• viac ako 20.000 tovarov online
 • bezpečný nákup
 • móda pre každý typ postavy
Outdoor bundy(18)
Zoradiť podľa:
Filtrovať podľa:

Kategórie

Filtrovať & zoradiť

 • Zoradiť podľa:
  Najpredávanejšie
 • Veľkosť
 • Príbuzné farby
 • Typ produktu
 • Cena
 • Značka
 • Materiál
 • Dĺžka
 • Zapínanie
 • Dizajn
 • Štýl

Zoradiť podľa

Outdoor bundy(18)

Dámska outdoorová bunda

Vlastniť tú správnu outdoorovú bundu má zásadný význam bez ohľadu na to, kde žijete. Neformálna dámska outdoorová bunda je skvelá na to, aby vás udržala v teple a suchu aj v teplotách pod nulou. Klíma, životné prostredie a štýl vášho života a plánované využitie hrajú významnú úlohu pri rozhodovaní, ktorú outdoorovú bundu si kúpiť. Pri nákupe musíte zvážiť rôzne funkcie a konštrukčné detaily, aby čo najviac zodpovedala vašim potrebám.

Dámska outdoorová bunda

Pripravte sa na všetky vaše outdoorové dobrodružstvá štýlovo a komfortne. Dámske outdoorové bundy prichádzajú v množstve štýlov , farieb a materiálov. Dámy si vedia nájsť outdoorové bundy, ktoré lichotia ich typu postavy a súčasne ich udržia v teple a suchu. S obrovským, neustále sa meniacim výberom outdoorového oblečenia sa výber toho správneho môže zdať trocha zložitý, ale príručka Klingel vám pomôže zorientovať sa v rôznych typoch materiálov a funkcií aby ste vašu outdoorovú bundu následne vybrali absolútne v pohode.

Ako si vybrať dámsku outdoorovú bundu?

Myslite na stav miesta, kde budete tráviť čas. Je skalnaté alebo plné trávy? Alebo sa chystáte do hôr? Ak sa chystáte do lesa vyžaduje to bundu, ktorá vás ochráni pred hmyzom. Či prší alebo svieti slniečko, vždy sa behom chvíle môže počasie zmeniť. A je nutné s možnými zmenami počítať a byť na ne pripravený. Ako sa hovorí: neexistuje zlé počasie, len nevhodné oblečenie.

Vodeodolná vrstva dámskej outdoorovej bundy

Tzv. "Neprepre" bundy (skratkové slovo z nepremokavej, vetru vzdornej a priedušnej) sa označujú anglickým termínom hard-shell a najčastejšie bývajú vybavené vode odolnou membránou. Takých membrán je niekoľko typov aj značiek. Základné delenie je na porézne a neporézne, podľa spôsobu odvádzania pary z bundy von. Nemožno totiž použiť "igelit", pretože telesná vlhkosť by kondenzovala a potom vám bude celkom k ničomu, že vaša outdoorová bunda zvonku nepremokne.

Porézne membrány majú štruktúru veľkého množstva dierok, ktoré sú väčšie ako molekula vody vo vodnej pare, ale menšie ako najmenšie kvapka tekutej vody. Vhodným prirovnaním je kuchynské cedidlo a tenisová loptička. Typickým príkladom sú membrány na báze PTFE (polytetrafluorethylen), napríklad známy Gore-Tex alebo eVent. Tieto materiály sa chvália lepšou priedušnosťou, negatívnou vlastnosťou môže byť možnosť zanesenia pórov - membrána má tak nižšiu životnosť.

Neporézne membrány využívajú princíp, že materiál (často polyuretán) s vhodnou štruktúrou dokáže aktívne nasať vlhkosť na jednej strane a vytlačiť na druhej. Podobným spôsobom absorbujú vodu napríklad bunky v telách živočíchov. Membrána musí spoznať, ktorým smerom má fungovať, čo sa deje vďaka rôznym tlakom a teplote. Z čoho plynú obmedzenia v použití týchto membrán pri použití v extrémne teplých a vlhkých prostrediach (dažďové pralesy, a pod.). Dostupné značky neporéznych membrán sú Gelanots a Sympatex.

Lacnejšie outdoorové bundy nemávajú membrány, ale tzv. záter. Najčastejšie tiež na báze polyuretánu. Nevýhodou vykúpenú nižšou cenou býva nižšia priedušnosť i vode odolnosť, preto sa tieto outdoorové bundy nehodia do extrémnych podmienok a do situácií, kedy v nich budete vykonávať náročnú fyzickú aktivitu.

Vetru odolná vrstva dámskej outdoorovej bundy

Ak hľadáte výbornú ochranu pred vetrom, je vhodné zvoliť outdoorovú bundu s vetru vzdornou membránou. Tieto membrány sú látkou s veľmi členitou štruktúrou, ktorá výrazne obmedzí priechod vzduchu látkou. Vetru odolné membrány môžu byť využité buď pri tenkých, "šusťákových" bundách, alebo u búnd s aspoň základnou izolačnou schopnosťou. Ak je bunda uvažovaná primárne pre použitie ako vonkajšia vrstva, býva vonkajšia úprava oderu odolná a aspoň trochu vodu odpudivá. V takom prípade hovoríme o soft-shellovej outdoorovej bunde. Zástupcovia týchto membrán sú napr. Windstopper a NoWind. Keďže sa tieto membrány často využívajú aj u čiapok či čeleniek, musí nasledovať dôležitá poznámka na záver - okrem vetra výrazne tlmí aj zvuk, napr. Pre cestnú cyklistiku je potreba používať ich obozretne.

Až nečakane dobrú ochranu pred vetrom poskytnú aj tenké "šušťákové" bundy bez membrány, pre ich skladnosť sú populárne hlavne u cyklistiek. V daždi aj napriek vodu odpudivej úprave ale vydržia len pár kvapiek a preto je nutné mať na pamäti, že nemôžu plnohodnotne nahradiť outdoorovú bundu pri dlhších cestách mimo civilizáciu.

Možnosti, ktoré ponúkajú moderné dámske outdoorové bundy, sú veľmi rozmanité a často už presahujú ešte nedávno používané princípy obliekania. Bundy sa sa úzko špecializujú a aj do outdoorového sveta preniká módnosť a elegancia.

Vyberte si bundu s detailmi, ktoré zodpovedajú vašim požiadavkám.

Či už ste milovníčka outdoorových aktivít, alebo len rada budíte ten dojem, mali by ste zvážiť komfort nasledujúcich Hi- Tech prvkov pre väčšie pohodlie, trvácnosť a univerzálnosť, ktoré môžu poskytnúť ochranu pred prírodnými živlami.

Získajte lepšiu ochranu pred slnkom, dažďom a snehom odnímateľnou kapucňou. Pre úplné pokrytie hľadajte verzie s nastaviteľnými ohrievačmi tváre. Existuje celý rad konvertibilných štýlov pre outdoorové bundy. Pre drsnejší životný štýl pritvrďte s RipStop tkaninami a polyuretánovým povrchom. Zvážte bundy s reflexnými prvkami alebo iným označením, ktoré vám v tme poskytne bezpečie.

Funkčné vrecká - uchovávajte objemné zimné rukavice v rozšíriteľných cargo vreckách, lyžiarske okuliare držte vo vreckách s dvomi vstupmi, ktoré sú prístupné zhora alebo zboku, cennosti ako pas, alebo mobilný telefón uchovávajte v skrytých vreckách, alebo zapínateľných vreckách, ktoré sú ideálne na cestovanie.

Climate Control materiály vedia regulovať telesnú teplotu pri outdoorových aktivitách. Funkčné materiály ako Windstopper a Coolmax majú špeciálne povlaky, ktoré pomáhajú odvádzať vlhkosť na vnútornej strane, zatiaľ čo chránia pred vetrom a chladom prenikajúcim z vonkajšej strany. Mnoho športových modelov zahŕňa aj strategické postranné rozparky pre väčšiu priedušnosť a raglánové rukávy pre voľnosť pohybu. V multi-sezónnej outdoorovej bunde s odnímateľnou flísovou vložkou ste pripravená na všetko. Oba kusy môžu byť nosené samostatne alebo spoločne, aby ste ich mali po ruke pri zmene teploty. Hľadajte modely z nepremokavých a vode odolných materiálov pre ešte viac možností.

Strihy dámskych outdoorových búnd

Strih vašej bundy musí perfektne lichotiť vašej postave a maximalizovať celkový komfort, funkčnosť a dizajn.

Vaša bunda by mala sedieť pohodlne a priliehať k telu, avšak, uistite sa, že máte dosť priestoru pre spodné oblečenie a aj pre voliteľné vrstvy. Oblasť rukávov by mala sedieť dobre, ale nie príliš tesno. Ako dobré orientačné pravidlo platí, že paže by ste mali vedieť pohodlne zdvihnúť do výšky ramien. Materiál bundy by pritom mal vpredu visieť rovno dole. V závislosti na dĺžke, skontrolujte spodný lem pre zabezpečenie požadovaného krytia v kombinácii s rôznym spodným oblečením a prispôsobenia sa rôzne vysokým topánkam.

Strih vašej outdoorovej bundy ovplyvňuje a môže zmeniť váš celkový vzhľad. Prispôsobte strih bundy tak, aby lichotil typu vašej postavy, zodpovedal vašim osobným preferenciám a príslušným požiadavkám.

Moderný strih: je priliehavý, ale nie príliš tesný, čo poskytuje správne množstvo priestoru pre pohodlný pohyb a aj vyzerá skvele.

Oversize strih: skúste pekne riasenú voľnú bundu pre sofistikovaný vzhľad.

Rovný strih: beží od ramien až po lem rovno dole.

Tvarovaný strih: je široký na ramenách a definuje váš pás.


waiting...
všetky ceny sú vrátane DPH Poštovné a balné vo výške 4,95 € platíte pri jednej objednávke iba raz