Tričká

Kategórie

Pánske tričká

Pánske tričká sú základným stavebným kameňom šatníka. Hovorí sa, že džínsy sú najrozšírenejším odevom, tričká im ale svojim výskytom v uliciach smelo konkurujú. K džínsom, šortkám a pokojne aj k chino , tričko vám dodá na uvoľnenosti. Je menej formálne ako košele, preto je treba s ním tak aj pracovať. Úplným základom je štós bielych tričiek. Sú ako biele košele, dajú sa vziať ku všetkému. Na leto ideálne. V správnej veľkosti, ani nie upnuté, ani príliš voľné. Nemali by vám chýbať ani ďalšie základné farby - čierna, tmavo modrá, šedá a pokojne aj pastelové odtiene.

Pánske tričká

Muža vždy môžete súdiť podľa trička, ktoré nosí. Brando ich spravil trendovými, Che Guevera sa stal všadeprítomným a kapely ich používajú ako marketingový nástroj. Keď príde na tričká a štýl, názory často spadajú do dvoch táborov.

Sú tu muži, je ich ale drvivá väčšina, ktorí vidia tričko ako kúsok, ktorý je vhodný pre takmer každú príležitosť, a môžu ho nosiť bez rozmýšľania. A potom sú tu tradicionalisti, malí čo do počtu, ale hluční, ktorí majú pocit, že tričká sú absolútne mladistvé a nedbalo vyzerajúce, a nemali by sa nikdy nosiť mimo telocvične alebo pláže. Klingel navrhuje zlatú strednú cestu: tričko ako klasický, univerzálny kus oblečenia, vhodný nosiť na množstvo príležitostí, ale nie na všetky. Ak aj tričká predstavujú jadro niečej skrine, sú spôsoby ako ich nosiť lepšie, a horšie.

Dnes vám odkryjeme plusy a mínusy, zdravý prístup k tričkám a objavíme ako, kedy a kde ho najlepšie uviesť na scénu. Vitajte v najlepšom Sprievodcovi pánskymi tričkami na internete.

História pánskych tričiek

Kým tričká majú výrazne modernú povahu, ich pôvod – ako nátelník – je starý viac ako jedno storočie. Tričká dostali svoj názov (T-shirt) podľa tvaru do T, tvorený hranatým telom a pripojenými rukávmi. A takéto do tvaru T šité kúsky oblečenia boli pôvodne šité z vlny alebo hodvábu, a často zakrývali celé telo, boli navrhnuté tak, aby absorbovali pot, slúžili ako bariéra medzi pokožkou a drahším oblečením, ktoré mali ochrániť od ušpinenia. Počas priemyselnej revolúcie , pokrokom v tkaní a výrobe bavlnených tkanín sa dosiahlo, že boli viac priedušné a komfortné ako ich vrecovití a drsní predchodcovia (aj keď ani zďaleka neboli tak mäkké ako dnešné tričká). Tričká v priebehu 19. storočia dostali podobu , ktorú muži nosili pod oblečením, a dokonca baníci a prístavní robotníci ich nosili samostatne len s nohavicami, kým pracovali. Na prelome 20.storočia, americké námorníctvo začalo vydávať tričká svojim námorníkom, a ďalšie odvetvia armády ho v nasledujúcich dekádach nasleduje. Tričká boli určené na nosenie pod uniformou, ale vojaci, námorníci aj „mariňáci“ najmä tí ktorí bojovali v sparných tropických klimatických podmienkach, často odhodili svoju uniformu a fungovali len v tričku a nohaviciach. Odev, špeciálne navrhnutý ako spodná bielizeň, bol k dispozícii aj verejnosti. Komfortné, lacné, ľahko udržiavateľné boli tričká prijaté farmármi, rančermi a robotníkmi všetkých druhov, rovnako ako športovcami a športovými nadšencami. V roku 1940 sa tričká ako vrchné oblečenie stali obľúbeným oblečením pre malých chlapcov, ktorí sa nemuseli tak prísne riadiť kódexom odievania a boli notorickými „úfúľancami“. Po druhej svetovej vojne veteráni aj naďalej nosili svoje tričká s nohavicami pri práci okolo domu. Potom v roku 1950 filmy ako Električka zvaná túžba a Rebel bez príčiny popularizovali tričko ako samostatný kus vrchného oblečenia. Marlon Brando a James Dean prepožičali tričku nádych rebélie robiac tak z trička symbol mužnosti. A tak, ako sa často stáva, stredná trieda čoskoro kooptovala za vlastné to, čo bolo predtým oblečenie robotníckej triedy. Pokrok v sieťotlači v roku 1960 vytvoril novú vlnu grafických tričiek, ktoré sa hrali so všetkým od názvov kapiel až po politické slogany. Tričká sa stali jedným z najväčších „demokratizérov“ odievania, zatiaľ čo strih, zhotovenie a materiál voľakedy naznačovali príslušnosť k jednej triede, štandardizované, lacné tričká sa stali novým prostriedkom osobného vyjadrenia. A tak sa stalo, že kus oblečenia, ktorý ste pred 75 rokmi videli na ulici možno na jednej osobe, sa stal uniformou celého sveta.

Kedy nosiť tričko

Nemalo by byť prekvapivé, že tento kúsok, ktorý začínal ako spodná bielizeň a súčasť odievania malých chlapcov, si zachoval niečo zo svojej reputácie nedospelého a povesti najviac neformálneho oblečenia. Z tohto dôvodu štýloví puritáni prisudzujú tričkám minimálnu úlohu v pánskom šatníku, a chceli by zdôrazňovať, že v mnohých krajinách vás v tričku budú považovať za nedbalého a nevhodne oblečeného. Áno, tričká majú za sebou hrboľatú, ale ikonickú históriu, postarajú sa o pohodlie a praktickosť, čo ich robí tak populárnymi. Nikdy nemôžu byť oblečením na svadbu alebo pohreb, ale keď sú nosené správne, môžu byť štýlové a vhodné pre viac, než len na pláž alebo do telocvične.

Aký je dress code? Tričká nie sú vhodné na formálne príležitosti. Čokoľvek čo sa „cíti ako udalosť“ nie je miestom pre tričká.

Aká je vaša postava? Takmer všetky šaty vyzerajú lepšie na postave, ktorá je fit, a toto platí najmä pre tričká. Ak máte nadváhu, alebo ste chudý, tričko bude alebo priliehať a zdôrazňovať vaše brucho, alebo sa riasiť bez života na vašej chudej postave. Tak isto aj kontrast rukávov a vášho ramena bude upozorňovať na vaše zavalitú alebo kostnatú postavu. Preto chudí páni, alebo páni s nadváhou budú vyzerať vždy lepšie v oblečení, ako sú košele, športové bundy, ktoré pridajú nejakú štruktúru ich postave, vyformujú plecia, uberú z pásu a vyformujú mužný tvar do V. Dokonca aj Pólo tričká sú lichotivejšie pre „veľkých“ mužov, pretože ponúkajú detaily okolo výstrihu a pritiahnu pozornosť na tvár, preč od brucha. Tieto možnosti sú rovnako jednouché a pohodlné ako tričká. Chcete urobiť dobrý prvý dojem? Akokoľvek to zoberiete, tričká nie sú najlepšie vyzerajúcim kúskom na „von“, bez ohľadu na typ vášho tela. Takže ak idete „von“ , kde by ste mohli chcieť urobiť dobrý dojem, je lepšie nosiť niečo „ostrejšie“. Tričká sú skvelé na potĺkanie sa okolo domu, pri stretávaní s priateľmi, nákupný maratón (teda ak ste ženatý, slobodný nikdy nevie či nestretne tú pravú práve v obchode s potravinami). Sú menej ideálne na večierky a zhromaždenia, kde budete stretávať množstvo nových ľudí.

Ako nosiť tričko štýlovo

Skombinujte jednofarebné biele, alebo sivé tričko s tmavým denimom alebo khaki: Neuveriteľne klasický vzhľad, ktorým ťažko niečo pokazíte. Tričko s okrúhlym výstrihom vyzerá naozaj trendy s khaki nohavicami. Skombinujte námornícke modré tričká s khaki nohavicami: Svetlejšie nohavice a tmavšie tričko vyzerá lepšie ako modrá – k – modrej. V prípade, že dominantná farba grafického trička je tmavá, skombinujte ho so svetlejšími nohavicami. A naopak. Vrstvite starostlivo. Zatiaľ čo mnohí „módni nadšenci“ kombinujú Casual sako s tričkom, odborníci štýlu tým nie sú nadšení. Relatívna formálnosť saka je v rozpore s nenútenosťou trička. Ak sa chystáte obliecť tričko pod športovú bundu, bunda musí byť naozaj neformálna .

Pánske tričká a Klingel

Klingel vám prináša neuveriteľný sortiment pánskych tričiek rôznych farieb vo všetkých veľkostiach za viac ako priaznivé ceny. Nech sa rozhodnete pre ktorýkoľvek model obľúbených značiek Babista, Roger Kent alebo Men Plus, môžeme vám garantovať, že v týchto tričkách nebudete len „in“, ale kupujete si nimi aj kvalitu, ktorá je pre Klingel prvoradá.


waiting...