Kabáty

Kategórie

Dámske kabáty

Chcete v novom kabáte vyzerať dobre, a pritom nezamrznúť? V tom prípade zíďte dole pod produkty. Nájdete tam náš návod, ako vybrať správny kabát nielen pre túto, ale aj pre nasledujúce sezóny.

Ako vybrať dámsky kabát, ktorý si zamilujete?

Váš nový kabát by mal spĺňať hneď niekoľko vecí. V prvom rade vás musí dostatočne zahriať a byť úplne pohodlný. Ani v takom kabáte nemusíte vyzerať, ako by ste sa práve chystali na výpravu za polárny kruh. Stačí si dobre vybrať.

Správna dĺžka pre peknú postavu

Ak sa pýšite vysokou a štíhlou postavou, máte vyhraté. Bude vám sedieť akákoľvek dĺžka. Ak ale také šťastie nemáte, stále nie je nič stratené.

Pre drobnejšie dámy sa hodia kratšie kabátiky, dlhé by vás zbytočne skracovali. Myslite ale tiež na to, že krátka bunda sa vám vyhrnie raz dva a bude vám zima. Preto voľte dĺžku presne pod zadok.

Materiál? Vsaďte na vlnu

Ak hľadáte kabát, ktorý vydrží viac sezón a zahreje, siahnite po vlne. Veľmi teplé sú aj kašmírové kabáty, kašmír by ale nemusel prežiť poriadnu zimnú fujavicu. Ďalším variantom je páperový kabát, ten ale nepôsobí zďaleka tak elegantne ako vlna. Na jar a teplejšiu jeseň je vhodný aj klasický trenčkot.

Farby: klasika verzus výnimočnosť

Prečo všetci nosia čierne a šedé kabáty? Jednoducho preto, lebo sú univerzálne: vhodné k akémukoľvek outfitu. Zároveň ale zapadnete v dave podobne oblečených ľudí. Ak sa teda nebojíte ukázať svetu, siahnite po svojej obľúbenej farbe. Ďalšou možnosťou je nápaditá práca s neutrálnym (čiernym alebo napríklad hnedým) kabátom. Ozvláštnite ho brošňou, výrazným šálom alebo klobúkom!

Veľkosť plus jedna

Pri výbere kabátu voľte vždy o jednu veľkosť väčší, ako je vaša bežná veľkosť. Prečo? Jednoducho pre to, aby ste si pod kabát mohli schovať sveter alebo sako a necítiť sa pri tom ako sardinka. Ak si nie ste istá, pomôže vám naša veľkostná tabuľka.

Kabát podľa postavy

Zvoľte kabát, ktorý vám vykúzli dokonalú postavu. Stačí siahnuť po správnom strihu.

Postava presýpacie hodiny

Ak máte postavu s výrazným pásom, zvoľte kabát do polovice stehien, ktorý je vypasovaný alebo doplnený opaskom. Ten môže byť bez problémov v kontrastnej farbe.

Jablko

Ak má vaša postava tendenciu zaguľacovať sa na brušku a bokoch, vypasovaný kabát neodporúčame. Siahnite skôr po splývajúcom kabáte jednoduchého strihu.

Hruška

Pre hrušku je typický drobnejší trup a silnejšie boky a stehná. Takejto postave pristanú kabáty so zdobením v oblasti krku, výrazným límcom alebo napríklad doplnenie zaujímavým šálom.

Obrátený trojuholník

S výraznejším hrudníkom a ramenami siahnite po kabáte bez vypchávok, ktorý sa rozširuje v spodnej časti. Ideálna je dĺžka do polovice stehien alebo ku kolenám.

Obdĺžnik

Ak sú vaše boky, hrudník a pás rovnako široké, vyberte si kabát, ktorý zvýrazní váš pás. Pomôže vám vypasovaný strih alebo opasok. Zaujímavý môže byť aj otvorený oversized kabát.

Naše kabáty vám sadnú

Bojíte sa, že vám objednaný kabát nepadne? Niet sa čoho báť, kúsky objednané u nás môžete do 14 dní vrátiť.


waiting...