám s výberom správneho oblečenia poradíme.

Dámska móda pre špeciálne príležitosti zahŕňa rôzne úrovne formality a rôzne typy šiat. V záplave rôznych strihov a farieb, ktoré sú k dispozícii pre jednotlivé úrovne spoločenských príležitostí, môžete mať pocit chaosu. Preto vám s výberom pomôžeme.

White tie

White tie je najhonosnejší dress code zo všetkých. Zároveň je to tá najformálnejšia požiadavka na oblečenie, ktorá sa na pozvánke môže objaviť. Dáma, ktorá sa zúčastňuje white tie udalosti, by mala nosiť vždy formálne večerné šaty v dĺžke po zem. Môžete siahnuť po tých najprepychovejších kúskoch. Nebojte sa inšpirovať plesom v opere, či ceremoniálom z odovzdávania cien.

Black tie

Black tie v prípade dámskeho dress code znamená večerné šaty. Neznamená však, že musia byť nutne čierne. Môže sa vám stať, že sa stretnete aj s výrazom creative black tie. V tom prípade sa trochu uvoľnite a zvoľte zaujímavejší vzor alebo doplnky.

Cocktail

Tento dress code sa najčastejšie objavuje na pozvánkach večerných udalostí. Ak sa rozhodnete pre krátke šaty, ich dĺžka by mala byť maximálne nad kolená. Dlhé šaty by mali končiť maximálne 5 centimetrov nad členkom. Ako obuv môžete zvoliť topánky na opätku alebo nízke elegantné topánky.

Formal dress

Tu platia podobné pravidlá ako pri cocktail dress code. Pri udalostiach, ktoré sa konajú večer, sú vhodné formálnejšie šaty. Cez deň môžete svoj outfit trochu odľahčiť.

Business casual

Základom je sukňa s dĺžkou po kolená. Rovnako vhodný je aj kostým vo výraznejších farbách. K sukni sa nosí blúzka alebo košeľa. Blúzka môže byť v širšom rozsahu farieb a s decentným vzorom. K blúzke alebo košeli odporúčame nosiť sako.

Smart casual

S týmto štýlom sa stretnete najčastejšie. Ideálne bude obliecť si sukňu s elegantnejšou blúzkou alebo vzorované nohavice s klasickou košeľou. Pri obuvi vsaďte na podpätky. Džínsom a teniskám sa skúste vyhnúť.


waiting...