Pulóvre a svetre

Kategórie

KOMU JE URČENÁ DÁMSKA PLETENÁ MÓDA?

Nové materiály, nové možnosti

Ovce, lamy, králiky, huňaté zvieratá ľudí naučili, že vďaka teplému kožúšku sa dá čeliť nepriazni počasia. A nemusí to byť len kožúšok v pravom zmysle slova, ale aj hrejivé oblečenie spradené z vlny, ktorú človeku láskavo poskytujú. Ten na oplátku, aj kvôli čoraz vyšším požiadavkám a nárokom odevného priemyslu, v priebehu stáročí vymýšľal nové vlákna a sofistikované technológie spriadania do stále ľahších materiálov.

Takže sa plietlo jedno cez druhé a zrazu pletená móda nie je iba záležitosťou chladných mesiacov. Vďaka jemným vláknam, ľahkým materiálom, vzdušne spleteným vzorom je možné pletené modely nosiť celoročne. A to je výborné, pretože tieto modely sú veľmi elegantné a lichotivé. Pletením sa zhotovujú najmä vrchné časti odevu, pulóvre, svetre, vesty, kardigany, tričká, a potom ešte šaty a prípadne sukne. V prípade dolného dielu odevu sa uplatňuje jemnejšie tkanie a iné materiály, a následne vznikajú pančuchové nohavice, trošku iný typ oblečenia. Nesmierne bohatou pletenou kategóriou je skupina doplnkov, ktorá sa môže využívať pri vhodných príležitostiach po celý rok. V zime síce potešia masívne, pohodlné a teplé svetre, pulóvre, čiapky a šály. Ale ďalšiu kategóriu pleteného oblečenia tvoria ľahké a vzdušné pulovríky či šaty v ženských líniách, s krásnymi jemnými vzormi alebo čipkovanými vsadkami.

S pleteným modelom sa nikdy nespletiete

Ani módni tvorcovia nezabúdajú na pletené materiály. S úspechom ich používajú vo svojich kolekciách, ktoré sú základom pre masové módne trendy. Pulóvre s netopierími rukávmi, s krajkou na chrbtovom dieli, s nášivkami, nitmi či veľkými aplikáciami, dlhšie aj kratšie nie sú len výsadou mládeže, ktorá chce byť stále in, ale vhodne zapadnú aj do šatníka modernej uvedomelej ženy. Overte si to nahliadnutím na naše pletené modely, spĺňajúce vysoké kritériá kvality, ako aj módneho diktátu.

Táto móda je určená smelým elegantným ženám, ktoré vedia, čo chcú. Vôbec nie sú popletené. Vyberú si z ponuky nášho online katalógu obľúbené kúsky, ktoré potom s gráciou nosia. Neboja sa pletených modelov, lebo sú nadčasové, ale aj tak trendy. Maximálne popletú svojou prívetivou krásou hlavy mužom.


waiting...