Bielizeň

Kategórie

Dámska bielizeň

Každá dáma vie, že spodná bielizeň je nutnou položkou jej šatníka, hlavne z praktických dôvodov. Dámy by sa mali spýtať samé seba, ktorý je ich obľúbený pár spodnej bielizne, aký strih sa im páči a prečo. Nákup dámskej bielizne môže byť zábava, keď ste si stanovili správny štýl a veľkosť bez ohľadu na značku. Dámska bielizeň je prvá vrstva oblečenia, obliekaná každý deň priamo na pokožku. A aby svoju funkciu dokonale spĺňala musí sedieť a musí byť pohodlná. Mnoho dám sa pri nakupovaní rozptyľuje množstvom rôznych módnych štýlov dámskej bielizne. Na pamäti by ste mali mať tieto naše odporúčania, pretože nepohodlná spodná bielizeň môže spraviť váš deň menej zábavným. Zabraňuje aj tomu, aby vaša bielizeň poskytovala podporu a ochranu. Aby ste sa uistili, že nakupujete dámsku bielizeň, ktorá správne sedí, mali by ste si urobiť čas na zmeranie sa pre správnu veľkosť bielizne a vybrať veľkosť, ktorá je najbližšia vhodná. Môžete tiež zvážiť úroveň komfortu, ktorý rôzne tkaniny používané v dámskej spodne bielizni poskytujú. Či už preferujete tangá alebo bikiny, s alebo bez čipky, alebo chcete zapôsobiť na špeciálnu osobu vo vašom živote, dámska bielizeň môže byť vždy roztomilá a praktická.

Štýly dámskej bielizne

Dámy si môžu pri nakupovaní vyberať z niekoľkých rôznych štýlov. Je zrejmé, že existujú štýly, ktoré sedia lepšie pre niektoré dámy v porovnaní s ostatnými. Žiaľ, väčšina dám nevie, aký štýl spodnej bielizne je pre ňu najvhodnejší, kým ju nevyskúša a nenosí. Sú štýly, ktoré sú oveľa pohodlnejšie ako ostatné. V konečnom dôsledku, dobre padnúca dámska bielizeň, bez ohľadu na štýl alebo značku, by nemala zvýrazňovať líniu nohavičiek. To je vždy no-no. Mnohé z dnešných štýlov ponúkajú bezšvové možnosti.

Klasické nohavičky

Tiež známe ako „babkovské“ . Tento štýl dámskej bielizne poskytuje plné pokrytie a vysoký pás. Nie je to najatraktívnejší typ spodnej bielizne, ale pre mnoho dám je najpohodlnejší. Jedna nevýhoda tohto štýlu je, že vysoký pás je viditeľný nad nohavicami z nízkym sedom.

Francúzsky strih nohavičiek

Tiež niekedy označovaný ako „high-cut“. Dámska bielizeň francúzskeho strihu má rovnako vysoký pás ako klasické nohavičky, ale je vysoko vykrojená, až nad najširšiu časť stehna. Mnohé dámy preferujú tento strih, pretože gumička na vykrojení klasických nohavičiek môže byť tesná a nepohodlná.

Vysoko krojená dámska bielizeň

Líši sa od francúzskeho strihu. Má vysoké vykrojenia a pás sedí asi 4 cm pod prirodzeným pásom nositeľky. Tento štýl zaisťuje väčšie pohodlie pre nositeľku ako iné štýly, ktoré poskytujú menšie pokrytie a je menej viditeľné pod oblečením, než štýly, ktoré poskytujú väčšie pokrytie.

Hipster nohavičky

Túto dámsku bielizeň nenosia len „hipsterky“. Je pomenovaný podľa spôsobu ako sedí pás, plných 5 centimetrov pod pásom na bokoch. Hipster nohavičky sú vybavené nízkymi vykrojeniami a poskytujú plné pokrytie. Sú vynikajúce pre dámy, ktoré nosia rady džínsy a nohavice s nízkym sedom.

Šortky

Tento štýl je modelovaný podľa pánskych slipov a má obdĺžnikový tvar ako boxerky. Pas sedí pod pásom a nohavičky majú nízke vykrojenie. V skutočnosti, niektoré typy môžu mať sáry, ktoré siahajú dole na stehno, čo z nich robí dobrú voľbu pre celodenné nosenie.

Bikiny

Tento štýl dámskej bielizeň je modelovaný podľa dámskych plaviek. Pás sedí asi 8 cm pod pásom. Majú veľmi vysoké vykrojenia. Poskytujú málo pokrytia, ale sú menej viditeľné pod oblečením.

String nohavičky

Tento štýl dámskej bielizne je modelovaný podľa dámskych bikín na uväzovanie. Tiež sedia 8 cm pod pásom, avšak vykrojenia sú konštruované s tenkým pásikom látky, ktorý prechádza z prednej na zadnú stranu, ktoré vytvárajú trojuholník.

Tangá

Tento štýl poskytuje minimum pokrytia a je preferovaný pod priliehavým oblečením. Pás sedí 8 cm pod prirodzeným pásom a boky a zadná časť tohto typu dámskej bielizne je zložená z troch pruhov tkaniny. Predná časť tvorí tvar T. Tangá sú skvelou voľbou, keď je nevyhnutné alebo preferované minimálne pokrytie. Opäť sa ale uistite, že správne sedia.

Látky používané v dámskej bielizni

Dámsku bielizeň nájdeme v širokej škále materiálov. Hoci, najviac používaným pre praktické každodenné nosenie je bavlna. Tento materiál ponúka pre nositeľku rad podstatných výhod. Je mäkký a má čo ponúknuť, robí nosenie pohodlnejším a zaručí, že bude robiť každý pohyb s nositeľkou. Bavlna absorbuje vlhkosť a odvádza ju preč od tela. Umožňuje rýchle odparovanie potu z pokožky. Iné špeciálne typy bielizne môžu byť zhotovené zo množstva rôznych materiálov. Satén a hodváb sú preferované pre hladkú a chladivú textúru a lesklý vzhľad. Nylon a polyester sa tiež nosí z týchto dôvodov, a tieto materiály sú menej nákladné. Môžu byť použité aj tvarujúcej dámskej bielizni. Spandex a Lykra sú najčastejšie používané pri výrobe tvarujúcej dámskej bielizne. Latex, PVC, koža, sieťovina a čipka sú používané pri výrobe špeciálnej dámskej bielizne pre ich vizuálnu príťažlivosť, ale nie sú veľmi pohodlné na dlhodobé nosenie.

Meranie pre správnu veľkosť dámskej bielizne

Stanovenie rozmerov bokov a pása nie je nijako zložité. Všetko, čo dámy potrebujú je pero, papier a meracia páska. Tieto miery je jednoduché vziať v súkromí a použiť neskôr pri nakupovaní.

Pás – stojte rovno a oviňte krajčírsky meter okolo pása tam, kde je najpohodlnejšie nosiť pás spodnej bielizne. Je to zvyčajne asi 2,5 cm pop pupkom. Meranie nemá byť príliš tesné.

Boky – stojte rovno s nohami pri sebe. Oviňte krajčírsky meter okolo najplnšej časti bokov. Znova – meranie nemôže byť príliš tesné.

Zhrnutie

Výrobcovia produkujú niekoľko rôznych štýlov dámskej bielizne, ktorá je vhodná pre celý rad príležitostí. Dámska bielizeň s nízkym pásom je menej viditeľná ak nosíte rady nohavice s nižším sedom. Vysoko vykrojená dámska bielizeň je komfortnejšia pre dámy, ktoré majú pocit, že nízko krojená bielizeň môže byť obmedzujúca. Iné štýly dámskej bielizne poskytujú viac či menej pokrytia a nemali by vytvárať viditeľné línie pod oblečením. Klasické nohavičky sú praktickou, každodennou bielizňou, ktorú väčšina dám považuje na najpohodlnejšiu. Bikini alebo tangá v štýle spodnej bielizne sú pod oblečením najmenej viditeľné a sú vhodné pod priliehavé oblečenie. Keď kupujete dámsku bielizeň, venujte pozornosť výberu správnej veľkosti pre najviac pohodlia. Väčšina výrobcov vychádza pri dimenzovaní dámskej bielizne z rozmerov pása a bokov. Hoci, rozmer pása samotný funguje iba v prípade núdze. Na stránkach Klingel nájdete niekoľko štýlov dámskej bielizne, vrátane najnovšej tvarujúcej a bezšvovej. Dámy, cíťte sa sebaisto v dámskej bielizni od Klingel.


waiting...