Súpravy(0)
Ospravedlňujeme sa! Vybraná kategória neobsahuje žiadne produkty.

Kategórie

Filtrovať & zoradiť

  • Zoradiť podľa:
    Najpredávanejšie

Zoradiť podľa:

Súpravy(0)

Dámske twinsety

Každá sezóna prináša nové prístupy k farbám, materiálom, strihom oblečenia a takmer vždy je zrejmý návrat k určitému obdobiu v minulosti. Súčasná móda znovu objavuje štýly z rokov štyridsiatych až osemdesiatych, vracia sa k tradícii "a la lady". A dámske twinsety sú neodmysliteľnou súčasťou tohto štýlu. Twinsety sú elegantné, veľmi ženské a veľmi univerzálne. Dámsky twinset je jednoducho víťazná dvojka.

Dámske twinsety

Dámsky twinset, ako názov napovedá, je dvojica svetríkov z rovnakého materiálu a v jednej farbe, ktoré sú nielen veľmi elegantné, ale aj praktické svojou variabilitou. Líšia sa dĺžkou rukávov a niekedy zakončením pri krku. Spodný svetrík môže byť aj s rolákovým golierom, čo oceníme zvlášť v zime. S rukávom v dĺžke po lakte, ale aj s krátkym, alebo úplne bez rukávov. Vrchný je vždy so zapínaním na gombíky ako kardigan. Svetríky sa dajú nosiť zvlášť, ale najviac vyniknú spolu. Väčšinou sú k dostaniu z kvalitnej a ľahkej vlny s prímesou angory alebo kašmíru, takže krásne hrejú, ale nehryzú, a dajú sa nosiť aj priamo na pokožku. Variabilnosti twinsetu využijete po celý rok. V zime vám dvojitá vrstva nahradí teplý sveter, ale keď sa ocitnete v prekúrenej miestnosti, môžete vrchný svetrík zložiť a ste stále šik.

Dámske twinsety boli propagované v rokoch 1950 až 1960 módnymi ikonami ako Grace Kelly, Marylin Monroe a Audrey Hepburn a čoskoro sa stali základným kúskom šatníka pracujúcich dám. Počas rokov získali dámske twinsety reputáciu ako konzervatívne, dokonca nevkusné kúsky oblečenia, spájané s vyššou triedou „twinset a perly“. Avšak, ak je zvolený twinset správne, získate naozaj elegantný zjav. Jeho strih musí byť dokonalý, skĺzať po tele a vytvárať tvarovanú siluetu. Správnymi doplnkami vytvoríte elegantný, formálny vzhľad.

Ako vybrať perfektný dámsky twinset?

Strih twinsetu je zásadný, pretože objemné, beztvaré kúsky majú tendenciu byť nelichotivé a nositeľka v nich bude vyzerať nedbalo. Či je už twinset zložený z tielka alebo pulóvrika s krátkym rukávom, mali by kopírovať postavu a zvýrazniť krivky.

Ako určiť veľkosť dámskeho twinsetu

Potrebujete vedieť rozmery poprsia, pásu a bokov, aby ste našli twinset, ktorý perfektne sadne. Pri meraní meter neutiahnite tesne a je potrebné ho udržať v polohe paralelnej s podložkou počas merania. Aby ste získali objem poprsia, postavte sa vzpriamene s rukami pozdĺž tela. Meriate cez chrbát a najširšiu časť poprsia.

Rozmer pása by ste mali brať na vašom prirodzenom páse medzi pupkom a hrudným košom. Ide o najtenšiu časť tela a presné umiestnenie sa líši od dámy k dáme. V prípade pochybností, svoj prirodzený pás nájdete pri zohýbaní. Je presne v mieste kde s vaše telo zohýba. Podobne, boky je potrebné merať okolo najplnšej časti bokov, priamo pod bedrovou kosťou.

Výber lichotivého výstrihu pre dámsky twinset

Tradičný výstrih dámskych twinsetov je okrúhly. Moderné topy už prichádzajú aj s V-výstrihmi, padavými výstrihmi, oválnymi aj lodičkovými výstrihmi. Okrúhly výstrih má tendenciu robiť dámy s väčším poprsím ešte plnšími a krátky krk v nich vyzerá ešte kratší. Napriek tomu, tento typ výstrihu vyhovuje celému radu typov tváre aj postavy a je ľahké k nemu nájsť doplnky. Topy s V-výstrihom sú najuniverzálnejšie, pretože lichotia takmer každej postave. Ak je V-výstrih príliš hlboký, mohlo by to byť príliš odhaľujúce, preto buďte opatrné keď volíte tento typ výstrihu. V-výstrih má tendenciu pridávať dĺžku, preto nositeľka vyzerá štíhlejšie.

Padavé goliere tvoria na výstrihu záhyby. Vyzerajú mimoriadne dobre na dámach s mohutnejšou postavou, širokou tvárou, alebo krátkym krkom, ale pridajú šírku a horizontálnu líniu nízkym dámam. Oválne výstrihy sú často hlboké, tvarované do U. Tento typ výstrihov vyzerá dobre na dámach pevnejšie stavaných, so širokou tvárou a dodáva obje poprsiu útlejším dámam. Dámy s dlhým krkom a úzkou tvárou by sa mali vyhnúť tomuto typu výstrihu, pretože ich ešte viac pretiahne. Lodičkový výstrih siaha od jedeného ramena k druhému a je plytký. Tento typ výstrihu sa hodí väčšine dám, jedine tie so širšími plecami by sa mu mali vyhnúť.

Výber správnej farby pre dámsky twinset

Twinsety sú k dispozícii v širokej palete farieb. Väčšina z nich prichádza jednofarebná, ale vzory a farebné kombinácie sú perfektné na osvieženie vzhľadu. Ak nositeľka chce dosiahnuť viac klasický vzhľad, neutrálne alebo tmavé farby sú ideálne. Aby ste pridali trocha zaujímavého šmrncu, zvoľte rozdielne, ale doplnkové farby, napríklad modrá a zelená v podobných odtieňoch, alebo čierna a biela. Pre ležérnejší vzhľad zvoľte vzorovaný top pod jednofarebným svetríkom. Klasickým twinsetom v zhodnej farbe získate uhladený, elegantný vzhľad.

Voľba doplnkov k dámskym twinsetom

Twinset a perly ponúkajú klasický a elegantný vzhľad. Perly môžu byť nahradené krátkou, guľatou retiazkou alebo korálikov. Ak chcete aby váš twinset získal súčasný šik, jednoducho do dosiahnete elegantnými doplnkami. Pridajte viacradové koráliky k topu s V – výstrihom alebo zmeňte vzhľad jednoduchého twinsetu vzorovanou šatkou. Opasok na zapnutom kardigane alebo pod rozopnutým kardiganom zvýrazní pás. Dámske twinsety sú nádherne univerzálne. Môžete ich nosiť k elegantnej sukni aj k roztrhaným džínsom.

Dámske twinsety sa stali rokoch 1950 až 1960 obľúbenými pre svoju univerzálnosť. Mohli byť nosené do kancelárie aj na semi-formálne príležitosti. Najprv propagované ikonami štýlu, sa tieto vrstvené topy stali nevyhnutnou súčasťou šatníka. To že si získali reputáciu ako konzervatívne a trochu nudné oblečenie, nie je nevyhnutne pravda. Dôkazom je Marylin Monroe a jej neodolateľné krivky. Oba kúsky, top aj kardigán by mali pohodlne rysovať postavu, bez toho, aby boli príliš tesné, ale ani príliš voľné. Vždy je lepšie kúpiť presne vašu veľkosť.

Dámske twinsety už dobre cez päťdesiat rokov porušujú ono nepísané pravidlo, že nič nie je navždy. Vznikli v Amerike v čase hospodárskeho zázraku, kedy bolo nanajvýš žiaduce ukazovať, ako sa všetkým dobre darí, kedy sa dáma niekoľkokrát za deň prezliekala a ku každej príležitosti si brala iné šaty, aby bola pýchou a dokonalú vizitkou manželovho úspechu ...

To všetko odniesol čas, zošnurovaný módny diktát nahlodali feministky a v šesťdesiatych rokoch dorazili nespokojní potomkovia. Ale dámske twinsety prežili a nosia sa v podstate nezmenenej forme dodnes.


waiting...