Trenčkoty(0)
Ospravedlňujeme sa! Vybraná kategória neobsahuje žiadne produkty.

Kategórie

Filtrovať & zoradiť

 • Zoradiť podľa:
  Najpredávanejšie

Zoradiť podľa:

Trenčkoty(0)

Dámske trenčkoty

Rovnako nadčasový a rovnako univerzálny ako „malé čierne“. Trenčkot je oveľa viac než len kabát. Chráni pred dažďom a vetrom, ponúka nositeľke nádych tajomna a dodá lesk akémukoľvek outfitu. Kedysi prísne doména britských dôstojníkov, trenčkot je dnes všadeprítomným módnym kúskom, ktorý potrebuje každá dáma, aby mala svoj šatník kompletný a prepožičala nádych sofistikovanosti aj najchaotickejšej zostave. Niet pochýb, Kate Middleton má klasický trenčkot. Chráni ju keď zdraví svojich priaznivcov, pričom vzdoruje vlhkému britskému počasiu. Audrey Hepburn ho nosila vo svojej ikonickej úlohe Holly Golightly v Raňajkách u Tiffanyho. Vzhľadom k popularite a nadčasovosti trenčkotu, výrobcovia odevov ich zhotovujú v množstve rôznych farieb, štýlov, látok aj cenových relácií. Vlastniť klasický trenčkot je módnou nutnosťou, a to dostupnou pre každú z nás. Vybrať si len jeden trenčkot bude najťažšou časťou nákupného procesu.

Stručná história dámskeho trenčkotu

Pôvodne vytvorený ako alternatíva k ťažkopádnym Serge kabátom, ktoré nosili francúzski a britskí vojaci počas prvej svetovej vojny, si trenčkot vydobyl popularitu potom, čo britský výrobca odevov Thomas Burberry vynašiel gabardén a navrhol prvý Burberry trenčkot v roku 1901. Aquascutum, iný britský výrobca oblečenia tvrdil, že trenčkot vynašiel on v polovici 19. storočia, avšak obaja, Burberry aj Aquascutum dodávali trenčkoty britskej armáde. Štýl kabátu zahŕňal D-krúžky a klopy na pleciach a svoj názov dostal od vojakov, ktorí ho nosili v zákopoch ( anglicky „trench“). Popularita trenčkotu sa rozšírila do ďalších krajín a vyvinula svoju vlastnú verziu plášťa do dažďa, ktorá sa stala hitom medzi civilmi. Aktuálne iterácie trenčkotu sa vyvinuli z klasického kabáta, ktorý je dvojradový a má desať gombíkov.

Ako nájsť ten správny dámsky trenčkot

Vzhľadom k popularite trenčkotu, klasický štýl je len jednou z mnohých dostupných možností. Pri prečesávaní možností , by dámy mali najprv rozhodnúť, či chcú klasický, dvojradový trenčkot, alebo jednoradový, ktorý môže mať modernejší vzhľad. Dvojradový trenčkot, najmä keď je opásaný, pomôže zvýrazniť ženské krivky alebo zadefinovať tvary dámam s menej oblou postavou. Pokiaľ ide o látky, klasický trenčkot je vyrobený z popelínu, bavlny, gabardénu alebo dokonca kože a môže mať vyberateľnú podšívku, aby poskytoval celoročnú flexibilitu. Vďaka svojej univerzálnosti je trenčkot skvelou investíciou.

Okrem rôznych textílií, trenčkoty prichádzajú v rôznych dĺžkach- Trenčkot, ktorý siaha po alebo tesne nad kolená bude vyzerať trendy na väčšine typov postáv, zatiaľ čo dĺžka po stehná môže byť perfektná na zvýraznenie prirodzených kriviek. Dámy drobnej postavy by sa mali vyhnúť dlhým trenčkotom, pretože v tom prípade trenčkot dominuje vzhľadu a zatieni osobu, ktorá ho nosí. Posledným aspektom je farba a vzor. Zatiaľ čo niektoré dámy zostávajú verné klasickej khaki, tie odvážnejšie môžu zvoliť červenú alebo pohľady pútajúci nápadný vzor, aby ste pridali žiarivý nádych vášmu šatníku.

Materiál dámskeho trenčkotu

Klasický trenčkot je vyrobený z bavlny, popelínu alebo vlny. Ak je trenčkot zhotovený z nepremokavého materiálu, jeho nositeľka bude chránená pred dažďom a snehom. V priebehu rokov výrobcovia odevov diverzifikovali druh tkanín, ktoré používajú na vytvorenie tohto ikonického kúsku a teraz obchodníci ponúkajú širšiu škálu tkanín. Hľadáte trenčkot, ktorý je sofistikovaný a jemný? Kúpte kašmírový trenčkot. Ak hľadáte trenčkot, ktorý sa nekrčí tak ľahko ako bavlnený, zvážte nákup polyesterového trenčkotu. Ak hľadáte niečo „pikantnejšie“, skúste kožený trenčkot. Pre retro vzhľad a pocit zvážte (ale opatrne) trenčkot z pravej alebo umelej kožušiny. Kožušinový trenčkot evokuje lesk ér minulých – mohol by niekto argumentovať ( v blaženej ignorancii týrania zvierat).

Vzory dámskeho trenčkotu

Od tradičného khaki, cez bodky po zvieracie potlače, trenčkoty prichádzajú v množstve rôznych vzorov. Jediným obmedzením môže byť váš úložný priestor. Vzhľadom k tomu, že trenčkot je tak univerzálny, celoročný kúsok, vzor, ktorý zvolíte by mal byť rovnako univerzálny. Zvážte či trenčkot s kvetinovým vzorom uprostred zimy dokáže zahnať smútok skorých zimných večerov. Alebo, spravte sebavedomé prehlásenie trenčkotom v leoparďom vzore v strede leta. Alebo a to je stávka na istotu, zostaňte u osvedčeného a skutočne klasického trenčkotu, ktorý bol ikonou šatníkov posledných 60 rokov a zostane ňou ešte aspoň ďalších 60 rokov.

Jednofarebný dámsky trenčkot

Jednofarebný alebo klasický dámsky trenčkot môže byť jednoradový, dvojradový, alebo opásaný a môže, alebo nemusí mať funkčné gombíky. Určte druh požadovanej tkaniny a pozrite si rôzne farby, ktoré sú k dispozícii. Jednofarebný trenčkot ponúka väčšiu flexibilitu a nadčasovosť. Neexistuje nič trendovejšie ako klasický trenčkot.

Dámsky trenčkot s potlačou

Moderný zásah do klasického modelu. Trenčkot s potlačou vám dovolí odtrhnúť sa od tradície a spraviť odvážnejšie, viac sebavedomé vyhlásenie. Trenčkot so zvieracou potlačou je pikantnou voľbou, ale môže byť stále v neutrálnych farbách, ako je čierna, hnedá a biela, čo ponúka väčšiu flexibilitu, pokiaľ ide o farby, ktoré bude trenčkot dopĺňať. Trenčkot s kvetinovou potlačou ponúkne pocit večnej jari: jasný, veselý a farebný. Tento štýl trenčkotu oživí aj najpochmúrnejší zimný deň. Trenčkot s Paisley potlačou je upgrade klasického jednofarebného trenčkotu, ktorý získava vďaka tomuto tradičnému vzoru. Trenčkot s Paisley vzorom môže byť dobrou voľbou pre dámy, ktoré chcú vniesť závan tradície do svojho šatníka. Pre rozmarný vzhľad skúste trenčkot s bodkami. Zatiaľ čo niektoré trenčkoty nenápadne začlenia tento vzor do podšívky, iné ich pyšne nosia po celom kabáte.

Dámsky trenčkot s geometrickým vzorom

Ak trenčkot s kvetinovou potlačou nie je vaša „šálka kávy“, mali by ste uvažovať o trenčkote s geometrickým vzorom. Tento typ trenčkotu ponúka čisté línie a vizuálnu definíciu. Jemné pruhy zdobiace trenčkot sú zaujímavým detailom, bez toho aby premohli nositeľku. Pre dámy, ktorí sa rady vrátia ku koreňom trenčkotu, tu sú kockované a kárované trenčkoty. Škótska kocka ponúka konzervatívnu alternatívu ku klasickému trenčkotu.

Detaily dámskeho trenčkotu

Dôležitých je 5 kľúčových oblastí:

 • opasok na uväzovanie alebo s extra dlhými prackami na opasku,
 • perfektné umiestnenie gombíkov,
 • plne funkčné, priestranné bočné vrecká,
 • odnímateľná podšívka,
 • tradičná khaki farba, ktorá je nadčasová a je možné ju nosiť po celý rok. Ak máte svetlú pleť, zvoľte hlbší khaki tón, pri tmavšej pleti sa rozhodnite pre svetlejšie khaki.

  Po dôkaze odolnosti, ako kritického odevu britských dôstojníkov, trenčkoty sa okamžite po objavení na radaroch svetovej módy stali nevyhnutným doplnkom šatníka každej dámy. S klasickým trenčkotom nikdy nespravíte chybu, vzorované alebo pestrofarebné trenčkoty prinesú život aj do najviac jednotvárneho outfitu. Dámy by mali zvážiť rôzne štýly, farby a strihy a nájsť ten, ktorý dopĺňa a zvýrazní jej krivky. So svojou širokou ponukou a prijateľnými cenami je Klingel skvelým miestom pre nájdenie perfektného dámskeho trenčkotu.


  waiting...