Nočná bielizeň

Kategórie

Pánska nočná bielizeň

Nie je žiadnym tajomstvom, že spôsob, akým sa obliekate počas dňa ovplyvňuje váš komfort a sebavedomie a to isté platí pre spôsob, akým sa obliekate v noci. Voľba vašej nočnej bielizne môže zlepšiť kvalitu odpočinku. Pri výbere pánskej nočnej bielizne je dôležité zvážiť klímu a podmienky, v ktorých spíte. Čo je pohodlné v auguste, nemusí byť tak príjemné vo februári. Existuje celý rad možností od klasických pyžám, po kombinézy, z ktorých každá má svoj špecifický vzhľad a osobitosť.

Pánska nočná bielizeň

Pre mnoho pánov ísť do postele znamená stiahnuť svoju košeľu a nohavice a vkĺznuť medzi vankúše vo svojej spodnej bielizni. Kým boxerky a tričká na spanie sú v poriadku v teplom počasí, nie sú práve to pravé v chladnom období. Sú aj situácie, kedy je žiadaná zdržanlivosť a je potrebné väčšie pokrytie. A aj v mnohých iných situáciách je nejaká forma pánskej nočnej bielizne ideálna a žiaduca. Správna pánska nočná bielizeň vyzerá dobre a dobre sa v nej dokonca aj cítite. Faktom je, či už dobrým alebo zlým, šialenstvo pohodlného casual štýlu dosiahlo bod, kedy sa pyžamá nosia na verejnosti, so zmiešaným prijatím. Dokonca boli prijaté nejaké zákony zakazujúce nosenie pyžám na určitých miestach. Správny typ pánskej nočnej bielizne môže znamenať rozdiel medzi dobrým a nepokojným spánkom. Zatiaľ čo veľa pánov dáva prednosť minimálnemu, alebo žiadnemu oblečeniu počas spánku a spia v maximálnom pohodlí, iní sa rozhodnú pre nočnú bielizeň, ktorú môžu použiť aj ako oblečenie na leňošenie počas dňa. Nájdenie pánskej nočnej bielizne, ktorú budete nosiť často a radi je otázka správnej veľkosti, výberu preferovaného štýlu, zvolenia príjemného materiálu a perfektného vzhľadu.

História pánskej nočnej bielizne

Prekvapivo, pyžamá sú relatívne nová móda, aspoň pre Američanov a Európanov. Predtým, ako boli predstavené na Západe, ako pánska nočná bielizeň fungovali košele alebo kombinézy, ktoré boli súčasťou spodnej bielizne. Pyžamo je indická tradícia, ktorú do Európy priniesli britskí kolonizátori na konci 19. storočia, v Amerike sa uchytil na začiatku 20. storočia. Zábave znejúce slovo „pyžamo“ v skutočnosti pochádza z perzštiny a znamená „odev nôh“ a poangličtené hláskovanie bolo prvýkrát použité v roku 1883.

Určenie veľkosti pánskej nočnej bielizne

Najčastejšie je veľkosť označovaná písmenami a prichádza v normálnych a predĺžených veľkostiach. Rovnako ako u pánskej spodnej bielizne a plaviek, do písmenového označenia boli konvertované veľkosti pása. Majte na pamäti, že nočná bielizeň by mala byť voľná a pohodlná a nie obmedzujúca. Pri rozhodovaní medzi dvomi rôznymi veľkosťami je takmer vždy lepšie rozhodnúť sa pre väčšiu. Následok bude pohodlnejšie nosenie a takisto zostane priestor na určité zmrštenie, ku ktorému časom dochádza praním prírodných vlákien ako je bavlna, ľan a flanel.

Štýly pánskej nočnej bielizne

Páni majú 5 základných možností, pokiaľ ide o nočnú bielizeň: klasická pyžamová súprava, šortky na spanie, nočné košele alebo kombinézy. Nočné košele sú niekedy spárované s voľno-časovými nohavicami, alebo šortkami na spanie pre mimoriadne teplo, vytvárajúc tak alternatívnu pyžamovú súpravu.

Klasické pyžamové súpravy

Tradičné pánske pyžamo sa skladajú z trička s dlhým rukávom a dlhých nohavíc. Keď je vrchný diel vo forme podobnej košeli, má golier, zapínanie na gombíky a voľné manžety. Manžeta nie je priliehavá, ani vyhrnutá, ale môže mať lemovanie, alebo kontrastný prúžok materiálu na mieste, kde manžeta končí. Nohavice majú elastický, alebo sťahovací pás a rázporok s patentovým zapínaním. Pri veľmi chladnom počasí môžu byť pyžamá vrstvené na tielko alebo dlhú termo bielizeň.

Lounge nohavice

Pre pánov, ktorí chcú len polovičnú súpravu pyžama sú ideálne lounge nohavice. Niektoré sú ušité skôr ako štandardné pyžamové nohavice, prichádzajú v klasických látkach a vzoroch, zatiaľ čo iné majú humorné kreslené obrazy, grafické vzory, logá športových tímov a symboly, alebo iné podobné potlače. Rovnako ako takmer všetka pánska nočná bielizeň, tieto nohavice majú elastický pás, šnúrky na utiahnutie, alebo oboje. Lounge nohavice možno nosiť samostatne alebo v vrchným dielom, ako je tielko, tričko, alebo krátka alebo dlhá nočná košeľa. Tieto nohavice môžu byť nosené na leňošenie počas dňa, rovnako, ako aj do postele. Sú vyrobené z ľahkých tkanín ako je bavlna alebo priedušné elastické zmesi umelého hodvábu a lykry.

Šortky na spanie

Nosenie šortiek na spanie je krokom nahor od boxeriek, pretože majú zvyčajne nejakým spôsobom zaistený rozparok, takže dovolia pánom sa pohybovať po dome v šortkách, bez toho aby sa museli obliekať. Šortky na spánok môžu mať pružný alebo sťahovací pás. Množstvo šortiek prichádza v exotických vzoroch, hoci sú k dispozícii aj tradičné potlače a jednofarebné látky. Šortky na spanie sa dajú nosiť samostatne alebo s tričkom, rovnako ako lounge nohavice.

Pánske nočné košele

Klasická nočná košeľa je voľná, s dlhými rukávmi, bez goliera s krátkou gombíkovou lištou a lem, ktorý siaha dobre na stehná alebo zvyčajne až po kolená. Napriek tomu, ako to znie, pánska nočná košeľa je mužsky vyzerajúca a nedá sa zameniť s dámskou nočnou košeľou.

Pánske nočné kombinézy

Rovnaké pyžamové kombinézy aké nosí mnoho detí je k dispozícii aj pre pánov. Jednodielne pyžamá sú veľmi teplé a veľmi pohodlné. Mnohé z ich sú navrhnuté v podobe zvierat alebo super hrdinu, hoci niektoré sú seriózne v jednofarebných, prúžkovaných, či dokonca kamufláž látkach a nie sú veľmi odlišné od konceptu staromódnych kombinéz (ktoré sú stále predávané a stále rovnako pohodlné). Väčšina jednodielnych pyžám – kombinéz sa zapína zipsom, gombíkmi alebo patentmi a niektoré ponúkajú pohodlie padnutého sedu.

Materiály, farby a vzory pánskej nočnej bielizne

Materiál, farba a vzor pánskej nočnej bielizne je jednoducho otázkou vkusu a pohodlia, aj keď aj teplota miestnosti má trochu vplyv na voľbu materiálov. Pánska nočná bielizeň je vyrobená s cieľom zabezpečiť dokonalú pohodu a je dodávaná v širokej škále štýlov, materiálov farieb a vzorov. Aj keď materiál je v konečnom dôsledku vecou osobných preferencií, páni si ho môžu zvoliť aj zodpovedajúc ročnému obdobiu. Na leto sú vhodnejšie priedušné bavlnené zmesi, na chladné mesiace teplejšie materiály ako flanel alebo vlna. Existuje nočná bielizeň aj z nylonu a hodvábu, ale tieto voľby si vyžadujú zložitejšiu údržbu.

Vzory

Vzory ako Paisley, pruhy, kocky a kára sa na p��nskej nočnej bielizni vyskytujú často, hoci sú bežné aj jednofarebné materiály. Ako sme už spomenuli, karikatúry, grafické potlače, nápisy a ďalšie odvážne vzory môžete tiež často nájsť na pánskej nočnej bielizni. Pohodlie je pre kvalitný nočný spánok rozhodujúce. Či sa už rozhodnete pre klasické pyžamo, alebo alternatívne nohavice ako napr. lounge nohavice, šortky, alebo staromódnu nočnú košeľu komfort a hrejivosť pánskej nočnej bielizne porazí akúkoľvek spodnú bielizeň. Okrem toho, pyžamá vyzerajú oveľa atraktívnejšie, ako nosenie nejakých starých teplákov do postele. Keďže v posteli trávime približne tretinu dňa, každý pán dlhuje sám sebe byť v pohodlí a vyzerať módne. Skvelé pyžamo, alebo akákoľvek pánska nočná bielizeň je niečo, čo by každý z vás, páni, mal mať po ruke. Vďaka skvelej ponuke Klingel bude pre vás nájdenie správnej nočnej bielizne mimoriadne jednoduché.


waiting...