Šperky & Hodinky

Kategórie

Pánske šperky

Pojem šperky je takmer vždy spojený s dámami a ich pompéznymi zbierkami náušníc, náramkov, náhrdelníkov .... zoznam by mohol pokračovať ďalej. Ale ako si vybrať z obrovského výberu pánskych hodiniek, man��etových gombíkov a náramkov? Pánske šperky môžu seriózne posilniť váš osobný štýl – kým ich nosíte správne.

Pokiaľ ide o pánske šperky, vo všeobecnosti platí, že menej je viac. Pár vhodne vybraných kúskov, ktoré sa navzájom dopĺňajú (nie „súprava“) môže byť všetko čo potrebujete a máte odbitý jednoduchý letný vzhľad. Tieto ozdoby by mali odrážať váš charakter a byť v súlade s vašim osobným štýlom. Napríklad zlatá reťaz vysiela úplne iné posolstvo ako napríklad kožený náramok.

Zatiaľ čo dámy môžu vytiahnuť pár diamantových náušníc, nadrozmerný robustný náhrdelník a rad hojdajúcich sa náramkov, u pánov existujú úplne iné pravidlá, ktoré by mali nasledovať. Pre väčšinu bežn��ch situácii, s ktorými sa pravdepodobne stretávate každý deň – kancelária, posilňovňa, stretnutie s priateľmi – je tým lepšie, čím menej šperkov na sebe máte. Príliš veľa šperkov, obzvlášť tých oslňujúcich, môže byť ostentatívne, rušivé a môžu vyzerať neprofesionálne.

Sprievodca Klingel vám predstaví sedem typov pánskych šperkov a vysvetlí vám, ako správne nosiť každý z nich, aký je vhodný čas a miesto na ich nosenie. Všeobecným pravidlom pre pánske šperky, ktoré platí pre všetky nasledujúce kategórie je: nezabudnite zosúladiť jednotlivé kovy. To znamená, že zlaté hodinky by mali zodpovedať farbe vášho prsteňa, rovnako ako ozdoba na vašich topánkach spone na opasku. Toto je kľúčom k zvládnutiu uceleného štýlového zjavu.

Pánske hodinky

Väčšina pánov bude chcieť investovať do niekoľkých skvelých hodiniek: jedny pre každodenné použitie, jedny viac elegantné a možno ešte nejaké SmartWatch navyše. Hodinky sú pravdepodobne najpoužívanejším pánskym šperkom a keď sú nosené správne, okamžite zhodnotia váš outfit. Od každodenných po formálne, existujú tisíce modelov a štýlov. Treba nasledovať len niekoľko všeobecných pravidiel: Typickou etiketou je nosiť hodinky na opačnej ruke, než ktorou píšeme, aby nezasahovali do pohybov. Uistite sa aj či sedia: nechcete predsa aby vám viseli na ruke , alebo vyzerali, že vám zastavia krvný obeh.

Každodenné hodinky - klasický kov, nerezová oceľ, alebo hodinky s koženým remienkom majú dostatok všestrannosti na každodenné nosenie. Pokiaľ ide o každodenné hodinky, máte väčší vplyv na štýl. Čo sa týka farieb, tento štýl funguje skvele v striebornej, čiernej, bronzovej alebo zlatej farbe. Vyhýbajte sa možnostiam s kryštálmi.

Formálne hodinky - keď príde čas pre špeciálne príležitosti, ako prvé rande, alebo svadba, budete chcieť, aby vaše hodinky vynikli. Platí, že čím sú jednoduchšie, tým sú elegantnejšie. Nemusíte mať Rolexky, aby ste to zvládli. Zvoľte hodinky, ktoré najviac napodobňujú ich sofistikovaný štýl. To znamená ciferník strednej veľkosti s minimálnymi detailmi, mužné číslice (rímske) a celkovo elegantné a estetické so zlatým alebo strieborným puzdrom.

Pánske náramky

Tu je miesto, kde sa pánske šperky výrazne odlišujú od dámskych. Keď príde na náramky, vyhnite sa všetkému čo má prívesky a to najmä v nadmernom, výraznom štýle. Tento pánsky šperk je doplnkom, ktorý by mal dotvoriť váš outfit, nie ho premôcť. Či už ste v tričku alebo obleku, chybu nespravíte s kovovým náramkom alebo náramkom z pevnej kože s jedným , alebo nanajvýš dvomi remienkami. Tieto pridajú jednoduchý dotyk a presne správnu dávku pikantnosti k ináč jednoduchému outfitu.

Pánske retiazky

Dajte to klasicky a jednoducho. Zlatá alebo strieborná retiazka, ktorá je tenká a krátka, nie je príliš nápadná a bude vyzerať bez námahy trendy kombinovaná s jednoduchým tričkom. A hoci ju môžete zastrčiť pod tričko, odporúčame nosiť retiazky minimálne alebo ich nosiť vo viac neformálnych situáciách.

Pánske prstene

Okrem svadobnej obrúčky, ktorá by mala byť nosená stále, aby reprezentovala váš záväzok, existujú aj iné spôsoby ako nosiť prstene. Ak ste vo firemnom prostredí, obmedzte sa na jeden jednoduchý prsteň v striebre, zlate alebo dvojtónovom sfarbení s jednoduchým dizajnom a minimálnym leskom a definitívne ho nenoste na prstenníku ľavej ruky, ak len nie ste zasnúbený alebo ženatý. Ak ste v pokušení mať toho viac, potom zvážte skladaný štýl (to znamená – tri alebo viac prsteňov na jednom prste), ktorý sa nosí v neformálnom prostredí a uistite sa, že ste si tento štýl vzali za svoj s takým sebavedomím, že ho ľudia budú chcieť kopírovať (myslite na Lennyho Kravitza alebo Johnnyho Deppa).

Manžetové gombíky

Manžetové gombíky sú navrhnuté tak, aby držali manžety na mieste a najbežnejšie sa nosia ku košeliam s francúzskymi manžetami. To znamená, že tento pánsky šperk sa nosí pri viac formálnych príležitostiach. Môže to byť extravagantná udalosť, ktorá vyžaduje formálne oblečenie a manžetové gombíky prichádzajú v toľkých možnostiach, že pre nikoho nebude problém vyjadriť nimi svoj štýl a osobnosť. Všeobecným pravidlom je, že viazané manžetové gombíky majú tendenciu byť menej elegantné, zatiaľ čo kovové manžetové gombíky z drahých kovov sú viac noblesné a pritom stále mužné.

Odznaky na klopu saka

Tento typ pánskych šperkov je zvyčajne spájaný s politikmi, ale väčšina odznakov má celý rad rôznych orientácií (od osobných , cez súvisiacich s prácou až po štýlové) a prichádzajú v množstve veľkostí, farieb a dizajnov, ktoré by sa mali nosiť na klope saka. Držte sa malých rozmerov a uistite sa, že váš odznak nie je v disharmónii s ostatnými doplnkami, ktoré máte na sebe. Ak nosíte odznak kvôli štýlu, zvoľte jemné vtáčie pero, alebo kvetinový motív z mosadze, zlata alebo striebra (alebo akejkoľvek farby, ktorá ladí s vašim outfitom). Ak sa chystáte na nejakú udalosť, ktorá presadzuje niečo, v čo pevne veríte, napríklad v práva zvierat, zvoľte niečo čo reprezentuje váš postoj. Vyhnite sa však tomu v kancelárii alebo na rande.

Spony na kravatu

Spona na kravatu je horizontálna spona, ktorá kĺže cez vrch kravaty a kotví pod košeľou, aby zabránila lietaniu vašej kravaty všade možne. Vzhľadom k tomu, aký malý tento pánsky šperk je, môžete sa pri štylizovaní pohrať s rôznymi možnosťami. Je vždy stávkou na istotu mať klasickú a sofistikovanú variantu, ale skúste sa rozhodnúť aj pre zábavnú sponu s bizarným osobným významom, napríklad nejaké zviera alebo šport. Je to zábava, ale nie v pracovnom prostredí. Uistite sa , že farba zodpovedá zvyšku vášho outffitu.

Akýkoľvek šperk, ak ho nosíte správne, môže byť úžasným prínosom pre váš outfit. Majte na pamäti, a teraz sa opakujeme, že menej je viac. Solídne, jednoduché kúsky spravia pre váš zjav oveľa viac ako nejaký „oslňujúci gýč“. Vašim cieľom je doplniť outfit, nie odvádzať od neho pozornosť. Majte na pamäti tieto naše tipy a budete v pohode. Veľa šťastia, páni.


waiting...