Spodná bielizeň

Kategórie

Spodná bielizeň– pohodlné tajomstvo

Od bedernej rúšky ku slipom a podprsenke

Hoci dnes spodná bielizeň podlieha módnym trendom a je nedeliteľnou súčasťou oblečenia pre všetky kategórie, jej história nie je tak bohatá a v prípade dámskej bielizne ani dlhá ako história vrchných odevov. Už starovekí Rimania používali bedernú rúšku najmä ako ochranu pred úrazmi či chladom, no následne sa o spodnom odeve dozvedáme až v trinástom storočí, a to tiež len u pánov. Zatiaľ čo pánske spodky sa vyvíjali a prispôsobovali móde aj praktickým požiadavkám, na tie dámske prišiel rad až v devätnásom storočí, kedy bolo pod módnou krinolínou nepríjemne chladno.

Taktiež vrchné časti spodnej bielizne majú svoj príbeh- pánske sa vyvíjali súbežne so spodným dielom, v devätnástom storočí sa dokonca spojili do obľúbeného overalu. Dámy sa hornej časti venovali už od staroveku, odkedy v často nebezpečnej a zraňujúcej snahe o štíhly pás a výraznejšie krivky zdokonaľovali odevný kúsok zvaný korzet. Ten až na začiatku dvadsiateho storočia zatienil sprvu nesmelý vynález podprsenky.

Spodné prádlo síce nepodlieha masívne módnym trendom, ale pružne sa im prispôsobuje. Okrem špecializácie na rôzne odvetvia ľudskej činnosti- celodenná práca, športové aktivity, materstvo, zdravotné dispozície- je možné ho doladiť s aktuálnym štýlom. Pod večerné šaty sa iste hodí podprsenka s odnímateľnými ramienkami a na turistiku si vyberiete radšej praktické spodky. Pod tričko sa zase hodí prádlo bez švov, páni ocenia nátelníky z moderných i klasických materiálov nielen pod formálnou košeľou.

Luxus, ktorý si musíte dopriať

Luxusné spodné prádlo je synonymom ženskosti. Vhodne zvolený kúsok či súprava zdôrazní prednosti a odpúta pozornosť od domnelých nedostatkov. Očakávanie obdivného pohľadu okorení partnerské chvíľky a nadvihne ženské sebavedomie. Niečo také dokážu aj nami ponúkané kvalitné podprsenky so ženskými prednosťami. Už samotné nosenie krásnej a dobre padnúcej bielizne povzbudí každú ženu aj v náročnom dni. Pre pánov luxus zase znamená pohodlie a bezpečnosť, ktorej nositeľmi náš sortiment spodného prádla nepochybne je.

V našom katalógu si vyberú všetci, čo vedia, že základom úspešného štýlu je luxusné spodné prádlo vysokej kvality. Toto podtrhuje prednosti odevu i jeho nositeľa. Podrobné veľkostné tabuľky zabezpečia, že sa v spodnej bielizni budete cítiť pohodlne a prirodzene.


waiting...