Kožené bundy(0)
Ospravedlňujeme sa! Vybraná kategória neobsahuje žiadne produkty.

Kategórie

Filtrovať & zoradiť

  • Zoradiť podľa:
    Najpredávanejšie

Zoradiť podľa:

Kožené bundy(0)

Pánske kožené bundy

Je to kúsok, ktorý sa kupuje len párkrát za život. Marlon Brando, Joey Ramone alebo James Dean. Tí všetci ju nosili. Pánsku koženú bundu, ktorá svetu vládne už skoro sto rokov. Dovolíme si tvrdiť, že dobrú koženú bundu môžete nosiť v každom veku. Len budete meniť štýly a značky. Na strednej škole siahnete skôr po bunde z masívnej konfekcie a svoju osobitosť umocníte množstvom nášiviek. Na vysokej sa už budete obzerať po skôr mužnejšej verzii koženej bundy plnej nitov. V tridsiatich upustíte od zipsov a cvočkov a zvolíte decentnejší kúsok. A po štyridsiatke sa dáte cestou tichého luxusu. Jemná koža, precízne spracovanie.

Kožené bundy pánske

Ak len nemáte mimoriadne silný vzťah k pozláteným košeliam alebo diamantmi zdobenej spodnej bielizni , potom je kožená bunda pravdepodobne najväčšou investíciou akú kedy budete robiť vo vašom šatníku. Nešetrite na nej a vaše budúce vnúčatá ju raz budú nosiť. Na druhej strane, nemyslite si, že tým, že si kúpite hriešne drahú koženú bundu máte problém vyriešený. V zle padnúcej koženej bunde budete vyzerať smiešne, bez ohľadu na to, koľko stála.

Klingel pre vás nájde tú pravú

Budeme teraz riešiť jednu z najnáročnejších odevných tém . Tu sú 4 veci, ktoré by ste mali mať na pamäti, keď ste sa rozhodli kúpiť si koženú bundu.

Nájdite svoj štýl

Kožená bunda nie je natoľko kúsok odevu, nakoľko doplnok vášho charakteru. Voľba vašej koženej bundy o vás napovie viac než ktorýkoľvek iný odev, ktorý vlastníte.

Existuje niekoľko hlavných štýlov , z ktorých môžete vyberať. Ďaleko najznámejšou je klasická Biker bunda, ktorá preslávila Jamesa Deana. Alebo naopak. Je to skutočná ikona rebelov. Podvyživené rockové hviezdy celé desaťročia predvádzali ako skvelo vyzerá s úzkymi čiernymi džínsami a čižmami, alebo môže byť doplnená mikinou s kapucňou a la Kanye West. Pre mnohých je legendárny Schott 613 Perfecto jediné meno, ktoré potrebuje vedieť v tejto kategórii, ale existuje nespočetne veľa ďalších modelov v k peňaženke priateľskejších kategóriách a vo všetkých farbách.

Športovejší vzhľad poskytne štýl bundy známy ako Cafe Racer, ktorá sa zbavuje väčšiny nepotrebných zipsov, nitov a náplecníkov kvôli aerodynamickému strihu, ktorý bol pôvodne určený minimalizovať aerodynamický odpor pri pretekoch vo veľkých rýchlostiach. Jej strih je priliehavý a tento štýl sa naozaj dá nosiť len cez tričko, alebo inú tenkú vrstvu. Veľa búnd tohto štýlu má štepovania na pleciach a lakťoch.

OG vojenské bundy, ako bomberky A-2 a B-2 kožušinové boli prvýkrát vyrobené v koži a veľmi hrejivej ovčej kožušiny (aby udržiavali pilotov v teple aj vo výške 10.000 stôp) a sú dodnes verne obnovované Kým MA-1 bomber bol pôvodne vyrobený z nylonu, dnes existujú tony kožených variantov bomberiek.

Pre elegantnejší vzhľad vyskúšajte bundu s asymetrickým zipsom a vysokým golierom . Ak by ste chceli niečo trochu dlhšie, skúste Fatigue bundu napr. aj s opaskom. Existuje však len veľmi málo okolností, za ktorých by ste mali mať bundu od tejto dlhšiu, ak len nechcete vyzerať ako bratranec Keanu Reevesa v Matrixe.

Aj keď takmer každá bunda pod slnkom bola zhotovená aj z kože – od amerických trucker búnd až po trenčkoty na mieru – odporúčali by sme vám zvoliť niečo univerzálne. Chcete predsa aby vaša kožená bunda fungovala s vašim biznis oblečením rovnako ako s džínsami na pive s priateľmi. Čierna kožená bunda v štýle Perfecto sa vám bude hodiť ku všetkému od mikín po obleky, a je to skvelý kúsok, pre všetkých pánov, ktorí kupujú svoju prvú koženú bundu.

Vyberte si dobrý strih

Ako sme sa už zmienili predtým, bez dobrého strihu, všetky peniaze, ktoré ste naliali do kvalitnej kože a trendového štýlu, sú ako chrómované ráfiky na Trabante vašej babičky. Dobrá kožená bunda by mal vyzerať a byť aj na pocit ako druhá koža, čiže potrebujete strih, ktorý vyhovuje vašim postave. Skrátka a dobre, bunda by mala byť priliehavá, ale len natoľko aby poskytovala priestor pre sveter pod ňou a aby ste v prípade potreby mohli pridať nejaké vrstvy.

Hlboké prieramky sú bežné u modelov dobrej kvality a v ideálnom prípade by mali poskytovať dostatok priestoru pre pohyb paže voľne, bez nevzhľadných kúskov voľne visiacej kože v podpazuší alebo na ramene. Rukávy by nemali siahať dlhšie ako po zápästie, zatiaľ čo zvyšok bundy by mal sedieť vo výške pása - vo väčšine prípadov. Skrátené a predĺžené strihy sú pre odvážnejších pánov, a podľa nášho názoru by ste o nich mali skutočne uvažovať len v prípade, ak už máte vo vašom šatníku pár klasických modelov.

Štíhlejší páni budú ťažiť zo strihov s opaskom alebo elastickým patentom, zvýrazní to ramená, vyvolá ilúziu širokého hrudníka. Naopak, objemnejší páni by sa mali vyhnúť všetkému, čo sa bude naťahovať na ich obrysoch, budú tak vyzerať ešte okrúhlejší.

Dodržiavaním týchto tipov by ste sa mali vyhnúť väčšine hlavných štýlových zločinov páchaných nováčikmi v nosení koženej bundy.

Zvoľte správnu kožu

Ak venujete čas výberu tej správnej kože pre vašu bundu, za toto rozhodnutie si budete vďační, vždy keď si ju oblečiete. Táto zásadná voľba diktuje všetko. Od vzhľadu cez komfort až po trvácnosť. Je to niečo, čo by ste nemali brať na ľahkú váhu.

Najprv musíte rozhodnúť, z akého zvieraťa má koža vašej bundy pochádzať. Aj keď by sa mohlo zdať , že najviac kože pochádza z kráv, v skutočnosti koža hovädzieho dobytka (tiež známa ako steerhide) je pomerne tuhá a trvá dlhú dobu kým prispôsobí svojmu nositeľovi. Ako taká, je často rezervovaná pre ďalšie oblasti trhu (ochrana motocykla atď.) spolu s podobnými kožami, ako sú konská alebo byvolia. Oveľa jemnejšou alternatívou je teľacia koža, ktorá je ohybná a máte pocit, že ju nosíte veky takmer od prvého oblečenia, ale je menej odolná v dlhodobom horizonte.

Dobrou alternatívou je kozia koža, ktorá dokáže byť aj pružná a odolná zároveň, nehovoriac o vysokej vode odolnosti. Ovčia koža je ľahšia, ale nie je tak pevná a je väčšinou používaná na kožušinové bomberky. Jahňacia koža je favorizovaná mnohými high fashion a luxusnými značkami, ako najmäkšia a najľahšia .

Vaša konečná voľba môže aj byť bravčová koža, ktorá - napriek tomu, čo by niekto mohol tvrdiť - je vlastne dobrá voľba, ak je dobre spracovaná. Je mäkká a poddajná. Avšak nekvalitná bravčová koža môže vyzerať nápadne lacno.

Venujte pozornosť detailom

Aj keď je technicky možné nahradiť veci ako zipsy, gombíky a spony v prípade, že sa opotrebovávajú, čo však nie je ani lacné , ani jednoduché a tak si ušetrite bolesti hlavy a skontrolujte, či sú tieto detaily naozaj kvalitné. Okrem toho, nezabudnite skontrolovať kvalitu podšívky. Ak je bunda podšitá niečím tenkým a nekvalitným, potom je šanca, že koža je lacná a nekvalitná tiež.

Pánske kožené bundy v kolekcii Klingel

Teraz, keď sme vám poskytli všetky podstatné informácie, vám nezostáva nič iné len si v našej kolekcii vybrať koženú bundu svojich snov – takú, ktorá vás bude sprevádzať mnoho rokov, mnoho sezón.

Klingel vám prináša úžasnú kolekciu pánskych búnd rokmi overených značiek Babista, Men Plus alebo Mustang. Nájdete u nás bundy rôznych štýlov a farieb a garantujeme vám, že ak sa budete riadiť našimi radami, zo svojej novej koženej bundy budete mať radosť veľmi dlho.


waiting...