Poltopánky

Kategórie

Pánske poltopánky

Pánske poltopánky - láska na prvé obutie. Pokiaľ patríte medzi mužov, ktorí sa radi dobre obliekajú a kladú dôraz na štýl, potom sa nemôžete zaobísť bez klasických pánskych poltopánok v neformálnom aj elegantnom prevedení. Isté je, že pánske poltopánky sú jednoznačne najdôležitejšou súčasťou pánskeho oblečenia, a preto si dajte veľmi záležať na výbere vašich nových poltopánok a siahnite po kvalite. Je skvelé, keď vám tieto nádherné topánky vydržia niekoľko rokov. A navyše, elegantné formálne poltopánky na rozdiel od neformálnych, zase tak moc trendom nepodliehajú, takže pri tomto type obuvi nie je na mieste výrazne šetriť.

Pánske poltopánky

Skvelý pár poltopánok je nevyhnutnou súčasťou každého pánskeho šatníka. V živote každého muža príde chvíľa a nielen jedna, keď pohodlné botasky musia ísť bokom. Nájdite si čas a nájdite si klasický pár pánskych poltopánok, do ktorého sa oplatí investovať, pretože pri správnej starostlivosti, vám skutočne vydrží celý život. Či ste skúsený nadšenec topánok, alebo sa len snažíte vytvoriť základ vášho šatníka, nechajte sa viesť sprievodcom Klingel a výber správneho páru poltopánok bude ľahší, než by ste si mysleli. Klingel vám poskytne základné informácie o možnostiach výberu pánskej obuvi. Nechce vám predať myšlienku, že na každú príležitosť budete potrebovať iný pár poltopánok, ale predstaví vám koncept, že kvalitná obuv, ktorá skvele sedí, je hodná investície, a že správne topánky pre správnu situáciu môžu podstatne zvýšiť váš osobný štýl a komfort.

Prečo sa starať o svoje topánky?

Páni by sa mali starať o svoje topánky, keď už pre nič iné, tak kvôli skutočnosti, že predstavujú skutočný základ, na ktorom stojíte. Počas priemerného dňa musia vaše topánky absorbovať ťarchu vašej hmotnosti 3000+ krát. Zlá voľba môže viesť nielen k diskomfortu, ale aj k zraneniu, a to najmä ak si zvolíte topánky, ktoré inhibujú vašu prirodzenú chôdzu a tlmiaci systém. Ďalej je tu aspekt vzhľadu. Separátne od zvyšku vášho oblečenia, topánky sú vizuálnym koncovým bodom a dostáva sa im neprimeraného množstva pozornosti: pri hodnotení neznámeho človeka vo vizuálnom posúdení topánky robia až 30%. Ak chcete nájsť pár poltopánok, ktorý je funkčný a štýlový, pomocou nasledujúcich princípov výberu tento cieľ ľahko dosiahnete.

Štyri pravidlá výberu pánskych poltopánok

1. Noste topánky vhodné na danú príležitosť - je to najčastejšia chyba, ktorú páni robia, pokiaľ ide o obuv. Tenisky majú svoj účel: chránia nohy pri športe. Topánky s oceľovou špičkou majú svoj účel: chránia vaše nohy počas práce. Nosiť tieto topánky mimo ich určené funkcie je v poriadku, ak sú ešte vhodné. Ideálne je nájsť zlatú strednú cestu medzi formálnymi a ultra casual topánkami. 2. Investujte do kvality - nie každý z nás si môže dovoliť minúť stovky za svoje topánky, hoci mnoho pánov, ktorí si to dovoliť môžu, míňajú peniaze niekde inde a kúpia si topánky horšej kvality raz za niekoľko rokov. Toto nikdy nie je víťazná stratégia, pretože nekvalitné topánky drží pohromade lepidlo a sú zhotovené z lacných surovín, ako lepenka a papier a nemajú dlhú životnosť. Môžete ušetriť peniaze v dlhodobom horizonte tým, že kúpite drahšie topánky, ktoré vydržia celé desaťročia. Kúpiť si kvalitu - to znamená, že mnoho pánov bude musieť šetriť na nákup. To nie je zlá vec, pretože v skutočnosti to môže vštepiť rešpekt ku kvalite a povzbudiť, aby ste sa o svoje poltopánky dobre starali. 3. Nikdy neobetujte správne držanie a pohodlie - vždy si kúpte topánky správnej veľkosti. Venujte pozornosť aj šírke obuvi. Páni s extrémne širokými alebo úzkymi nohami s tým fungujú od útleho veku, ale mnoho pánov, ktorým by lepšie poslúžili len mierne širšie, alebo užšie topánky, nikdy neobjavia tú správnu veľkosť, pretože sú presvedčení, že štandardné veľkosti robia svoju prácu OK. Doprajte tomu čas a nájdite si správnu veľkosť - budete prekvapení, o čo ste doteraz prišli, najmä ak trávite deň na nohách. Venujte pozornosť aj rozdielom v podpore klenby a v štruktúre špičky. 4. Starajte sa o svoje poltopánky - už sme to spomenuli, prečo je starostlivosť dôležitá. Striedajte niekoľko párov topánok, aby mali možnosť vyschnúť, používajte drevené kopytá, ktoré rýchlo vsiaknu vlhkosť. Je to dôležité najmä pri kožených poltopánkach, pretože tie často neprešli drsnou chemickou úpravou a sú tým náchylnejšie na znehodnotenie.

Typy pánskych poltopánok

Pred viac ako 70 rokmi, archeológ Luther Cressman objavil pravdepodobne najstarší pár topánok na svete v strednom Oregone. Sandále boli datované 10.000 rokov dozadu, a boli zhotovené so zložitým prepletaním, čo svedčí nielen o funkčnosti, ale aj štýlovom dizajne. Vtedy to začalo. Preskočíme tisícročia a predstavíme vám základné typy súčasných pánskych poltopánok. Poltopánky typu Oxford sú šnurovacie pánske topánky nosené pod mužským členkom. Sú skvelé k oblekom a formálnemu oblečeniu. Každý gentleman by mal vlastniť jeden klasický pár Oxford poltopánok k svojmu obleku. Oxford poltopánky nielenže kričia sofistikovanosťou a úrovňou, ale stanú sa aj vaším najlepším priateľom, ak začínate prácu v kancelárii alebo sa zúčastňujete formálnych akcií. Pamätajte si, keď ladíte váš oblek s topánkami, že najväčšou chybou, ktorú môžete urobiť je čierny oblek s hnedými topánkami. Pár hnedých Oxford poltopánok skvele funguje s oblekom v námorníckej farbe alebo svetlejšími alebo tmavšími odtieňmi šedej. Tajomstvom týchto topánok je ich rozumný výber pokiaľ ide o komfort, pretože nechcete byť tým chlapíkom, ktorý sa usmieva cez bolesť.

Slipper obuv nepoužíva šnúrky, dizajn je menej formálny, hoci ak sú konzervatívne štylizované, môžu byť nosené aj k obleku. Aj keď sa všeobecne nosia s ležérnymi nohavicami a športovou bundou. Mokasíny Monk, a strapcové mokasíny sú niektoré z viacerých populárnych dostupných možností. Slipper obuv má nesporne svoje výhody pri cestovaní, robí ho oveľa jednoduchším. Mokasíny a slipper obuv sú najvhodnejšie do neformálneho prostredia. Sú perfektné na štylizovanie s vyhrnutými nohavicami alebo džínsami, v závislosti na farbe, tmavé alebo svetlé, kombinované s košeľou, alebo obyčajným tričkom. Mokasíny navodia nádych luxusu kombinované s Chino nohavicami, otvorenou košeľou a slnečnými okuliarmi. Predvádzacie móla posúvajú hranice, toho čo sa nosí na dennej báze, takže ak chcete nosiť mokasíny s ponožkami k preloženým vzorovaným nohaviciam - máte zelenú. Pre pánov, ktorí si zakladajú svoju kolekciu poltopánok, odporúčame zvoliť si topánky, ktoré môžu nosiť po celý rok. Tradičné Oxford poltopánky v čiernej farbe môžete nosiť po celý rok, ale môžu vyzerať nemiestne s letnými tkaninami, ako Seersucker, alebo ľan. Z toho dôvodu je hnedá alebo vínová často lepšie celoročná investícia. V každom prípade, s rýchlym pridaním farebných šnúrok viete pridať nový náboj akýmkoľvek poltopánkam a komplimenty budú čoskoro nasledovať. Šnúrky môžete ľahko vybrať a pridať do iného páru, čím zase úplne zmeníte vzhľad. Nové topánky nikdy neboli tak cenovo dostupné.

Namiesto toho, aby ste ladili ponožky s vašimi nohavicami, buďte trochu odvážnejší a zvýraznite vaše poltopánky žiarivými ponožkami kontrastné farby.

Ako môžete vidieť, svet pánskych poltopánok nie je zas tak desivý, stačí si byť vedomý rôznych štýlov a príležitostí, na ktoré sú tie ktoré topánky vhodné. Teraz, keď ste odborníkom na pánske poltopánky, vyberte si tie vaše a vykročte v nich vždy tou správnou nohou.


waiting...