Quartz hodinky(0)
Ospravedlňujeme sa! Vybraná kategória neobsahuje žiadne produkty.

Kategórie

Filtrovať & zoradiť

  • Zoradiť podľa:
    Najpredávanejšie

Zoradiť podľa:

Quartz hodinky(0)

Pánske hodinky Quartz

Quartz hodinky sú jedným z najobľúbenejších typov náramkových hodiniek, ktoré na trhu existujú. Prichádzajú v najrôznejších dizajnoch a materiáloch. Pre mnoho pánov nosenie náramkových hodiniek nie je len o meraní času ale sú aj módnym prehlásením a šperkom.

Od jednoduchých po komplikované, všetky druhy quartzových hodiniek sú známe od roku 1920. Informujú o presnom čase cez desiatky rôznych štýlov a funkcií. Prvým krokom k nájdeniu hodiniek, stvorených pre vás, je byť informovaný. Odporúčame vám dozvedieť sa čo najviac o rôznych detailoch, ako sú napr. typy kremeňa, materiálov, alebo či sú hodinky vode odolné, alebo nie.

Čo to znamená „ hodinky„Quartz“?

Quartz hodinky pracujú kombináciou batérie a kremenného kryštálu. Keď prúd z batérie prechádza cez kryštál, poháňa motor, ktorý riadi ručičky. Kým je batéria nabitá, čas je presný a motor pracuje konštantnou rýchlosťou, na rozdiel od mechanických hodiniek, ktoré vyžadujú naťahovanie aby pokračovali v práci. Quartz hodinky vyžadujú len obmedzenú údržbu. Nová batéria vydrží 12 až 18 mesiacov.

Typy pánskych Quartz hodiniek

Existujú tri základné druhy Quartz hodiniek. Každý typ je podobný v tom, že ukazuje čas, ale rôznym spôsobom. Voľba typu je vecou preferencie a nemá vplyv na kvalitu hodiniek.

Analógové Quartz hodinky

Ciferník analógových Quartz hodiniek má niekoľko rôznych značení. Značenia tvoria čísla, rímske číslice alebo iné charakteristiky, ktoré zastupujú jednotlivé hodiny. V niektorých prípadoch sú hodiny zobrazované 12 diamantovými čipmi, alebo zostávajú prázdne bez akéhokoľvek značenia. Bez ohľadu na to, ako sú hodinky značené, všetky analógové hodinky zobrazujú čas pomocou hodinovej a minútovej ručičky.

Digitálne Quartz hodinky

Digitálne Quartz hodinky sú medzi pánmi nie veľmi bežné. Sú obľúbené skôr u tínedžerov, pretože robia meranie času mimoriadne jednoduchým. Tento typ Quartz hodiniek ukazuje čas v presných hodinách a minútach na numerickom displeji. Na digitálnych hodinkách nie sú žiadne ručičky.

Analógovo – digitálne hodinky Quartz

Je to kombinácia analógových aj digitálnych funkcií. Tento štýl je prínosom pre každého, kto chce nosiť na ruke „dospelý“ dizajn, ale potrebuje skontrolovať čas v zhone. Digitálne funkcie zvyčajne zahŕňajú osvetlenie. Je to ideálny štýl pre bežcov aj iných športovcov a zaneprázdnených obchodníkov na cestách.

Materiál pánskych Quartz hodiniek

Náramkové Quartz hodinky prichádzajú v širokej palete dizajnov a materiálov. Rovnako ako u šperkov, páni majú na výber zo zlata, striebra, nerezovej ocele, titánu a niekoľkých ďalších kovov. Hodinky môžu byť aj z plastu alebo gumy, a sú kombinované s inými materiálmi, ako je kovové puzdro s plastovým alebo koženým remienkom. Navyše remienka sú ľahko vymeniteľné, keď sú obnosené, alebo nositeľ preferuje skúšať nové štýly. Hodinky majú remienka kovové alebo kožené. Tu ide predovšetkým o osobné preferencie, vyberiete si remienok, ktorý je pre vás atraktívnejší. Ak zvolíte kovový remienok, uistite sa, že máte aj časti, ktoré boli z neho vybrané, keď bol dimenzovaný. Môžu sa vám zísť, ak získate do plusu pár kilogramov na váhe.

Voliteľné funkcie pánskych Quartz hodiniek

Okrem merania času, hodinky Quartz majú schopnosť poskytovať množstvo užitočných funkcií. Zvyčajne prichádzajú s okienkom, ktoré zobrazuje dátum číslicami alebo dňom v týždni. Hodinky majú aj ďalšie voliteľné funkcie, ako je alarm, kompas, monitor srdečného tepu, svetlo, stopky a zobrazenie niekoľkých časovým pásiem.

Je tiež prospešné vedieť, či sú hodinky odolné proti vode alebo vodotesné. Táto informácia je na zadnej strane puzdra hodiniek. Niekedy to nájdete napísané aj v papieroch, ktoré sú priložené k hodinkám, alebo v popise onl-line predajne. Pod pojmom „vode odolný“ rozumejte, že hodinky sú zabezpečené proti náhodnej, ľahko striekajúcej vode. „Vodotesný“ znamená, že hodinky môžu byť ponorené do vody a zostanú v bezchybnom stave. Hodnotenie hĺbky je indikátor, ktorý vypovedá o odolnosti hodiniek.

Stupne vodotesnosti

V prípade, že hodinky sú odolné voči vode alebo vodotesné na zadnej strane hodiniek sa objaví jeden z týchto údajov.

Hĺbka: Stupeň odolnosti

10 metrov (33 stôp) ochrana proti náhodnému kontaktu s vodou, ako poliatie alebo pot

30 metrov (100 stôp) ochrana proti postriekaniu, potu a krátke ponorenie vo vode, napríklad dažďová voda

50 metrov (165 stôp) ochrana proti ponoreniu, napr. siahnuť do drezu s vodou, alebo na vodnom skútri

100 metrov (330 stôp) ochrana dovolí nositeľovi umývať riad, kúpať sa, plávať, alebo šnorchlovať

150 metrov (500 stôp) ochrana umožňuje nositeľovi byť plne ponorený v hĺbkach, napr. pri potápaní

Pre bezpečnosť vašich hodiniek, je dôležité vedieť, koľko vody vedia zvládnuť bez poškodenia. Ak na hodinkách nie je žiadne označenie, je potrebné byť s vodou opatrný, keď máte hodinky na ruke.

Výrobcovia pánskych Quartz hodiniek

Pre mnoho pánov, je značka hodiniek obzvlášť zásadná. Je to vecou statusu, alebo preto, že značka predstavuje kvalitu výroby. Veľké množstvo výrobcov prichádza s pánskymi Quartz hodinkami, v rôznych cenových reláciách. Obchodné značky ako sú Timex, Seiko a Citizen patria k vrcholu, pokiaľ ide o dôveryhodnú kvalitu. Ostatné mená, ako Rolex, Gucci a Patek Philippe reprezentujú kvalitu, vysoké náklady a nádherne štylizované hodinky. Na trhu je množstvo dostupných možností pánskych Quartz hodiniek pre akýkoľvek rozpočet.

Jeden by si mohol myslieť, že so súčasným pokrokom technológií, hodinky vychádzajú z módy. To je však ďaleko od pravdy. Dokonca aj so všetkými modernými vymoženosťami merania času, náramkové hodinky patria stále medzi špičkové kúsky šperkov, ktoré nosia páni aj dámy. Sú praktickým spôsobom, ako sa dozvedieť čas a ďalšie informácie, bez toho aby ste museli hľadať po vreckách svoj mobil. Hodinky sú excelentným doplnkom vášho zjavu a prezradia aj bez slov mnoho o vašej osobnosti. Správne hodinky sú otázkou osobnej voľby, založenej na dizajne a funkciách hodiniek. Či vlastníte jedny, alebo viacero náramkových hodiniek, tieto kúsky natrvalo zostávajú obľúbenou súčasťou každodenného šatníka.

Teraz, keď sme vás previedli svetom pánskych Quartz hodiniek, máte lepšiu predstavu o tom, čo robí hodinky skvelými a ako si vybrať tie správne pre vás.

Zásadné je, aby ste si vybrali niečo, čo bude pracovať pre vás. Skúste so svojimi hodinkami zladiť váš šatník, životný štýl. Remienok, ktorý hovorí o vašej osobnosti, dokonca aj ciferník, ktorý prinesie módny záblesk do vášho usadlého kancelárskeho outfitu, prezradia, že ste svoj nákup zvážili.

Klingel vám vo svojej ponuke prináša široký sortiment obľúbených a osvedčených, peňaženke priateľských značiek ako Meister Anker, Jacques Lemans a Junkers.


waiting...