Domáce oblečenie

Kategórie

Dámske domáce oblečenie

Neexistujú žiadne správne, či nesprávne úvahy o dámskom domácom oblečení. Niektoré dámy aj doma nosia rady svoje business oblečenie, zatiaľ čo iné zisťujú, že sa doma cítia celý deň dobre vo svojich pyžamách. To, aké je naše domáce oblečenie závisí len od našich estetických preferencií, aktivít a samozrejme pocitu komfortu. Ale rovnako ako sledujeme aktuálne trendy a štýly v móde určenej do spoločnosti, mali by sme venovať pozornosť aj kvalitnému a dobre vyzerajúcemu domácemu oblečeniu. Dámy, zbavte sa vyťahaných teplákov a spratých tričiek a vymeňte ich za príjemné modely, v ktorých kedykoľvek môžete otvoriť návšteve dvere.

Dámske domáce oblečenie

Tak si schválne spomeňte, aké náramné modely nosíte vtedy, keď vás nikto nevidí, teda myslené nikto okrem okruhu vašich blízkych. Sú to pruhované tepláky s rozťahanými švami, tričko farby „opraná modročervenozelenofialová“ a vyblednutá čierna mikina, ktorej zips už dávno zabudol, aká je jeho pracovná náplň?

Priznajme si dámy.... koľko z nás považuje teplákové alebo pyžamové nohavice za pohodlné? Asi každá! A teraz si priznajme, koľko z nás denne používa výhovorku „ Aj tak som len doma, načo sa obťažovať obliekaním“? Pravdepodobne je nás tiež veľa.

Nevadí. Pre vaše čisto súkromné účely to rozhodne stačí, ale čo keď príde absolútne nečakaná návšteva alebo náhle zazvoní ten sympatický sused odvedľa?

Asi sa zhodneme na skutočnosti, že kúpa niečoho reprezentatívnejšieho, sťaby domáceho oblečenia je potrebná. Nemusíte síce umývať schody v najnovšom modeli od Calvina Kleina. (To platí aj pre domovníčky v zánovnej fialovej silonovej zástere s bielymi bodkami, aj keď tie sa znovu vrátili na módne výslnie. Myslené tie bodky, nie zástery alebo domovníčky.)

Ak nie ste príliš náročnými lovkyňami trendov, ktoré rady vyzerajú ako zo žurnálu aj pri vynášaní smetí, on – line predajňa Klingel je tu pre vás so svojou osvedčenou ponukou štýlového a cenovo prijateľného dámskeho domáceho oblečenia.

Domáce oblečenie je definované svojim komfortom.

Mnoho dám doňho vkĺzne, ako náhle sa dostanú domov po náročnom dni v práci. Domáce oblečenie pomáha relaxovať a odpočinúť si na gauči pri sledovaní filmu, pri popíjaní horúceho kakaa, alebo sa v ňom môžete schúliť pri krbe. Pohodlné domáce oblečenie je nutnosťou každého dámskeho šatníka.

Mnoho spoločností, ktoré mali jasne stanovený svoj dress code experimentovalo s ležérnym štýlom oblečenia, ale vrátilo sa k viac formálnemu štýlu obliekania. Berieme svoju prácu vážnejšie ak nemáme na sebe napr. tričko a ležérne nohavice. Voľba odevu jasne ovplyvňuje naši náladu a postoj. Preto je domáce oblečenie synonymom pohody, relaxu, rodiny...

Vonku, na našom pracovisku alebo vo vzdelávacom prostredí, by ležérne oblečenie mohlo byť deštruktívne. Miestom, kde by bezpochyby malo vládnuť sú naše domovy.

Takže dámy, aké bude vaše domáce oblečenie?

Doprajte si to potešenie stráviť víkend v elegantných šatách, ktoré ste si kúpili špeciálne na doma. Aj tie najjednoduchšie šaty budú vyzerať elegantnejšie, ženskejšie a atraktívnejšie ako starý roztrhaný župan, alebo tepláky. Aj vaša rodina bude určite vítať manželku a matku v šatách, ktoré sú nasadené špeciálne pre nich.

Snáď najpohodlnejšími domácimi šatami sú šaty v princesovom strihu alebo strihu v línii A, pri ktorých sa tvar mierne rozširuje smerom nadol. Sú módne a pohodlné. Neobmedzujú vás pri varení, ani umývaní riadu, môžete v nich komfortne sedieť v kresle s dobrou knihou, sledovať film alebo sa hrať s deťmi.

Obľúbené sú súpravy dámskeho domáceho oblečenia – pripomínajúce športové súpravy, ale sú krajšie a elegantnejšie. Pozostávajú z mäkkých, pohodlných nohavíc, topu a mikiny s dlhými rukávmi, s alebo bez kapucne. Môžete ich kúpiť v sete, alebo skombinované jednotlivo.

Malé tajomstvo: Vyhnite sa sivej farbe, je skľučujúca a deprimujúca. Je lepšie zvoliť svoje obľúbené domáce oblečenie v jemnom ružovom alebo modrom odtieni, rozveselí vás aj vašu domácnosť.

Môžete si kúpiť jednoduché legíny a nosiť ich doma s dlhou tunikou. Budete vyzerať módne a štýlovo a nemusíte upustiť ani od požiadaviek na pohodlie. Ďalšou možnosťou sú Capri nohavice so zaujímavou košeľou alebo tričkom. Na leto to môžu byť zvodné šortky vyrobené z jemnej tkaniny a ľahké tričko.

A samozrejme nezabudnite na topánky! Spolu s rozťahanými teplákmi vyhoďte aj vyšľapané papuče. Zvoľte koketné brokátové papučky, hoci aj zdobené kožušinou na malom podpätku. Alebo prečo nenosiť doma ľahké, pohodlné a roztomilé balerínky?

Predtým ako začnete hľadať komfortné domáce oblečenie, zvážte niekoľko vecí, ktoré zaistia uspokojivý nákup. Domáce oblečenie môže ovplyvniť ako sa cítite v pozitívnym, ale ja negatívnym spôsobom, a preto je potrebné vziať do úvahy niekoľko ďalších vecí, aby ste sa ubezpečili, že ste vybrali správne. Najdôležitejšie je zvoliť správnu veľkosť a materiál.

Materiál dámskeho domáceho oblečenia

Materiál domáceho oblečenia by mal byť volený na základe stupňa komfortu. Máte na výber z množstva tkanín a každá sa líši úrovňou pohodlnosti a hrejivosti. Toto môže byť rozhodujúce pri výbere domáceho oblečenia ako pre teplé tak aj studené ročné obdobie. Venujte pozornosť našim informáciám o typoch materiálov, aby ste sa vedeli jednoducho rozhodnúť, ktorý z nich bude pre vás fungovať najlepšie.

Bavlna

Bavlna - je ľahký materiál, ktorý možno nosiť v lete alebo v zime. Keď ju kúpite, možno sa nezdá byť veľmi jemná, ale materiál sa stáva mäkším po niekoľkých praniach. Bavlna je cenovo veľmi dostupná. Avšak jej nevýhodou je, že má tendenciu sa zbiehať.

Zmes bavlny a spandexu

Strečové domáce oblečenie, ktoré dámy nosia je jemnejšie ako z čistej bavlny. Elastický charakter materiálu zaručuje komfort. Materiály z bavlnených zmesí sú navrhnuté tak, aby zmršťovanie bolo redukované.

Flanel

Flanel môže byť buď tenký, alebo hrubý a objemný. Tenší materiál je veľmi mäkký, zriedka sa zmršťuje a dobre dýcha . Z tohto dôvodu je skvelý pre letné domáce oblečenie. Hrubší flanel sa zriedka zbehne, je extrémne mäkký a udrží teplo. Je veľmi hrejivý, preto je skvelou voľbou na zimu.

Satén

Satén je zhotovený z hodvábu a zmesi iných materiálov. Je veľmi hladký a pohodlný, ale nepriedušný a udržiava teplo. Ide o lacnejšiu verziu domáceho oblečenia z čistého hodvábu.

Hodváb

Hodváb je jemný, luxusný a drahý. Je možné ho čistiť len chemicky. Materiál nie je veľmi priedušný a udrží teplo, môže byť zložité nosiť ho počas teplejších mesiacov.

Nakoniec, výber ideálneho druhu materiálu pre vaše domáce oblečenie je založené na osobnej preferencii. Rozhodnite o cenovom rozpätí, množstve mäkkosti a úrovni hrejivosti a vyberte si ten pravý pre vás.

Dáma musí byť elegantná vždy. Nikdy neviete, kto zazvoní pri dverách a vy budete stáť ako soľný stĺp a hanbiť sa za svoje vyťahané staré tepláky a za tričko s nevyprateľným fľakom z čučoriedok. Zaobstarajte si štýlové domáce oblečenie zo skvelej ponuky Klingel, ktoré nemusíte pre príchodom návštevy meniť za nepohodlné džínsy. Vítať návštevu v starých teplákoch sa nehodí, navyše chcete vyzerať dobre. Ale posedávať celý deň v nepohodlnom oblečení tiež nie je príjemné. Je preto ten správny čas zaobstarať si štýlové domáce oblečenie, v ktorom budete vyzerať dobre, a hlavne v ktorom vždy dáte najavo, že máte svoj štýl.


waiting...