Dekorácie(0)
Ospravedlňujeme sa! Vybraná kategória neobsahuje žiadne produkty.

Kategórie

Filtrovať & zoradiť

  • Zoradiť podľa:
    Najpredávanejšie

Zoradiť podľa:

Dekorácie(0)

Bytové dekorácie

Bytové dekorácie sú neoddeliteľnou súčasťou interiéru a každý, kto má aspoň trochu cit pre moderno vie, že sa bez nich žiadny byt ani dom nemôže obísť. Zohnať dekorácie rozhodne nie je problém, dnes dennodenne narazíte na dizajnové obchodíky s prekrásnym tovarom, ktorý už vo výklade láka ku kúpe, ale tiež má istú cenu, ktorá je obvykle vyššia, než si priemerne zarábajúci človek, môže dovoliť. Ak si chcete miestnosti vášho príbytku vybaviť moderne, štýlovo a príjemne, nemusíte míňať stovky eur, stačí len vedieť, kde hľadať ...

Bytové dekorácie

Mnohí z vás iste radi a dôkladne študujú knihy, časopisy, weby a blogy venované bytovým dekoráciám a veľmi sa vám páči to, čo vidíte ... ale, keď príde na dekoráciu vlastného domova, nie ste si istí, ktorým smerom sa vydať .

Či už zdobíte jednu miestnosť alebo celý dom, chatu, alebo zámok, Klingel vás vybaví užitočnými radami ako určiť štýl vašej bytovej dekorácie, pomôže vám zamerať sa na prvky, ktoré zodpovedajú vášmu vkusu, a svojou úžasnou ponukou bytových dekorácií pre vás vytvorí domov vašich snov s pečaťou vašej osobitosti.

Klingel vám prináša širokú škálu produktov, povrchových úprav, farieb, dekoratívnych prvkov a v neposlednom rade dostupné ceny. Nebo je limit, a teda naozaj nie je žiadny dôvod pre nikoho obmedzovať sa bytovou dekoráciou, ktorá nezachytí jeho vlastný jedinečný štýl a záujmy.

Ak ste doteraz neidentifikovali svoj vlastný konkrétny štýl, alebo ak si nie ste istí, ako postupovať nasledujte rady Klingel.

Bytové dekorácie pre domov v štýle Casual

Túžite po neformálnom štýle, ktorý je útulný, teplý, pohodlný a pozývajúci? Ak chcete vytvoriť ležérny štýl vášho domova, zoznámte sa s tipmi bytových dekorácií, ktoré vytvoria skutočne neformálne priestor.

Pre začiatok, ležérne priestory majú jednoduché detaily, textúrované prvky v tkaninách a doplnkoch, upokojujúce vodorovné línie, mäkké polstrovanie, povrchy s nízkym leskom a bytové dekorácie, ktoré sa vyhýbajú dokonalej rovnováhe.

Priestory zariadené v Casual štýle sú ideálnym miestom pre dotyk rozmarnosti. Použite dekoráciu vtáčej búdky alebo drevený svietnik ako základňu lampy, nastohujte kusy vintage kufrov, ktoré vám vytvoria odkladací stolík, použite nízku staromódnu žehliacu dosku ako kávový stolík.

Casual bytové dekorácie sa ľahko začlenia do rustikálneho štýlu, štýlu francúzskeho vidieka, Shabby Chic štýlu aj amerického country štýlu.

Keďže mnohí z nás si užívajú uvoľnenejší životný štýl, veľa domovov je dnes doplnených Casual bytovými dekoráciami. Prvky ležérneho Casual štýlu sú vhodné do väčšiny akýchkoľvek miestností a navodia pocit pohody a pohodlia.

Na dosiahnutie Casual vzhľadu, použite bytové dekorácie dlhé, veľké a horizontálne, nie vertikálne, vysoké a malé. Stolíky sú robustné a v širokej škále, poskytujú príjemný pocit a súčasne priestor pre uloženie a rozkladanie. Vytvára to upokojujúci vzhľad. Miestnosti zariadené v tomto štýle sú ideálne pre bytové dekorácie z prútia, železa a ratanu. Bytové dekorácie v starožitnom vzhľade sú úplne dokonalé.

Bytové dekorácie pre elegantný domov

Ak máte radi vzhľad elegantných hotelov ako Ritz-Carlton, alebo verejných budov, ako napríklad Biely dom, pravdepodobne budete hľadať bytové dekorácie vo formálnom štýle.

Keďže domy dnes nie sú obvykle konštruované s hlbokými podlahovými výliskami, ani ručne položenými parketovými podlahami vo vzore rybej kosti, ani s vyrezávanými stropmi a nástennými maľbami, existujú prvky bytových dekorácií vo formálnom štýle, ktoré vnesú závan elegancie i do moderných domovov.

Jeden z najviac charakteristických rysov interiérov zdobených vo formálnom štýle je symetria okien, nábytku, umeleckých diel a podlahy. Tieto prvky sú väčšinou usporiadané v presných dvojiciach na rovnej osi po miestnosti.

V interiéri formálneho štýle priťahuje pozornosť centrálny fokálny bod.

Mohlo by to byť krásne panoramatické okno s výhľadom na dokonale upravený trávnik. Ústredným bodom by mohol byť krb uprostred najdlhšej steny, alebo aj jedinečný kus nábytku.

Formálne bytové dekorácie sú najvhodnejšie do domov s vysokými stropmi, veľkými oknami a takými architektonickými prvkami ako veľký krb, alebo krásne obložené steny.

Vzhľadom k tomu, že formálny štýl je tvorený tak, aby priťahoval pozornosť, vysoko leštené drevo, lesknúce sa zrkadlá, luxusné tkaniny a iskrivé krištáľové lustre sú normou. Rovnako dôležité sú vysoko leštené mosadzné okenné a dverové kovania a výnimočne zaujímavé solitéry.

Nábytok a bytové dekorácie vo formálnych interiéroch sú často starožitné alebo jemné reprodukcie.

Nábytok je väčšinou z tmavého dreva, ale dekorácie sú často z prepychovo vyzerajúcich ľahších driev. Importované orientálne koberce pokrývajú leštené podlahy. Umelecké diela sú v komplikovaných ručne vyrezávaných rámoch. Krištáľové svietidlá iskria na stenách a strope.

Bytové dekorácie v modernom štýle

Rozhodnite sa pre moderný štýl bytových dekorácií, ak sa chcete držať prúdu, a užívať si veci, ktoré sú moderné dnes a práve teraz.

Hoci moderné interiéri by mohli byť považované za chladné a minimalistické, tie dnešné sú pohodlné a príjemné, aby boli preplnené a tmavé. Je to štýl, ktorý je tiež vhodný pre kancelárie a obchody, ako pre lofty, domy a byty.

Domov v súčasnom štýle môže byť pokojným a pohodlným útočiskom.

Na dosiahnutie vzhľadu moderného domova, je dôležité sa držať niekoľkých základných pravidiel.

V podstate, jednoduchosť, subtílna sofistikovanosť, textúry a čisté línie pomôžu definovať moderné bytové dekorácie. Interiér sa prezentuje skôr priestorom než vecami. Svojim zameraním na farbu, priestor a tvar sa moderné interiéry stávajú elegantnými a sviežimi.

Neutrálne, čierna a biela sú hlavné farby v modernom štýle interiérov. Paleta je často doplnená a akcentovaná jasnými a výraznými farbami. Čierna sa často používa ako základ a definuje moderný štýl miestnosti. Steny sú natreté v základnej neutrálnej farbe a budú nádhernou kulisou pre odvážne farebné bytové dekorácie. Ak majú steny pastelové obruby napr. okná by mali byť neutrálne. Ak je stena jasnej, výraznej farby, všade inde by mala byť použitá neutrálna farba.

Najviditeľnejším a najvýraznejším prvkom moderného interiérového dizajnu je línia. Nájdete ju v architektonických detailoch, v použití odvážnych farebných blokov, vysokých stropoch, holých oknách a geometrických tvaroch bytových dekorácií.

Využite konštrukčné prvky. Vzduchovody môžu visieť zo stropu, rozbité tehly poskytujú textúru a exponované inštalatérske rúrky sú dokonale prijateľné v interiéri moderného štýlu.

Bytové dekorácie pre tradičný domov

Interiéry v tradičnom štýle sú upokojujúce a klasické. Možno ste vyrástli v takomto dome.

Čo sú tradičné bytové dekorácie a čo nie?

Tradičná dekorácia je pokojná, usporiadaná a predvídateľná. V tradičnom interiéri nič nie je divoké, alebo chaotické. Zariadenie je klasické a máte pocit, že zastarané. Nič nie je prekvapujúce. Kúsky sa k sebe hodia a sú konzistentné.

Nábytok a dekorácie sú umiestnené vo dvojiciach. Nič nie je mimo svojho miesta alebo v rôznom štýle. Všetko vyzerá tak, že to patrí k sebe.

Tradičné interiéry nie sú ostentatívne, ale skôr trochu Casual. Kusy nábytku sú často reprodukcie. Moderné, eklektické kusy nemajú žiadny priestor v tradičnom interiéri.

Domov v tradičnom štýle poskytuje pocit pohodlia pre všetky vekové skupiny. Je to známy pohľad, ktorý vidíte v časopisoch. Tradičný domov nie je miestom pre bytové dekorácie v modernom štýle, ani z nerezu.

Všeobecne platí, že tradičné miestnosti používajú kombináciu zvislých línií s pokojnejšími vodorovnými. Jemné krivky sú vidieť v nábytku i bytových dekoráciách. Farba v tradičnom interiéri je často v polovici rozsahu tónov. Vyhnite sa neónovým jasným farbám.

Celková atmosféra domova s tradičnými bytovými dekoráciami je útulná, decentné a nerozčuľuje.


waiting...