Bielizeň

Kategórie

Pánska bielizeň

Spodná bielizeň je jednou z najviac súkromných a osobných rozhodnutí v pánskom oblečení, pretože len veľmi málo ľudí ju uvidí, ale napriek tomu sa nosí každý deň, po celý deň, priamo na pokožke. Pokiaľ ide o spodnú bielizeň, pohodlie je prvoradé a zatiaľ čo mnoho pánov dáva prednosť jednému druhu spodnej bielizne, väčší zmysel dáva zvoliť si štýl založený na denných aktivitách.

Keď príde na výber spodnej bielizne a jej materiálu, na súčasnom trhu existuje až nadbytok nepreberných možností, čo ešte viac sťažuje nájsť spodnú bielizeň, ktorá je ideálna pre vás, ak si len nezakúpite jednu z každého druhu.

V tejto príručke vám Klingel bude prezentovať najlepšiu pánsku spodnú bielizeň, jej štýly pre rôzne činnosti, farby, materiály, charakteristické znaky kvality, kúsky, ktoré v rôznych daných situáciách fungujú najlepšie.

Pánska bielizeň - indikátor ekonomického zdravia

V posledných niekoľkých desaťročiach, pokroky v pánskej spodnej bielizni boli väčšinou obmedzené na materiály a pár trikov bez akejkoľvek skutočnej inovácie. Je zaujímavé, že Alan Greenspan uviedol v roku 2008, že priemysel pánskej spodnej bielizne je dôležitým ukazovateľom ekonomického zdravia tej, ktorej krajiny preto, že nákup spodnej bielizne bol ponechaný voľnému uváženiu. Kedykoľvek ekonomika stagnuje, prvé, čo muži prestanú nakupovať je spodná bielizeň, pretože nie je „verejným“ odevom. Zatiaľ čo niektorí kritici zľahčovali túto teóriu, predaj pánskej spodnej bielizne signifikantne klesol počas hospodárskeho poklesu.

Druhy a štýly pánskej bielizne

Spodná bielizeň prichádza v mnohých rôznych štýloch a väčšina pánov zvyčajne vsadí na jeden štýl spodnej bielizne a bude ho nosiť bez ohľadu na svoje aktivity. Niektorí vychutnávajú pohodlie a bezpečnosť slipov, iní dávajú prednosť slobode boxer šortiek, a mnoho sa rozhodne pre boxerky. Iní dávajú prednosť tangám a g-tangám. Asi 90% všetkej predanej spodnej bielizne dnes tvoria slipy a boxerky. Avšak, pretože páni potrebujú spodnú bielizeň, dokonca aj zvyšných 10% predstavuje obrovský trh.

Ale mimochodom, radšej ako nosiť rovnaký štýl spodnej bielizne po celý deň, nemalo by väčší zmysel nosiť iný štýl pri cestovaní, pri cvičení v posilňovni alebo pod džínsy? Rozhodne!

Boxer šortky

Vhodné pod oblekové nohavice a na spanie. Boxer šortky sú voľné a ponúkajú len malú podporu. Majú pružný pás a gombíky, rovný strih s krátkym rozkrokom.

Plusy

voľné a vzdušné

zvyčajne zhotovené zo savej bavlny

odolné

dobré na spanie

Zápory

Tendencia k naberaniu sa pod oblečením

Príliš veľa tkaniny na to aby fungovali s úzkymi džínsami

Nie dosť podpory pri fyzickej aktivite

Bavlnou potiahnutý nazberaný elastický pás môže byť menej pohodlný ako plochý elastický pás

Slipy

Slipy sú ľahko identifikovateľné podľa ich elastického pásu, strihu bez sár a minimálneho pokrytia. Majú dostatok tkaniny ponúknuť plné pokrytie od pása do hornej časti stehna s kompletným pokrytím zadku. Slipy poskytujú vynikajúcu podporu a sú menej náchylné na nazberkanie sa ako iné štýly. Sú vynikajúcou voľbou pre mužov, ktorí sa rozhodnú nosiť užšie nohavice alebo nohavice s nízkym sedom. Sú ideálne pre mužov, ktorí pracujú pri stole celý deň, pretože končia v prirodzenom záhybe tela a nôh. S objavením sa nohavíc s nízkym sedom, napríklad džínsov, ktoré sa stávajú čoraz populárnejšími aj medzi pánmi, sa súčasne objavili aj slipy so strednou a nízkou výškou sedu, ktoré sedia na pupku alebo cca 7 cm pod pásom.

Plusy

Ideálne pod úzke džínsy

Perfektné, ak veľa sedíte

Žiadne zhlukovanie materiálu

Predlžujú nohy

Zápory

Staromódny vzhľad

Môžu zvýrazniť korpulentnú postavu

Boxerky

Boxerky sú len ťažko kompromisom, pretože predstavujú to najlepšie z oboch typov spodnej bielizne. Sú strihané ako zúžené boxer šortky s podpornou funkciou slipov. Podobne slipom, boxerky vám poskytnú pohodlie počas celého dňa. Sú vynikajúce pre fyzickú aktivitu a vyzerajú naozaj dobre, aj keď nie ste vo svojej najlepšej forme.

Plusy

To najlepšie z oboch svetov

Fungujú s každým typom nohavíc

Ideálne pre cvičenie, najmä kompresné

Zápory

Na sedenie horšie ako slipy, ale lepšie ako trenírky, pretože sa vo všeobecnosti málo zhlukujú.

Farby pánskej spodnej bielizne

Pánska bielizeň dnes prichádza vo všetkých farbách a vzoroch aké pod slnkom existujú, ale najpopulárnejšia zostáva jednofarebná biela.

Ak vo všeobecnosti nosíte nohavice z hrubších, tmavých látok , ako denim, tmavé flanely alebo keper, farba a vzor spodnej bielizne nebude presvitať, takže môžete nosiť čokoľvek si želáte.

Avšak, v lete, keď budete nosiť ľahké nohavice, ako je bavlna, Seersucker alebo jemné česané tkaniny vo svetlých farbách, spodná bielizeň v silných farbách a vzoroch môže cez vaše nohavice presvitať.

V tom prípade, zvoľte jednofarebnú spodnú bielizeň , pokiaľ možné vo farbe najbližšej vášmu tónu pleti. Jednofarebná biela pod biele nohavice v žiadnom prípade nebude vhodná, pretože je v kontraste s vašou pokožkou. Náš tip: Ak máte svetlejšiu pleť, vezmite bielu bavlnenú spodnú bielizeň a namočte ju do čierneho čaju, čím získate vzhľad telovej farby. Prípadne môžete hľadať spodnú bielizeň v telovej farbe, ale takú často ťažko nájsť. Choďte poprípade do jednofarebnej sivej spodnej bielizne, alebo melírovanej sivej, ktorá je najbližšie tónu vašej pokožky. Čím je menší kontrast medzi spodnou bielizňou a tónom vašej pokožky, tým menej bude vaša bielizeň presvitať pod nohavicami.

Materiály pánskej bielizne

Bavlna

Bavlna je najpopulárnejší materiál pánskej bielizne, pretože je absorpčná, priedušná a široko dostupná. Väčšina pánov sa zameriava špeciálne na bavlnenú spodnú bielizeň. Rovnako ako všetky prírodné vlákniny, bavlna má obrovské spektrum kvality, a preto sa cena jednotlivých bavlnených modelov pánskej bielizne môže podstatne líšiť.

Bavlnené zmesi

Dokonca aj keď je spodná bielizeň označená ako 100% bavlna nemusí to byť vždy tak. Úplne legálne , dokonca aj kompozícia 97% bavlny môže byť deklarovaná ako 100%, pretože pre spodnú bielizeň je žiaduce, aby obsahovala prímes elastických vlákien, aby výsledný produkt poskytol väčší komfort. Nie je nezvyčajné vidieť zmesi 92% bavlny, 8% Lycry atď.

Hľadajte zmesi s viac ako 90% bavlny, pretože sú zvyčajne najlepšie, a samozrejme lepšia bavlna robí vašu spodnú bielizeň mäkšou a pohodlnejšou.

Mikrovlákno

Ako už bolo spomenuté predtým, jemnejšie vlákno je na pocit mäkšie a mikrovlákno je úplne najlepšie zo všetkých vlákien. Je vyrobené z polyesteru, polyamidu alebo hodvábu a používa sa na všetko od čistiacich handričiek na okuliare, cez potreby do domácnosti až po spodnú bielizeň.

Pre spodnú bielizeň je obzvlášť obľúbený MicroModal, verzia Modalu z mikrovlákna.

A teraz už viete všetko. Zostáva vám len otvoriť stránku pánskej spodnej bielizne v on - line predajni Klingel a doplniť váš bielizník pánskou bielizňou z našej úžasnej ponuky. Ak sa budete riadiť našim sprievodcom, nemôžete spraviť chybu.


waiting...